Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,808 μέλη και 2,441,555 μηνύματα σε 76,728 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 368 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ό,τι θέλουμε να μάθουμε για άλλα επαγγέλματα

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 04:31, 19-01-09:

Αν είχατε μπροστά σας έναν πιλότο τι θα τον ρωτούσατε;
Ποιο επάγγελμα σας συναρπάζει και θα θέλατε να μάθετε πιο πολλά για αυτό;
Προτείνω σε αυτό το θέμα να ρωτάει ο καθένας κάτι, για όποιο επάγγελμα τον ιντριγκάρει, και να λαμβάνει τις απαντήσεις του από τους επόμενους (με τα κατάλληλα quotes, για να μη μπλεχτούμε).
Έτσι θα μάθουμε πιο πολλά για διάφορους επαγγελματικούς τομείς!
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 04:55, 19-01-09:

απο μικρη ηθελα να γινω δικηγορος αλλα αν κ το χα παρει σοβαρα κ διαβαζα, στο λυκειο τα παρατησα κ φυσικα ''περασα κ δεν ακουμπησα'' απο τη νομικη....
θα μαρεσε λοιπον να μαθω απο καποιον σχετικα με τους δικαστες (γιατι ναι σκοπο ειχα να συνεχισω ως εκει τρομαρα μου) πώς κυλανε οι ώρες εργασιας για εναν δικαστη??
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 01:27, 20-01-09:

Τα πρωινά είσαι στο δικαστήριο και δικάζεις. Οι ώρες είναι σχετικές - στα ποινικά μπορεί να μείνεις και μέχρι το βράδυ, στο Διοικητικό Εφετείο Αθηνών όμως δεν δικάζεις καν καθε μέρα. Έτσι όπως έχω καταλάβει, ένας μέσος δικαστής φεύγει από το δικαστήριο κατά τις 14.00 με 15.00 μάξιμουμ. Φυσικά έχει δουλειά και σπίτι, πρέπει να βγάλει τις υποθέσεις - γενικά γνωρίζω πως αναλαμβάνουν μπόλικες, οπότε οπωσδήποτε τους παίρνει αρκετό χρόνο για να εκδώσουν όσες αποφάσεις απαιτείται.
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 01:34, 20-01-09:

thanx kajira! χαζη βικ-βικ δε διαβαζες οταν επρεπε!!!
Παράθεση

dimitral

Δραστήριο Μέλος

H dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 209 μηνύματα.

H dimitral έγραψε: στις 11:53, 20-01-09:

εγω θελω να μαθω για τα επαγγελματα που εχουνε να κανουν με την τεχνη.ζωγραφος,μουσικος,ηθοποιος..........ποσο ευκολη ή δυσκολη μπορει να ειναι η καθημερινοτητα ενος καλλιτεχνη;
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 12:53, 22-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από dimitral
εγω θελω να μαθω για τα επαγγελματα που εχουνε να κανουν με την τεχνη.ζωγραφος,μουσικος,ηθοποιος..........ποσο ευκολη ή δυσκολη μπορει να ειναι η καθημερινοτητα ενος καλλιτεχνη;
Κατ' αρχήν εξαρτάται από τις παράλληλες ενασχολήσεις ή απασχολήσεις του καθενός.
Πχ ένας ηθοποιός έχει συχνά πρόβες, μπορεί να διδάσκει σε κάποια σχολή ή να ακολουθεί ο ίδιος σεμινάρια. Αν είναι σε κάποιο θίασο, δουλεύει κυρίως τα βράδια.
Αντίστοιχα κι ο ζωγράφος, γλύπτης, μουσικός μπορεί να ασχολούνται με τη διδασκαλία. Ειδάλλως έχουν συνήθως ένα στούντιο/εργαστήριο, που νιώθουν σα χώρο εργασίας, και στο οποίο καταφεύγουν για να κάνουν πράξη κάποια ιδέα ή να αναζητήσουν έμπνευση.
Πολλές φορές περιφέρονται στην πόλη ή σε μουσεία, για την τριβή με το χώρο τους.

Εύκολη δεν είναι η καθημερινότητα, αλλά μικρές στιγμές δικαίωσης την κάνουν όμορφη: είτε μία ιδέα που υλοποιείται, είτε η συνάντηση με συναδέλφους και άτομα του χώρου σε εκθέσεις και συναντήσεις.
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 13:20, 22-01-09:

Ό,τι θέλουμε να μάθουμε για άλλα επαγγέλματα.

