Σχετικά με το κόστος μιας DSL

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγω μονο για την hol εχω ακουσει :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Στην Vivodi δεν θα δεσμευομαι καποιους μηνες παραμονης μονο τους δυο πρωτους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Go for it! Btw, στο site της Vivodi λέει ότι η Κυψέλη καλύπτεται εντελώς και μάλιστα για ADSL +2 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Κι εγώ συμφωνώ οτι το backbone της vivodi ειναι πολύ πιο άδειο (απ ότι μου λένε γιατι εγώ είμαι στον πΟΤΕ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
κανενα προβλημα με vivodi εδω και 2 χρονια απο μενα στους Αμπελοgardens η γραμμη εχει να πεσει γυρω στο τριμηνο, και κατεβαζει σφαιρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Με αφορμη το οτι επεισα την κοπελα μου να βαλει επιτελους ADSL (:beating: :mpinelik: :P ) αρχισα να ψαχνω ποια ειναι η πιο συμφερουσα αγορα. Τα δεδομενα ειναι τα εξης:

* Εξοπλισμο μπορω να της παρεχω και εγω, αφου εχω extra modem/router και splitters.
*Ειναι φοιτητρια, οποτε υπαρχει και η δυνατοτητα για φοιτητικο
*Η Vivodi μου εχει αφησει χειριστες εντυπωσεις σε σχεση με συμπεριφορα, ταχυτητες και επαγγελματισμο...:down: :whatever:
*Εχω αμφιβολιες για το ποσο συντομα θα αρχισουν να ενεργοποιουνται οι συνδεσεις του φοιτητικου...:hmm:

Οι προσφορες που μεχρι τωρα μου εχουν κανει θετικη εντωπωση ειναι οι:

* Vivodi: cube (3 μηνες -> 59 ευρω, 5 μηνες -> 99) στα 512(και η τριμηνη; ), μαζι με εξοπλισμο | οχι επιπλεον υποχρεωτικη παραμονη
*Vivodi:φοιτητικο, 129 ευρω το 12μηνο, μαζι με εξοπλισμο |12μηνη παραμονη
*Hol: φοιτητικο, 119 ευρω το 12μηνο, χωρις εξοπλισμο | 12μηνη παραμονη
*Otenet Connx: 22,5 ευρω το μηνα (συνολο 135 ευρω τους 6 μηνες), με εξοπλισμο (αν και αθλιο) | εξαμηνη παραμονη

Γενικα, νομιζω οτι οι προσφορες της vivodi ειναι οι καλυτερες, αλλα δεν την εμπιστευομαι. Οι υπολοιπες προσφορες (που δεν αναφερω εδω) δεν με ικανοποιουν απο την αποψη οτι συνηθως δεν εχουν καλο εξοπλισμο και, κυριως, εχουν 12μηνη παραμονη. Τελος, αν ημουν σιγουρος οτι το ondsl kit δεν εχει 12μηνη παραμονη, αλλα απλα την αρχικη 4μηνη, θα το προτιμουσα σαφως απο το connx, αλλα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως συμβαινει. Ποια η διαφορα μεταξυ αυτου και αυτου; :confused:

Αποψεις; :redface: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Στην θεση σου θα πηγενα να επερνα ενα router και θα την εκανα συνδρομητρια στο φοιτιτικο hol, νομιζω οτι συμφερει περισσοτερο απο ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Εδώ είχα ενα rant για τον OTE αλλα δραττομαι της ευκαιρίας να βρίσουν κι αλλοι τον φίλτατο εθνικό τηλεπικοινωνιακο μας φορέα / ΑΕ και το έκανα νέο post.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ρε παιδια ακομα δεν μπορω να καταλαβω κατι. Ολα αυτα τα πακετα ειναι πραγματικα μονο αυτο; Δλδ πας τους δινεις 99 ευρω και εχεις για πεντε μηνες 512 και σου μενει και ο εξοπλισμος; Δεν τους πληρωνεις τπτ αλλο; Δεν ειναι δυνατων....

Αν πραγματι ειναι μονο αυτα και μετα καθαρισες θα σου προτινα να αρεις το πακετο απο την HOL αφου απο οτι λες εχεις εξοπλισμο η το ετισιο της Vivodi, αλλα μαλον καλυτερη της HOL μια και δεν εμπιστευεσε την vivodi
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Στην hol γυριζεις τον εξοπλισμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Ρε παιδια ακομα δεν μπορω να καταλαβω κατι. Ολα αυτα τα πακετα ειναι πραγματικα μονο αυτο; Δλδ πας τους δινεις 99 ευρω και εχεις για πεντε μηνες 512 και σου μενει και ο εξοπλισμος; Δεν τους πληρωνεις τπτ αλλο; Δεν ειναι δυνατων....

κι όμως!!!!.... τι σου είναι η τεχνολογία:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δλδ εγω ειμαι ο λαλακας της παρεας που δινω περιπου ενα 60 το δημινο για 384; Δεν ξαναβαζω ουτε δικη μου γραμη ουτε συνδεση αοριστου χρονου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Δλδ εγω ειμαι ο λαλακας της παρεας που δινω περιπου ενα 60 το δημινο για 384; Δεν ξαναβαζω ουτε δικη μου γραμη ουτε συνδεση αοριστου χρονου...
Μη σκας, στα προιόντα πληροφορικής όλα αμα περιμένεις 6 μήνες κοιτάς μετά ποσο έχουν τώρα και κλαίς τα λευτά που πλήρωσες εσύ τότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Δλδ εγω ειμαι ο λαλακας της παρεας που δινω περιπου ενα 60 το δημινο για 384; Δεν ξαναβαζω ουτε δικη μου γραμη ουτε συνδεση αοριστου χρονου...
Εγω στην θεση αυτο θα εκανα ... απλως για ISP θα ειχα καποια προσφορα του στυλ 6+6 ή τπτ τετοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Δλδ εγω ειμαι ο λαλακας της παρεας που δινω περιπου ενα 60 το δημινο για 384; Δεν ξαναβαζω ουτε δικη μου γραμη ουτε συνδεση αοριστου χρονου...

Σε ποια εταιρια (γραμμη/συνδεση) εισαι και δινεις τοσα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Στην Otenet ειμαι.
γκαντεμη εχεις δικιο, αλλα εδω δεν μιλαμε για ενα πραγμα που το περνεις σημερα και το κρατας μια για παντα κατα αυτον τον τροπο, πληρωνω καθε διμηνο και μου βγαινει πιο ακριβα. Σου λενε αρχικα 35 ευρω το μηνα, αρα 70 το διμηνο. Το ειδα ωραια και καλα το εβαλα και με τα διαφορα αλλα που σου φορτονουν εφτανε τα 200(μαζι με τηλεφωνο), με της μιωσεις που γινανε τελευτεα εφτασε τα 100(μαζι με τηλεφωνο) και τελικος δινω τα τριπλασια απο αυτα που μου υποσχεθικαν (γιατι δεν λεω, πραγματι 18,5 (νομιζω) μου χρεωνουν την ADSL προσβαση, αλλα μαζι με τα μπιχλιμπιδια φτανει το 60αρι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Απο την otenet εκανες την αιτηση για γραμμη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ναι, ποτε δεν ειχα σχεσης με καμια αλλη εταιρια, ολα απο την otenet γιατι εχω και γνωριμιες που οπως ειναι η καταστηση στο Ελληνικο συστιμα απο το να περιμενω εναν αιωνα... και ιδικα αυτην την περιοδω με την ADSL...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Στην Otenet ειμαι.
γκαντεμη εχεις δικιο, αλλα εδω δεν μιλαμε για ενα πραγμα που το περνεις σημερα και το κρατας μια για παντα κατα αυτον τον τροπο, πληρωνω καθε διμηνο και μου βγαινει πιο ακριβα. Σου λενε αρχικα 35 ευρω το μηνα, αρα 70 το διμηνο. Το ειδα ωραια και καλα το εβαλα και με τα διαφορα αλλα που σου φορτονουν εφτανε τα 200(μαζι με τηλεφωνο), με της μιωσεις που γινανε τελευτεα εφτασε τα 100(μαζι με τηλεφωνο) και τελικος δινω τα τριπλασια απο αυτα που μου υποσχεθικαν (γιατι δεν λεω, πραγματι 18,5 (νομιζω) μου χρεωνουν την ADSL προσβαση, αλλα μαζι με τα μπιχλιμπιδια φτανει το 60αρι).

Ασχετως του τηλεφωνου (δηλαδη του παγιου της τηλεφωνικης γραμμης και των κλησεων) ποσο σου γραφει στον λογαριασμο οτι κοστιζει η γραμμη ADSL και ποσο το OnDsl; Γιατι αν εχεις γραμμη απο ΟΤΕ (λιανικη ή OTENET) καιπαροχο OTENET μπορεις να μπεις στο προπληρωμενο CONNX και να εχεις παγιο (ολα μαζι) 22,5 ευρω το μηνα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Και ομως! Γνωστός provider δίνει (όπου είναι διαθεσιμο, ) γραμμή με ταχύτητα 4mbps στην τιμή των 142 ευρώ για τους πρώτους 8 μήνες και 26 ευρώ ανα μήνα για τους υπόλοιπους 4!
Φαντάσου αν έχουν ξεκινήσει απο τώρα τέτοιες προσφορές τι θα γίνεται τα Χριστούγεννα! ΟΕΟ!!!:clapup: :clapup: :clapup:
Ποτέ ξανά isdn κέρνα mbps!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top