Χριστουγεννιάτικες... Ιδέες!

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλησπέρα! Μιας και πλησιάζουν τα πολυαγαπημένα από όλους μας Χριστούγεννα ανοίγω το τόπικ για να μοιραστούμε ιδέες τόσο για την διακόσμηση του σπιτιού μας, για γλυκίσματα και φαγητά της περιόδου αυτής όσο και για διάφορα ''έθιμα'' που κάνετε εσείς ή η οικογένεια σας:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
δεν εχουμε πού να βαλουμε το δεντρο...ιδεες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
δεν εχουμε πού να βαλουμε το δεντρο...ιδεες;

Δεν στολίζεις δέντρο αλλά όλο το υπόλοιπο σπίτι ή παίρνεις ένα μικρότερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Μα Χριστούγεννα χωρίς δέντρο; :P Και εγώ θα πρότεινα να πάρεις ένα μικρότερο. Δεν ξέρω πώς είναι το σπίτι σου για να σου προτείνω κάτι συγκεκριμένο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μα Χριστούγεννα χωρίς δέντρο; :P Και εγώ θα πρότεινα να πάρεις ένα μικρότερο. Δεν ξέρω πώς είναι το σπίτι σου για να σου προτείνω κάτι συγκεκριμένο...

Μια γνωστή μου πέρυσι λόγω έλληψης χώρου στόλισε μια μικρή λεμονιά που είχε μόνο με φωτάκια :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
εγω παλι ελεγα να στολιζαμε καραβι! παραδοσιακα και ελληνικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Καλυτερα δεντρο.
Επιτελους ομως τα χριστουγενα να ξεκουραστω να βγω απτο ανχος του σχολειου και να διαβαζω οπως διαβαζα το καλοκαιρι.
(δλδ περισσοτερες ωρες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Εγώ ενα Σαββατο που θα βρεχει, θα κάτσω να το στολίσω ακούγοντας x-mas songs! 10 χρόνια παράδοση δε θα χαλάσει τώρα :hehe: Απο γλυκά, όπως καθε χρονο θα μαζευτω με τους φιλους μου και θα φτιαξουμε όλων των ειδών! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
εγώ στις 30 θα κατασκευάσω με τον αδερφό μου το Advent :inlove:
Για όσους δεν ξέρουν: είναι ένα έθιμο στο οποίο φτιάχνεις 24 φακελάκια/τενεκεδάκια/δωράκια γενικότερα ότι θέλεις και βάζεις μέσα στο καθένα από ένα γλύκισμα! Όταν και τα 24 τελειώσουν είναι χριστούγεννα :happy:

Έχει και στα Lidl έτοιμα βέβαια αλλά είναι χάλια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μόνο στα LIDL έχει; :P Ααα ώστε λέγονται Advent αυτά; :redface:

Ρε αυτά τα σοκολατάκια είναι τόσο μικρά! Σε δυο μέρες το πολύ έχουν ήδη τελειώσει! :redface: :hehe: :hehe: Ακούς εκεί να κρατήσουν και 24 μέρες... :look: :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μόνο στα LIDL έχει; :P Ααα ώστε λέγονται Advent αυτά; :redface:

Ρε αυτά τα σοκολατάκια είναι τόσο μικρά! Σε δυο μέρες το πολύ έχουν ήδη τελειώσει! :redface: :hehe: :hehe: Ακούς εκεί να κρατήσουν και 24 μέρες... :look: :crazy:

Ναι ναι :happy:
Κοίτα εγώ όλες τις χρονιές δεν βάζω μόνο σοκολατάκια... Καραμέλες, ζαχαρωτά και σοκολατάκια:redface: έτσι να υπάρχει μια ποικιλία :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι ναι :happy:
Κοίτα εγώ όλες τις χρονιές δεν βάζω μόνο σοκολατάκια... Καραμέλες, ζαχαρωτά και σοκολατάκια:redface: έτσι να υπάρχει μια ποικιλία :redface:

Κάνε ένα μόνο με σοκολατάκια για μένα γιατί τα άλλα δεν είναι και πολύ του γούστου μου. :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Κάνε ένα μόνο με σοκολατάκια για μένα γιατί τα άλλα δεν είναι και πολύ του γούστου μου. :redface: :P

Θα σου στείλω:P που να δεις τι γίνεται από γλυκά κάθε Χριστούγεννα! ( από μαγειρική μπορεί να μην μου κόβει αλλά όλα μου τα γλυκά είναι ένα και ένα!).
Πάντως το advent είναι καλή μαγκιά... Αν και κάθε φορά που το βλέπω θέλω να αρπάξω ένα γλυκό:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Christmaaaas
''Έξυπνα'' στολίδια για το δέντρο
Για όποιον δεν θέλει να στολίσει δέντρο (αν υπάρχει κάποιος τέτοιος άνθρωπος...:P)
Ένα ονειρεμένο δέντρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
παιδια ενταξει στριμωξαμε λιγο την τηλεοραση και χωρεσε το δεντρο!!!! και του χρονου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
εγω παλι ελεγα να στολιζαμε καραβι! παραδοσιακα και ελληνικα!

Καράβι χειμωνιάτικα???:worry:
(άμα μένεις σε κανα νησί τότε ΟΚ,αλλά αν μένεις σε βουνό είσαι τελείως off):P

εγώ στις 30 θα κατασκευάσω με τον αδερφό μου το Advent :inlove:
Για όσους δεν ξέρουν: είναι ένα έθιμο στο οποίο φτιάχνεις 24 φακελάκια/τενεκεδάκια/δωράκια γενικότερα ότι θέλεις και βάζεις μέσα στο καθένα από ένα γλύκισμα! Όταν και τα 24 τελειώσουν είναι χριστούγεννα :happy:

Έχει και στα Lidl έτοιμα βέβαια αλλά είναι χάλια:P

Advent ε?Καλό ακούγεται!:)
Εγώ θυμάμαι που όταν ήμουν μικρός μου έφερνε η νονά μου κάτι χάρτινα ημερολόγια 1 μήνα πριν τα Χριστούγεννα,που για κάθε ημερομηνία είχε μία υποδοχή και μέσα είχε ένα σοκολατάκι (και καλά ότι κάθε μέρα θα τρως από ένα - περιττό να πω πως τα είχα φάει όλα πριν καν να έχει έρθει ο Δεκέμβριος :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
(απλές,εύκολες) Iδέες (αλά σκανδιναβικό στυλ):
1.Χριστουγεννιάτικα δεντράκια για κεράκι
2.Χρυσό διαμάντι ως στολίδι
3.Ξύλινο ράφι - δέντρο
4.Χοντρό σκοινί με φωτάκια
Αν θέλει κάποιος τις οδηγίες, ας μου στείλει πμ να δώσω λινκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
(απλές,εύκολες) Iδέες (αλά σκανδιναβικό στυλ):
1.Χριστουγεννιάτικα δεντράκια για κεράκι
2.Χρυσό διαμάντι ως στολίδι
3.Ξύλινο ράφι - δέντρο
4.Χοντρό σκοινί με φωτάκια
Αν θέλει κάποιος τις οδηγίες, ας μου στείλει πμ να δώσω λινκ.
Ο ναι, θα τα κάνω αυτά :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top