Άσχημη γυναίκα είναι μόνο η απεριποίητη;

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Θα ρίξω εναν υποψήφιο νεανία για την κυρία απο πάνω :

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
ναι άσχημες δεν υπάρχουν όλες κρύβουμε εσωτερική ομορφιά και αυτό είναι που μετράει κουβαλάμε τη ζωή μέσα μας (επίσης ζησε κάθε στιγμή σαν να είναι η τελευταία!!! Ασχετο αλλά με τόσα κλισέ είπα να πώ και εγώ ένα!!!)... ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ???

Κάθε άνθρωπος είναι όμορφος.. σε διαφορετικά μάτια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Κάθε άνθρωπος είναι όμορφος.. σε διαφορετικά μάτια...
Κάθε άνθρωπος είναι όμορφος.. μετά από 6-7 σφηνάκια...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
για την ακριβεια η ομορφια ειναι αντικειμενικη . Απο ενα σημειο και μετα απλα μπαινει και το θεμα γουστου στη μεση και κρινουμε αν καποιος μας αρεσει η οχι .
Αλλα για τα γνωστα στανταρντς η ομορφια ειναι αντικειμενικη . Και για τον παρων θεμα, σιγουρα μια γυναικα που περιποιειται τον εαυτο της θα δειχνει και πιο ομορφη στα ματια ολων των υπολοιπων απ οτι αν δε το εκανε .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Η ομορφια εως ενα βαθμο ειναι υποκειμενικη, αλλα υπαρχουν καποια χαρακτηριστικα που ειναι αντικειμενικα ασχημα σε μια γυναικα, οπως η γαμψη μυτη.

Ωραια γυναικα ειναι αυτη που ειναι ομορφη οταν ξυπναει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Mια γυναίκα είναι όμορφη όταν ξέρει να σκέφτεται και να συμπεριφέρεται με αξιοπρέπεια ανάλογα τις περιστάσεις. Ένας υπέροχος ψυχικός κόσμος νομίζω ότι έλκει να είσαι μαζί του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
η ομορφια ειναι εσωτερικη υποθεση!οταν εχεις αυτοπεποιθηση φαινεται και ειναι ωραιο!και οντως η περιποιηση παιζει πολυ μεγαλο ρολο..εχω δει κοπελες αντικειμενικα ωραιες,εννοω με πολυ ομορφα χαρακτηριστικα προσωπου και ωραιο σωμα, απεριποιητες τελειως να φαινονται ασημαντες μπροστα σε αλλες λιγοτερο ομορφες που ξερουν να ντυθουν,να περιποιηθουν και φερονται με αυτοπεποιθηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Γιατί σε αυτό το θέμα δεν αναφέρονται και καθόλου οι άντρες; Μήπως τους έχουμε κακομάθει; Εμείς κάνουμε τόσα για να φαινόμαστε περιποιημένες και αυτοί ρίχνουν ένα ξύρισμα, λίγο after shave και έξω από το σπίτι. Σε αυτό ο φεμινισμός αλήθεια πού βρίσκεται;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριώ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εχεις δικιο, εχουμε πολυ δρομο ακομα να κανουμε για αυτο το θεμα.

Θα ηθελα να βλεπω γυναικες που περιποιουνται επειδη χαιρονται να ειναι ομορφες χωρις να λαμβανουν υποψιν τι πιστευουν οι αλλες γυναικες και οι αντρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί σε αυτό το θέμα δεν αναφέρονται και καθόλου οι άντρες; Μήπως τους έχουμε κακομάθει; Εμείς κάνουμε τόσα για να φαινόμαστε περιποιημένες και αυτοί ρίχνουν ένα ξύρισμα, λίγο after shave και έξω από το σπίτι. Σε αυτό ο φεμινισμός αλήθεια πού βρίσκεται;:hmm:

Μα όλα αυτά τα πρότυπα ομορφιάς εσείς οι ίδιες οι γυναίκες τα έχετε καλλιεργήσει. Πριν από 100 χρόνια οι γυναίκες δεν ξύριζαν μασχάλες πόδια κτλ, και δε βλέπω οι άντρες να είχαν μεγάλο πρόβλημα επειδή τότε δεν υπήρχε αυτό το πρότυπο. Τι πρέπει δηλαδή να κάνει σήμερα ο άντρας σήμερα για να ικανοποιήσει το φεμινισμό σας, να κάθεται μια ώρα μπροστά στο καθρέφτη επειδή εσείς γουστάρετε να κάνετε ολόκληρη ανακαίνιση στο πρόσωπο κάθε βράδυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Τι πρέπει δηλαδή να κάνει σήμερα ο άντρας σήμερα για να ικανοποιήσει το φεμινισμό σας, να κάθεται μια ώρα μπροστά στο καθρέφτη επειδή εσείς γουστάρετε να κάνετε ολόκληρη ανακαίνιση στο πρόσωπο κάθε βράδυ?

ιουυ..με τιποτα... Η ΞΕΝΕΡΑ οταν ο αντρας περιποιειται υπερβολικα πολυ τον εαυτο του..σαν μετροσεξουαλ..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Τι πρέπει δηλαδή να κάνει σήμερα ο άντρας σήμερα για να ικανοποιήσει το φεμινισμό σας, να κάθεται μια ώρα μπροστά στο καθρέφτη επειδή εσείς γουστάρετε να κάνετε ολόκληρη ανακαίνιση στο πρόσωπο κάθε βράδυ?
Είναι ωραίες περιποιημένες man. Και εμείς μπορούμε, απλά είμαστε λίγο γράψες. :P Μου άρεσει που διαθέτουν τόσο χρόνο για τον εαυτό τους. Είναι πάντα αξιαγάπητες.

Όσο για την αντικειμενικότητα της ομορφιάς, ασφαλώς και δεν υπάρχει. Είναι όλα θέμα γούστου.
Απλά υπάρχουν και κάποιες γυναίκες που οτιδήποτε και να κάνουν, έχουν πολύ έντονα χαρακτηριστικά, π.χ. πεταχτά αυτιά, σαγόνι, είναι αρκετά πιο εύσωμες και γενικά δεν αρκεί το μακιγιάζ ή το ωραίο ρούχο για να αλλάξει όλη την εικόνα τους. Οπότε δεν ειναι ΜΟΝΟ θέμα περιποίησης. Πρέπει να υπάρχει και μια βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
ιουυ..με τιποτα... Η ΞΕΝΕΡΑ οταν ο αντρας περιποιειται υπερβολικα πολυ τον εαυτο του..σαν μετροσεξουαλ..!

..................
όταν κάθονται με τις ώρες και βάζουν ΤΙΣ στρώσεις τζελ δεν είναι χάλια;
χαλια θα ήταν να έβαζαν ρουζζ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
..................
όταν κάθονται με τις ώρες και βάζουν ΤΙΣ στρώσεις τζελ δεν είναι χάλια;
χαλια θα ήταν να έβαζαν ρουζζ;

καθε ειδους υπερβολικη περιποιηση στον αντρα με ξενερωνει..ειτε ειναι τζελ ειτε ρουζ ειτε δεν ξερω και εγω τι..εγω τουλαχιστον δεν θα μπορουσα να ειμαι με καποιον που βγαζει φρυδακι..βαζει κρεμες...εχει καλυτερα αποτριχωμενη γαμπα απ τ δικη μου..κανει περισσοτερη ωρα απο εμενα γ να ετοιμαστει ..η το χειροτερο(π εχει τυχει σε γνωστη μου) να ντυνεται με τν τελευταια λεξη της μοδα και να μ λεει ''μα πως θα βγεις ετσι εξω?αλλαξε ρουχα΄!''..ε οχι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
ρουζ ???? DAFUQ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
λοιπομμ γενικα η ομορφια ειναι θεμα γουστου,εποχης κτλ κτλ-τελειως υποκειμενικο.
εκτος απο καποια βασικα πραγματα που ειναι αντικειμενικα π.χ. μπορεις να πεις οτι δεν σ αρεσει μια γυναικα που ειναι ομορφη αλλα δεν μπορεις να την πεις ασχημη
οκκ υπαρχουν και αντικειμενικα ασχημες δεν λεω (οκ ακραιο) αλλα πιστευω οτι γενικα ειναι πολυ απολυτο να κρινει κανεις καποιον ασχημο
συχνα ισως να κανεις συγκριση που να μην ειναι υποκειμενικη,αλλαα κατα τα αλλα σε φυσιολογικες συνθηκες ειναι καθαρα θεμα γουστου
τωρα αυτο για το απεριποιητη ειναι σχετικο εξαρταται τι περιποιηση πιστευει καθε γυναικα οτι χρειαζεται για να αναδειξει την ομορφια της-και δεν μιλαω για τους τονους μεικ απ που και ομορφη να εισαι θα καταληξεις σαν απογονος του joker-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzatziki lover

Νεοφερμένος

Η tzatziki lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Rε γκαιζ, ας κάνει ο καθένας ότι θέλει! Θες αγόρι μου να βάλεις κραγιόν; Ε βάλε κραγιόν! Θες κοπέλα μου να βγεις χωρίς μακιγιάζ; Καν' το! Απλά και εμείς οι κοπέλες πρέπει να σταματήσουμε να θεωρούμε ότι το παν είναι το να είμαστε ποθητές(το στερεότυπο αυτό είναι η πηγή του κακού, και το χειρότερο είναι ότι είναι βαθιά ριζωμένο). Πρέπει να συνειδητοποιήσουμε ότι δεν έχουμε γεννηθεί για να είμαστε αντικείμενα πόθου! Δεν χρειάζεται να κυκλοφορούμε με μάσκα από το πρωί μέχρι το βράδυ για να είμαστε μέσα στα πρότυπα της σύγχρονης εποχής! Συν ότι πρέπει να αποβάλλουμε κάθε ένστικτο ξεκατινιάσματος! Βέβαια και για τους άντρες το ίδιο ισχύει, πρέπει όλοι να γίνουμε λίγο πιο ανοιχτόμυαλοι και να δεχτούμε την διαφορετικότητα του άλλου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Μέχρι τα σημερινά χρόνια μου (23 λέγομαι μάλλον) στην καθημερινότητά μου, λίγο πριν βγω από το σπίτι, το μόνο που κάνω για την εμφάνισή μου είναι να πλυθώ, να ντυθώ, να βάλω κρέμα και να πλύνω τα δόντια μου. Προσωπικά ακόμη δεν θεωρούσα τπτ άλλο απαραίτητο να κάνω.
Ίσως σιγά σιγά αλλάξω. Μα πέρα από τα υποτιθέμενα βασικά πες καλυντικά δε νομίζω να χρειάζονται τα χίλια μίρια για να βγεις εκτός πόρτας.
Και επειδή συνήθως οι βόλτες μου κανονίζονται όταν είμαι ήδη εκτός σπιτιού και στις βόλτες μου έτσι άβαφη είμαι.

Πάντως (ναι ξέχασα κάπως να απαντήσω για το θέμα) στις μέρες μας θαρρώ άσχημη θεωρείται κυρίως η απεριποίητη. Εδώ πατσαβούρια με το βυζί στο σαγόνι και κόκκινο σέξυ κραγιόν τα θεωρούν οπτασίες (ώμάναμου).
Άρα οσάν απεριποίητη με λες άσχημη. ^^ (ευτυχές συμπέρασμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Είναι ωραίες περιποιημένες man. Και εμείς μπορούμε, απλά είμαστε λίγο γράψες. :P Μου άρεσει που διαθέτουν τόσο χρόνο για τον εαυτό τους. Είναι πάντα αξιαγάπητες.

Όσο για την αντικειμενικότητα της ομορφιάς, ασφαλώς και δεν υπάρχει. Είναι όλα θέμα γούστου.

ασφαλως και υπαρχει φιλε μου .και σε πολλα επιπεδα ομορφιας οχι μονο στην ανθρωπινη εμφανιση .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
δεν υπαρχουν ασχημες γυναικες ρεεε , μονο διαφορετικα γουστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top