Μόνο το πόσα βγάζουν,
για να ξέρουμε αν θα τους κάνουμε τα παγώνια
ή τις κότες...
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O Επιμηθέας έγραψε: στις 20:49, 22-01-09:

Εγώ ήθελα να μάθω γιά τον εισοδηματία.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Επιμηθέας : 22-01-09 στις 23:20.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 22:18, 22-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από ΜονοΣ
Εγώ είθελα να μάθω γιά τον εισοδηματία.
Ωραιο επαγκελμα, αλλα μην νομιζεις οτι εχει την καθουρα που νομιζουν ολοι... Αντε τρεχα να φτιαχνεις ζημιες σε σπιτια και μαγαζια, κηνυγα ηλεκτρολογους, υδραβλικους και μπογιατζιδες, κοινιγα νοικαριδες να σου δωσουν τα νοικια, βγαλε ακρη με τα λογιστικα και την εφορια, προσεξε τι θα παιξεις στο χρηματιστιριο....

Εγω θελω να μαθω τα παντα για πιλοτους και καπετανιους κυριος, αλλα και πολλα αλλα...
2
1
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 916 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε: στις 22:48, 22-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Εγω θελω να μαθω τα παντα για πιλοτους και καπετανιους κυριος, αλλα και πολλα αλλα...
Σόρρυ φίλε, μόνο για τις ειδικότητες του πληροφορικάριου μπορώ να σου πω εγώ, άντε και για τα γκαρσόνια σε καφετέρια.
2
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 22:54, 22-01-09:

Και για πληροφορικαριος δεν με χαλανε μερικες πληροφοριες...
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O Επιμηθέας έγραψε: στις 22:54, 22-01-09:

Ωραιο επαγκελμα, αλλα μην νομιζεις οτι εχει την καθουρα που νομιζουν ολοι... Αντε τρεχα να φτιαχνεις ζημιες σε σπιτια και μαγαζια, κηνυγα ηλεκτρολογους, υδραβλικους και μπογιατζιδες, κοινιγα νοικαριδες να σου δωσουν τα νοικια, βγαλε ακρη με τα λογιστικα και την εφορια, προσεξε τι θα παιξεις στο χρηματιστιριο....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Επιμηθέας : 22-01-09 στις 23:37.
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 916 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε: στις 23:11, 22-01-09:

Και για πληροφορικαριος δεν με χαλανε μερικες πληροφοριες...
Αναλυτής: σχεδιάζει αλγορίθμους για την υπολογιστική επίλυση προβλημάτων, πρέπει να κάψεις εγκέφαλο με σχεδιασμό αλγορίθμων, θεωρία υπολογισμού, πολυπλοκότητα, συνδυαστική βελτιστοποίηση, δομές δεδομένων, γενικά να μάθεις καλά το τι μπορεί να υλοποιηθεί και το πως μπορεί να υλοποιηθεί με τον ταχύτερο, λιγότερο απαιτητικό και πρακτικότερο τρόπο. Btw κάθε αναλυτής είναι και πολύ καλός προγραμματιστής.

Προγραμματιστής: παίρνει τον έτοιμο αλγόριθμο (συνήθως σε ψευδοκώδικα) από τον αναλυτή και τον υλοποιεί σε γλώσσα προγραμματισμού που α) ξέρει αυτός καλά, β) είναι η καταλληλότερη για τον υπολογισμό/οπτικοποίηση/αποστολή πληροφορίας/το ζητούμενο γενικότερα. Αυτό μόνο. Αν μάθεις πολύ καλά μια γλώσσα προγραμματισμού και λίγη θεωρητική πληροφορική λέγεσαι προγραμματιστής, αλλά το ζητούμενο είναι το να γίνεις καλός προγραμματιστής.

Προγραμματιστης συστήματος: αυτός προγραμματίζει στα επίπεδα του λειτουργικού συστήματος και της αρχιτεκτονικής του συνόλου εντολών ή απ' ευθείας σε binary coding.

Αναλυτής συστημάτων: μαθαίνει τα πάντα από πιθανότητες, στατιστική, στοχαστική προσομοίωση και βελτιστοποίηση και εξετάζει την αποδοτικότητα ενός σχεδιασμένου υπολογιστικού συστήματος προτου υλοποίηθει.

Χάκερ και Κράκερ: λίγο πολύ ξέρουμε τι κάνει ο καθένας. Μαθαίνεις πρώτα τον τέλειο προγραμματισμό σε κάποια γλώσσα (συνήθως python, perl, Java, XML, C, C++), στη συνέχεια μαθαίνεις την τέλεια assembly και μετά δουλεύεις με βάση την τεχνική του reverse code engineering, που σημαίνει ότι αναλύεις κώδικα σε μια γλώσσα προγραμματισμού "υψηλού επιπέδου" σε κώδικα γλώσσας μηχανής, ώστε να αποκτήσεις πρόσβαση στα ενδότερα του συστήματος/προγράμματος.

Τεχνικός δικτύων: Για να πεις ότι ξέρεις ότι αφορά δίκτυα, πρέπει πρώτα να μάθεις στην εντέλεια θεωρία πιθανοτήτων για να ξέρεις την πιθανότητα σφάλματος κατά τη μετάδοση και πολλά άλλα. Οι περισσότεροι από δαύτους, απλά ξέρουν πως να στήνουν ένα δίκτυο.

Υπάρχουν και άλλες ειδικότητες που έχουν λίγα ή περισσότερα κοινά στοιχεία με τους παραπάνω.
5
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 23:20, 22-01-09:

Καπετάνιοι

Οι καπετάνιοι βασικά είναι οι πρώτοι που την βάψανε αμα εγώ κάνω κάτι λάθος.

Τι ακριβώς θες να μάθεις; Για καπετάνιους πλοίων σαν αυτά που πας στο νησί ("επιβατηγά") ή πετρελαιοφόρα, μεταφοράς φορτίων/εμπορευματοκιβωτίων (πχ bulk carriers- αυτά συγκεκριμένα λέγονται "πλοία μεταφοράς ξηρού φορτίου χύδην", πχ σιτηρών, κλπ.);

Οι καπετάνιοι των επιβατηγών δεν έχουν να αντιμετωπίσουν τόσους κινδύνους όσους αντιμετωπίζει πχ ένας καπετάνιος ενός πλοίου που πλέει σε θάλασσες μακρινές. Οι δεύτεροι, εκτός από την μεγάλη απόσταση (το ταξίδι διαρκεί μέρες ολόκληρες), έχουν να αντιμετωπίσουν από τις καιρικές συνθήκες- οι οποίες ευτυχώς μπορούν πλέον να προβλεφθούν- μέχρι και τον κίνδυνο πειρατών. Σε αυτά τα πλοία όλοι ασχολούνται με τις διάφορες δουλειές που πρέπει να γίνουν- από καθάρισμα και φαγητό, μέχρι την παρακολούθηση των οργάνων (εάν φυσικά είναι επαρκώς καταρτισμένοι για κάτι τέτοιο) και ο καπετάνιος έχει το γενικό πρόσταγμα.

Στα επιβατηγά τα ταξίδια δεν είναι τόσο μεγάλα, ούτε τόσο κουραστικά, οπότε συνήθως κάνουν έναν συγκεκριμένο αριθμό δρομολογίων τη μέρα. Ο καπετάνιος και πάλι είναι in charge, αλλά συνήθως δεν κάθεται στη γέφυρα του πλοίου (το μέρος δηλαδή όπου είναι το πηδάλιο και τα μηχανήματα), αλλά δουλεύει από το γραφείο του και ενημερώνεται για τα πάντα, που αφορούν το πλοίο. Σε κάθε ταξίδι είναι μαζί μηχανικοί και υφιστάμενοι του πλοιάρχου, ώστε να είναι σε θέση να αντιμετωπίσουν οποιοδήποτε πρόβλημα προκύψει, ανα πάσα στιγμή.

Γενικά ο καπετάνιος περνάει πολύ χρόνο μακριά από το σπίτι του. Όσο λάιτ κι αν φαίνεται, είναι τρομερά αγχωτικό επάγγελμα και εμπεριέχει πολλούς κινδύνους- ακόμη και το να κυκλοφορείς στο πλοίο μέσα, αν δεν γνωρίζεις κάποια πράγματα που πρέπει να προσέξεις, μπορεί να αποβεί μοιραίο- πχ τις μπουκαπόρτες... Έχουν γίνει άπειρα ατυχήματα με αυτές και έχουν κοπεί άνθρωποι στα δύο :X
Αυτά είναι ό,τι ξέρω από διηγήσεις ενός φίλου που πήγε το καλοκαίρι για πρακτική σε ένα καράβι που έκανε ένα ταξίδι προς Λατινική Αμερική, αν θυμάμαι καλά και από έναν φίλο που δούλευε σε μία εταιρία και επί ένα μήνα τα σαββατοκύριακα τον έστελναν Πειραιά-Κρήτη, Κρήτη-Πειραιά. :S Ε και κάποια από αυτά μας τα είπαν στα Ναυπηγεία και όσο ήμασταν εν πλω κατα τη διάρκεια μιας εκπαιδευτικής εκδρομής.

Αν θες φωτο από τα (πολύ) ενδότερα του πλοίου στείλε πιμι να σου στείλω
Ελπίζω να σε κάλυψα κατα ένα μέρος, αν και δεν το ξέρω από μέσα το επάγγελμα για να σου πω όλα όσα θα ήθελα...
6
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

O Dark_kronos . έγραψε: στις 23:23, 22-01-09:

Και απο αποκατασταση; Ενας αναλητης ας πουμε στην Ελλαδα, που μπορει να βρει δουλεια;

Edit, δεν σε προλαβα καληψω...
Νομιζω καπιος λιγο πολυ πρεπει να περασει απο ολα... Ξεκιναει με φορτιγα, και καπια στιγμη περναει σε κρουαζιεροπλοια και επιβατιγα... Εγω θα θελα για λιγο καιρο σε κανενα πετρελεοφορο (για την εμπειρια) και μετα σε κρουαζιεροπλοιο, μεχρι να βαρεθω τα μεγαλα ταξιδια και να αραξω σε κανα Ροδος-Πειρεας η Ροδος-Συμη.
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 23:30, 22-01-09:

Edit, δεν σε προλαβα καληψω...
Νομιζω καπιος λιγο πολυ πρεπει να περασει απο ολα... Ξεκιναει με φορτιγα, και καπια στιγμη περναει σε κρουαζιεροπλοια και επιβατιγα... Εγω θα θελα για λιγο καιρο σε κανενα πετρελεοφορο (για την εμπειρια) και μετα σε κρουαζιεροπλοιο, μεχρι να βαρεθω τα μεγαλα ταξιδια και να αραξω σε κανα Ροδος-Πειρεας η Ροδος-Συμη.
Θες να μάθω τι παίζει; Τι πιο εύκολο, και αύριο ρωτάω!
Αρχικά πάντως πρέπει να πας σε σχολή, αι θινκ... Ένας φίλος φίλου, τουλάχιστον, που κάνει τέτοια μεγάλα ταξίδια με φορτηγά πλοία είναι νομίζω στην εμποροπλοιάρχων.
Και τα ταξίδια του διαρκούν κανένα εξάμηνο ε! :S Θα ρωτήσω περισσότερα και θα σε πω.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

O Dark_kronos . έγραψε: στις 23:37, 22-01-09:

Αν μπορεις θα σου ειμουν ευγνωμων! Γιατι μετα απο την Ικαρων ερχετε δευτερη σε προτιμιση η Εμποροπλοιαρχων, αλλα δεν ξερω σχεδων τιποτα... Και ο μονος καπετανιος που ξερω αρνητε να μου δωσει οπιαδηποτε πληροφορια εκτος του "Μην γινεις, θα εισαι μακρια απο την οικογενια σου"
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε: στις 23:39, 22-01-09:

Αν μπορεις θα σου ειμουν ευγνωμων! Γιατι μετα απο την Ικαρων ερχετε δευτερη σε προτιμιση η Εμποροπλοιαρχων, αλλα δεν ξερω σχεδων τιποτα... Και ο μονος καπετανιος που ξερω αρνητε να μου δωσει οπιαδηποτε πληροφορια εκτος του "Μην γινεις, θα εισαι μακρια απο την οικογενια σου"
Δεν έχει άδικο βρε συ...
Αλλά θα μάθω και θα σου πω, αφού το θέλεις.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

O Dark_kronos . έγραψε: στις 23:41, 22-01-09:

Ως προς αυτο δεν εχει αδικο, αλλα αμα ειναι να ειμαι 3-4 χρονια μακρια απο την οικογενια μου, η οπια οικογενια ειναι ο πατερας μου, δεν εγινε και τιποτα... Ιδικα αν μετα ειναι να εχω μια ζωη πιο κοντα σε δικες μου επιλογες... (και αυτων δεν τον βλεπω ουτε μακρια απο την οικογενια του, ουτε να εχει προβλημα ως προς το τι επαγκελμα θα κανει, ουτε οικονομικο, ουτε τιποτα...)
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε: στις 23:49, 22-01-09:

Ως προς αυτο δεν εχει αδικο, αλλα αμα ειναι να ειμαι 3-4 χρονια μακρια απο την οικογενια μου, η οπια οικογενια ειναι ο πατερας μου, δεν εγινε και τιποτα... Ιδικα αν μετα ειναι να εχω μια ζωη πιο κοντα σε δικες μου επιλογες... (και αυτων δεν τον βλεπω ουτε μακρια απο την οικογενια του, ουτε να εχει προβλημα ως προς το τι επαγκελμα θα κανει, ουτε οικονομικο, ουτε τιποτα...)
Ε ναι μα πρέπει να σκεφτείς και λίγο το μέλλον, όσο μακρινό και να φαντάζει τώρα.
Γιατί όταν παντρευτείς και κάνεις παιδιά, πάλι θα πρέπει να τους αφήνεις και να φεύγεις για να πας στη δουλειά. Τότε είσαι σίγουρος πως θα το θέλεις;...

Σου στέλνω τώρα μειλ απλά αργεί να μου ανεβάσει τις φωτο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια