Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,244 μέλη και 2,424,419 μηνύματα σε 75,699 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 364 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 316)
Μέχρι 1.50
6
1,90%
1.51-1.65
60
18,99%
1.66-1.75
112
35,44%
1.76-1.80
46
14,56%
1.81-1.85
46
14,56%
1.86-1.90
22
6,96%
1.91-1.95
13
4,11%
1.96+
11
3,48%
Δεν επιθυμώ να απαντήσω.
0
0%

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 09:53, 18-12-11:

δεν έχω πρόβλημα με το ύψος ας με ρίχνει και ένα κεφάλι
εκει που πρεπει φτανεις αλλωστε..8)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 113 μηνύματα.

H Sofaki Loony έγραψε: στις 10:25, 18-12-11:

δεν με νοιαζει το υψος... οκ να μην ειναι και 1.50 αλλα γενικως δεν εχω θεμα...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,831 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 21:22, 28-12-11:

Θίχτηκα κι εγώ ρε φίλε. Ντάξει μπορεί να είμαι 2 μέτρα κοπελάρα, αλλά ακατοίκητο δε το' χω. Είμαι πολύ έξυπνη για το ύψος μου.

...είπε το 1,60 και σώπασαν όλοι.

Πέρα από αυτά, πώς γίνεται να συνδέεται το ύψος με μυαλό, δε το καταλαβαίνω.
Οκ, σου' τυχε να γνωρίσεις έναν(δύο,τρεις, άντε 10 βρε αδερφέ) ψηλό (ψηλούς) και ξαφνικά είναι όλοι; χΔ

Στο θέμα μας, εγώ ψηλούς θεωρώ αυτούς που είναι πάνω από 1,85 ξέρωγω και μέτριους/κανονικούς όσοι είναι μέχρι 1,72.
Αν είναι κάτω από 1,68(στρογγυλοποιημένο 1,70) είσαι κοντός - δε σε είπα νάνο (μη θίγεσαι, κι εγώ κοντή είμαι μωρέ.).
Εγώ προτιμώ να είναι ο άλλος μέχρι 1,80 για να μην κάνει μπαμ η διαφορά ύψους, αλλά για κάποιον ανεξήγητο λόγο, κάτι γίνεται και έχουμε κολλήσει στο 1,87, με αποτέλεσμα να φαίνομαι σαν μινιατούρα δίπλα του και να του φτάνω λίίίγο πιο πάνω από τον ώμο.
Βέβαια είναι γλυκούλι γιατί νιώθεις μια "προστασία-ασφάλεια" δίπλα του όταν χώνεσαι στην αγκαλιά του και βολεύει κι αν φοράς τακούνι - είναι πάντα πιο ψηλός και στηρίζεσαι και πάνω του αν δε το περπατάς (ναι ρε, προσπαθώ να βρω κάποια καλά μη φαίνεται τόσο απαίσιο).

Α, όσο για το ψηλός και άχαρος, κόφτε το, δεν είναι όλοι οι 1,99 άχαροι (για μένα άχαρος=ψηλός και κόκκαλο), συνήθως έχουν μια χαρά αναλογίες και μόνο άχαρους δε τους λες [το ίδιο ισχύει και για τις γυναίκες τις ψηλές).
Έτσι κι αλλιώς, δε θα σε τζάσει κανείς επειδή δεν είσαι όσο ψηλός/ψηλή θα σε ήθελε. Αυτά είναι βλακείες, αλλά κουβέντα να γίνεται.

Αυτά.
Καληνύχτα, πάω να κάνω μονόζυγο.
11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,708 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε: στις 21:54, 28-12-11:

Βασικά μπορεί να αρέσει σε κάποιον/α ένα συγκεκριμένο ύψος, αλλά πότε δεν ξέρεις ποιόν θα ερωτευτείς. Εμένα πχ δεν μου αρέσουν οι ψηλοί, αλλά τώρα έχω φάει κόλλημα με έναν δίμετρο
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,693 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 21:58, 28-12-11:

Εγω παλι αν και διμετρος...Ειχα μια ανεξηγητη ελξη για κοντουλες...Δεν το εκανα εκ προθεσεως...απλως τυχαινε...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Insomnie

Περιβόητο Μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε: στις 22:19, 28-12-11:

Μπράβο ρε παιδιά,δείξατε οτι το steki υποστηρίζει έμπρακτα τη διαφορετικότητα και δεν ανεχεται τέτοιες μισαλλόδοξες απόψεις!
Serious Business να 'ούμε.
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 256 μηνύματα.

H skylofili έγραψε: στις 22:24, 28-12-11:

δεν ξέρω ρε παιδιά,εγώ ο κορίτσαρος του 1,65 το παίρνω στη πλάκα το θεματάκι..
Γενικά δεν μ΄αρέσουν οι ψηλοί, αλλά ο πρώην μου ήταν 1,85 και ο νυν 2,00..!!
είναι όπως το πε η prinCess, αισθάνομαι ασφάλεια. ξέρω οτι μπορεί να μην είναι "οπτικά ωραία" η διαφορά, αλλά τι με κόφτει εμένα αν αισθάνομαι καλα?
αυτό που δεν μάρεσει είναι να είναι κοκκαλιάρης.. θέλω ένα ντερέκι δίπλα μου...
αλά και κοκκαλιάρης να ναι, απαξ και τον ερωτευτώ δεν με νοιάζει ούτε αυτό!
καλή καρδιά να υπάρχει!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη skylofili : 28-12-11 στις 23:06.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,052 μηνύματα.

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε: στις 15:32, 02-01-12:

Μια ενδιαφέρουσα συζήτηση περί ύψους και ευφυΐας μεταφέρθηκε εδώ !
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Panos__ : 02-01-12 στις 15:46.
Παράθεση

dimos3

Νεοφερμένος

Ο dimos3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O dimos3 έγραψε: στις 20:05, 23-01-12:

Παιδιά βοηθήστε με...Είμαι 16 χρονών 1.70 (θαύμα) και οι γονείς μου εχουν μέσο όρο ύψος 1.60...Το θέμα είναι ότι έβαλα ύψος απότομα και τώρα έχω 2 χρόνια που δεν ψηλώνω...Υπάρχει περίπτωση να φτάσω το 1.80 που είναι για μένα το τέλειο ύψος?(Υπόψην κάνω μονόζυγο...και αθλούμαι)Και επίσης αν μείνω έτσι πιστεύετε θα έχει επιπτώσεις στην προσωπική μου ζωή,επειδη θα θεωρούμαι κοντος?(καταλαβαίνετε....η τελευταία ερώτηση απευθύνεται κυρίως στα κορίτσια)

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,693 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 20:26, 23-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από dimos3
Παιδιά βοηθήστε με...Είμαι 16 χρονών 1.70 (θαύμα) και οι γονείς μου εχουν μέσο όρο ύψος 1.60...Το θέμα είναι ότι έβαλα ύψος απότομα και τώρα έχω 2 χρόνια που δεν ψηλώνω...Υπάρχει περίπτωση να φτάσω το 1.80 που είναι για μένα το τέλειο ύψος?(Υπόψην κάνω μονόζυγο...και αθλούμαι)Και επίσης αν μείνω έτσι πιστεύετε θα έχει επιπτώσεις στην προσωπική μου ζωή,επειδη θα θεωρούμαι κοντος?(καταλαβαίνετε....η τελευταία ερώτηση απευθύνεται κυρίως στα κορίτσια)

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ
Μπορεις να δεις εναν γιατρο για αρχη.Μηπως δεν παραγεις αλλη αυξητικη ορμονη.Οταν εννοεις αθλησαι τι εννοεις??Οσο για το υψος.Μην ανυσηχεις.Αν εχεις αυτοπεποιθηση και ο Tyrion Lannister να εισαι...Θα σκοραρεις Megan Fox!!!
Παράθεση

Rosstrobon (Τανάσης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

O Rosstrobon έγραψε: στις 20:44, 23-01-12:

Όχι δεν θα έχεις αντίκτυπο στην ερωτική σου ζωή.Καλύτερα πάντως θα είσαι από εμάς τους άχαρους 2μετρους.
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 10:28, 24-01-12:

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ
Πρώτον τα αγοράκια αναπτύσσονται μέχρι τα 21 (όχι σαν εμένα που από 14 χρονών μόνο στο πλάτος αναπτύσσομαι ). Δευτερον, το 1.70-1.75 είναι μια χαρά και σε μερικές (σαν κι εμένα) αρέσει πάρα πολύ. Εγώ έχω το ανάποδο, θέλω με τακούνια να τον περνάω! Οπότε μην σκας, δεν είσαι κοντός.
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 10:37, 24-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Πρώτον τα αγοράκια αναπτύσσονται μέχρι τα 21 (όχι σαν εμένα που από 14 χρονών μόνο στο πλάτος αναπτύσσομαι ). Δευτερον, το 1.70-1.75 είναι μια χαρά και σε μερικές (σαν κι εμένα) αρέσει πάρα πολύ. Εγώ έχω το ανάποδο, θέλω με τακούνια να τον περνάω! Οπότε μην σκας, δεν είσαι κοντός.
Τοτε εγω γιατι σταματησα στα 18 και χτυπησα ταβανι στα 200 εκατοστα??
Γιατι βρε christinelle να το ταπωνεις το παιδι??
Εγω ευτυχως δεν εχω τετοιο προβλημα.Οσο τακουνι και να βαλει δεν με φτανει!!!(εκτος και εαν βαλει καμια πλατφορμα σαν τη Lady Gaga!!)
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 11:32, 24-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Mercury
Τοτε εγω γιατι σταματησα στα 18 και χτυπησα ταβανι στα 200 εκατοστα??
Γιατι βρε christinelle να το ταπωνεις το παιδι??
Εγω ευτυχως δεν εχω τετοιο προβλημα.Οσο τακουνι και να βαλει δεν με φτανει!!!(εκτος και εαν βαλει καμια πλατφορμα σαν τη Lady Gaga!!)
Γιατί εσύ αμα δεν σταμάταγες θα ήσουν γίγαντας τώρα και η σοφή φύση φρόντισε να σε κόψει πριν αρχίσεις να κουτουλάς στην κάσα της πόρτας.
Δεν είναι θέμα "να ταπωνω το παιδί", είναι μέτρο σύγκρισης. Θέλω δηλαδή να είναι λιιιγο ψηλότερος από μένα, έτσι ώστε:

1) να φοράω τα ρούχα του και να μου κάνουν
2) να τον κοιτάω χωρίς να παθαίνω αυχενικό
3) να φτάνω να τον πιάνω όπως θέλω

Μην κοροιδεύετε, μ' αρέσουν αυτά τα πράγματα
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 22:12, 24-01-12:

Ο ερως δεν εχει μεζουρα να μετραει υψη.
1)Το μονο ρουχο μου που θελω να φοραει ειναι τα πουκαμισα μου το επομενο πρωι.
2)Καθεστε καπου και ειστε στα ισια σας.Η τον πιανεις απο την γραβατα και κατεβαινει στο επιπεδο σου.
3)Να πηδας πανω του και να αρπαζεσαι απο αυτον!!!
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamStealer

Διάσημο Μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 613 μηνύματα.

O DreamStealer μπες στο μυαλο! έγραψε: στις 22:34, 24-01-12:

1.60 με 1.65 αυστηρα, 60-70 κιλα, καστανη η μελαχροινη (πριν την βαφη), ισιο μαλλι μεχρι τους ωμους, D-E.... τα ειπα ολα?
ε ναι, κομπλετ.
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,831 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 23:28, 24-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από DreamStealer
1.60 με 1.65 αυστηρα, 60-70 κιλα, καστανη η μελαχροινη (πριν την βαφη), ισιο μαλλι μεχρι τους ωμους, D-E.... τα ειπα ολα?
ε ναι, κομπλετ.

??
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimos3

Νεοφερμένος

Ο dimos3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O dimos3 έγραψε: στις 17:38, 26-01-12:

ευχαριστώ πολύ παίδες...μου δώσατε ελπίδα και αυτοπεποίθηση...
Παράθεση

DreamStealer

Διάσημο Μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 613 μηνύματα.

O DreamStealer μπες στο μυαλο! έγραψε: στις 17:49, 26-01-12:

princess μπα δεν μου κανει, πολυ ποζατη....
αλλα πραγματα εχω στο νου μου...
Παράθεση

olga_serb

Δραστήριο Μέλος

H olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 220 μηνύματα.

H olga_serb έγραψε: στις 18:27, 26-01-12:

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ
1.70?........μια χαρα εισαι!!! η μέση Ελληνίδα έχει ύψος 1,63μ.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες