Tattoo: Σχέδια, ιδέες και ό,τι θα θέλαμε να ξέρουμε!

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • scorpio tattoo.jpg
    scorpio tattoo.jpg
    12 KB · Εμφανίσεις: 3,905

georgia_19

Νεοφερμένος

Η georgia_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας...
θελω να κανω ενα τατουαζ και θα ηθελα να σας ρωτησω ποσο πολυ ποναει...
θα κανω ενα ονομα ημερομηνια και 2 λεξεις ακομα....
πειτε μου ποσο θα πονεσω...:):):)
στον καρπο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν πονάει ιδιαίτερα, φρόντισε απλώς να μην είσαι κοντά σε μέρες περιόδου γιατί υπάρχει αυξημένη ευαισθησία τότε :)
Και σκέψου καλά τι θα κάνεις, είναι κάτι που θα το έχεις για πάντα (θεωρητικά, πρακτικά όλα αφαιρούνται, αλλά μιλάμε για παραπάνω διαδικασίες και έξοδα).
Καλή επιτυχία! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis1984

Νεοφερμένος

Ο makis1984 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Κάπου είχα διαβάσει πως καλό είναι το τατουάζ να μη το κάνεις σε σημείο που το κοιτάς συνέχεια, ώστε να μειωθεί η περίπτωση να το βαρέθεις.. Αληθεύει;
Δεν αληθέυει, τουλάχιστον για μένα. Όσο πιό πολύ τα βλέπω τόσο πιο πολύ μου αρέσουν και ανυπομονώ για τα υπόλοιπα.
Επίσης.. κάποιος που έχει κάνει, μπορεί να μου πει αν πονάει;
Φυσικά και πονάει, αλλά μη φανταστείς κάτι το τρομερό. Ένα τσίμπημα είναι και θα είναι μόνο για μία φορά. Στις γυναίκες πονάει λιγότερο επιδή έχουν πιο μαλακό δέρμα.
Επίσης επειδή ακόμα ψάχνω για σχέδιο, αν ξέρετε κάτι μικρό (αλλά μικρό) και όμορφο, θα ήθελα να το δω, παρόλο που έχω μια ιδέα ήδη στο μυαλό μου..
Κάνε αυτό που έχεις στο μυαλό σου.
Α.. και επίσης τα μικρά σχέδια που είναι ωραία να μπαίνουν; Εγώ σκεφτόμουν λίγο κάτω από τη μέση δεξιά, ώστε να φαίνεται στη παραλία, αλλά να κρύβεται πανεύκολα σε κάθε άλλη περίπτωση..
Αν αυτός είναι ο σκοπός σου, καλύτερα μην κάνεις tattoo. Το tattoo δεν είναι απλά ένα κάδρο που βάζεις στον τοίχο και το πας πιο πέρα ή το κατεβάζεις... Είναι μέσο έκφρασης και φυσικά μπορώ να το δεχτώ και σαν στοιχείο ομορφιάς. Όπως και να χει δεν το κάνεις και ντρέπεσαι γι αυτό. Its a part of you. Είτε του χαρακτήρα σου, είτε ως διακοσμητικό απλα. Ξεκαθάρισε τους λόγους που θες να το κάνεις και ή κάντο όπως θες ή αλλιώς δώσε τα λευτά σου κάπου αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
θελω να κανω μια ερωτηση,
χρονια σκεφτομαι να κανω ενα τατου αλλα δεν εχω παρει ακομα την αποφαση.
ειχα κανει μια χενα στο ποδι το προσωπο του σκυλου μου, ηταν απλα τελεια!!

ξερετε αν ποναει στο ποδι?πανω στο κουντεπιε?
απο σχεδια εχετε κατι να μου προτεινετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μάκη σ' ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου, αν και μου τις έδωσες καθυστερημένα, έχω κάνει τατού εδώ και ένα χρόνο :D
Το να μην φαίνεται πάντως δεν το είπα γιατί θα ντρεπόμουν αν φαινόταν, αλλά διότι η επαγγελματική μου ιδιότητα δεν επιτρέπει τέτοιου είδους ..εκδηλώσεις σχεδίων. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Καλημερα στα παιδια!
Για ποσο καιρο δεν πρεπει να το δει ηλιος και αλατι θαλλασινο?

Το ιδανικο σημειο για μενα για ταττου ειναι η πλατη πανω αριστερα.
Ομως λογω κοινωνιας, δε θα το εκανα εκει και λογω επαγγελματικης ιδιοτητας.
Τα αμεσως επομενα σημεια που μου αρεσουν ειναι μπικινι και μεση αριστερα, μικρο ταττου ξεχωριστο, με σχεδιο καλα επιλεγμενο και προσεγμενο.

Εχω ηδη αποφασισει να το κανω και περιμενω να μου κανει καποιος το σχεδιο και να μεινω ικανοποιημενη. Μεχρι στιγμης δε το χει καταφερει κανεις. Εγω να σχεδιαζω δεν ξερω και το θελω οπως ακριβως το χω στο μυαλο μου. Κι αντε να μπει καποιος εκει μεσα. Μολις πετυχει καποιος το σχεδιο η τυχει να το δω καπου(που εχω φαει τον κοσμο) το αμεσως επομενο βημα ειναι να κλεισω το ραντεβου σε ενα καλο μου φιλο που ειναι γνωστος για τη καλη δουλεια του.

απο σχεδια εχετε κατι να μου προτεινετε?

μπες γκουγκλ, πατα σχεδια, ταττου και θα σου βγαλει πολλα σαιτς.
Επισης μπορεις να επισκεφτεις απο κοντα εργαστηρια τατου και να δεις τις δουλειες τους.
Στην Αθηνα υπαρχουν πολλα και καλα.
Πρεπει να ειναι κατι που θα το χεις σκεφτει καλα και δε θα σε κανει ναλλαζεις γνωμη, δε θαχεις αμφιβολιες. Ενα σχεδιο ξεχωριστο που δε θα το χει καμια, θα ειναι δικο σου, αντιπροσωπευτικο, μοναδικο και με καποια ερμηνεια δικη σου. Μια αντιληψη σου. Ενα χαρακτηριστικο σου.

Δυστυχως πολυς κοσμος κανει τατουαζ λογω μοδας χωρις να σκεφτει καλα το σχεδιο, το σημειο κι ετσι το βαριεται συντομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καλημερα στα παιδια!
Για ποσο καιρο δεν πρεπει να το δει ηλιος και αλατι θαλλασινο?


Αν δεν κανω λαθος γυρο στις 2 βδομαδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ο ανωτατος χρονος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν ξερω... Γιατι δεν το κανεις χειμωνα να μην ανυσιχεις για αυτο το θεμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Γιατι μεχρι να το βρω ετσι οπως το θελω θα χουμε καλοκαιριασει:hehe::blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ooh! Σα σχεδιο ειναι υπεροχο πραγματικα! Το μονο που με ενοχλει ειναι το μεγεθος. Ισως πιο μικρο και διακριτικο ηταν πιο ομορφο...(και σε γυναικα, οχι σε ανδρα..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Εμένα πάντα μου άρεσαν οι πεταλούδες, ίσως γιατί αντιπροσωπεύουν την μεταμόρφωση και την ψυχή.....




και το καλύτερο σημείο για ένα μικρό tattoo για μένα είναι ο λαιμός, εκεί στα πλάγια ανάμεσα στο αυτί και τον ώμο......διακριτικό και απλά sexy...... να κάπως έτσι

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
και γω ψαχνω μια μικρη πεαλουδιτσα σχεδιακι για να κανω στο στηθος.. λεω τωρα μετα τις γιορτες να το κανω... χρονια το λεω... αρκετα το καθυστερησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Για το θεμα των γονεων , αυτο το "εκλεισα τα 18 " ξεχαστε το . Γιατι δεν ερχεται σε καποιον που το υποστηριζει αυτο να φυγει κι απο το σπιτι των γονιων του οταν ειναι 18 χρονων ? Μηπως επειδη απο αυτους συντηρειται ακομα ? Καλως η κακως οταν ζεις στο σπιτι με τους γονεις σου μερικους στοιχειωδεις κανονες θα τους ακολουθεις .
Κι εγω προσφατα τα εκλεισα τα 20 και μου πηρε πολυ καιρο να την πεισω την μανα μου να κανω tatoo , που εκανα πριν κατι μερες , απλα και μονο επειδη δεν ηταν καθολου συμφωνη . Οκ αμα ηθελα πηγαινα ενα πρωι μονος μου και το εκανα , λεφτα δεν ζητησα ετσι κι αλλιως εννοειται , αλλα μετα τι ,θα ημουν συνεχως σε κοντρα και τσακωμους η θα γινομουν παιδακι και θα το εκρυβα να μην το δουν .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Θα' θελα να κανω καποια στιγμη ενα αστερακι στον καρπο μου.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.eAMY

Νεοφερμένος

Η Αμαλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Επειδή το tattoo έχει γίνει οικογενειακή μας παράδοση πλέον (η μαμά ένα tribal, ο μπαμπάς τέσσερα αριστουργήματα και πάει για πέμπτο!) θα κάνω σίγουρα κι εγώ και μάλιστα πάνω από ένα. Όταν το tattoo έχει νόημα και δεν είναι κοινότυπο (κινέζικα, δράκοι κ.ο.κ.) είναι ένας πολύ ωραίος και ξεχωριστός τρόπος έκφρασης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δεν είναι ότι καίγομαι να κάνω tattoo, αλλά αν μου τη βαρέσει ποτέ και θελήσω να κάνω, θα κάνω χαμηλά στη μέση κάτι τέτοιο :
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
εγω αν κανω θα κανω μια γαλαζια πεταλουδα πανω δεξια στην πλατη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top