Αρνητικοί και τεμπέληδες συνάδελφοι

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα διαφωνησω γιατι ειμαι απο τα ατομα που δεν δουλευω απο αναγκη αλλα απο ευχαριστηση και γνωριζω μερικα ακομα ατομα που το κανουν επισης απο ευχαριστηση. Επισης υπαρχει πολυς κοσμος που δουλευει εθελοντικα.

Η διαφορά είναι πως αν δεν έχεις ανάγκη τα χρήματα τότε είσαι ελεύθερος να επιλέξεις και όποια δουλειά σου αρέσει, είτε εθελοντικά είτε επί πληρωμή. Αν ξέρεις ότι στις 30 δεν έχεις να δώσεις το νοίκι και θα είσαι στο δρόμο δεν έχεις την πολυτέλεια ούτε να εργαστείς εθελοντικά ούτε να περιμένεις 5-6 μήνες μέχρι να βρεις την ευκαιρία που έψαχνες, αλλά θα πιαστείς απ'ότι βρεις, όσο και να μη σου αρέσει αυτό.

Και να συμφωνώ πως το να μιζεριάζεις στην δουλειά είναι θέμα χαρακτήρα. Έχω κάνει κι εγώ μερικές δουλειές που δεν μου άρεσαν και ακόμη κάνω αλλά προσπαθώ να επικεντρώνομαι στα θετικά γιατί ούτε είμαι από τους ανθρώπους που θα αρχίσουν να κλαίγονται και να τη σπάνε σε όλους, ούτε πιστεύω πως έχει κανένα νόημα αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και πολύ απλά όταν φτάσει η ώρα της παρουσίασης δίχως τύψεις και ενοχές παρουσιάζεις το δικό σου κομμάτι δουλειας , και πολύ απλά αναφέρεις ότι δεν ήταν συνεργάσιμη η συνάδελφος και ότι παρουσιασε αντιεπαγγελματικη συμπεριφορα κατα τη διάρκεια του project
Δεν χρειάζονται αναφορές περί «μη συνεργασιμότητας». Απλώς φέρνεις την συνάδελφο προ των ευθυνών της. Επίσης θάνατος σε όσους γράφουν εταιρικά reports & e-mails με Comic Sans MS.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Δεν χρειάζονται αναφορές περί «μη συνεργασιμότητας». Απλώς φέρνεις την συνάδελφο προ των ευθυνών της.

Όταν υπάρξει αναφορά στον ανώτερο αυτόματα ο υπάλληλος έρχεται προ των ευθυνών του, γιατί πολύ απλά καλείται να δώσει λόγο και να παρουσιάσει υλικό το οποίο δεν υπάρχει.

Η δουλειά είναι ανάγκη, κανένας δεν δουλεύει δωρεάν όλοι δουλεύουν για τα χρήματα επειδή τα χρήματα είναι η ανάγκη.
Στο χέρι κάποιου είναι να διαλέξει την κατάλληλη δουλειά που να δημιουργεί ευχαρίστηση αυτά είναι αποφάσεις που λαμβάνονται συνήθως σε μικρές μετεφηβικές ηλικίες ο υποψήφιος θα πρέπει να διαλέξει την δουλειά που πιστεύει οτι θα του δημιουργήσει και ευχαρίστηση δεν θα είναι μόνο αγγαρεία.
Τα προβλήματα δημιουργούνται κάποια χρόνια αργότερα όταν καταλάβει οτι τότε σαν ανώριμος έκανε λάθος επιλογή ή αν η μεγάλη ανάγκη για χρήματα τον εξαναγκάσει να καταφύγει σε μια άλλη δουλειά άσχετη με αυτή που είχε διαλέξει.

Η πλειοψηφία σιγουρα εργάζεται γιατί υπάρχει το θέμα της επιβίωσης.
Αυτό όμως δεν σου απαγορεύει να ακολουθήσεις επάγγελμα το οποίο δεν αγαπάς.
Και αυτο το λέω γιατί όντως μπορεί όλοι μας να μπλεχτούμε σε επαγγελματα τα οποία δεν αγαπάμε λόγω χρημάτων και εξόδων που τρέχουν μέσα στο μήνα, ωστόσο αυτό δεν μας εμποδίζει να ψάξουμε παράλληλα να βρούμε τη δουλειά που μας ενδιαφέρει και να προσπαθήσουμε να κατακτήσουμε την επαγγελματική μας επιτυχία.
Επίσης το ότι καλούμαστε στα 17 να αποφασίσουμε τι "θα γίνουμε όταν μεγαλώσουμε" πρέπει κατά τη γνώμη μου να το αφήσουμε στην άκρη σαν δικαιολογία... Στα 17 μπορεί να μην ήξερες στα 27 δεν κατάλαβες προς τα που κλίνεις? Τι σε εμπόδισε από το να σπουδάσεις αυτό που θες να κάνεις? Κάποια πράγματα στη ζωή μας θέλουν κόπο και θυσίες, και απαιτούν να αντεπεξέλθουμε πολλές φορές σε πολύ απαιτητικά προγράμματα, όμως το αποτέλεσμα πάντα μας δικαιώνει!!
Πάντα μπορούμε να διορθώσουμε τη λάθος επιλογή, αρκεί να έχουμε όρεξη και πείσμα σε ότι ηλικία και να είμαστε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Backdrop:
Η πλειοψηφία σιγουρα εργάζεται γιατί υπάρχει το θέμα της επιβίωσης.
Αυτό όμως δεν σου απαγορεύει να ακολουθήσεις επάγγελμα το οποίο δεν αγαπάς.
Και αυτο το λέω γιατί όντως μπορεί όλοι μας να μπλεχτούμε σε επαγγελματα τα οποία δεν αγαπάμε λόγω χρημάτων και εξόδων που τρέχουν μέσα στο μήνα, ωστόσο αυτό δεν μας εμποδίζει να ψάξουμε παράλληλα να βρούμε τη δουλειά που μας ενδιαφέρει και να προσπαθήσουμε να κατακτήσουμε την επαγγελματική μας επιτυχία.
Επίσης το ότι καλούμαστε στα 17 να αποφασίσουμε τι "θα γίνουμε όταν μεγαλώσουμε" πρέπει κατά τη γνώμη μου να το αφήσουμε στην άκρη σαν δικαιολογία... Στα 17 μπορεί να μην ήξερες στα 27 δεν κατάλαβες προς τα που κλίνεις? Τι σε εμπόδισε από το να σπουδάσεις αυτό που θες να κάνεις? Κάποια πράγματα στη ζωή μας θέλουν κόπο και θυσίες, και απαιτούν να αντεπεξέλθουμε πολλές φορές σε πολύ απαιτητικά προγράμματα, όμως το αποτέλεσμα πάντα μας δικαιώνει!!
Πάντα μπορούμε να διορθώσουμε τη λάθος επιλογή, αρκεί να έχουμε όρεξη και πείσμα σε ότι ηλικία και να είμαστε!!

Την σημερινή εποχή οι περισσότεροι δουλεύουν απο αγγαρεία προφανώς επειδή υπάρχουν τα μνημόνια και οι μεγάλες οικονομικές ανάγκες, παλιότερα με μεγαλύτερες οικονομικές ανέσεις υπήρχαν και πολλοί που δούλευαν απο ευχαρίστηση ακόμα και απο χόμπυ με μικρές πληρωμές.
Το να λες να αλλάξεις επάγγελμα σε μεγαλύτερη ηλικία ένας λόγος είναι στην πράξη δύσκολο φαίνεται, σήμερα σχεδόν όλοι κάποια σχολή βγάζουν ξέρεις πολλούς να μπαίνουν για πρώτη φορά σε κάποιο ΑΕΙ ή ΤΕΙ στα 30 τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
1η ημερα που ελλειψα με αναρρωτικη και εχει πανικοβληθει. Με πηρε τηλεφωνο μαλιστα να με ρωτησει αν θα παω στο meeting που κανονισε για μια συμφωνια αρκετων χιλιαδων γιατι δεν ξερει τι πρεπει να παρουσιασει, τι να ρωτησει και πως να το χειριστει. Ο δε ανωτερος μου προχθες με επιασε εμφανως αγχωμενος και μου ειπε οτι ανησυχει μηπως η αλλη δεν κανει σωστα την παραπανω συμφωνια.

Ο νομος του Μερφυ χτυπησε και στο εμαιλ μου οπου σημερα δεχτηκα >50 μηνυματα (συνηθως δεν λαμβανω πανω απο 5-6) και της τα εκανα ολα forward. Απο βδομαδα θα δει τι ωραια που θα ειναι να βγαζει και την δικη μου δουλεια η οποια ειναι πολλαπλασια της δικης της. Ελπιζω να συνειδητοποιησει τι γινεται με το φορτο εργασιας μου και να βαλει μυαλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ναι είτε θα αναγκαστείς να γυρίσεις πίσω να καλύψεις τα σπασμένα είτε θα τα κάνει σκατά, θα σκάσουν οι ανώτεροι θα της ζητήσουν εξηγήσεις, εκείνη θα αρχίσει να λέει πως την κρέμασες κλπ θα πέσει δημόσιο ξεκατίνιασμα και στο τέλος θα την πληρώσετε και οι 2. αυτά είναι πρακτικές νηπιαγωγίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
εκείνη θα αρχίσει να λέει πως την κρέμασες κλπ

Απ όσο έχω καταλάβει από τα προηγούμενα ποστ δεν υπάρχει υπόβαθρο να στηριχτεί κάτι τέτοιο, ίσα-ίσα ήταν μία προγραμματισμένη άδεια από καιρό, και δεν το κράτησε κρυφό από τον ανώτερό της ότι έβγαζε παραπάνω χαμαλοδουλειά επειδή αυτή ξυνόταν. Οπότε ίσως είναι απλά η "επίσημη" αφορμή που ψάχνουν για να την πετάξουν έξω και να μην βασίζονται στο τι λέει η Nelliel μόνο (για να μην δημιουργηθούν και προστριβές μεταξύ συναδέρφων και βγει η μία καρφί και η άλλη ξύστρα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
ναι είτε θα αναγκαστείς να γυρίσεις πίσω να καλύψεις τα σπασμένα είτε θα τα κάνει σκατά, θα σκάσουν οι ανώτεροι θα της ζητήσουν εξηγήσεις, εκείνη θα αρχίσει να λέει πως την κρέμασες κλπ θα πέσει δημόσιο ξεκατίνιασμα και στο τέλος θα την πληρώσετε και οι 2. αυτά είναι πρακτικές νηπιαγωγίου

Δεν υπαρχει περιπτωση να γινει κατι τετοιο. Αν ο εργοδοτης μου της ζητησει εξηγησεις και αρχισει να λεει οτι την κρεμασα, θα την διωξει με τις κλωτσιες γιατι ο συγκεκριμενος γνωριζει το προβλημα με το χερι μου καλυτερα και απο εμενα και δεν θα ανεχτει μλκιες απο την πλευρα της, τουλαχιστον οσο αφορα αυτο το θεμα. Αλλωστε τελειωσα ολες τις υποχρεωσεις μου πριν μπω χειρουργειο και το γνωριζει αυτο αφου τον ρωτησα επανειλλημενως αν εχει αλλη δουλεια να μου δωσει πριν φυγω με αναρρωτικη. Οτι συμβει θα ειναι αποκλειστικα δικη της ευθυνη γιατι η συγκεκριμενη συμφωνια ηταν δικη της δουλεια εξ αρχης. Αν δεν νιωθει confident να την αναλαβει, τοτε το προβλημα ειναι δικο της. Εγω δεν μπορω να τρεχω με γυψο στο χερι και ζαλισμενη απο δυνατα οπιουχα παυσιπονα να κανω τις δουλειες της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Όπως και να χει θα μπορούσε να πει κάποιος πως από τη στιγμή που ήξερες πως δεν μπορούσε να ανταπεξέλθει και δεν έκανες κάτι για αυτό έχεις ευθύνη. Το οποίο για μένα έχει βάση. Δε περιμένεις να γίνει η μαλακία για να έχεις έδαφος να πεις "στα λεγα εγώ". Τέλος πάντων μακάρι να μην γίνει έτσι αλλά σε τέτοια περίπτωση πραγματικά αναρωτιέμαι τότε γιατί ο ανώτερός σας δεν την έχει ήδη διώξει ή επιπλήξει. Ίσως γιατί δεν έχει 100% επίγνωση της κατάστασης ή δεν έχει δικαιοδοσία κι αν παίζει κάτι απ' τα 2 θα την πληρώσεις κι εσύ στο τέλος.

πρόβλημα στο χέρι που το ξέρει κι αυτός κάνα carpal syndrome μαντεύω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ή η τεμπέλα είναι στο ΚΚΕ και φοβούνται να την διώξουν γιατί θα τους κατσικωθούν με πανό για κανένα μήνα τα συντρόφια. Όχι πως δεν έχει ξαναγίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Όπως και να χει θα μπορούσε να πει κάποιος πως από τη στιγμή που ήξερες πως δεν μπορούσε να ανταπεξέλθει και δεν έκανες κάτι για αυτό έχεις ευθύνη. Το οποίο για μένα έχει βάση. Δε περιμένεις να γίνει η μαλακία για να έχεις έδαφος να πεις "στα λεγα εγώ". Τέλος πάντων μακάρι να μην γίνει έτσι αλλά σε τέτοια περίπτωση πραγματικά αναρωτιέμαι τότε γιατί ο ανώτερός σας δεν την έχει ήδη διώξει ή επιπλήξει. Ίσως γιατί δεν έχει 100% επίγνωση της κατάστασης ή δεν έχει δικαιοδοσία κι αν παίζει κάτι απ' τα 2 θα την πληρώσεις κι εσύ στο τέλος.

πρόβλημα στο χέρι που το ξέρει κι αυτός κάνα carpal syndrome μαντεύω :P

Συγγνωμη, δηλαδη επειδη γνωριζω οτι δεν θα ανταπεξελθει πρεπει να παω να την ξελασπωσω στην κατασταση μου; Που ειμαι κομματια απο τα παυσιπονα; 3 μερες τωρα με υδρομορφονη και αλλα 2 ισχυρα αντιφλεγμονωδη ειμαι καθε 4-6 ωρες. Κανω 5 βηματα και ζαλιζομαι.

Δεν την εχει διωξει γιατι δεν εχει χρονο να ψαξει για αντικαταστατρια μεχρι τελη του ετους. Ηδη μου εχει πει οτι πηρε μεγαλο ρισκο με την προσληψη της. Γνωριζει επισης οτι και να θελω να βοηθησω, δεν ειμαι σε θεση να το κανω.

Μακαρι το προβλημα μου να ηταν συνδρομο καρπιαιου σωληνα. Νομιζεις οτι ειναι αστειο, αλλα δεν ειναι. Απλα ευχομαι να μη τυχει σε εσενα και σε κανεναν αλλο αυτο που περναω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
όχι δεν είπα να πας να τη ξελασπώσεις έχω γράψει πιο πάνω τι θα πρότεινα προσωπικά. το μόνο που είπα είναι πως το να φτάσει η κατάσταση σε σημείο όπου θα έχει γίνει μαλακία ( πχ θα έχει ναυαγήσει κάποια συμφωνια που αναφέρεις ) είναι κάτι που δε θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Του εστειλα μηνυμα και του λεω οτι αν δεν υπαρχει λογος να ειμαι παρουσα στην συμφωνια, δεν θα παω. 2 ημερες ελλειψα και εφερε την καταστροφη η αλλη. Κανονικα πρεπει να παρω αδεια για 2 εβδομαδες να δουν την γλυκα. Ουτως ή αλλως θα ειμαι στον γυψο για 2 βδομαδες και δεν θα μπορω να κανω και πολλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ή η τεμπέλα είναι στο ΚΚΕ και φοβούνται να την διώξουν γιατί θα τους κατσικωθούν με πανό για κανένα μήνα τα συντρόφια. Όχι πως δεν έχει ξαναγίνει.

Στοιχίζει να απολύσεις έναν υπάλληλο. Πρέπει να του δίνεις αποζημειώσεις κ.λπ. Γι΄αυτό και τις περισσότερες φορές οι επιχειρήσεις προσπαθούν να εκπαιδεύσουν αυτούς που έχουν από το να τους απολύσουν και να προσλάβουν άλλους που έχουν τη δεξιοτεχνία που χρειάζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Γι αυτο καλυτερα θα ηταν να υπηρχε ενα σταδιο δοκιμασιας του εργαζομενου πριν το κανονικο συμβολαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Γι αυτο καλυτερα θα ηταν να υπηρχε ενα σταδιο δοκιμασιας του εργαζομενου πριν το κανονικο συμβολαιο.

Ναι σιγα. Και μεχρι την προσληψη εισαι αγιος και μετα δειχνεις τον πραγματικο εαυτο σου. Ουτε αυτο βοηθαει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Γι αυτο καλυτερα θα ηταν να υπηρχε ενα σταδιο δοκιμασιας του εργαζομενου πριν το κανονικο συμβολαιο.
Υπηρξε και διηρκησε 3 μηνες, αλλα ειναι πολυ μικρο το διαστημα για να φανει κατι γιατι ουσιαστικα ακομα μαθαινεις τοτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ενταξει, ο κομπος εφτασε προχθες στο χτενι και η υπομονη μου εξαντληθηκε εντελως και εχω ζητησει αμεση συναντηση με τον εργοδοτη μου, ακομα και μεσα στο Σ/Κ αν μπορει.

Η αφορμη ηταν μια αιτηση. Της ειχαν αναθεσει να ξεκινησει την διαδικασια προσληψης 1-2 εθελοντων. Επικοινωνησε με την υπευθυνη, πηρε μια αιτηση και λιγο πριν φυγει διακοπες τον περασμενο μηνα την εδωσε σε εμενα. Συμπληρωσα ολα τα πεδια εκτος απο το contact info γιατι θεωρησα οτι ηταν δικη της αρμοδιοτητα. Παραλληλα ο εργοδοτης μου ειπε να περιμενω να επιστρεψει πριν την στειλουμε. Fast forward στο παρον, της αφηνω μηνυμα οταν ελλειπα με αναρρωτικη να συμπληρωσει το πεδιο και να την στειλει. Επιστρεφω λοιπον προχθες στο γραφειο και μου φερνει την αιτηση και μου λεει: "εβαλα τα δικα σου στοιχεια και δεν την εστειλα γιατι ειναι δικη σου δουλεια να το κανεις" :wall: Επισης οταν πηγα απεναντι στο αλλο γραφειο να παρω κατι εγγραφα νευριασε που δεν εφερα και τα δικα της!

Αυτη τη στιγμη ασχολουμαι με το 90% της δουλειας και αυτη με το υπολοιπο 10%! Ανακαλυψα οτι πραγματα που επρεπε να κανει δεν τα εχει κανει και εχουμε μεινει πισω 2 μηνες! Συντομα ληγει και μια ερευνα η οποια πρεπει να ανανεωθει, αλλα δεν την νοιαζει και δεν ασχολειται. Δεν προκειται να την κανω εγω αλλα θα ενημερωσω τον εργοδοτη μου για το ζητημα.

Το αλλο; Να επιστρεφεις στο γραφειο με γυψο απο τις ακρες των δαχτυλων μεχρι τον αγκωνα που να μη χωραει να περασει απο μανικι και να αναγκαζεσαι να εισαι με κοντομανικο και να σου κλεινει η αλλη την θερμανση και να ανοιγει και το παραθυρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ρε συ μιλα ευθεως στο αφεντικο σου, τι καθεσαι; Και ηδη αργησες εγω απτην αρχη στο χα πει να πας να
μιλησεις. Απλως αφησες μια κατασταση να διαιωνιζεται κ να χειροτερευει...

Και λιγο ρομπα μπροστα στους συναδελφους να της ριξεις ενα χεσιμο δε βλαπτει. Απορω με την
υπομονη σου. Εγω θα την ειχα ξεφτιλισει. Ενα πραγμα που δεν μπορω ειναι η συμπεριφορα αυτησ που περιγραφεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγιναν και χειροτερα! Πηρα απαντηση για την αιτηση που εστειλα και η απαντηση δεν ηταν αυτη που περιμεναμε και αυτη μου κανει: "η αιτηση αυτη ηταν κακογραμμενη απο την αρχη και δεν επρεπε να ειχε σταλει ετσι". Αφου ειδε και εκρινε πριν σταλλει οτι δεν ηταν καλογραμμενη, γιατι δεν τη διορθωσε; Την ιδια μερα μιλησα γι' αυτο το θεμα και ολα τα υπολοιπα στο αφεντικο μου και εκτοτε την εχει στριμωγμενη. Αυτη εν τω μεταξυ δουλευει part-time Δευτερα με Πεμπτη. Καποιες φορες δεν ερχεται την Πεμπτη και ερχεται την Παρασκευη. Επιλεγει να ερχεται οποτε θελει, χωρις να εχει παρει την εγκριση κανενος. Σημερα ομως ειναι αργια εδω και αυτη δεν ηρθε χθες. Εστειλα email στο αφεντικο και του ανεφερα εμμεσα οτι δεν ηρθε στο γραφειο. Εγινε εξαλλος!

Edit: Οταν δει και το μηνυμα που του εστειλα πριν, θα γινει ακομα πιο εξαλλος αφου η λεγαμενη δεν εχει ανανεωσει μια εγκριση η οποια ληγει σε 2 εργασιμες ημερες. Δεν προλαβαινει με τιποτα να την ανανεωσει και θα εχει σοβαρες συνεπειες στην συλλογη δεδομενων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top