Εφηβικές σχέσεις και πατεράδες...

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Μια απορία...
Για ποιο λόγο αντιδρούν τόσο ,πως να το πω, χαζά και ανώριμα οι πατεράδες στις εφηβικές σχέσεις των παιδιών τους, και ειδικά οι μπαμπάδες των κοριτσιών.
Οι πατεράδες των αγοριών να είναι πολύ άνετοι σε θέματα εφηβικών σχέσεων, και μπράβο, και το κορίτσι μας, άξιος γιε μου και μπλα μπλα μπλα και οι πατεράδες των κοριτσιών να φτάνουν σε σημείο να τις απαγορεύουν να βγαίνουν και όλας έξω, μην τυχόν συναντήσουν "το παιδί". Να βγάζουν συμπεράσματα χωρίς καν να τον γνωρίζουν...

Υπερπροστατευτικοί?! Θέλουν το καλό τους?! Γιατί κολλάνε τόσο αφού και αυτοί κάνανε τα ίδια και στην ίδια ηλικία?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Μια απορία...
Για ποιο λόγο αντιδρούν τόσο ,πως να το πω, χαζά και ανώριμα οι πατεράδες στις εφηβικές σχέσεις των παιδιών τους, και ειδικά οι μπαμπάδες των κοριτσιών.
Οι πατεράδες των αγοριών να είναι πολύ άνετοι σε θέματα εφηβικών σχέσεων, και μπράβο, και το κορίτσι μας, άξιος γιε μου και μπλα μπλα μπλα και οι πατεράδες των κοριτσιών να φτάνουν σε σημείο να τις απαγορεύουν να βγαίνουν και όλας έξω, μην τυχόν συναντήσουν "το παιδί". Να βγάζουν συμπεράσματα χωρίς καν να τον γνωρίζουν...

Υπερπροστατευτικοί?! Θέλουν το καλό τους?! Γιατί κολλάνε τόσο αφού και αυτοί κάνανε τα ίδια και στην ίδια ηλικία?!

Γιατί κάθε πατέρας φοβάται μην του "επηδήξουν" το κοριτσάκι του , καθώς θεωρούν πως δεν είναι αρκετά ώριμη για τέτοιου είδους περιπτύξεις ...και εγώ αν είχα κόρη πάντως την ίδια στάση θα είχα πάνω στο θέμα :P :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο έχει επικρατήσει πως οι πατεράδες δεν θέλουν οι κόρες τους να έχουν σχέση και κάνουν διάφορα για να τις εμποδίσουν. Υπάρχουν πολλές μανάδες που έχουν την ίδια στάση και ίσως κάνουν χειρότερα πράγματα. Εξάλλου ακόμα και αν σε μια οικογένεια ο πατέρας δεν θέλει η κόρη του να έχει σχέση είναι μια επιλογή που υποστηρίζει και η μητέρα γιατί σίγουρα γίνονται συζητήσεις για τέτοια θέματα μεταξύ του ανδρογύνου. Το θέμα είναι ποιος θα καταφέρει να πείσει τον άλλο γονιό πως αυτός έχει δίκιο.

Όσον αφορά για το αν είναι υπερπροστατευτικοί και αν νοιάζονται τα παιδιά τους, θεωρώ πως όλοι οι συνετοί γονείς νοιάζονται για τα παιδιά τους απλά δεν το δείχνουν όλοι με τον ίδιο τρόπο.

Γενικά θα σου έλεγα να μην είσαι τόσο απόλυτος σε αυτά που λες. Δεν κρατούν όλοι οι γονείς αυτή τη στάση, για την ακρίβεια τώρα που το σκέφτομαι δεν γνωρίζω καμία τέτοια περίπτωση πατέρα και φυσικά δεν το λέω αυτό για να σου πω πως δεν υπάρχουν, απλά σίγουρα δεν είναι όλοι έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Για τα αγορια ειναι μαγκια νομιζω να λενε στον πατερα τους κοιτα πατερα τι γκομενα εριξα...τωρα για τα κοριτσια δεν νομιζω να ειναι οτι καλυτερο να λενε κοιτα μπαμπα ποσους γκομενους εχω αλλαξει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Πιστεύουν πως όλα τα αγόρια είναι αληταράδες, και θα παρατήσουν το κοριτσάκι τους κλπ. Και όμως, δεν είναι όλοι αληταράδες, υπάρχουν και καλά παιδιά, μόνο που αρνούνται να το παραδεχτούν.
Να σας πω ένα παράδειγμα, που πραγματικά ξαφνιάστηκα όταν το έμαθα. Ο γείτονας απο πάνω έχει δύο κόρες. Στο λύκειο, η μεγάλη του κόρη ερωτεύτηκε έναν τύπο, και μετά απο καιρό τα φτιάξανε. Στις αρχές, ο πατέρας της είχε την ίδια στάση, και παράτα τον, θα σε εκμεταλευτεί, δεν κάνει για εσένα κλπ κλπ. Μια μέρα, είπε στην κόρη του να τον πάει σπίτι να τον γνωρίσουν (εάν ήταν ξεπέτα, σιγά μην πήγαινε, να μάθουν ποιος είναι), τον πήρε, τον πήγε, γνωρίστηκαν και έβγαλε τα συμπεράσματά του. Είδε, ότι ήταν καλό παιδί (όντως είναι καλό παιδί). Απο εκεί και μετά δεν τους δημιούργησε πρόβλημα, αφού όταν τελείωσαν το λύκειο, έδωσαν εξετάσεις ,πέρασαν και οι δύο Κομοτηνή και ο ίδιος ο πατέρας της τους βρήκε σπίτι, το έφτιαξε και τους το έδωσε. Είναι μαζί 6 χρόνια, και συζούν τα 4.

Αυτή δεν είναι φυσιολογική αντίδραση?! Πως μπορείς να βγάζεις συμπεράσματα για κάποιον που δεν τον ξέρεις, γιατί δεν είναι όλοι το ίδιο κουβάρι, ναι, υπάρχουν και καλά παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

locotrelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο locotrelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Οι περισσοτεροι πατεραδες ειναι υπερπροστατευτικοι με τα κοριτσια σε αντιθεση με τα αγορια γιατι φοβουνται μη γινει καμια στραβη και μεινει το κοριτσι εγκυος και το αγορι εξαφανιστει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Πιστεύουν πως όλα τα αγόρια είναι αληταράδες, και θα παρατήσουν το κοριτσάκι τους κλπ. Και όμως, δεν είναι όλοι αληταράδες, υπάρχουν και καλά παιδιά, μόνο που αρνούνται να το παραδεχτούν.
Να σας πω ένα παράδειγμα, που πραγματικά ξαφνιάστηκα όταν το έμαθα. Ο γείτονας απο πάνω έχει δύο κόρες. Στο λύκειο, η μεγάλη του κόρη ερωτεύτηκε έναν τύπο, και μετά απο καιρό τα φτιάξανε. Στις αρχές, ο πατέρας της είχε την ίδια στάση, και παράτα τον, θα σε εκμεταλευτεί, δεν κάνει για εσένα κλπ κλπ. Μια μέρα, είπε στην κόρη του να τον πάει σπίτι να τον γνωρίσουν (εάν ήταν ξεπέτα, σιγά μην πήγαινε, να μάθουν ποιος είναι), τον πήρε, τον πήγε, γνωρίστηκαν και έβγαλε τα συμπεράσματά του. Είδε, ότι ήταν καλό παιδί (όντως είναι καλό παιδί). Απο εκεί και μετά δεν τους δημιούργησε πρόβλημα, αφού όταν τελείωσαν το λύκειο, έδωσαν εξετάσεις ,πέρασαν και οι δύο Κομοτηνή και ο ίδιος ο πατέρας της τους βρήκε σπίτι, το έφτιαξε και τους το έδωσε. Είναι μαζί 6 χρόνια, και συζούν τα 4.

Αυτή δεν είναι φυσιολογική αντίδραση?! Πως μπορείς να βγάζεις συμπεράσματα για κάποιον που δεν τον ξέρεις, γιατί δεν είναι όλοι το ίδιο κουβάρι, ναι, υπάρχουν και καλά παιδιά.

Πολυ σπανιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Σορρυ κιολας αλλα επειδη ξερω τη λογικη μας σαν αντρες και πως σκεφτομαστε κι εγω αν ειχα κορη το ιδιο θα εκανα,θα ημουν υπερπροστατευτικος.
Και μην αρχισετε τα ''εγω δεν ειμαι ετσι'',κουραζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Γιατι δεν υπαρχει πατερας που να μην εχει αδυναμια στην κορη του και να ειναι υπερπροστατευτικος μαζι της. Ηλιθιο; Ναι, αλλα ειναι δυσκολο να κρινεις πως αισθανεται ο αλλος για το παιδι του. Απλα αρκει αυτη η προστασια να μην ξεφευγει απο τα λογικα πλαισια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Α καλά, ο πατέρας μου όταν ήμουν μικρή και με είδε χέρι χέρι με το αγόρι μου τότε, τον απείλησε να μείνει μακριά μου και έκανε σκηνή στη μέση του δρόμου, μόνο που δεν τον έδειρε τον καημένο. ΧΑΧΑΧΑΧ τον μίσησα τότε βέβαια, τώρα γελάω.
Πιο υπερβολικός πεθαίνεις.
Ε στις επόμενες σχέσεις ήταν πολύυ πιο κουλ, με συμβούλευε, με παρηγορούσε όταν χώριζα και πάει λέγοντας. Είναι το πως θα διαχειριστείς τον γονιό, όχι μόνο πατέρα και τη μητέρα κτλ.
Εγώ δε θα κάνω πάντως έτσι με τα παιδιά μου.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,150 μηνύματα.
Δεν ειναι θεμα προστασιας.Αυτο γιατι δεν το εχουν με τα αγορακια τους;;Γιατι σκοτωνονται τα αγορακια τους να κανουν σχεση;Για να γινουν αντρες;Εδω εχουμε περιπτωσεις που οι ιδιοι πανε στα μπουρδελλα τα αγορακια τους για να γινουν αντες.Θα ξερασω δηλαδη..Πιο φαλλοκρατες πεθαινεις..Διοτι δυστυχως οι πατεραδες βλεπουν την κορη ως κτημα τους και επισης ως ''τιμη''΄τους.Τοσο πισω ειμαστε και σε τοσο μεσαιωνα ζουμε.Τι ελεγαν οι παλιοι;Για ενα κουτελο ζουμε..τουτεστιν ΚΑΘΑΡΟ κουτελο,τουτεστιν μην μας μαγαρισουν την κορη,που σαφως πρεπει να ειναι παρθενα.
Αηδιαστικες αναχρονιστικες και μεσαιωνικες αντιληψεις και ακρως φαλλοκρατικες βεβαια.
Η κορη ειναι κτημα..εξου και η γενικη κτητικη που εχει το ονομα της.Δηλαδη του πατερα..σε γενικη κτητικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σορρυ κιολας αλλα επειδη ξερω τη λογικη μας σαν αντρες και πως σκεφτομαστε κι εγω αν ειχα κορη το ιδιο θα εκανα,θα ημουν υπερπροστατευτικος.
Και μην αρχισετε τα ''εγω δεν ειμαι ετσι'',κουραζει.

Χτίστε και έναν απομονωμένο πύργο και κλειδώστε την σαν την Ραπουνζέλ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Από αγάπη το κάνουν, οι κίνδυνοι είναι πολύ περισσότεροι για τις κοπέλες,
παρά για τα αγόρια,
έχουν υπάρξει και αυτοί αγόρια και ξέρουν πως σκέφτονται οι άντρες στις ηλικίες αυτές,
να τους ακούτε.

+ μια αδυναμία που έχουν οι πατεράδες για τα κορίτσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,150 μηνύματα.
Σορρυ κιολας αλλα επειδη ξερω τη λογικη μας σαν αντρες και πως σκεφτομαστε κι εγω αν ειχα κορη το ιδιο θα εκανα,θα ημουν υπερπροστατευτικος.
Και μην αρχισετε τα ''εγω δεν ειμαι ετσι'',κουραζει.

Γιατι δεν υπαρχει πατερας που να μην εχει αδυναμια στην κορη του και να ειναι υπερπροστατευτικος μαζι της. Ηλιθιο; Ναι, αλλα ειναι δυσκολο να κρινεις πως αισθανεται ο αλλος για το παιδι του. Απλα αρκει αυτη η προστασια να μην ξεφευγει απο τα λογικα πλαισια
Οι φαλλοκρατες σε ολο τους το μεγαλειο.
Σοβαρα;Ετσι θα κανατε και στο αγορακι σας;;Δεν νομιζω...απλα το κοριτσακι ειναι κτημα..
Οχι σοβαρα,πειτε το..ετσι θα κανατε και στο αγορακι σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Οι φαλλοκρατες σε ολο τους το μεγαλειο.
Σοβαρα;Ετσι θα κανατε και στο αγορακι σας;;Δεν νομιζω...απλα το κοριτσακι ειναι κτημα..
Οχι σοβαρα,πειτε το..ετσι θα κανατε και στο αγορακι σας;

Οχι.

1. Γιατι ολοι οι πατεραδες εχουν αδυναμια στις κορες, δεν περιμενω να το καταλαβεις. Κι επειδη εχουν αδυναμια στα κοριτσια, ειναι πολυ πιο αγχωμενοι για την προστασια τους. Που το κακο να θελει καποιος να προστατεψει την κορη του;

2. Γιατι το κοριτσι που ειναι στη εφηβεια διατρεχει κινδυνους, πολυ μεγαλυτερους απο ενα αγορι. Δεν ειπαμε να κλειδωθουν τα κοριτσια μεσα ή να πηγαινουν σε σχολειο θηλεων, αλλα καθε γονιος θελει να ξερει τι μερος του λογου ειναι αυτος με τον οποιον βγαινει η κορη του.

Αν εχοντας αυτες τις αποψεις ειμαι φαλλοκρατης, δεν εχω προβλημα. Πες με ετσι. Ο γονιος ομως οταν κανει ταμειο θελει να ξερει το οτι εκανε ο,τι καλυτερο μπορουσε για το παιδι του. Και ενα παιδι ειδικα στη εφηβια κουβαλαει μπολικη τρελα, για να μη το κυνηγαει μια βλακεια της εφηβειας ολη του τη ζωη, πρεπει καπου καπου ο γονιος να βαζει ενα οριο. Μπορει παντα να μην ειναι ευχαριστο αυτο για το παιδι, αλλα μεγαλωνοντας καταλαβαινει την αξια να υπαρχει καποιος που σε σκεφτεται και ξερει και 10 πραγματα παραπανω για τον κοσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καταρχήν να πούμε γενικά ότι οι γονείς έτσι και αλλιώς αγαπούν και ενδιαφέροντε για τα παιδιά τους οπότε έτσι και αλλιώς φροντίζουν για την προστασία τους. Απλώς δεν το κάνουν με τον ίδιο τρόπο όλοι. Όσο με το θέμα αγόρια/κορίτσια να πω ότι λίγο πολύ ισχύει οι πατεράδες να παθαίνουν ένα μικρό "αμόκ" όταν αρχίζουν τα "γκομενιάσματα" οι κόρες. Παίζει να είναι το αντίστοιχο των μανάδων "ποια τύληξε τον γιο μου" :hehe:. Κανενός είδους υπερβολή δεν θα έλεγα ότι είναι καλή με την ένοια ότι είναι προτιμότερο ένας πατέρας να φροντίσει να συμβουλέψει την κόρη του αντί να θέλει να την κλειδαμπαρώσει στο σπίτι. Ούτε είναι ωραίο να κάνουν διακρίσεις στα αδέρφια οι γονείς του τύπου τα αγόρια να κάνουν ότι μαλακία θέλουν και τα κορίτσια μόνιμα έλεγχο και σπίτι. Όλα ένα μέτρο θέλουν. Πέρα από τις υπερβολές πάντως η σχέση πατέρα και κόρης δεν υπάρχει απλά είναι τέρμα γούτσου. Εγώ να πω την αλήθεια του χω τρελή αδυναμία και ας είναι κάααααπως υπερβολικός. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Και ο πατέρας κάθε κοπέλας τα ίδια έκανε στην ηλικία κάθε έφηβου, απλά το αρνούνται. Πόσοι έχουν γνωριστεί στο λύκειο για παράδειγμα, και μετά απο χρόνια παντρεύτηκαν και έκαναν μια καλή οικογένεια.
Αυτό γιατί να μην ισχύει και για τα "κοριτσάκια" τους?! Ότι έκαναν αυτοί, το κάνουν και οι σημερινοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,150 μηνύματα.
Οχι.

1. Γιατι ολοι οι πατεραδες εχουν αδυναμια στις κορες, δεν περιμενω να το καταλαβεις. Κι επειδη εχουν αδυναμια στα κοριτσια, ειναι πολυ πιο αγχωμενοι για την προστασια τους. Που το κακο να θελει καποιος να προστατεψει την κορη του;

2. Γιατι το κοριτσι που ειναι στη εφηβεια διατρεχει κινδυνους, πολυ μεγαλυτερους απο ενα αγορι. Δεν ειπαμε να κλειδωθουν τα κοριτσια μεσα ή να πηγαινουν σε σχολειο θηλεων, αλλα καθε γονιος θελει να ξερει τι μερος του λογου ειναι αυτος με τον οποιον βγαινει η κορη του.

Αν εχοντας αυτες τις αποψεις ειμαι φαλλοκρατης, δεν εχω προβλημα. Πες με ετσι. Ο γονιος ομως οταν κανει ταμειο θελει να ξερει το οτι εκανε ο,τι καλυτερο μπορουσε για το παιδι του. Και ενα παιδι ειδικα στη εφηβια κουβαλαει μπολικη τρελα, για να μη το κυνηγαει μια βλακεια της εφηβειας ολη του τη ζωη, πρεπει καπου καπου ο γονιος να βαζει ενα οριο. Μπορει παντα να μην ειναι ευχαριστο αυτο για το παιδι, αλλα μεγαλωνοντας καταλαβαινει την αξια να υπαρχει καποιος που σε σκεφτεται και ξερει και 10 πραγματα παραπανω για τον κοσμο.
Για πες..ποιους παραπανω κινδυνους διατρεχει το κοριτσι απο το αγορι;
Ο μονος παραπανω κινδυνος ειναι απο σωματικη βια,απο εναν ανωμαλο,που ανετα αυτο μπορει να γινει και σε ενα αγορι.
Κατα τα αλλα...απο ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ,τι παραπανω κινδυνευει;Να κολλησει αρωστια;και το αγορι επισης μπορει.
Να μεινει εγκυος;Με σωστη ενημερωση δεν μενει.Επισης και οταν ενα αγορι καθυστα εγκυο μια κοπελα..δεν εχει ευθυνες;Δηλαδη τι;ΤΙΠΟΤΑ;
Σοβαρευτητε και παραδεχτητε οτι η γυναικα ακομα και σημερα δεν εχει τα ιδια δικαιωματα οπως οι αντρες,μεταφραζοντας σε αγορια και κοριτσια.
ΗΜΑΡΤΟΝ...............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Το θέμα είναι να μην αποτρέπει ο πατέρας την κόρη, αλλά να την βοηθάει και να την συμβουλεύει. Δεν είναι όλοι αληταράδες και "γαμήκουλοι". Για ποιο λόγο να μην θέλουν να γνωρίσουν τα φλέρτ των παιδιών τους?! Γιατί αυτό να ισχύει μόνο στην οικογένεια των αγοριών και σπάνια στις οικογένειες των κοριτσιών....
Δες πρώτα τι φρούτο είναι και μετά βγάλε συμπεράσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Για πες..ποιους παραπανω κινδυνους διατρεχει το κοριτσι απο το αγορι;
Ο μονος παραπανω κινδυνος ειναι απο σωματικη βια,απο εναν ανωμαλο,που ανετα αυτο μπορει να γινει και σε ενα αγορι.
Κατα τα αλλα...απο ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ,τι παραπανω κινδυνευει;Να κολλησει αρωστια;και το αγορι επισης μπορει.
Να μεινει εγκυος;Με σωστη ενημερωση δεν μενει.Επισης και οταν ενα αγορι καθυστα εγκυο μια κοπελα..δεν εχει ευθυνες;Δηλαδη τι;ΤΙΠΟΤΑ;
Σοβαρευτητε και παραδεχτητε οτι η γυναικα ακομα και σημερα δεν εχει τα ιδια δικαιωματα οπως οι αντρες,μεταφραζοντας σε αγορια και κοριτσια.
ΗΜΑΡΤΟΝ...............
Ακριβώς...
Για να μην πω ότι δεν θέλουν οι κόρες τους να κάνουν σχέσεις γιατί "τι θα πει η γειτονιά,οι συγγενείς", ενώ όταν ακούν για το πώς ο γιος τους αλλάζει κάθε εβδομάδα γκόμενα,είναι περήφανοι.
Και τι κινδύνους μπορεί να κρύβει μια σχέση δηλαδή; Φοβούνται την συμπεριφορά του αγοριού; Φοβούνται μην της φερθεί άσχημα,την παρατήσει και σε μια εβδομάδα βρει άλλη? Ωραία,έτσι επιστρέφουμε στο αρχικό point της συζήτησης... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top