[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kostas83

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostas83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Kostas πραγματικα δεν καταλαβαινω τι θες να μας πεις,οτι ειναινκαλος ο Συριζα?Ε οχι δεν ειναι ανθρωπε μου τι να κανουμε επειδη σου δινει ενα επιδομα ειναι καλος?Παλι καλα που οι περισσοτεροι δεν σε παιρνουν στα σοβαρα.


Σε παρακαλώ μη βάζεις λόγια στο στόμα μου που δεν έχω πει ποτέ.. Επίτρεψέ μου να έχω την αποψή μου, την οποία έχω πολλάκις αιτιολογήσει και άσε τα περί σοβαρών και αστείων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,188 μηνύματα.
Ολοι βλεπουμε οτι στηριζεις φανατικα τον Συριζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas83

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostas83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Ολοι βλεπουμε οτι στηριζεις φανατικα τον Συριζα.

Ναι, οκ, είναι φανερό ότι δε συμφωνούμε, εγώ όμως λέω τη γνώμη μου με επιχειρήματα, όπως έχω κάθε δικαίωμα, χωρίς να κάνω προπαγάνδα, όπως κατηγορήθηκα. Και δε στηρίζω φανατικά, ούτε κομματόσκυλο είμαι, απλά έχω άποψη και δεν καταλαβαίνω εντέλει πού είναι το πρόβλημά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/277880_ypothesi-mpoyloyta-o-samaras-minyse-olo-ds-tis-oiele

Ζητά 100.000 ευρώ από κάθε μέλος - Τι αναφέρθηκε στη σημερινή συνέντευξη Τύπου της Ομοσπονδίας
Στα δικαστήρια οδηγεί ο Αντώνης Σαμαράς την ΟΙΕΛΕ, με αφορμή την υπόθεση της εκπαιδευτικού Φώφης Μπουλούτα και τη μεταθάνατον δικαίωσή της από το υπουργείο Παιδείας.

Ο πρώην πρωθυπουργός και νυν βουλευτής της Ν.Δ ζητά 100.000 ευρώ από κάθε μέλος του διοικητικού συμβουλίου της Ομοσπονδίας για συκοφαντική δυσφήμηση. Η δίκη θα διεξαχθεί μεθαύριο, Πέμπτη 10/1.


«Η αγωγή στρέφεται εναντίον των συνδικαλιστικών ελευθεριών, εναντίον της δημοκρατικής λειτουργίας της κοινωνίας, προσπαθεί να φιμώσει τα στόματα των ανθρώπων που αμφισβήτησαν τους ισχυρούς, αυτούς που με αλαζονεία προσπάθησαν να αλώσουν τον χώρο της ιδιωτικής εκπαίδευσης», δήλωσε ο πρόεδρος της ΟΙΕΛΕ Μιχάλης Κουρουτός μιλώντας στην ΕΡΤ.

Όπως ανέφερε ακόμη, στις 14 Σεπτεμβρίου η Ομοσπονδία άσκησε αγωγή στο Πολυμελές Πρωτοδικείο κατά του Αντ. Σαμαρά για συκοφαντική δυσφήμηση, χωρίς να την δημοσιοποιήσει. «2,5 μήνες μετά ο ο Αντ. Σαμαράς προσέφυγε στο Μονομελές Πρωτοδικείο εναντίον του προσώπου μου και όλης της ομοσπονδίας. Πώς μέσα σε 1,5 μήνα ορίστηκε δικάσιμος στο Μονομελές Περιουσιακών Διαφορών και μάλιστα με αριθμό πινακίου 1, τη στιγμή που η δικιά μου αγωγή εκκρεμή. Είναι περίεργο» σημείωσε χαρακτηριστικά.

«Δε θα το πετύχουν, με τα στοιχεία που σήμερα δώσαμε αποδεικνύεται περίτρανα ότι το δίκιο ήταν με την καθηγήτρια. Κυνηγήθηκε και σήκωσε το ανάστημά της απέναντι στους ισχυρούς» επισήμανε ο Μ. Κουρουτός και τόνισε ότι καταρρίφθηκε το αφήγημα της ανεπάρκειας της Φ. Μπουλούτα. Συγκεκριμένα, η ΟΙΕΛΕ έδωσε στη δημοσιότητα εκθέσεις από ελέγχους που έδειχναν ότι ήταν επαρκέστατη στα καθήκοντά της.






https://2.bp.blogspot.com/-HkmKE3LY-Y8/XDTlCK5fRRI/AAAAAAABmxs/HiKJG3nw-fIgpjAcaQhQUaw_382ml-DSwCLcBGAs/s1600/image004.jpg


Είναι μεροληπτική η δικαιοσύνη επειδή έκανε μήνυση ο Σαμαράς?
Off the record, η μάνα μου είναι εκπαιδευτικός και ενημερώνεται για σχολικά ζητήματα από το alfavita και το έχει κράξει ουκ ολίγες φορές ότι παρουσιάζει ορισμένα θέματα μονόπλευρα (έτσι ώστε να ευνοούν τους εκπαιδευτικούς), οπότε, στο συγκεκριμένο θέμα θεωρώ την άποψή του μεροληπτική. Εγώ θα σταθώ σε ένα μόνο κομμάτι της πρώτης παραγράφου, εκεί που λέει ότι η εκπαιδευτικός "δικαιώθηκε από το Υπουργείο Παιδείας": Από πότε τέλει χρέη δικαστή ο Υπουργός Παιδείας?

Εν πάση περιπτώση, έχεις κάτι να προτάξεις στον υπαινιγμό σου για μεροληψία της δικαιοσύνης? Η απλά βγήκε η είδηση ότι υπάρχει ένα πόρισμα για μια υπόθεση του '12 και διάφορα λόγια του αέρα και κάνεις υποθέσεις επί υποθέσεων? (σημειωτέον, η υπόθεση είχε μπει στο αρχείο και την ξανάνοιξε ο Γαβρόγλου το Σεπτέμβριο του 2019, έτσι για να έχουμε στο νου μας τι σημαίνει παρέμβαση της εκτελεστικής εξούσιας στη δικαστική και προσπάθησε ταυτόχρονα να σύρει το γιο του Σαμαρά στο προσκήνιο ξανά, λες και το παιδί φταίει εάν ο πατέρας έκανε κατάχρηση της πολιτικής θέσης του...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas83

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostas83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Είναι μεροληπτική η δικαιοσύνη επειδή έκανε μήνυση ο Σαμαράς?
Off the record, η μάνα μου είναι εκπαιδευτικός και ενημερώνεται για σχολικά ζητήματα από το alfavita και το έχει κράξει ουκ ολίγες φορές ότι παρουσιάζει ορισμένα θέματα μονόπλευρα (έτσι ώστε να ευνοούν τους εκπαιδευτικούς), οπότε, στο συγκεκριμένο θέμα θεωρώ την άποψή του μεροληπτική. Εγώ θα σταθώ σε ένα μόνο κομμάτι της πρώτης παραγράφου, εκεί που λέει ότι η εκπαιδευτικός "δικαιώθηκε από το Υπουργείο Παιδείας": Από πότε τέλει χρέη δικαστή ο Υπουργός Παιδείας?

Εν πάση περιπτώση, έχεις κάτι να προτάξεις στον υπαινιγμό σου για μεροληψία της δικαιοσύνης? Η απλά βγήκε η είδηση ότι υπάρχει ένα πόρισμα για μια υπόθεση του '12 και διάφορα λόγια του αέρα και κάνεις υποθέσεις επί υποθέσεων? (σημειωτέον, η υπόθεση είχε μπει στο αρχείο και την ξανάνοιξε ο Γαβρόγλου το Σεπτέμβριο του 2019, έτσι για να έχουμε στο νου μας τι σημαίνει παρέμβαση της εκτελεστικής εξούσιας στη δικαστική και προσπάθησε ταυτόχρονα να σύρει το γιο του Σαμαρά στο προσκήνιο ξανά, λες και το παιδί φταίει εάν ο πατέρας έκανε κατάχρηση της πολιτικής θέσης του...
Καλά μιλάμε, μερικοί το έχετε χάσει τελείως .. Ξαναάνοιξε την υπόθεση ο Γαβρόγλου, για ποιο δικαστή μιλάς; Τον Αύγουστο εξάλλου προηγήθηκε άρθρο του Μουρούτη, συμβούλου του Σαμαρά, το οποίο έφερε πάλι στην επιφάνεια την υπόθεση. Αν βρω το λινκ θα το ανεβάσω. Το παιδί πλέον όμως είναι ενήλικο και θα μπορούσε να πάρει και αυτό θέση ή να πει στον πατέρα του να μην ανακινήσει το θέμα, δεν έκανε όμως τίποτα από τα δύο και αφήνει το μπαμπά να κάνει μηνύσεις επί μηνύσεων.. Ναι, έχω να προτάξω ότι η μήνυση του Σαμαρά πήρε κατευθείαν δικάσιμο, δεν ξέρω πώς ακριβώς λέγεται, ενώ αν ήσουν εσύ, εγώ ή οποιασδήποτε άλλος θα περίμενε χρόνια. Αυτό δεν είναι αρκετό; Τι άλλο περιμένεις για να καταλάβεις, εκτός αν δε θες να καταλάβεις..:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Καλά μιλάμε, μερικοί το έχετε χάσει τελείως .. Ξαναάνοιξε την υπόθεση ο Γαβρόγλου, για ποιο δικαστή μιλάς; Τον Αύγουστο εξάλλου προηγήθηκε άρθρο του Μουρούτη, συμβούλου του Σαμαρά, το οποίο έφερε πάλι στην επιφάνεια την υπόθεση. Αν βρω το λινκ θα το ανεβάσω. Το παιδί πλέον όμως είναι ενήλικο και θα μπορούσε να πάρει και αυτό θέση ή να πει στον πατέρα του να μην ανακινήσει το θέμα, δεν έκανε όμως τίποτα από τα δύο και αφήνει το μπαμπά να κάνει μηνύσεις επί μηνύσεων..


Δηλαδή μας λες ότι υπουργός της Κυβέρνησης ξανά άνοιξε το θέμα αντί να το κάνει η Ελληνική Δικαιοσύνη (που αθώωσε τότε το παιδί Σαμαρά) αλλά όλα είναι οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas83

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostas83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Δηλαδή μας λες ότι υπουργός της Κυβέρνησης ξανά άνοιξε το θέμα αντί να το κάνει η Ελληνική Δικαιοσύνη (που αθώωσε τότε το παιδί Σαμαρά) αλλά όλα είναι οκ


Προχθές στο ThePresident ανέβηκε μια φωτογραφία από τα social media του Κώστα Σαμαρά, γιου του πρ. Πρωθυπουργού Αντ. Σαμαρά μαζί με τους γονείς του.

Όλα κυλούσαν ομαλά, μέχρι που έπεσε «σύρμα» από τον ΣΥΡΙΖΑ: Δεκάδες ψεύτικα account, με ελάχιστους followers, τα περισσότερα εκ των οποίων είχαν δημιουργηθεί μόλις τις προηγούμενες μέρες, άρχισαν να επιτίθενται στο ThePresident και στον γιό του πρ. Πρωθυπουργού: «Για ποιον μιλάτε, γι αυτόν που αντέγραψε στο σχολείο και στη συνέχεια ο μπαμπάς του απέλυσε την καθηγήτρια»;

Κι όμως: Οι άθλιοι των υπογείων του Μαξίμου, δεν δίστασαν να επιτεθούν σε ένα νέο παιδί, χρησιμοποιώντας απαράδεκτα fake news, μόνο και μόνο επειδή ήταν παιδί του πολιτικού τους αντιπάλου!

Και εδώ επιτρέψτε μου να σας πω μια ιστορία:

Το 2013 όταν κάποιος συνδικαλιστής προσκείμενος στον ΣΥΡΙΖΑ είχε υπονοήσει δημοσίως ότι «κάποια καθηγήτρια απολύθηκε επειδή δήθεν έπιασε τον γιο του Σαμαρά να αντιγράφει», είχα προσωπικά επικοινωνήσει με το Νίκο Παππά, διευθυντή του γραφείου τότε του Α.Τσίπρα, προκειμένου να τον ενημερώσω ότι η αναφορά αυτή είναι ψευδής και ότι αν ήθελαν να χτυπήσουν τον Πρωθυπουργό, καλό θα ήταν να επικεντρώσουν κάπου αλλού και όχι στον ανήλικο γιό του.

Ο ίδιος μου έδωσε τον λόγο του ότι δεν πρόκειται να επιτρέψει την αναπαραγωγή μιας τέτοιας αθλιότητας.

Και όμως, λίγες μέρες μετά, το συγκεκριμένο ψέμα αναπαράγετο με πρωτοσέλιδα χτυπήματα στα περιθωριακά έντυπα του ΣΥΡΙΖΑ, χωρίς ο Νίκος Παππάς και ο προϊστάμενός του να έχουν τηρήσει τον λόγο τους.

Με ιδιαίτερη στενοχώρια, επειδή δεν τα είχα καταφέρει να συνεννοηθώ μαζί τους, απευθύνθηκα στον τότε Πρωθυπουργό, προκειμένου να λάβω κατευθύνσεις για τις επόμενες ενέργειες. Ο τότε Πρωθυπουργός, με αυστηρό τόνο με ενημέρωσε δεν θέλει η οικογένειά του να γίνει πεδίο πολιτικής αντιπαράθεσης, και ότι σκοπεύσει να απευθυνθεί στη δικαιοσύνη για την αθλιότητα του ΣΥΡΙΖΑ.

Και κάπως έτσι το ζήτημα αυτό οδηγήθηκε στη Δικαιοσύνη, η οποία και δικαίωσε πλήρως την οικογένεια Σαμαρά για τις ψευδείς αναφορές των παρατρεχάμενων του ΣΥΡΙΖΑ. Στο πόρισμα της Δικαιοσύνης (να σημειωθεί ότι εκδόθηκε επί κυβερνήσεως ΣΥΡΙΖΑ) απορρίπτονται οι ισχυρισμοί περί αντιγραφής, ενώ εφημερίδα που είχε υπονοήσει κάτι αντίστοιχο, ανασκεύασε αναφέροντας συγκεκριμένα ότι “…δεν ευσταθεί ο ισχυρισμός της εκπαιδευτικού, ότι τάχα απολύθηκε από εκδικητικότητα επειδή κατέλαβε τον μαθητή να αντιγράφει, καθώς δεν το έκανε.

“Άλλωστε”, συνεχίζει η ανασκευή “ούτε καν η ίδια η εκπαιδευτικός δεν ισχυρίστηκε, ότι τάχα δέχθηκε οιαδήποτε πίεση από οιονδήποτε να επιδείξει μεροληπτική συμπεριφορά υπέρ του μαθητή και η εκπαιδευτικός είχε δεχθεί έγγραφες και προφορικές παρατηρήσεις για την απόδοσή της και τη συμπεριφορά της ήδη πολλούς μήνες πριν από το περιστατικό. Όλα τα παραπάνω είναι γεγονότα, που δεν επιδέχονται αμφισβήτηση, διότι προκύπτουν από δικαστική απόφαση και τα έγγραφα που προσκόμισε η ίδια η εκπαιδευτικός στη δίκη…”

Ασφαλώς όμως, για τον ΣΥΡΙΖΑ μικρή αξία έχει η αλήθεια. Και καμία αξία δεν έχει η ηθική. Ούτε ο άδικος πόνος που μπορεί να δημιουργήσει μια συκοφαντία σε ένα παιδί ευαίσθητης ηλικίας.

Με τον ίδιο τρόπο που δεν δίστασαν τότε να χρησιμοποιήσουν μία άθλια συκοφαντία κατά ενός ανήλικου, προκειμένου να πλήξουν τον πολιτικό τους αντίπαλο, έτσι και σήμερα επιμένουν, ενώ γνωρίζουν ότι είναι ψέμα, να διακινούν την αθλιότητα αυτή, μόνον και μόνο για να ικανοποιήσουν τα «αιμοβόρικα» ένστικτά τους.

Ευτυχώς για τον τόπο, η Νέα Δημοκρατία δεν ακολουθεί να τις πρακτικές του ΣΥΡΙΖΑ και αφήνει τον κ. Τσίπρα να βουλιάζει στον πολιτικό του βούρκο παρέα με τους Πολλάκηδες και τις δημοσιογραφικές του παλλακίδες.

Ευτυχώς για τον τόπο, η Νέα Δημοκρατία έχει επιλέξει να αντιπαρατίθεται με πολιτικούς όρους και όχι με όρους πολιτικής μαφίας.

