Δεν υπάρχει πια ανθρωπιά;

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Το να βοηθάς κάποιον και το να εκφράζεις το παράπονο , τον προβληματισμό σου και την μη αποδοχή σου όταν από τα 20 άτομα κανείς δεν ενδιαφέρεται να βοηθήσει τον συνάνθρωπό του δεν είναι συναισθηματισμός . Σε όποια ηλικία και να είσαι δεν νομίζω ότι σκέφτεσαι διαφορετικά. Αν εσύ ο x ο y έχει μάθει να μη ενδιαφέρεται για τον συνάνθρωπό του δικό σου και δικό του θέμα.

Δεν είμαι της λογικής να κοιτάμε μόνο τον εαυτό μας και όχι τους άλλους, Αλλά οι περισσότεροι δυστυχώς δεν χολοσκάνε για τον άλλον δεν τους ενδιαφέρει. Πραγματικά εύχομαι να μην συμβεί σε κανέναν σας τίποτα αλλά και να συμβεί να υπάρχει ένας άνθρωπος να ενδιαφερθεί αντί για να πει άστον μωέ δεν πειράζει και ένα σωρό δικαιολογίες. Σκληρό αλλά πως θα φαινόταν να κινδύνευε δικό σας άτομο και 20 άτομα να λέγανε σιγά μην χολοσκάσω για αυτόν ... Ίδια λογική με εσάς όπως εσείς δεν χολοσκάτε για τον άλλον έτσι δεν θα χολοσκάσει για εσάς ή για γνωστό σας ο x ο z!

Ελλάδα 2018 ο άλλος πεθαίνει στον δρόμο 20 άτομα βλέπουν το επεισόδιο μα κανένας δεν χολοσκάει. Αχ Ελλάδα !!

Καλό βράδυ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Δεν είμαι της λογικής να κοιτάμε μόνο τον εαυτό μας και όχι τους άλλους, Αλλά οι περισσότεροι δυστυχώς δεν χολοσκάνε για τον άλλον δεν τους ενδιαφέρει. Πραγματικά εύχομαι να μην συμβεί σε κανέναν σας τίποτα αλλά και να συμβεί να υπάρχει ένας άνθρωπος να ενδιαφερθεί αντί για να πει άστον μωέ δεν πειράζει και ένα σωρό δικαιολογίες. Σκληρό αλλά πως θα φαινόταν να κινδύνευε δικό σας άτομο και 20 άτομα να λέγανε σιγά μην χολοσκάσω για αυτόν ... Ίδια λογική με εσάς όπως εσείς δεν χολοσκάτε για τον άλλον έτσι δεν θα χολοσκάσει για εσάς ή για γνωστό σας ο x ο z!


Ωραία τύπισα!



Ελλάδα 2018 ο άλλος πεθαίνει στον δρόμο 20 άτομα βλέπουν το επεισόδιο μα κανένας δεν χολοσκάει. Αχ Ελλάδα

Καλό βράδυ !


Καληνύχτα Ελλάδα σε αφήνω πάω για ύπνο ..... οσο εσυ με τους άλλους ετοιμάζεσαι για δείπνο! :russian_roulette:

Λοιπον θα διηγηθώ και εγω ενα περιστατικο που πηγε τις προάλλες να ξεκινήσει αλλα τελικά δεν ξεκινησε.



Τις προάλλες ήμουν σε μια καφετερια - φουρνο που το καλοκαιρι βγάζει τραπεζάκια και δινει παγωτο. Έτρωγα το παγωτάκι μου. Μονος μου και χαλάρωνα. Σε κάποια φάση και ενω απολάμβανα το παγωτο μου βλέπω έναν τύπο και μια τύπισα να τσακώνονται στο δρομο. Ο τύπος την έπιανε απο το κεφάλι την έφερνε κοντά του ..... κινήσεις που δεν κάνεις σε μια κοπέλα και δεν μου άρεσαν και πολύ σαν θέαμα. Σε κάποια φάση έκατσαν σε ενα πεζουλι πιο διπλα αυτη άρχισε να του λέει άσε με ... αυτος την παρακαλαγε να μην χωρίσουνε. Τέσπα σε κάποια φάση πάλι αυτη σηκωθηκε να φυγει και αυτος την έπιασε σαν λαβή πάλης και πηγε να την πάει πιο πέρα.



