Event View: 51 ID Error

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πόσο σήμαντικο είναι; Τι ακριβώς είναι; Τι σημαίνει; Για τον δίσκο D αναφέρεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • hddproblem.JPG
    hddproblem.JPG
    35.4 KB · Εμφανίσεις: 172

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Πάτησες το λίνκ να δεις τι λέει;

Κοίτα εδω:

https://support.microsoft.com/?id=244780

Ελπίζω να βοήθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Πάτησες το λίνκ να δεις τι λέει;

Κοίτα εδω:

https://support.microsoft.com/?id=244780

Ελπίζω να βοήθησα.
Τα αγγλικά δεν με βοήθησαν πολύ... Μπορεί κάποιος να μου πει αν ειναι σημαντικό και αν λύνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Λοιπόν...

το πρόβλημα αυτό παρουσιάζεται κατά την εγγραφή ή την ανάγνωση από το δίσκο...
Συγκεκριμένα, αναφέρει ότι εμφανίζεται το ID51 "if a generic error occurs"... πιάς τ' αυγό και κούρευτο δηλαδή!!!
με άλλα λόγια μπορεί να είναι πρόβλημα με:
  • καλώδιο
  • driver
  • controler
  • δίσκο
  • settings του δίσκου (:hmm:)
Πως το λύνεις;
Ψάχνεις όλα τα παραπάνω!!!:P

Θα σου πρότεινα:
Έλενξε όλα τα καλώδια στους δίσκους σου...
Βάλε τους τελευταίους drivers στην μητρική... (αν τους έχεις ήδη ίσως πρέπει να βάλεις τους προηγούμενους...)
Χώσε ένα φορμάτ τους δίσκους... (αν δεν τους έκανες πρόσφατα...)
κάνε καμιά προσευχή, καμιά θυσία στον άρχοντα του σκότους (ή και στον δικό μας άμα θες, αλλά δεν ξέρω τι αποτέλεσμα θα έχει σχετικά με το πρόβλημά σου...:P)

Ελπίζω να βοήθησα λίγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Λοιπον, είναι sata ο δίσκος, ο contreller είναι πάνω στην μητρική... και η μητρικη είναι η GA 7vaxp ultra. Οι drivers της μητρικης μου είναι αυτοί αλλά δεν ξέρω τι απο τους sata drivers πρέπει να κατεβάσω....

Δεν νομίζω να είναι θέμα καλωδίων...

αυτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αν πας στη σελίδα της μητρικής σου κάτω-κάτω λέει drivers...

εκεί λέει ποιοι drivers από την άλλη σελίδα είναι για σένα....;)

ο driver του SATA ας πούμε είναι αυτός
https://www.gigabyte.com.tw/Download...oard/FileList/Driver/driver_raid_silicon_3x12
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Αν πας στη σελίδα της μητρικής σου κάτω-κάτω λέει drivers...

εκεί λέει ποιοι drivers από την άλλη σελίδα είναι για σένα....;)

ο driver του SATA ας πούμε είναι αυτός
μα αυτό δεν είναι η boot disk; :worry::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
μα αυτό δεν είναι η boot disk; :worry::/:


Σωστά...:redface:
Αλλά αυτός δεν είναι....:)
(είναι ο τελευταίος στη λίστα με τους SATA drivers)

μόνο πρόσεξε τι θα βάλεις από αυτόν, γιατί έχει και RAID μέσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ωχχχ τώρα είδα το τελευταίο...
:( εκανα ολο εγκατασταση, θα έχω πρόβλημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
ωχχχ τώρα είδα το τελευταίο...
:( εκανα ολο εγκατασταση, θα έχω πρόβλημα;

ελπίζω όχι...
όλα θα φανούν στο πρώτο restart...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ωχχ αμαν και δεν εχω κανει ακομη το πρωτο restart
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top