Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας vs Πολιτικής Επιστήμης vs Δημόσιας Διοίκησης

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Παιδιά ποιο από τα δύο τμήματα θεωρείτε καλύτερο; Ποιες οι διαφορές τους; Υπάρχουν διαφορές ως προς την επαγγελματική αποκατάσταση; (π.χ. το πρώτο να σου ανοίγει λιγότερους ή περισσότερους δρόμους κλπ;;) Γενικά ποια η γνώμη σας;

Ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Εξαρταται με τι θελεις να ασχοληθεις μετα?ΜΕ την πολιτικη- ιστορια?Με την διοικηση-οικονομικα?Δημοσιος υπαλληλος στην σχολη δημοσιασ διοικησης παντως δες την υλη στις εξετασεις τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Εξαρταται με τι θελεις να ασχοληθεις μετα?ΜΕ την πολιτικη- ιστορια?Με την διοικηση-οικονομικα?Δημοσιος υπαλληλος στην σχολη δημοσιασ διοικησης παντως δες την υλη στις εξετασεις τους
Βασικά ρωτάω για μια ξαδέρφη μου... δεν έχει θέμα και τα δύο της αρέσουν. Απλώς θέλει να μάθει περισσότερες πληροφορίες, και όχι μόνο αυτό που λέει στις ιστοσελίδες των 2 σχολών..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Πολύ καλά τμήματα και τα δύο για τις πολιτικές επιστήμες. Στο τμήμα του ΕΚΠΑ έχω ακούσει καλά λόγια για το πρόγραμμα σπουδών από άτομο που σπουδάζει εκεί αλλά από ότι μου λέει οι καθηγητές είναι στον κόσμο τους και πολύ απόμακροι. Επίσης υπάρχουν παράπονα για την αξιολόγηση των γραπτών της εξεταστικής. Από το τμήμα της Παντείου έχω δύο καθηγητές που έχουν τελειώσει το προπτυχιακό τους στο συγκεκριμένο τμήμα και μετά την αποφοιτησή τους είχαν πολύ καλή ακαδημαική καρίερα. Σαν επιστήμονες και καθηγητές είναι πολύ καλοί σε αυτό που διδάσκουν, σίγουρα τους βοήθησε και η φοιτησή τους στην Πάντειο στην συνολική εξελιξή τους.
Η δικία μου γνώμη είναι πάντως αν η κοπέλα που ρωτάει ζεί στην Αθήνα, να περάσει μια βόλτα και από τα δύο τμήματα να μιλήσει και με φοιτητές- καθηγητές και να δεί και τον χώρο των σχολών μόνη της. Προβλήματα πάντως θα συναντήσει σε οπουδήποτε τμήμα και αν επιλέξει να φοιτήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οι καθηγητές είναι στον κόσμο τους και πολύ απόμακροι.

Πραγματικά μου κάνει μεγάλη εντύπωση αυτό που σου είπαν.΄Εχω διασταυρωμένες πληροφορίες από παιδιά που αρίστευσαν στο συγκεκριμένο τμήμα για το ακριβώς αντίθετο.΄Ισως να είχαν ακολουθήσει διαφορετική κατεύθυνση. Τι να πω ... Πραγματικά εκπλήσσομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Πραγματικά μου κάνει μεγάλη εντύπωση αυτό που σου είπαν.΄Εχω διασταυρωμένες πληροφορίες από παιδιά που αρίστευσαν στο συγκεκριμένο τμήμα για το ακριβώς αντίθετο.΄Ισως να είχαν ακολουθήσει διαφορετική κατεύθυνση. Τι να πω ... Πραγματικά εκπλήσσομαι!
Δεν φοιτώ στο συγκεκριμένο τμήμα, απλά γράφω ότι μου είπε παιδί που είναι φοιτητής στο Πολιτικό του ΕΚΠΑ. Εμένα πάντως δεν μου κάνει εντύπωση να υπάρχουν καθηγητής τέτοιου τύπου, σε όλα τα πανεπιστημιακά ιδρύματα υπάρχουν, γιατί όχι και στο ΕΚΠΑ; Τεσπα, όπως και να έχει όταν πρέπει να δηλώσεις μηχανογραφικό δεν μπορείς να ακούς δεξία και αριστερά τι σου λένε. Τα τελευταία χρόνια γίνονται αξιολογήσεις στα ιδρύματα της χώρας ,όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μπεί να διαβάσει τις αντίστοιχες αναφορές που αναρντώνται στα σαιτ των τμημάτων. Εκεί έχει σίγουρα και πολλές πληροφορίες για το ακαδημαικό προσωπικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top