Άφησα το παγωτό στο τραπέζι. Σηκώνομαι πάνω. Του κάνω φίλε; έκανε πως δεν άκουγε. ΦΙΛΕ! του κάνω με φωνή πλέον. Αλλα προλαβε και έφυγε πισω με αυτην. Βασικα την έσπρωξε προς τα πισω και μετά τους έχασα. Σηκωθηκα πήγα να κοιτάξω αλλα δεν ήταν πουθενά. Προς στιγμή σκέφτηκα να φωνάξω την αστυνομια αλλα μετά ειδα οτι ειχε και άλλο κοσμο απο πισω και λογικα αν γινοταν κάτι θα τους ακουγαν.



Θα καλούσα σιγουρα την αστυνομια αν αυτη άρχιζε να φωνάζει βοηθεια αλλα δεν το έκανε πολυ έντονα. Ο τύπος δεν σταμάτησε οταν του φώναξα ενω με άκουσε καθαρά. Δυστυχώς ορισμένοι το πάνε φιρι φιρι καμια φορά να μπλέξουνε. Θα μου πεις τι ανακατεύεσαι; που ξέρεις εσυ τι διαφορές έχουν αυτοι. Ναι συμφωνοι αλλα το να βιαιοπραγείς έτσι σε μια κοπέλα δεν ειναι φέρσιμο και φαίνεται και άσχημο θέαμα. Έκατσα να φάω ενα παγωτο να χαλαρώσω και βρέθηκα μπροστα σε αυτο το σκηνικό το οποίο με ενόχλησε. Δεν ξέρω εσεις στη θέση μου τι θα κάνατε ή τι έχετε κανει σε παρόμοιο περιστατικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Devil για εμένα μόνο που παρενέβησες έστω και λίγο και κινητοποιήθηκες στο σκηνικό που είδες μπροστά σου άσχετα τι έγινε μετά σημαίνει πολλά.

Όπως σου είπα και χθες δεν θεωρώ σε καμία περίπτωση ότι όταν βοηθάς τον άλλον είτε από ατύχημα, είτε λόγω περιστατικού βίας δεν μπλέκεις, δεν υπάρχει αυτή η περίπτωση. Από πότε το βοηθώ τον άλλον είναι μπλέξιμο ; Δεν έχει καμία σημασία για το ποιες διαφορές είχαν μεταξύ τους και το ποιος είχε δίκιο και ποιος άδικο, εφόσον χρησιμοποιεί ο άλλος την βία είναι καταδικαστέο γεγονός. Γιατί όπως βιαιοπραγεί στην γυναίκα του, θα κάνει το ίδιο και με το παιδί του και πάει λέγοντας.

Το να έχει κάποιος την δικαιολογία φοβάμαι να μην μπλέξω οπότε δεν ανακατεύομαι ενώ ο άλλος δέχεται επίθεση, υποφέρει στον δρόμο, ή δεν ξέρω τι , αλλά χρειάζεται την βοήθεια για να μπορέσει να επιβιώσει αλλά εγώ επειδή φοβάμαι για εμένα τον αφήνω δεν δείχνει καθόλου ευσυνειδησία. Δεν είναι θέμα υποχρέωσης η ανθρώπινη βοήθεια ούτε επιβαλλόμενη είναι θέμα ηθικής του κάθε ατόμου!

Φυσικά αν συνεχίζεται κάτι τέτοιο καλείς αστυνομία, αυτό εννοείται σε κάθε τέτοιο περιστατικό και προσπαθείς να προστατέψεις το θύμα.

Και κλείνω με αφορμή την δική σου έναρξη ...

Αχ Ελλάδα σ’ αγαπώ, και βαθιά σ’ ευχαριστώ, γιατί μ’ έμαθες και ξέρω, ν’ ανασαίνω όπου βρεθώ, να πεθαίνω όπου πατώ
και να μη σε υποφέρω ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 929391

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άφησα το παγωτό στο τραπέζι. Σηκώνομαι πάνω. Του κάνω φίλε; έκανε πως δεν άκουγε. ΦΙΛΕ! του κάνω με φωνή πλέον. Αλλα προλαβε και έφυγε πισω με αυτην. Βασικα την έσπρωξε προς τα πισω και μετά τους έχασα. Σηκωθηκα πήγα να κοιτάξω αλλα δεν ήταν πουθενά. Προς στιγμή σκέφτηκα να φωνάξω την αστυνομια αλλα μετά ειδα οτι ειχε και άλλο κοσμο απο πισω και λογικα αν γινοταν κάτι θα τους ακουγαν.

Κακώς. Το συνήθιζα παλιά σε κανά δυο περιπτώσεις να το παίζω υπερασπιστής των γυναικών, αλλά μεγαλώνοντας κατάλαβα ότι δεν πρέπει να είμαι white knight, όχι τουλάχιστον πριν ακούσω και τις δυο πλευρές. Επικεντρώνεσαι στην σωματική βία του ανδρός και υποτιμάς την ψυχολογική βία που μπορεί να ασκηθεί από τη γυναίκα και η οποία ενδεχομένως είναι σκληρότερη μορφή βίας η οποία οδηγεί σε αυτοχειρίες σε ορισμένες περιπτώσεις.
Η λύση βέβαια ως άντρας στην ψυχολογική βία είναι να μην ασκήσεις σωματική βία και να την γράψεις στα παπάκια σου και να την σουτάρεις πρώτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Κακώς. Το συνήθιζα παλιά σε κανά δυο περιπτώσεις να το παίζω υπερασπιστής των γυναικών, αλλά μεγαλώνοντας κατάλαβα ότι δεν πρέπει να είμαι white knight, όχι τουλάχιστον πριν ακούσω και τις δυο πλευρές. Επικεντρώνεσαι στην σωματική βία του ανδρός και υποτιμάς την ψυχολογική βία που μπορεί να ασκηθεί από τη γυναίκα και η οποία ενδεχομένως είναι σκληρότερη μορφή βίας η οποία οδηγεί σε αυτοχειρίες σε ορισμένες περιπτώσεις.
Η λύση βέβαια ως άντρας στην ψυχολογική βία είναι να μην ασκήσεις σωματική βία και να την γράψεις στα παπάκια σου και να την σουτάρεις πρώτος.

Ναι σιγα μη γινω αυτοχειρας εγω επειδη η άλλη ειναι κακομαθημένη και δεν έχει μάθει να συνυπάρχει σε μια σχέση. Μια-δυο τρεις αν δεν γινεται θα το διαλύσουμε το μαγαζι. Δεν ειμαι απο εκεινους που δέχονται ψυχολογική βία. Και το καταλαβαινουν και οσες ειναι αυτης της γραμμής χειριστικές και καθολου τυχαια δεν έχω με τέτοιες σχέσεις. Και να τυχει να γνωρισω κάποια τέτοια δεν προχωράει η δουλεια γιατι καταλαβαινουν οτι δεν κάνω για αυτα που έχουν στο μυαλο τους.

Επισης ειμαι της άποψης οτι αν δεν βρεις γυναικα κατάλληλη για οικογενεια καλυτερα να μην κάνεις καν οικογένεια επειδη βλέπω ιστοριες γυρω γυρω με διαζυγια κτλπ και τραγικές καταστασεις μάνα να μην αφηνει τωρα τον άντρα να δει το παιδι του κτλπ (μου τα έλεγε ενας προχθες) πέρασα λέει δύο χρονια μαύρα δικαστηρια κτλπ.

Θέλει να εισαι και λιγο αετομάτης να κοβει το μάτι σου ποια ειναι για οικογενεια και ποια για να σου βάλει μπελάδες. Με μια κουβεντα και 2-3 κινησεις μπορεις να το διαπιστώσεις εύκολα.

Βλέπεις δεν ταιριαζεις με κάποια .... και δεν έχει και αυτη διάθεση να σε ξαναπάρει ενα τηλ , να υποχωρησει και αυτη να υποχωρησεις και εσυ κτλπ , ειναι αδιστακτη και τρελή κτλπ. Αν ειναι ολα αυτα γιατι να πάς να βάλεις το κεφάλι σου στο ντουρβά και να χωριζεις μετα με δικαστηρια και διατροφες κτλπ. ο άλλος πηγε και παντρευτηκε μια που του έλεγε εξαρχης "αμα θες γκομενα να πας να δουλέψεις να έχεις λεφτά να την βγάζεις βολτα" εγω θα της έλεγα και εσυ αμα θές γκομενο και εκδρομουλες να πάρεις και εσυ τον τέτοιον σου να πάς να δουλέψεις να συνεισφέρεις και εσυ. Τωρα πληρώνει διατροφές και δικαστηρια. Έτσι πάει οταν δεν κρινεις σωστά πληρώνεις! Οι μλκιες πληρώνονται. Απλό.

Devil για εμένα μόνο που παρενέβησες έστω και λίγο και κινητοποιήθηκες στο σκηνικό που είδες μπροστά σου άσχετα τι έγινε μετά σημαίνει πολλά.

Όπως σου είπα και χθες δεν θεωρώ σε καμία περίπτωση ότι όταν βοηθάς τον άλλον είτε από ατύχημα, είτε λόγω περιστατικού βίας δεν μπλέκεις, δεν υπάρχει αυτή η περίπτωση. Από πότε το βοηθώ τον άλλον είναι μπλέξιμο ; Δεν έχει καμία σημασία για το ποιες διαφορές είχαν μεταξύ τους και το ποιος είχε δίκιο και ποιος άδικο, εφόσον χρησιμοποιεί ο άλλος την βία είναι καταδικαστέο γεγονός. Γιατί όπως βιαιοπραγεί στην γυναίκα του, θα κάνει το ίδιο και με το παιδί του και πάει λέγοντας.

Το να έχει κάποιος την δικαιολογία φοβάμαι να μην μπλέξω οπότε δεν ανακατεύομαι ενώ ο άλλος δέχεται επίθεση, υποφέρει στον δρόμο, ή δεν ξέρω τι , αλλά χρειάζεται την βοήθεια για να μπορέσει να επιβιώσει αλλά εγώ επειδή φοβάμαι για εμένα τον αφήνω δεν δείχνει καθόλου ευσυνειδησία. Δεν είναι θέμα υποχρέωσης η ανθρώπινη βοήθεια ούτε επιβαλλόμενη είναι θέμα ηθικής του κάθε ατόμου!

εΝΤΆΞΕΙ δεν ειναι απιθανο να μπλέξεις. Μπορει αυτος που του λές να ηρεμησει λιγο να έρθει να τσαμπουκαλευτει σε σενα και να πάει αλλού μετά η δουλειά. Γιατι έχεις καμια εμπιστοσυνη εσυ σε έναν τρελαμενο που ξεφτυλιζεται μέσα στο δρομο και τρέχει πισω απο μια που ειναι έτοιμη να τον στειλει; δεν το έχω κανει ποτέ και ουτε προκειται. Υπάρχει και ενα επιπεδο οπως υπάρχει και ένα οριο. Εγω αν ήμουν στη θέση του θα της έλεγα 2-3 κουβεντες αν δεν ήθελε να με ακούσει θα εφευγα ήρεμα και ωραια και θα έβλεπα μετα τι θα μπορουσα να κάνω.

Απο ενα σημειο και μετά λές δεν πειράζει ας μη βοηθησει κανεις εγω παιρνω την πρωτοβουλια αμα θέλω και συνεχιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
x-man αυτό που λες με την ψυχολογική βία ισχύει, δεν είχα σκεφτεί αυτό το ενδεχόμενο και σίγουρα είναι κατακριτέα και αυτή. Αλλά όμως εσύ βλέπεις την σωματική δεν πρέπει να αντιδράσεις ; Γιατί δεν σημαίνει επειδή πχ εάν η γυναίκα ασκεί ψυχολογική βία πρέπει από αντίδραση να ασκήσει σωματική ο άλλος, δεν το πας δούναι και λαβείν. Αλλά ναι σίγουρα έχεις ένα point δεν ξέρεις τι γίνεται αλλά πολλές φορές "αναγκαζόμαστε" να κατακρίνουμε το γεγονός που βλέπουμε και όχι αυτό που υποθέτουμε. Ελπίζω να καταλαβαίνεις που το πάω .

εΝΤΆΞΕΙ δεν ειναι απιθανο να μπλέξεις. Μπορει αυτος που του λές να ηρεμησει λιγο να έρθει να τσαμπουκαλευτει σε σενα και να πάει αλλού μετά η δουλειά. Γιατι έχεις καμια εμπιστοσυνη εσυ σε έναν τρελαμενο που ξεφτυλιζεται μέσα στο δρομο και τρέχει πισω απο μια που ειναι έτοιμη να τον στειλει; δεν το έχω κανει ποτέ και ουτε προκειται. Υπάρχει και ενα επιπεδο οπως υπάρχει και ένα οριο. Εγω αν ήμουν στη θέση του θα της έλεγα 2-3 κουβεντες αν δεν ήθελε να με ακούσει θα εφευγα ήρεμα και ωραια και θα έβλεπα μετα τι θα μπορουσα να κάνω. Απο ενα σημειο και μετά λές δεν πειράζει ας μη βοηθησει κανεις εγω παιρνω την πρωτοβουλια αμα θέλω και συνεχιζω.

Καλά δυστυχώς είναι αυτό που πας να βοηθήσεις και βρίσκεις τον μπελά σου αλλά τουλάχιστον ξέρεις ότι πήγαινες να κάνεις καλό!! Αυτό ακριβώς θα έκανε και ένας λογικός άνθρωπος αντί για να καταφεύγει σε άλλα μέσα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Πως γινεται καθε φορα σε καθε τοπικ να καταληγουμε να συζηταμε για σχεσεις και για αντρες-γυναικες παλι... :hmm: Ρε Ντεβιλ.. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Πως γινεται καθε φορα σε καθε τοπικ να καταληγουμε να συζηταμε για σχεσεις και για αντρες-γυναικες παλι... :hmm: Ρε Ντεβιλ.. :hehe:


:loltooth::loltooth:

x-man αυτό που λες με την ψυχολογική βία ισχύει, δεν είχα σκεφτεί αυτό το ενδεχόμενο και σίγουρα είναι κατακριτέα και αυτή. Αλλά όμως εσύ βλέπεις την σωματική δεν πρέπει να αντιδράσεις ; Γιατί δεν σημαίνει επειδή πχ εάν η γυναίκα ασκεί ψυχολογική βία πρέπει από αντίδραση να ασκήσει σωματική ο άλλος, δεν το πας δούναι και λαβείν. Αλλά ναι σίγουρα έχεις ένα point δεν ξέρεις τι γίνεται αλλά πολλές φορές "αναγκαζόμαστε" να κατακρίνουμε το γεγονός που βλέπουμε και όχι αυτό που υποθέτουμε. Ελπίζω να καταλαβαίνεις που το πάω .


Eλα ρε αυτο ειναι το πιο ευκολο αμα δεις οτι η άλλη ειναι χειριστικη ξεμπλέκεις μια και καλή και γλιτώνεις το κεφάλι σου απο μελλοντικους μπελάδες.


Καλά δυστυχώς είναι αυτό που πας να βοηθήσεις και βρίσκεις τον μπελά σου αλλά τουλάχιστον ξέρεις ότι πήγαινες να κάνεις καλό!! Αυτό ακριβώς θα έκανε και ένας λογικός άνθρωπος αντί για να καταφεύγει σε άλλα μέσα !


Ε δεν το κανεις κάθε φορά 1-2 φορές αν κρινεις οτι χρειάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 929391

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
x-man αυτό που λες με την ψυχολογική βία ισχύει, δεν είχα σκεφτεί αυτό το ενδεχόμενο και σίγουρα είναι κατακριτέα και αυτή. Αλλά όμως εσύ βλέπεις την σωματική δεν πρέπει να αντιδράσεις ; Γιατί δεν σημαίνει επειδή πχ εάν η γυναίκα ασκεί ψυχολογική βία πρέπει από αντίδραση να ασκήσει σωματική ο άλλος, δεν το πας δούναι και λαβείν. Αλλά ναι σίγουρα έχεις ένα point δεν ξέρεις τι γίνεται αλλά πολλές φορές "αναγκαζόμαστε" να κατακρίνουμε το γεγονός που βλέπουμε και όχι αυτό που υποθέτουμε. Ελπίζω να καταλαβαίνεις που το πάω .

το θέμα είναι ότι ο κόσμος θα αντιδράσει όπως στο social experiment εδώ:



Ρατσιστική δικαιολόγηση της βίας μόνο αν την δέχεται ο άντρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Πολύ ενδιαφέρον βίντεο x-man. Είναι όντως συναρπαστικό (με την κακή έννοια).:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Πως γινεται καθε φορα σε καθε τοπικ να καταληγουμε να συζηταμε για σχεσεις και για αντρες-γυναικες παλι... :hmm: Ρε Ντεβιλ.. :hehe:

:clapping: :clapup:


x -man πολύ ενδιαφέρον βίντεο. :girl_angel:
Φυσικά και καταδικάζουμε το 2ο μέρος του πειράματος που έγινε και έπρεπε ο άντρας να αντιμετωπιστεί με τον ίδιο ακριβώς τρόπο με την γυναίκα στο πρώτο μέρος. Ισότητα φύλων έχουμε ή τουλάχιστον πιστεύουμε ότι έχουμε ! Πιστεύω λογικοί άνθρωποι θα αντιδρούσαν και στις περιπτώσεις. Αλλά δυστυχώς πρέπει ή τουλάχιστον αντιδράς σε αυτό που βλέπεις ανεξάρτητα τι έχει συμβεί μεταξύ τους πριν που εννοείται δεν ξέρεις και δεν μπορείς να το ξέρεις.

Devil μαζί σου φεύγεις αν ο άλλος δεν καταλαβαίνει, απλά είναι και μερικοί εμμονικοί ... Αυτούς δύσκολα τους αντιμετωπίζεις πιστεύω.
Βασικά όσες φορές κρίνεις ότι πρέπει ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_blob_

Νεοφερμένος

Ο _blob_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δεν μπορεί να υπάρξει ανθρωπιά, όσο δεν υπάρχει συλλογική συνείδηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top