Ευτυχώς για τον τόπο, δεν είναι όλοι το ίδιο…

Γ. Μουρουτης
https://www.thepresident.gr/2018/08/07/τι-σόι-άνθρωποι-είναι-τούτοι/
Η ημερομηνία του άρθρου είναι 7/8/18, οπότε άλλος ανακίνησε το θέμα πρώτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Καλά μιλάμε, μερικοί το έχετε χάσει τελείως .. Ξαναάνοιξε την υπόθεση ο Γαβρόγλου, για ποιο δικαστή μιλάς; Τον Αύγουστο εξάλλου προηγήθηκε άρθρο του Μουρούτη, συμβούλου του Σαμαρά, το οποίο έφερε πάλι στην επιφάνεια την υπόθεση. Αν βρω το λινκ θα το ανεβάσω. Το παιδί πλέον όμως είναι ενήλικο και θα μπορούσε να πάρει και αυτό θέση ή να πει στον πατέρα του να μην ανακινήσει το θέμα, δεν έκανε όμως τίποτα από τα δύο και αφήνει το μπαμπά να κάνει μηνύσεις επί μηνύσεων.. Ναι, έχω να προτάξω ότι η μήνυση του Σαμαρά πήρε κατευθείαν δικάσιμο, δεν ξέρω πώς ακριβώς λέγεται, ενώ αν ήσουν εσύ, εγώ ή οποιασδήποτε άλλος θα περίμενε χρόνια. Αυτό δεν είναι αρκετό; Τι άλλο περιμένεις για να καταλάβεις, εκτός αν δε θες να καταλάβεις..:whistle:


Για να θέσουμε ένα πράγμα ξεκάθαρα:
Όταν έγινε το σκηνικό, ο γιος του Σαμαρά ήταν ανήλικος, 12-13 χρονών εάν θυμάμαι καλά. Το ότι κάποιοι προσπαθούν, έστω και τώρα, να τον διασύρουν, επειδή είναι γιος τ. πρωθυπουργού είναι απαράδεκτο. Τι θα πει "είναι ενήλικας πλέον και μπορεί να κάνει δηλώσεις?". Να δηλώσει για τι? Για την υποτιθέμενη κατάχρηση θέσης του πατέρα του? Η όλη ιστορία εξελίσσεται γύρω από τον ίδιο τον Αντώνη Σαμαρά, είναι απλά απαράδεκτο να μπλέκονται άλλα μέλη της οικογένειας του. Εκτός εάν κάποιος πιστεύει ότι ο μικρός Σαμαράς μπορεί να πιέσει για να απολυθεί καθηγητής του. Τότε πάσο.
Και επειδή το είπα και παραπάνω, αλλά δεν σε είδα να το πιάνεις:
Δεν παίρνω σε face-value τις απόψεις του alfavita, ούτε των συνδικαλιστών. Ναι, μπορεί όντως να κωλλυσιεργούν την υπόθεσή του, αυτό βέβαια δεν σημαίνει μεροληψία της δικαιοσύνης, για να ξέρουμε τι λέμε. Εν πάση περιπτώση, εγώ θα σου πω το εξής, και αν θες κατάλαβε το:
Πέρσι φώναζαν ότι η υπόθεση Novartis είναι το μεγαλύτερο πολιτικό σκάνδαλο της μεταπολίτευσης και όλα τα σχετικά, ότι θα πάει κόσμος φυλακή κτλπ. Πλέον, οι βασικοί μάρτυρες έχουν αποκαλυφθεί, έχουν δηλώσει ότι δεν ξέρουν τίποτα και η υπόθεση έχει ξεφουσκώσει σαν μπαλόνι στον ήλιο. Οπότε, δήθεν δικογραφίες, στα συρτάρια Υπουργού, πέρα ότι υποννοούν ξεκάθαρα παρέμβαση της εκτελεστικής στην δικαστική εξουσία (και άρα μεροληψία της δεύτερης), δεν είναι παρά υποσχέσεις παχιών αγελάδων. Να θυμήσω μόνο τη θύελα αντιδράσεων με τη λίστα Λαγκάρντ που υπήρχε σε συρτάρια Υπ. Οικονομικών και πόσο μεγάλο σκάνδαλο είναι ότι την απέκρυψε από τις αρχές και τι λόγος γινόταν για συγκάλυψη.

ΥΓ. Εάν όντως έχουμε παρέμβαση της εκτελεστικής στην δικαστική εξουσία ή εάν εν πάση περιπτώση η δικαιοσύνη μεροληπτεί, αυτό σημαίνει ότι δεν είμαστε Ευρωπαϊκή χώρα... Θες να μας πεις ότι πιστεύεις ότι η Ελλάδα δεν είναι Ευρωπαϊκή χώρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
Είδα αυτό:

Γιώργος Αμυράς :«Βιαστήκατε πολύ να φέρετε, κ. