Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,965 μέλη και 2,440,464 μηνύματα σε 77,077 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 379 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Όνειρο ή αληθινό;

Golden lady

Νεοφερμένος

H Golden lady αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Golden lady έγραψε: στις 02:38, 31-08-15:

Κάλήσπέρά σέ όλόύς έχώ μίά άπόρίά ...κάί θάθέλά τήν βόήθέίά σάς γίάτί έχώ μπέρδέύτέί πόλύ άσχήμά.... ότάν βλέπέίς π,χ ότί κάτί σέ τσίμπάέί στό πόδί κάί ξύπβάς κ βλέπέίς ότί όντώς κάτί έχέίς τί μπόρέί νά σήμάίνέί άύτό??
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Τιμώμενο Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,243 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 11:04, 31-08-15:

"Πολυτονικό" στην νεοελληνική πρώτη φορά βλέπω είναι η αλήθεια.
Είναι κάποια νέα μόδα?
5
Παράθεση

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,561 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε: στις 12:01, 31-08-15:

Εγώ βλέπω ότι πέφτω, τινάζομαι και ξυπνάω. Και συνειδητοποιώ ότι έχω αφήσει το θερμοσίφωνο ανοικτό και την τοστιέρα στη μπρίζα... Και τώρα που είπα τοστιέρα, πάω να κάνω τοστ, γιατί πείνασα!
4
Παράθεση

manolis_98

Περιβόητο Μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 905 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε: στις 14:37, 31-08-15:

Εγώ βλέπω ότι πέφτω, τινάζομαι και ξυπνάω
Τελικά όλοι το παθαίνουμε αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,457 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 15:20, 31-08-15:

Ένα βράδυ έβλεπα στον ύπνο μου ότι ήμουνα στην έρημο και διψούσα τρομερά. Ξύπνησα, πήγα στο ψυγείο, ήπια μια μπουκάλα νερό και ξανακοιμήθηκα.
Τι να σημαίνει άραγε;

1
Παράθεση

your_idol

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο your_idol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 197 μηνύματα.

O your_idol έγραψε: στις 15:34, 31-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Ένα βράδυ έβλεπα στον ύπνο μου ότι ήμουνα στην έρημο και διψούσα τρομερά. Ξύπνησα, πήγα στο ψυγείο, ήπια μια μπουκάλα νερό και ξανακοιμήθηκα.
Τι να σημαίνει άραγε;
'Οτι στην έρημο πλέον υπάρχουνε ψυγεία?
1
Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 665 μηνύματα.

O libre έγραψε: στις 16:16, 31-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Golden lady
Κάλήσπέρά σέ όλόύς έχώ μίά άπόρίά ...κάί θάθέλά τήν βόήθέίά σάς γίάτί έχώ μπέρδέύτέί πόλύ άσχήμά.... ότάν βλέπέίς π,χ ότί κάτί σέ τσίμπάέί στό πόδί κάί ξύπβάς κ βλέπέίς ότί όντώς κάτί έχέίς τί μπόρέί νά σήμάίνέί άύτό??
Ότί θά ξύπνήσές άκρίβώς τή στίγμή πόύ σέ τσίμπήσέ κάτί, κάί τό μύάλό σόύ τό κάτάτάξέ άπό λάθός στό όνέίρό.
2
Παράθεση

Φρεντος

Περιβόητο Μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,125 μηνύματα.

O Φρεντος έγραψε: στις 16:41, 31-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από manolis_98
Τελικά όλοι το παθαίνουμε αυτό
Ναι υπναγωγικος σπασμος λεγεται
1
Παράθεση

Golden lady

Νεοφερμένος

H Golden lady αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Golden lady έγραψε: στις 09:38, 01-09-15:

Ευχαριστω για τα δυο τελευταια ατομα που μου απαντησαν οσο για τους υπολοιπους δεν εχω σχολια οι καταστασεις με ξεπερνανε......αν γραφουν ετσι εδω πως θαναι στην ζωη τους καταλαβαινω...
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Τιμώμενο Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,243 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 10:24, 01-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Golden lady
Ευχαριστω για τα δυο τελευταια ατομα που μου απαντησαν οσο για τους υπολοιπους δεν εχω σχολια οι καταστασεις με ξεπερνανε......αν γραφουν ετσι εδω πως θαναι στην ζωη τους καταλαβαινω...
Ουουου ναι, πολλά πράγματα μπορείς να καταλάβεις για την ζωή ενός ατόμου από ένα λάιτ ποστ του.
(νοτ)

Τώρα είδα ότι αυτά είναι τα πρώτα σου μηνύματα βασικά, καλωσήρθες, και συνήθισε την ιδέα ότι σε φόρουμ τόσο μεγάλης κινητικότητας ο καθένας πετάει το μακρύ του και το κοντό του, και αν μπεις στην λογική να ασχολείσαι με κάθε εξυπνακίστικο ποστ ή ποστ που σου δίνει στα νεύρα, το 'χασες το παιχνίδι.
5
Παράθεση

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

H kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

H kleop έγραψε: στις 10:45, 01-09-15:

Και σε μενα εχει τυχει αυτο.Μολις με παιρνει ο υπνος καποιες φορες νιωθω οτι πεφτω απο το κρεβατι μου που νομιζω οτι κρεμεται και δεν ακουμα στο πατωμα.Ξερω ειναι αρκετα μπερδεμενο,αλλα αυτο τυχαινει οποτε ειμαι αρκετα κουρασμενη.Ενα αλλο ειναι οταν με απασχολουν ασκησεις μαθηματικων ή φυσικης και δεν βρισκω λυσεις τις βλεπω στον υπνο μου.
3
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Τιμώμενο Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 11:26, 01-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από kleop
Και σε μενα εχει τυχει αυτο.Μολις με παιρνει ο υπνος καποιες φορες νιωθω οτι πεφτω απο το κρεβατι μου που νομιζω οτι κρεμεται και δεν ακουμα στο πατωμα.Ξερω ειναι αρκετα μπερδεμενο,αλλα αυτο τυχαινει οποτε ειμαι αρκετα κουρασμενη.Ενα αλλο ειναι οταν με απασχολουν ασκησεις μαθηματικων ή φυσικης και δεν βρισκω λυσεις τις βλεπω στον υπνο μου.
Αχαχαχα αυτό με τις ασκήσεις μου συνέβαινε συνέχεια όμως!
1
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,772 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 14:35, 01-09-15:

Τι ασκήσεις ρε παιδιά;

Μόνο εγώ βλέπω τον εαυτό μου να τρέχει λες και είμαι μαραθωνοδρόμος;
2
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,469 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 14:45, 01-09-15:

Εγω βλέπω πολύ συχνά να με σκοτώνουν και να τρέχω σε δάση ενώ βρέχει
3
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,772 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 14:53, 01-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Εγω βλέπω πολύ συχνά να με σκοτώνουν και να τρέχω σε δάση ενώ βρέχει
Ακριβώς αυτό!!
Μία φορά που συγκράτησα είναι που ήρθε ο (τότε) φίλος μου και με σκότωσε με ... τόξο!
2
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,887 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 15:07, 01-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από kleop
Και σε μενα εχει τυχει αυτο.Μολις με παιρνει ο υπνος καποιες φορες νιωθω οτι πεφτω απο το κρεβατι μου που νομιζω οτι κρεμεται και δεν ακουμα στο πατωμα.Ξερω ειναι αρκετα μπερδεμενο,αλλα αυτο τυχαινει οποτε ειμαι αρκετα κουρασμενη.

Ναι,αυτό είναι συχνό φαινόμενο και ειχα διαβασει καπου οτι γινεται επειδη πέφτουν πολυ οι σφυγμοί or sth και ο εγκέφαλος προσπαθεί να σε ξυπνήσει.
Εγω βλεπω συχνά να με κηνυγανε ή να ειμαι σε ανσανσερ και να πέφτει ή να ανεβαίνει και να μην σταματάει.
Επισης, οταν ειμαι αγχωμένη, βλεπω τεράστια κύματα και να προσπαθω να ξεφύγω. Εχω δει πολλες φορες τετοια κύματα και τωρα ξερω,οταν δω τετοιο ονειρο λεω στον εαυτό μου "Βασια πρεπει να ηρεμήσεις"
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη methexys : 01-09-15 στις 15:12.
3
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 17:02, 01-09-15:

Nιώθετε καμία φορά ότι ολόκληρο το κρεβάτι είναι στον αέρα και στριφογυρίζει;
2
Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε: στις 17:13, 01-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Loreley
Nιώθετε καμία φορά ότι ολόκληρο το κρεβάτι είναι στον αέρα και στριφογυρίζει;
εννοείς όταν κοιμάσαι ή όχι;
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 17:22, 01-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Loony
εννοείς όταν κοιμάσαι ή όχι;
Μου συμβαίνει καμία φορά όταν πάει να με πάρει ο ύπνος.
Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε: στις 17:31, 01-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Loreley
Μου συμβαίνει καμία φορά όταν πάει να με πάρει ο ύπνος.
Υποθέτω ότι είσαι είτε πολύ κουρασμένη είτε πολύ μεθυσμένη τότε.
Αυτό το συγκεκριμένο εμένα μου συμβαίνει όταν κοιμάμαι στο πάνω κρεβάτι μιας κουκέτας ή όταν έχω κάνει κούνια για πολλή ώρα την ίδια μέρα.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Το όνειρο του άνδρα - Από zarathustra
      Το θέμα έχει λάβει 72 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-09-09 στις 14:37.
    • Το όνειρο της γυναίκας... - Από roumana
      Το θέμα έχει λάβει 57 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-08-07 στις 21:06.
    • RV... το όνειρο μου! - Από gsova
      Το θέμα έχει λάβει 49 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-06-07 στις 12:47.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα