Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,787 μέλη και 2,440,492 μηνύματα σε 76,680 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 224 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ομοφυλόφιλη αδερφή

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 02:06, 20-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS
"Θα τη βοηθούσα"... Λες και είναι καμία ναρκομανής ή λες και έχει κάποια σοβαρή ασθένεια...
Aυτη την στιγμη δεν πρεπει να κολαμε τοσο στις λεξης αλλα στο αποτελεσμα... ναι μεν συμφωνω αλλα ειναι το τελευταιο που πρεπει να λυσουμε
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,595 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε: στις 02:16, 20-11-05:

Δεν κατάλαβα ποιο λες ότι είναι το "τελευταίο που πρέπει να λύσουμε"...

Η στάση μας ως ασθένεια ή ως κάτι εντελώς ξένο απέναντι στο διαφορετικό είναι το πρώτο που πρέπει να λάβουμε υπόψη όταν μας ενδιαφέρουν μειονότητες (όπως είναι και οι ομοφυλόφιλοι).

Και φυσικά δεν κόλλησα στις λέξεις. Αλλά οι λέξεις από μόνες τους κρύβουν πάρα πολλά. Η στάση μας δηλώνεται εύκολα μέσω των λέξεων. Φυσικά δεν μιλάω για ασυνείδητα επίπεδα, όπως πολλοί( ; ) θα νομίσουν, αλλά για στάσεις ζωής και αντιμετώπιση καταστάσεων που φαίνεται μέσω των λέξεων που χρησιμοποιούμε στην κάθε περίπτωση...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MonaXoS : 20-11-05 στις 02:17. Αιτία: κάτι ψιλολαθάκια... :)
1
Παράθεση

Embrance

Νεοφερμένος

Ο Embrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O Embrance έγραψε: στις 03:19, 20-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---
Nαι, ναι τα αγοράκια το έχουν αυτό μη δούν δύο άντρες να χαιδεύονται τους έρχετε αναγούλα! με το που βλέπουν δύο γυναίκες να κάνουν το ίδιο χαίροντε ιδιαιτέρως!

Το ξέρω ήμουν εκτός θέματος...Sorry
+1.με τις "Λες" δεν εχω τιποτα,αλλα για ασους γνωριζουν 2 απο τα τριτοφυλικα φυλα χωριζοντε και σε κατηγοριες.
Εγω παντως ψιλο-ξενερονω με τα γκει/λες/τρανς
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 11:38, 20-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS
Δεν κατάλαβα ποιο λες ότι είναι το "τελευταίο που πρέπει να λύσουμε"...

Η στάση μας ως ασθένεια ή ως κάτι εντελώς ξένο απέναντι στο διαφορετικό είναι το πρώτο που πρέπει να λάβουμε υπόψη όταν μας ενδιαφέρουν μειονότητες (όπως είναι και οι ομοφυλόφιλοι).

Και φυσικά δεν κόλλησα στις λέξεις. Αλλά οι λέξεις από μόνες τους κρύβουν πάρα πολλά. Η στάση μας δηλώνεται εύκολα μέσω των λέξεων. Φυσικά δεν μιλάω για ασυνείδητα επίπεδα, όπως πολλοί( ; ) θα νομίσουν, αλλά για στάσεις ζωής και αντιμετώπιση καταστάσεων που φαίνεται μέσω των λέξεων που χρησιμοποιούμε στην κάθε περίπτωση...

αυτο που θελω να πω ειναι οτι πρωτα πρεπει να λύσουμε την σταση που υπαρχει απεναντη στους ομοφυλοφιλους και μετα να κολλησουμε στις λεξεις
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,595 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε: στις 11:45, 20-11-05:

ναι.. συμφωνώ exposed bone. Το μόνο που είπα είναι ότι η στάση φαίενται από τις λέξεις... Δεν είπα πως αν αλλάξουμε τις λέξεις θα γίνει κάτι σημαντικό! Φυσικά και οι στάσεις πρέπει να αλλάξουν!

Αλλά η αλλαγή στάσεων γίνεται σταδιακά και όχι "μαχαίρι". Αυτό σημαίνει πως πρέπει πρώτα να τους αποδεχτούμε στα καθημερινά μικρά πράγματα (π.χ. αποδοχή να κυκλοφορούν δίπλα μας) και έπειτα στα μεγάλα και πιο σημαντικά (π.χ. γάμος). Ε, αυτά τα μκρά και καθημερινά είναι που δημιουργούν και τις τωρινές δυσκολίες
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 11:47, 20-11-05:

ακομη και τα καθημερινα πραγματα θα αργησουν πολυ να αλλαξουν ...
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 14:07, 20-11-05:

Λεγοντας "Θα την βοηθουσα" ενοουσα οτι θα την βοηθουσα να το ανακοινωσει στους γονεις μας, απαντοντας στην ερωτιση. Δεν λεω οτι ειμαι τελιως ανετος με τους ομοφυλοφιλους αλλα και εσυ παραποιεις τα λογια μου. Ναι, σωστα ολα αυτα που λες, συμφωνω απολιτα μαζι σου αλλα οπως και να το κανουμε δεν μπορω ανετα να ειμαι στο ιδιο δωματιο με εναν ομοφυλοφιλο του ιδιου φιλου, θα φρικερνα. Ουτε θα μου αρεσε να μαθω οτι η αδερφη μου ειναι ουσιαστικα αδερφος μου. Δεν ειναι αρωστια, το ξερω και το καταλαβενω. Δεν εχω προβλημα με τους ανθρωπους, αλλωστε ειναι δικη τους επιλογη εν μερη και τους αρεσει, οποτε πιος ο λογος να προσπαθουν να αντισταθουν, αλλα δεν μπορω ρε παιδακι μου να ειμαι στον ιδιο (μικρο και κλειστο) χωρο με εναν ομοφυλοφιλο. Στον δρομο οσους και να δω δεν εχω προβλημα.
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,239 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 15:30, 20-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Ουτε θα μου αρεσε να μαθω οτι η αδερφη μου ειναι ουσιαστικα αδερφος μου.
Και παλι αδερφη σου θα ηταν και οχι αδερφος σου.
Μην εχεις στο μυαλο σου τις αμοφυλοφιλες σαν κατι τυπισσες που θελουν να ντυνονται και να συμπεριφερονται σαν αντρες.
Εκει παιζουν και αλλα πραγματα ρολο.(Ορμονολογικης κυριως και οχι μονο φυσης)
Εχω γνωστο ζευγαρι απο κοπελες ομοφυλοφιλες εδω στην Ιταλια και μια χαρα κοπελες ειναι.
Και θυλκοτατα ντυνονται,μιλανε συμπεριφερονται κτλ κτλ.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:43, 20-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από Μario
Και παλι αδερφη σου θα ηταν και οχι αδερφος σου.
Μην εχεις στο μυαλο σου τις αμοφυλοφιλες σαν κατι τυπισσες που θελουν να ντυνονται και να συμπεριφερονται σαν αντρες.
Εκει παιζουν και αλλα πραγματα ρολο.(Ορμονολογικης κυριως και οχι μονο φυσης)
Εχω γνωστο ζευγαρι απο κοπελες ομοφυλοφιλες εδω στην Ιταλια και μια χαρα κοπελες ειναι.
Και θυλκοτατα ντυνονται,μιλανε συμπεριφερονται κτλ κτλ.
Μα γιατι καποιος ομοφυλοφιλος πρεπει να ντυνετε γυναικα... Σορρυ μπορει να μην με πειραζουν τοσο οι ομοφυλοφιλοι αλλα ετσι και δω αντρα ντυμενω γυναικα μην περιμενει να εχει την καλλιτερη αντιμετωπιση απο εμενα ...
Αλλο το ενα αλλο το αλλο
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 18:55, 20-11-05:

Bρε παιδιά...
Ομοφυλόφιλος != θυληπρεπης
Γιατί μερικοί το συγχέουν και νομίζουν οτι το ένα συνεπάγεται το άλλο δεν μπορώ να το καταλάβω...
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 19:08, 20-11-05:

Οταν λεω οτι ειναι ουσιαστικα αδερφος μου δεν ενεω την εμφανιση η κατι τετιο. Και θα συμφωνισω οτι ενας ομοφυλοφιλος δεν παει να πει θυλιπρεπης η το αντιθετο (για της γυνεκες). Που ομως υπαρχουν και αυτες η περιπτωσης αλλα ειναι παρατραβιγμενες τετιες περιπτωσεις. Νταξει ρε φιλε, στο κρεβατισου μπορεις να κανεις οτι θελεις αλλα αμα κυκλοφορεις και εισαι σαν γυνεκα προκαλεις....
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 00:28, 21-11-05:

Split: http://www.e-steki.com/forum/showthread.php?t=1644
Παράθεση

Skeftomilos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Skeftomilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 119 μηνύματα.

O Skeftomilos έγραψε: στις 08:19, 25-11-05:

Ένα ομοφυλόφιλο παιδί - αγόρι ή κορίτσι - γκρεμίζει τα όνειρα των γονιών του για εγγόνια. Μη γελιέστε, ο βαθύτερος λόγος που οι γονείς μας μας έφεραν στον κόσμο είναι αυτός. Όχι η απλή αναπαραγωγή αλλά η διαιώνιση. Δεν είμαστε παρά τα μέσα με τα οποία οι γονείς μας θα περάσουν τα γονίδιά τους στις επόμενες γενεές. Άρα κανείς γονιός δε θα χαρεί να μάθει ότι το παιδί του σπαταλά τη σεξουαλική του ενέργειά με άτομα του λάθος φύλου.
Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 600 μηνύματα.

O Covenant έγραψε: στις 23:51, 25-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από Skeftomilos
Ένα ομοφυλόφιλο παιδί - αγόρι ή κορίτσι - γκρεμίζει τα όνειρα των γονιών του για εγγόνια. Μη γελιέστε, ο βαθύτερος λόγος που οι γονείς μας μας έφεραν στον κόσμο είναι αυτός. Όχι η απλή αναπαραγωγή αλλά η διαιώνιση. Δεν είμαστε παρά τα μέσα με τα οποία οι γονείς μας θα περάσουν τα γονίδιά τους στις επόμενες γενεές. Άρα κανείς γονιός δε θα χαρεί να μάθει ότι το παιδί του σπαταλά τη σεξουαλική του ενέργειά με άτομα του λάθος φύλου.
Ακρως ορθο και επιστημονικα τεκμηριωμενο
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 14:41, 29-11-05:

αφαίρεσα τα offtopic ... περισσότερα εδώ
Παράθεση

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O Psixotis έγραψε: στις 09:32, 07-12-05:

Αν ήταν αδερφός, σίγουρα κρεμάλα. Για αδερφή δέν ξέρω... Είναι γεγονός ότι οι λεσβίες οπτικά δεν χαλάνε την αισθητική κανενός διότι τίποτε δε τις ξεχωρίζει από μια γυναίκα πέρα των σεξουαλικών προτιμήσεων. Υπο φυσιολογικές συνθήκες την αδερφή θα τη στήριζα πέρα απο το ότι δε θα μου χαλούσε την αισθητική, κι επειδή θα υπήρχε η προοπτική να γνωρίσω πιο σεξουαλικά προχωρημένες κοπέλες φίλες της και να επιδοθώ σε ομαδικές νύχτες...
1
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 09:34, 07-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από Psixotis
Αν ήταν αδερφός, σίγουρα κρεμάλα. Για αδερφή δέν ξέρω... Είναι γεγονός ότι οι λεσβίες οπτικά δεν χαλάνε την αισθητική κανενός διότι τίποτε δε τις ξεχωρίζει από μια γυναίκα πέρα των σεξουαλικών προτιμήσεων.
Ενώ τους άντρες ομοφυλόφιλους τι τους ξεχωρίζει πέρα απο τις σεξουαλικές προτιμήσεις? Κάτι μου λέει οτι δεν έχεις γνωρίσει και πολλούς και κρίνεις απο τα κακέκτυπα που προβάλλει η τηλεόραση...
Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

H Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ines έγραψε: στις 20:41, 07-12-05:

Είναι γεγονός ότι οι λεσβίες οπτικά δεν χαλάνε την αισθητική κανενός διότι τίποτε δε τις ξεχωρίζει από μια γυναίκα πέρα των σεξουαλικών προτιμήσεων. δε θα μου χαλούσε την αισθητική, κι επειδή θα υπήρχε η προοπτική να γνωρίσω πιο σεξουαλικά προχωρημένες κοπέλες φίλες της και να επιδοθώ σε ομαδικές νύχτες...
βρε χαχα,με την αδερφη σου η την γκομενα της??
εκεινο που εγω πιστευω για το θεμα ειναι πως οτι κανει ο κεθενας με τα κατω του δεν αφορα κανεναν.
οσο για το αλλο...ειμαι σε μια θεατρικη ομαδα και το inside joke φετος ειναι οι λεσβιες.
και δεν καταλαβαινω,ρε αδερφε μου,τι εχουν και εσας τα αγορια σας τετοιωνουν τοσο μα τοσο πολυ!!
Παράθεση

Skeftomilos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Skeftomilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 119 μηνύματα.

O Skeftomilos έγραψε: στις 03:46, 08-12-05:

Αν ήταν αδερφός, σίγουρα κρεμάλα. Για αδερφή δέν ξέρω... Είναι γεγονός ότι οι λεσβίες οπτικά δεν χαλάνε την αισθητική κανενός διότι τίποτε δε τις ξεχωρίζει από μια γυναίκα πέρα των σεξουαλικών προτιμήσεων. Υπο φυσιολογικές συνθήκες την αδερφή θα τη στήριζα πέρα απο το ότι δε θα μου χαλούσε την αισθητική, κι επειδή θα υπήρχε η προοπτική να γνωρίσω πιο σεξουαλικά προχωρημένες κοπέλες φίλες της και να επιδοθώ σε ομαδικές νύχτες...
Αν η υποθετική αδελφή και οι φίλες της είναι πράγματι ομοφυλόφιλες, μάλλον ατύχησες. Δε θα σε θέλουν στην παρέα τους. Αν πάλι είναι αμφί, τότε μόνο μπορείς να αισθάνεσαι ευτυχής!

- Μέχρι τρεις είναι δεσμός, παραπάνω χαλασμός.
- Ο έρωτας δεν είναι ανήθικος, αρκεί να συμφωνούν και οι πέντε.
Παράθεση

zxr

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

O zxr έγραψε: στις 14:20, 08-12-05:

Αυτό το λές γιατί είσαι αγοράκι και η θέα δυο γυναικών να ερωτοτροπούν σε... (θα το πω ωμά) "φτιάχνει". Για ρώτα και τις κοπέλες αν τους είναι ευχάριστο το θέαμα. Τις αποτρέπει όπως ακριβώς αποτρέπει εσένα η θέα δυο ανδρών.

Στο θέμα μας τώρα. Σίγουρα δεν είναι και η πιο εύκολη περίπτωση αλλά με συζήτηση και κατάλληλη προσέγγιση στο θέμα νομίζω ότι μπορεί να δωθεί λύση
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια