Σγουρά, σπαστά ή ίσια μαλλιά;

Σγουρά, σπαστά ή ίσια;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 67)
  • Σγουρά

    Ψήφοι: 17 25.4%
  • Σπαστά

    Ψήφοι: 21 31.3%
  • Ίσια

    Ψήφοι: 28 41.8%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 1.5%

roccohooshie

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Μα εννοείται ότι θα θελα να μάθω πιο είναι αυτό το προϊόν, το ατημέλητο λουκ της στιγμής το λατρεύω..Δε λέω μ΄αρέσει που τα μαλλιά μου είναι τόσο ίσια που δε με παιδεύουν να τα φτιάξω όταν βιάζομαι, αλλά το σπαστό μ΄αρέσει πολύ περισσότερο...ίσως επειδή δε το έχω εκ φύσεως, όπως και να χει όμως το θεωρώ πιο ωραίο και sexy γενικά...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Υπαρχουν παρα πολλα, σε διαφορες τιμες. Τωρα χρησιμοποιω το mai tai spritzer απο sephora. Παλαιοτερα ειχα δοκιμασει ενα της garnier, το beach chic αν θυμαμαι καλα, αλλα δεν μου αρεσε το αρωμα του. Κατα τα αλλα εκανε μια χαρα την δουλεια του. Εγω βεβαια εχω κυμματιστο μαλλι και ακομα και αν δεν βαλω τιποτα θα φαινεται σαν να βγηκα απο κομμωτηριο :P

Για πιο οικονομικη λυση και πιο φυσικη, παρε χοντρο θαλασσινο αλατι, ανακατεψε το με αιθεριο ελαιο της αρεσκειας σου και φτιαξε το δικο σου σπρευ. Κυκλοφορουν πολλες συνταγες στο ιντερνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roccohooshie

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Σοβαρά κυκλοφορούν τόσα πολλά;;; Κι εγώ γιατί δεν το έχω πάρει χαμπάρι...:eek: Σ΄ευχαριστώ, θα δοκιμάσω αν είναι ένα από τα δύο :).
Όσο για την πιο φυσική επιλογή μήπως το αιθέριο έλαιο ενισχύει τη λιπαρότητα και είναι καλύτερο το σκέτο νερό και αλάτι; Γιατί τα δικά μου είναι και αρκετά λιπαρά!
YΓ; εντάξει ζηλεύουμε το φυσικό κυμματιστό μαλλί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Ίσια βέβαια..
Τώρα εάν οι φίλοι μου τυχαίνουν να έχουν σπαστά ή σγουρά ή δεν ξέρω και εγώ τι ή εάν ερωτευόμουνα κάτι διαφορετικό του ίσιου ,εε εντάξει, δεν κόβουμε κεφάλια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Έχω φυσικό ίσιο μαλλί και είναι ότι πρέπει. Χτενιζεται εύκολα , στεγνωνει εύκολα, δεν φριζαρει , δεν πετάει. Το μόνο άσχημο είναι ότι αν θέλω να κάνω πχ μπουκλες πρέπει να βάλω ένα μπουκάλι λακ στο κεφάλι μου και πάλι δεν κρατάει το μαλλί για πολλή ώρα τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ίσια. Μισώ τα σγουρά μαλλιά. Αν δεν φοβόμουν μην τα κάψω γιατί είναι και λεπτά θα ήμουν με μια πρέσα στο χέρι κάθε μέρα. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Στο άλλο φύλο δεν έχω σκεφτεί τι προτιμάω. Νομίζω δεν μου κάνει διαφορά. Ίσως σπαστά.

Εγώ έχω σπαστά μαλλιά. Κάποιες φορές θα προτιμούσα πραγματικά να 'ναι ίσια. :P Άλλες μ'αρέσουν έτσι όπως είναι.
Γενικά όλα τα μαλλιά έχουν τη χάρη τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μα εννοείται ότι θα θελα να μάθω πιο είναι αυτό το προϊόν, το ατημέλητο λουκ της στιγμής το λατρεύω..Δε λέω μ΄αρέσει που τα μαλλιά μου είναι τόσο ίσια που δε με παιδεύουν να τα φτιάξω όταν βιάζομαι, αλλά το σπαστό μ΄αρέσει πολύ περισσότερο...ίσως επειδή δε το έχω εκ φύσεως, όπως και να χει όμως το θεωρώ πιο ωραίο και sexy γενικά...:)

