Προβλήματα εκτυπωτών

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
@gademis Πώς να το κάνω μέσω των drivers των windows να δουλέψει επειδή με την χρήση των λειτουργικών συστημάτων δεν τα πάω καλά;
Απλά δεν θα εγκαταστήσεις το λογισμικό της hp. Όταν συνδέσεις τον εκτυπωτή και σου ζητήσει drivers βάλτο να τους βρει αυτόματα από το windows update Και αν παίξει είσαι τυχερός.

τοσο χαλια ειναι οι hp?
εγω θελω ενα πολυμηχανημα με φαχ και κοιταω μονο hp 4500 ή 6500 γιατι ολες οι άλλες μαρκες εχουν πολλυυυ μικρα μελανια...
τι να κανω?
Σαν μηχανήματα δεν είναι άσχημα (αν και όχι τα καλύτερα) αλλά έχω συναντήσει πολλά προβλήματα με το λογισμικό τους. Αν ξέρεις ότι τα windows θα παίξουν χωρίς να βαλεις το cd μεσα πάρτο, αν και στην περίπτωση του scanner είναι μικρές οι πιθανότητες να γίνει αυτό.
Αν τυπώνεις αρκετά ωστε να ανησυχείς για τα μελάνια ίσως θές laser η τους "ακριβούς" inkjet της Lexmark (είναι ακριβοί γιατί είναι το μελάνι τους φτηνό, οπως λέει και το ξεκαρδιστικό promo με τους ψαράδες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hamlet1982

Νεοφερμένος

Ο Hamlet1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα
Έχω βάλει τα Windows 7 ultimate.Και έχω τον printer HP D2360. Ενώ τον αναγνωρίζει και φαίνετε ότι λειτουργεί σωστά, πάω να εκτυπώσω , και πάντα μένει στην ουρά του εκτυπωτή σαν :(σφάλμα-γίνετε η εκτύπωση) στην συνέχεια έβγαλα την ουρά του εκτυπωτή για να πηγαίνει κατευθείαν στον εκτυπωτή, τότε κρασάρι το πρόγραμμα με το οποίο πάω να εκτυπώσω. Σκέφτηκα μήπως τα έχει παίξει και πήγα και αγόρασα το πολυμηχάνημα τις (HP Deskjet 2050 J510series). Ενώ το αναγνωρίζει (πάλι τα ίδια), μπορώ να σκανάρω, μπορώ να εκτυπώσω την δοκιμαστική σελίδα, αλλά κολάι στο ίδιο σημείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Έχω xp και εκτυπωτή τον hp oficejet 4300 series.
Μετά το τελευταίο φορμάτ δεν εκτυπώνει.
Τον αναγνωρίζει ο υπολογιστής ως νέο υλικό, αλλά μέχρι εκεί.
Μου λέει εγκατάσταση, το πατώ, μα δεν βρίσκει τίποτα. :/:

Τι μπορώ να κάνω; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
επαναγκαστησες τους drivers?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Πώς το κάνω αυτό; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
τους κατεβάζεις από το site της hp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλα cd δεν ειχες μαζι με τον εκτυπωτη?:worry:

ποιον ακριβως εκτυπωτη εχεις?

βρες εδω το προγραμμα του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Tα κατάφερα! :D
Ευχαριστώ!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τι καταφερες?:worry::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Έψαξα στο λινκ που μου έδωσες, έκανα εγκατάσταση και οκ!
Δουλεύει!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Έχω έναν εκτυπωτή HP από το 2008 και έχω ένα πρόβλημα με τα μελάνια.. Η ιστορία έχει ως εξής.. Όταν τον πρωτοπήρα είχε μαζί δύο μελάνια δώρο και όταν τα τελείωνα τα ξαναγέμιζα μέχρι που χαλάσανε (έτσι μου'πε αυτός που μου τα γέμιζε) και πήρα άλλα καινούργια (κάπου στα 50 ευρώ).. Τα καινούργια που πήρα τα τελείωσα, τα ξαναγέμισα, τα ξανατελείωσα και πριν από μερικές μέρες που τα ξαναγέμισα, πήγα και εκτύπωσα μια φωτογραφία (να σημειώσω πως ούτε χρώματα δεν είχε) τρεις φορές και μόλις τελείωσε και την τρίτη φορά μου έβγαλε το λατρεμένο E, δηλαδή τελείωσαν τα μελάνια.. Και ερωτώ: Πως είναι δυνατόν με τρεις εκτυπώσεις να τελείωσαν όταν τις προηγούμενες φορές μπορούσα να εκτυπώσω άνετα 20+ σελίδες.. Στις σελίδες με τη φωτογραφία δεν φαίνεται να τελειώνει το μελάνι, αντιθέτως το μαύρο είναι πολύ χρωματιστό.. Καμιά ιδέα;; Να πάω να τα ξαναγεμίσω ή να πάρω καινούργια;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Καλησπέρα! :]

Όταν ανοίγω τον εκτυπωτή μου βγάζει σφάλμα δοχείου. Τι είναι αυτό; Έχει να κάνει με τα μελάνια; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ΠρόβλημαΑφού εγκαταστήσετε το δοχείο μελάνης, η λυχνία Λειτουργία αρχίζει να αναβοσβήνει. Ο εκτυπωτής δεν εκτυπώνει. Στην οθόνη του υπολογιστή εμφανίζεται το μήνυμα Πρόβλημα δοχείου μελάνης , Μη συμβατό δοχείο μελάνης ή Το δοχείο μελάνης λείπει ή είναι κατεστραμμένο .

ΛύσηΑυτά τα προβλήματα συνήθως επιλύονται με την επανατοποθέτηση ή τον καθαρισμό των δοχείων μελάνης. Ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα, με τη σειρά που αναφέρονται, για να επιλύσετε το πρόβλημα.
more
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
γεία σας!
θα μου προσφέρετε την πολίτμιη βοήθειά σας?
έχω έναν εκτυπωτη 2 χρόνια , hp deskjet F1480 και τώρα εχει εμφανιστεί ένα πρόβλημα
συγκεκριμενα πραγματοποοιεί κανονικα τις έγχρωμες εκτυπώσεις όχι όμως αυτές με το μαύρο μελάνι!
τα καλώδια είναι καλα συνδεδεμένα ,το έχω αλλάξει και όταν κάνω ευθυγράμμιση των δοχείων μελάνης τότε εκτυπώνει κανονικά και το μαύρο , όταν όμως στέλνω για εκτύπωση από το word τότε δεν εκτυπώνει!:(
επίσης έχω αλλάξει και τα μελάνια και είναι τα σωστά δηλ. αυτά που δέχεται ο κετυπωτής..έχ καθαρίσει και τις κεφαλές..δεν ξερω τι άλλονα κάνω και τον χρειάζομαι άεσ...έχω απογοητευτεί ..καμια συμβουλή παρακαλώ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
απο pdf τυπωνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
xaxa...οκ!ξαφνικα ξανατύπωσε μόνο του!!! τι χαρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Παιδια..πως μπορω να εκγαταστησω τον εκτυπωτη μου στο λαπτοπ?? γτ μεχρι τωρα το ειχα στον υπολογιστη ο εκτυπωτης ειναι HP deskjet 3845 ειναι λιγο επειγον :) γτ ειμαι και ψιλοασχετη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Υπάρχει περιπτωση να λειτουργήσει με το που θα τον συνδέσεις στο λάπτοπ. Αλλιως μπαίνεις εδώ και ψαχνεις για drivers :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top