Gallup for fun: Πόσο συχνά επικοινωνείτε με τους γονείς σας;

Αν ζείτε σε άλλη πόλη από τους γονείς σας, πόσο συχνά επικοινωνείτε μαζί τους?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
  • Είμαι 18-25 και επικοινωνώ περισσότερο από μια φορά τη μέρα

    Ψήφοι: 5 12.5%
  • Είμαι 18-25 και επικοινωνώ κάθε μέρα

    Ψήφοι: 8 20.0%
  • Είμαι 18-25 και επικοινωνώ 3-4 φορές τη βδομάδα

    Ψήφοι: 3 7.5%
  • Είμαι 18-25 και επικοινωνώ καμία 10αριά φορές το μήνα

    Ψήφοι: 4 10.0%
  • Είμαι 18-25 και επικοινωνώ λιγότερο από 10 φορές το μήνα

    Ψήφοι: 1 2.5%
  • Είμαι 25+ και επικοινωνώ κάθε μέρα

    Ψήφοι: 6 15.0%
  • Είμαι 25+ και επικοινωνώ 3-4 φορές τη βδομάδα

    Ψήφοι: 4 10.0%
  • Είμαι 25+ και επικοινωνώ καμία 10αριά φορές το μήνα

    Ψήφοι: 2 5.0%
  • Είμαι 25+ και επικοινωνώ περισσότερο από μια φορά τη μέρα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Είμαι 25+ και επικοινωνώ λιγότερο από 10 φορές το μήνα

    Ψήφοι: 1 2.5%
  • Δεν ανήκω σε καμία από τις παραπάνω κατηγορίες.

    Ψήφοι: 6 15.0%

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Συμφορουμίτες και συμφορουμίτισσες(!)

Το παρόν γκάλοπ έχει σκοπό να μου λύσει μια προσωπική απορία [εγώ που βρίσκομαι σε σχέση με το νορμάλ κόΖμο?] και να δω αν είμαι εγώ η λάθος ή οχι.

Το γκάλοπ απευθύνεται σε άτομα 18+, μιας και θεωρώ ότι οι 18- οπωσδήποτε ζουν με τους γονείς τους, και δη σε αυτούς που ζουν μακρυά από την πατρική εστία.

Το γκάλοπ θα είναι ανώνυμο (Ι.e δεν με νοιάζει ποιός τηλεφωνεί συχνά στους γονείς του ή όχι, μόνο τα ...ποσοστά) και με δυνατότητα μιας μόνο επιλογής (στη συνηθισμένη βδομάδα σας δλδ).


Ερώτηση λοιπόν:

Αν ζείτε σε άλλη πόλη από τους γονείς σας, πόσο συχνά επικοινωνείτε μαζί τους?
Διαθέσιμες επιλογές
1. Είμαι 18-25 και επικοινωνώ κάθε μέρα
2. Είμαι 18-25 και επικοινωνώ 3-4 φορές τη βδομάδα
3. Είμαι 18-25 και επικοινωνώ καμία 10αριά φορές το μήνα
4. Είμαι 18-25 και επικοινωνώ περισσότερο από μια φορά τη μέρα
5. Είμαι 18-25 και επικοινωνώ λιγότερο από 10 φορές το μήνα
6. Είμαι 25+ και επικοινωνώ κάθε μέρα
7. Είμαι 25+ και επικοινωνώ 3-4 φορές τη βδομάδα
8. Είμαι 25+ και επικοινωνώ καμία 10αριά φορές το μήνα
9. Είμαι 25+ και επικοινωνώ περισσότερο από μια φορά τη μέρα
10. Είμαι 25+ και επικοινωνώ λιγότερο από 10 φορές το μήνα
11. Δεν ανήκω σε καμία από τις παραπάνω κατηγορίες.


Αν κάποιος θέλει σχολιάζει κιόλας. Αν δεν θέλει... well ότι θέλει! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Διευκρίνηση:

Αν κάποιος είναι 25+, ζει μακρυά από τους γονείς του, ΑΛΛΑ έχει κάνει δική του οικογένεια (παντρεύτηκε or s'th) παρακαλείται να επιλέξει την τελευταία επιλογή. Για στατιστικούς και μόνο λόγους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Πως θα γίνει ανώνυμο αφού δεν έχεις βάλει δημοσκόπηση; Εκτός αν κάτι δεν κατάλαβα.. :P

Λοιπόν είμαι η Ηρώ, κλείνω σε ένα μήνα τα 24, μένω μακριά από το πατρικό μου και επικοινωνώ με τους γονείς μου καθημερινά.
Ζουν μια ήρεμη ζωή στην επαρχία, έχουν λύσει όλες τους τις υποχρεώσεις, ο πατέρας μου έχει πάρει σύνταξη από τα 50 του λόγω δουλειάς η μητέρα μου δουλεύει ελάχιστες ώρες λόγω δουλειάς, ασχολούνται και οι 2 μόνο με τα hobby τους και τις υπόλοιπες ώρες δεν έχουν τι να κάνουν.
Αυτές λοιπόν η μητέρα μου τις ξοδεύει τηλεφωνώντας σε μένα, για να μάθει χαζά νέα της ημέρας να μου πει άλλα πιο χαζά δικά της.. γενικά κουβέντα να γίνεται.

Ενώ κάποιες ώρες με ενοχλεί, δεν μπορώ να της το στερήσω γιατί της δίνει χαρά.

Περιττές πληροφορίες, αλλά το ίδιο συζητούσα κι εγώ τις προαλλες με ένα φίλο μου, του οποίου η μητέρα λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο και προσπαθούσαμε να καταλάβουμε γιατί το κάνουν.
Το εκνευριστικότερο όλων είναι ότι επαναλαμβάνει μερικές φορές ο,τι της λέω και με ρωτάει τα ίδια πράγματα προκειμένου να διατηρεί το ακουστικό ανοικτό!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ ζω μακριά αλλά δεν έχω εδώ οικογένεια. Τι εννοείς με το or sth; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
αμέσως να μου την πεις :P
Κοτζάμ δημοσκόπηση έβαλα :mmm:

(Το ότι δεν ξέρω να βάζω δημοσκοπήσεις και πάω μέσω Κίνας για να το καταφέρω είναι εντελώς άσχετο :P)

Χμμμ... πάντως δείχνει να συμφωνεί η...εμπειρία σου με την άποψή μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
@Γίδι:

Αν πχ. είχες φύγει και είχες κάνει δική σου οικογένεια (παιδιά, σκυλιά, γατιά) δεν "μετράς" στο γκάλοπ μου!

Με ενδιαφέρουν πιο πολύ άτομα που είναι ακόμα (Για τους γονείς τους κυρίως) "παιδιά τους" και ...τελευταίοι απόγονοι στην αλυσίδα του σογιού τους

[τώρα βγάζει νόημα αυτό που έγραψα ή οχι?]
Καλά επειδή δεν βγάζει να το πω με ένα παράδειγμα. Η Αναστασία πχ. ΚΑΙ πάνω από 25 είναι ΚΑΙ δεν μένει με τους γονείς της, ΟΜΩΣ δεν είναι αντικείμενο του ... γκάλοπ μιας και έχει κάνει τη δική της οικογένεια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ δεν μένω σε άλλη πόλη, αλλά στάνταρντ θα επικοινωνούσα κάθε μέρα, βασικά δύο φορές την ημέρα (πρωί και βράδυ) αν έλειπα, όπως κάνω και όποτε φεύγω διακοπές. Θες να βγάλω την ψήφο ως μη ανηκουσα στο δείγμα που θες; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Εγώ δηλαδής που δεν έχω κάνει παιδιά ακόμα αλλά είμαι παντρεμένη και έχω και γατιά να μη λάβω μέρος???? :confused::P
Οι παντρεμένοι δεν έχουμε ψυχή? Τη φουκαριάρα τη μάνα μας νομίζεις δεν την παίρνουμε/μας παίρνει εκείνη τηλέφωνο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
χαχαχαχαχχααχα!!!!!

Καλά απαντήστε :P.

Απλώς το είπα με την έννοια ότι αυτοί που μένουν σε άλλες πόλεις δεν έχουν τη δυνατότητα να επισκέπτονται τους γονείς, οπότε "αναγκαστικά" μας μένει το τηλέφωνο!
ΟΠΟΤΕ, θεωρείστε την ερώτηση ως "πόσο συχνά επικοινωνείτε με οποιονδήποτε τρόπο (τηλέφωνο ή επίσκεψη) με τους γονείς σας" και...απαντήστε :P