Ειναι το tommy G by Yiannis Michailidis Sea Spray
Beachy, Sexy Styling Spray
No parabens no mineral oil
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roccohooshie

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Σ΄ευχαριστώ πολύ, θα το αναζητήσω κι αυτό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Πρροσωπιά, όλες κάνουν ίσια μαλλιά, εμένα το φυσικό μου είναι σπαστά, μου αρέσουν και αυτό σου προτείνω, ειδικά αν τα κάνεις όμπρε, είναι απλά ΕΡΩΤΑΣ! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ίσια μαλλιά! Εγώ δυστυχώς έχω σπαστά και τα ισιώνω αλλά όχι και πολύ συχνά γιατί καταστρέφεται η τρίχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Αυτό από μόνο του δε λέει τίποτα, αλλά σε γενικές γραμμές θεωρώ πιο εντυπωσιακό το σγουρό μαλλί. Αν έχει ωραία μπούκλα είναι τέλειο. Δε ξέρω αν θα θελα να έχω μιας και απ' ότι λένε είναι δύσκολο μαλλί, αλλά σίγουρα στις άλλες μου αρέσει πολύ. Κάποιες έχουν μια τάση να τα ισιώνουν συνέχεια με αποτέλεσμα να τα κάνουν κώλο και στο τέλος να μην φαίνονται ωραία ούτε σγουρά ούτε ίσια. Τα δικά μου είναι ψιλοσπαστά και αρκετά πολλά.
Σε αγόρια πάλι μ' αρέσουν όλα, αρκεί και ο άλλος ανάλογα με το είδος τους να τα αφήνει και στο κατάλληλο μήκος, πχ αν έχει πολύ μπούκλα δε λέει να τα έχει κομμένα πολύ κοντά, πρέπει να τα αφήνει σε ένα άλφα μήκος που την αναδεικνύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Όλα έχουν την χάρη τους. :)
Πιστεύω στον καθένα ταιριάζει το φυσικό του μαλλί, όπως είναι.
Προσωπικά μου αρέσουν τα σπαστά και τα ίσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εγώ έχω ίσια και προτιμώ τα σπαστά/ίσια.
Στο αντίθετο φύλο δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση, δεν είναι κάτι που με απασχολεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Ίσια όταν πρόκειται για ξανθά μαλλιά, σπαστά όταν πρόκεται για μαύρα/κόκκινα, σγουρά ποτέ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

legisperitus

Νεοφερμένος

Ο legisperitus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ολα ειναι ωραια αρκει να ειναι περιποιημενα!!!;)
Υπαρχει βεβαια μια ιδιαιτερη προτιμηση στα σπαστα...:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Και ιδού το ερώτημα:Προτιμάτε σγουρά, ίσια ή σπαστά μαλλιά;:)
Ξέχασες τα κουρεμενα με την ψιλή, οπως τα εχω εγω. Στις γυναικες μού αρεσουν ολα, εκτος απο κουρεμενα με την ψιλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Στις γυναικες μου αρεσουν ολα, εκτος απο κουρεμενα με την ψιλή.

Ε, οι γυναίκες σου έχουν τον πρώτο λόγο.:P

Εμένα το φυσικό μου είναι το σγουρό, αλλά τα ισιώνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Ε, οι γυναίκες σου έχουν τον πρώτο λόγο.:P
Χα χα, είδες τι κάνει η έλλειψη ενός τόνου. Το διόρθωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_022

Νεοφερμένος

Η katerina_022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Σε γυναικες μαρεσουν πολυ τα σπαστα-σγουρα μαλλια,ειδικα αν ειναι περιποιημενα και μακρια.Εχω και εγω σπαστα,προς σγουρα,και ομολογω οτι ειναι δυσκολο να πετυχω διαφορα χτενισματα,ισως επειδη δεν ειναι πολυ μακρια.Παντως ολοι μου λενε οτι μου πανε πιο πολυ τα ισια,επειδη εχω μικρο προσωπο,και το φυσικο μου,μου το "κρυβει" :redface:
Σε αντρες παντως,λατρευω τετοιου ειδους σπαστο https://tvdaily.com/wp-content/uploa...-Named-Face-of-Jimmy-Choo-Mens-Collection.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top