Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,218 μέλη και 2,417,625 μηνύματα σε 75,637 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 129 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι μας έλκει στο άλλο φύλο;

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 21:45, 14-01-09:

Εμενα παιδια με ελκυει το χαμογελο...δεν εννοω αν θα ειναι στραβα τα δοντια ή οχι...αλλα να ειναι ειλικρινες το χαμογελο του...(να χαμογελαει οχι ετσι απλα για να χαμογελασει)
Μου αρεσει επισης να εκπεμπει ενα μυστηριο και μια κουλτουρα....
Και σε δευτερη φαση μου αρεσει να εχει την δυνατοτητα να με κανει εμμεσα να θελω να γινομαι καλυτερη ως ανθρωπος...(δεν ζηταω πολλα εε?)

ααα....παραλιγο να το ξεχασω....μου αρεσουν οι χοντρουλιδες...αλλωστε γνωστο ειναι αυτο που λεει "αντρας χωρις κοιλια σπιτι χωρις μπαλκονι"
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H ΛΑΡΑ7427 έγραψε: στις 21:49, 14-01-09:

Εμένα με έλκει ο άντρας που φοράει "παντελόνι".
-8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,471 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε: στις 21:58, 14-01-09:

Επιβεβαιώνεται λένε οι ψυχολόγοι του Ρότσεστερ αυτό που πολλές γυναίκες είχαν υποψιαστεί και ισχυριστεί προ πολλού, ότι δηλαδή οι άνδρες συμπεριφέρονται όπως τα ζώα στο σεξουαλικό τομέα.
Μία κουβέντα έχω μόνο να πω γι' αυτό το απόσπασμα. ΝΤΡΟΠΗ!!! Αν έλεγα άλλη μία, αυτή θα ήταν ΑΙΣΧΟΣ!!!

Τα στερεότυπα αναπαράγονται συνεχώς. Αν το έγραφε κάποιος άντρας αυτό για τις γυναίκες, θα ήταν φαλλοκράτης του θανατά και θα τον είχαν κρεμάσει έξω απ' το σπίτι της Μισέλ μιλάμε.

Κατά τ' άλλα μας έφαγε η προοδευτικότητα...κατά τα καλά και συμφέροντα πάντα.

Τι με έλκει εμένα σε μια γυναίκα; Πολλά. Πρόσωπο, μάτια, στήθος, μυρωδιά, κοιλίτσα, πωπουδάκι, μπουτάκια, γάμπες, όχι απαραίτητα όλα μαζί ή με αυτή τη σειρά.
Δύο πράγματα με χαλάνε όμως σε μια γυναίκα. Να λέει βλακείες και να κάνει γυναικουλιές. Επίσης, απεχθάνομαι τις γυναίκες με ύφος όμορφης. Αν είναι τέτοια, πρέπει να είναι ανεπιτήδευτη. Τέλος, σιχαίνομαι τις γυναίκες που πιστεύουν πως μου δίνουν κάτι περισσότερο απ' αυτό που τους δίνω εγώ.
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,472 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 22:09, 14-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω

ααα....παραλιγο να το ξεχασω....μου αρεσουν οι χοντρουλιδες...αλλωστε γνωστο ειναι αυτο που λεει "αντρας χωρις κοιλια σπιτι χωρις μπαλκονι"
κ μενα κ μενα μαρσουν οι χοντρουλιδες!! αυτα ειναι!!
ειναι ωραιοι οι αντρεσ που τρωνε!!
(ως ενα βαθμο εεε)
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε: στις 22:18, 14-01-09:

Εγώ πάλι χαλιέμαι κάπως με όσες δεν έχουν κανένα ίχνος θυληκότητας (καθαρά στον τομέα των ερωτικών σχέσεων). Γενικότερα, θεωρώ πολύ σημαντικό σε μια κοπέλα το να βγάζει πηγαία θυληκότητα, η οποία δεν σημαίνει νάζι, δεν σημαίνει κωλοχαρούμενες κινήσεις, αλλά σημαίνει γλυκύτητα και συναισθηματισμό σε λογικές δόσεις. Κατά τα άλλα, με ενδιαφέρουν το πάθος και το θάρρος από πλευράς χαρακτήρα. Αυτό δε σημαίνει το ότι απαξιώνω τις γυναίκες που δεν έχουν τα παραπάνω, σημαίνει όμως ότι δε θα έκανα σχέση μαζί τους.
Από εμφανιση, δεν έχω κάποιον συγκεκριμένο τύπο, κοιτάζω πάντοτε τις αναλογίες στο κορμί μιας κοπέλας παντως.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ (...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου...)

Δραστήριο Μέλος

Ο ...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 242 μηνύματα.

O ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ έγραψε: στις 00:32, 15-01-09:

Όπως έλεγε και ο Βέγγος στο "Μην είδατε τον Παναή", είναι η επιθυμία του άντρα να πάρει πίσω τα χαμένα του παϊδια (you know, Αδάμ, πλευρά του Αδάμ, Εύα...).
-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*lilly*

Νεοφερμένος

H *lilly* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H *lilly* έγραψε: στις 14:11, 15-01-09:

Πάντα έβρισκα ελκυστικούς τους ψηλούς άντρες (ευτυχώς όταν αγγίζεις το 1,67 δεν δυσκολεύεσαι και πολύ να τους βρείς!), με άγρια χαρακτηριστικά, γεροδεμένο κορμί και μεγάλες πλάτες. Μου αρέσει γιατί με τέτοιους τύπους νιώθω ασφάλεια, όσο περίεργο κι αν ακούγεται. Οι ιδιαίτερα γυμνασμένοι δεν μου αρέσουν θέλω να... εχμμ... πιάνω!

Επίσης ελκύομαι από πονηρά και ειλικρινή βλέμματα, γλυκά χαμόγελα και αξύριστο πρόσωπο. Από χαρακτήρα θέλω ειλικρίνεια, ευθύτητα, χιούμορ και να διατηρεί το παιδί που κρύβει μέσα του. Η σοβαροφάνεια δεν μου αρέσει, θέλω να γελάω και να γελάει κι ο άλλος μαζί μου όχι να στέκομαι "σφιγμένη". Η στοργή και η ευαισθησία είναι (νομίζω) θηλυκά χαρακτηριστικά και δεν περιμένω να τα δω σε κάποιον για να με ελκύσει αλλά αν τα δω κατά την πορεία ε, δεν θα με χαλάσει!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 18:16, 15-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
κ μενα κ μενα μαρσουν οι χοντρουλιδες!! αυτα ειναι!!
ειναι ωραιοι οι αντρεσ που τρωνε!!
(ως ενα βαθμο εεε)
ετσιιι
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε: στις 18:24, 15-01-09:

Μιας και βλέπω αρκετές αρνητικές ψήφους σε ποστς που ο καθένας μας λέει το τι προτιμά στο άλλο φύλο... Ο καθένας από εμάς έχει κάποια κριτήρια για τον ποιό/ποιά θα επιλέξει. Αυτά τα κριτήρια, εμφανισιακά και γνωρίσματα του χαρακτήρα, φτιάχνουν έναν "τύπο", στον οποίο κάποιος από εμάς βλέπει αυτό που θέλει να ερωτευθεί. Τα κριτήρια αυτά είναι προφανώς διαφορετικά για τον κάθε άνθρωπο και εννοείται το ότι δεν αποκλείεται η πραγματική επιλογή του καθενός να αποκλίνει για κάποιον λόγο από αυτόν τον τύπο...

Τέλος, το ότι γράφουμε το πως θελουμε να είναι ο/η σύντροφός μας, δε σημαίνει το ότι απαξιώνουμε όλους όσους δεν είναι έτσι...
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 18:37, 15-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Tsipouro
Μιας και βλέπω αρκετές αρνητικές ψήφους σε ποστς που ο καθένας μας λέει το τι προτιμά στο άλλο φύλο... Ο καθένας από εμάς έχει κάποια κριτήρια για τον ποιό/ποιά θα επιλέξει. Αυτά τα κριτήρια, εμφανισιακά και γνωρίσματα του χαρακτήρα, φτιάχνουν έναν "τύπο", στον οποίο κάποιος από εμάς βλέπει αυτό που θέλει να ερωτευθεί. Τα κριτήρια αυτά είναι προφανώς διαφορετικά για τον κάθε άνθρωπο και εννοείται το ότι δεν αποκλείεται η πραγματική επιλογή του καθενός να αποκλίνει για κάποιον λόγο από αυτόν τον τύπο...

Τέλος, το ότι γράφουμε το πως θελουμε να είναι ο/η σύντροφός μας, δε σημαίνει το ότι απαξιώνουμε όλους όσους δεν είναι έτσι...
Μπραβο Τσιπουρο!πες τα...γιατι και εμενα μου εκανε εντυπωση αυτη η αρνητικη ατμοσφαιρα...
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,521 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 09:09, 16-01-09:

Όπως όλοι έχουμε κάποια κριτήρια για το πως μας φαίνεται το γούστο του άλλου. Δεν πιστεύω να περιμένει κανείς ότι γράφοντας κάτι δημόσια δεν θα κριθεί για αυτό.

Αντί λοιπόν να γράψει κάποιος "Μα τι άκυρος τρόπος σκέψης/ πωπω τι στερεότυπα έχεις/ μα καλά πόσο προβλέψιμος είσαι" προτιμά να είναι διακριτικός και να βάλει απλά μια αρνητική. Δικαίωμα του, αρκεί να μην το παρακάνει.

Όχι δεν έχω βάλει αρνητική, αλλά θεωρώ λάθος να ενοχλείται κάποιος για αρνητική σε post που επιδέχεται κρίση. Μπορούμε να σταματήσουμε να ασχολούμαστε με περιπτώσεις "μη κατάχρησης"
Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

Ο ...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 242 μηνύματα.

O ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ έγραψε: στις 11:23, 26-01-09:

Τί μας έλκει στο άλλο φύλο...

Το μυαλό μας. Όλα εκει μέσα είναι. Αν δω μια φωτο με ένα λείο και όμορφο πόδι, φτιάχνομαι γιατί υποθέτω ότι ανήκει σε γυναίκα. Παρόλα αυτά μπορεί στην πραγματικότητα να ανήκει σε άντρα και να το έχει "περιποιηθεί". Τυπικά, με "άναψε" ένα αντρικό πόδι. Αλλά ουσιαστικά...
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,078 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 11:25, 26-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
Τί μας έλκει στο άλλο φύλο...

Το μυαλό μας. Όλα εκει μέσα είναι. Αν δω μια φωτο με ένα λείο και όμορφο πόδι, φτιάχνομαι γιατί υποθέτω ότι ανήκει σε γυναίκα. Παρόλα αυτά μπορεί στην πραγματικότητα να ανήκει σε άντρα και να το έχει "περιποιηθεί". Τυπικά, με "άναψε" ένα αντρικό πόδι. Αλλά ουσιαστικά...
Συμπέρασμα: Είτε έτσι είτε αλλιώς φτιάχνεσαι από φωτογραφίες.
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,469 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 11:39, 26-01-09:

Η αυταπάτη μας.
11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 516 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε: στις 11:46, 26-01-09:

Αν πω ο περιβόητος μαλακομαγνήτης θα γίνω πολύ κακιά?
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jesse_james

Δραστήριο Μέλος

Ο jesse_james αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 278 μηνύματα.

O jesse_james Murdered by a Traitor and Coward έγραψε: στις 11:54, 26-01-09:

Η αρμονία γραμμών και σκέψεων.
Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

O ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ έγραψε: στις 12:41, 26-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από jesse_james
Η αρμονία γραμμών και σκέψεων.
Ναι. Βλέπεις την άλλη σαν ολόγραμμα και θέλεις να "περάσεις" από μέσα της.
Παράθεση

Μελιώ (-Το Νου Σου Στην- Αμέλεια)

Πολύ δραστήριο μέλος

H -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 532 μηνύματα.

H Μελιώ το παπί έκανε πιπί στο Μισισιπή και έγραψε: στις 00:37, 27-01-09:

Δεν μπορώ να εξηγήσω με λόγια τι είναι αυτό που με έλκει σε έναν άντρα δεν ξέρω τι λένε οι ανθρωπολόγοι , ή οι στατιστικολόγοι περί συμμετρίας , οσμής, φερορμονών κλπ. Δεν είχα ποτέ μου στάνταρ π.χ μελαχρινός ή ψηλός κλπ! Είναι αυτό το αδιόρατο "κάτι" που δεν εξηγείται , είναι αυτή η παράξενη αίσθηση , ένας ερωτισμός που πλανάται στην ατμόσφαιρα και δεν μπορείς να τον εγκλωβίσεις σε λέξεις . Γι αυτό και συνήθως με ελκύουν τελείως διαφορετικά άτομα μεταξύ τους . Τη μια ένας δίμετρος κοκκαλιάρης και την άλλη ένας κοντός γεματούλης . Πάντως αν πιστέψω τον Ηράκλειτο που έλεγε πως τα ομώνυμα έλκονται τότε δε θα τολμήσω να πω πως μου αρέσει να είναι έξυπνος και με χιούμορ γιατί αυτόματα θα θεωρηθεί πως έτσι βλέπω και τον εαυτό μου .Συνήθως είναι άτομα που δεν έχουν καμιά σχέση με την προσωπικότητά μου κι όμως... στο βάθος τελικά βρίσκω πως υπάρχει μια αδιόρατη ομοιότητα. Δεν ξέρω αν κατάλαβε κανείς τίποτα ... σας είπα ... δεν εξηγείται με λόγια . Το νιώθεις απλά !!
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,443 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε: στις 07:36, 27-01-09:

Αυτός ο μοναδικός συνδιασμός μημουαπτισμού, ψυχικής ευπάθειας και αυτοπεποίθησης, σαν μια

πολύπλοκη χημική ένωση που μόνο στο...άλλο φύλο βρίσκουν συναρμογή, με εξιτάρει απίστευτα
Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 401 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε: στις 09:09, 27-01-09:

Τα μάτια του....
ο είναι τέλεια.....
γένικα βλέπω τον άλλον στα μάτια πάντα.
Καταλαβαίνεις τον κόσμο του.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    nikoslykos100