Παρόλαυτα οι έχοντες "δική τους" οικογένεια (παιδιά κυρίως) εξακολουθούν να εξαιρούνται από το γκάλοπ και είμαι κάθετη σε αυτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Βεβαια, θα μπορουσαν να συμμετεχουν και αυτοι που πλεον εχουν δικη τους οικογενεια και πριν απο τη δημιουργια αυτης ζουσαν μακρια/χωριστα απο τους γονεις τους βασει της εμπειρια τους στο παρελθον...σωστα? (και μενουν ολοι ευχαριστημενοι:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ πάντως (αν και δεν συμμετέχω στην έρευνα επειδή έχω γυρίσει) όταν έμενα μακριά επικοινωνούσα σχεδόν καθημερινά με την μαμά και την αδερφή μου (άλλες φορές μιλούσαμε 2 φορές την ημέρα, άλλες περνούσαν 2-3 μέρες κι η μόνη επικοινωνία ήταν 1 ''καλά είμαι, δεν μπορώ να μιλήσω'' στο κιν.). Με τον μπαμπά κάθε 10 μέρες (χοντρικά) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ τους μιλάω σχεδόν κάθε μέρα, αλλά κάποιες καθόλου.
Μπορεί να μιλήσουμε τρεις φορές την ημέρα (γιατί έχουμε κάτι να ξεπετάξουμε, γιατί μου κάνουν χατήρια, γιατί ο μπαμπάς μάζεψε πολλά κοχύλια), μπορεί να περάσουν 2 μέρες χωρίς επικοινωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καθε μερα, συνηθως 2 φορες τη μερα, αν και η πρωτη δεν πιανεται (λειτουργουσε ως ξυπνητηρι).. τη δευτερη κυριως λεγαμε τα ουσιωδη, συχνα υπηρχε και τριτη για βλακειες (οταν το λεωφορειο εκανε 1 ωρα να ερθει, ειχα εξαντλησει τους υπολοιπους που μπορουσα να παρω, και δε μου κανε κανεις καμακι :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ μάλλον είμαι η πιο γαιδούρα του δείγματος :P
Κάτω από 10 φορές το μήνα...
Δεν βρίσκω λόγο να επικοινωνήσω με τον οποιονδήποτε (γονιό, φίλο ακόμα και σύντροφο πολλές φορές) χωρίς να έχω να του πω κάτι, απλά και μόνο για να μάθω νέα του. Οπότε τους παίρνω τηλέφωνο μόνο όταν έχω κάποιο νέο μου να τους πω και θεωρώ αυτονόητο ότι αν έχουν αυτοί κάποιο δικό τους νέο, θα με πάρουν αυτοί. Έτσι λειτουργώ με όλους, όχι μόνο με τους γονεις μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τη Λία (κάτι έχει γίνει τελευταία δεν μπορεί :P) και θα πω ότι ειδικά στο τηλέφωνο, άντε να μιλήσουμε 5 φορές το μήνα. Απλά έχουμε το άλλο σύστημα, που τους έχω μάθει το skype και τα mails και βλεπόμαστε που και που με κάμερα και μιλάμε, ή ανταλλάσσουμε ενδιαφέροντα mail. :D

Παρόλα αυτά, αν εξαιρέσω τα mails, επικοινωνούμε καμιά δεκαριά φορές το μήνα, που ήταν και η επιλογή μου (σιγά την ανώνυμη ψηφοφορία :lol:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δεν θες να ψοφήσω επειδή έχω δικό μου παιδί έτσι? τέτοιος ρατσισμός και μάλιστα οφθαλμοφανέστατος προς τους γονιούς του φόρουμ? :cry_x:


:P:P:P

Λοιπον οκ δεν ψηφίζω αλλά θα σου πω :P
Το ότι έκανα δική μου οικογένεια δεν αλλάζει απολύτως τίποτα στις "απαιτήσεις" του πατέρα μου για καθημερινή επικοινωνία :knife:
Οταν καμια μέρα δε μιλήσουμε, την άλλη μέρα θα με πάρει φουριόζος και θα μου πει "καλά, δεν είμαστε συγγενείς εμείς?!?!"
:knife:

Οταν ζούσε η μαμά μου δεν μιλούσα καθημερινά μαζί τους... μιλούσα μία φορά τη βδομάδα... μπορεί δύο... ανάλογα
Κάποιες σπάνιες φορές μπορεί να μιλούσαμε κάθε μέρα για μια βδομάδα παράδειγμα...

Οταν πέθανε η μαμά μου είχα να της μιλήσω δύο μέρες... ήθελα να την πάρω τηλ εκείνο το μεσημέρι και με τη φούρια της δουλειάς δεν πρόλαβα... σκέφτηκα ότι θα την πάρω όταν πάω σπίτι... δεν πρόλαβα ποτέ
Από τότε, πικρά μετανιωμένη, άρχισα να τηλεφωνώ καθημερινά στον πατέρα μου, κι ας κρατάει το τηλεφώνημα γύρω στο ένα λεπτό γιατί απλά δεν έχουμε απολύτως τίποτα να πούμε...
Γεια τι κάνεις?
Καλά, εσύ?
Κι εγώ καλά!
Τι έκανες σήμερα, πως ήταν η μέρα σου? τι έφαγες?
Μπλα μπλα μπλα... εσύ?
Κι εγώ μπλα μπλα μπλα
Το παιδί τι κάνει?
Καλά είναι, έκανε καινούργιο αυτό!
ΑΑΑΑΑΑΑ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!
.............
............
Μμμμ άντε καλά... θα τα πούμε αύριο πάλι!
Καληνύχτα!
Καληνύχτα!

Μπορεί κάποιες φορές να είναι "αγκαρία", μπορεί να κάνω το τηλεφώνημα αγχωμένα ανάμεσα στο βραδυνό μπάνιο του παιδιού και στον ύπνο του... μπορεί να μην έχω να πω και τίποτα απολύτως μαζί του γιατί ποτέ δεν είχαμε και πολλά πολλά...
Δεν την ξαναπατάω όμως... με τίποτα! Κι εύχομαι να μην την πατήσει κανένας σας όπως εγώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
δεν θες να ψοφήσω επειδή έχω δικό μου παιδί έτσι? τέτοιος ρατσισμός και μάλιστα οφθαλμοφανέστατος προς τους γονιούς του φόρουμ? :cry_x:

εσείς να πάτε να παίξετε στο sub-forum σας :P:P:P:P:P:P:P


Δεκτό αυτό που λες, αλλά αλήθεια... πόσο λογικό το βρίσκεις [εσύ ή όποιος!] να έχεις φτάσει χ χρονών "γάιδαρος", να είναι απολύτως κατανοητό από εσένα και τους γύρω σου ότι είσαι αυτόνομος/ανεξάρτητος/"μεγάλος" άνθρωπος και να """πρέπει"""" να μιλήσεις κάθε μέρα γιατί αλλιώς θα υπάρχει "γκρίνια"/ "μούτρα" ή οτιδήποτε άλλο? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Καλα, αυτα τα "πρεπει" σε οσα εισαγωγικα ή μη και να μπουν δεν τα μπορω καθολου...Ή κανουμε κατι επειδη πρωτα απ ολα το νοιωθουμε και θελουμε ή δεν το κανουμε καθολου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εξαρτάται πάντα από τη σχέση που έχεις διαμορφώσει με τους δικούς σου, τόσο μέσα από την απόσταση όσο και στην υπόλοιπη ζωή σου.
Εμείς δε θα μιλήσουμε γιατί "πρέπει". Νιώθω τύψεις αν περάσουν μέρες και δεν τα έχουμε πει, ή αν όλο τα λέμε καθ' οδόν, αλλά αυτό συμβαίνει γιατί απλά μ' αρέσει να μιλάμε και έχω κάποια κόμπλεξ μετά απί παλιές στεναχώριες.

Θα 'ναι πάντως ενδιαφέρον να ακούσουμε κάποιον που καταπιέζεται από τέτοια "πρέπει".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βασικά δεν είναι κατανοητή η πράξη αυτή καθ αυτή αλλά η ανάγκη του γονιού να θέλει να μιλήσει καθημερινά με το παιδί του. Δηλαδή δεν κατανοώ το "γιατί" του πατέρα μου αλλά το "ότι" κι απλά φροντίζω να του κάνω το χατήρι σκεπτόμενη πάντα την ηλικία του κι ότι "για πόσο ακόμα θα έχω την ευκαιρία να τον ακούω και να του τηλεφωνώ?".
Δεν ξέρω τους λόγους που τους ωθούν σε τέτοιου είδους "απαιτήσεις"
Μπορούμε να περιμένουμε περί τα 25 χρόνια και να σου πω από πείρα μετά :P

Υποψιάζομαι πάντως ότι
1. δεν έχουν τι άλλο να κάνουν, δεν έχουν μια γεμάτη ζωή όπως εμείς που τρέχουμε και δεν φτάνουμε οπότε "δεν προλαβαίνουμε να θυμηθούμε να τους πάρουμε"
2. ότι ως γονείς είναι πάντα με τη σκέψη "το παιδί τι να κάνει", "το παιδί έφαγε?" , "το παιδί έκλ@σε?" κ.ο.κ. :P
3. όσο περνούν τα χρόνια και βλέπουν τη ζωή μπροστά τους να μικραίνει... τους πιάνει ένα άγχος να... προλάβουν γιατί ποιος ξέρει τι θα γίνει σε δυο ώρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top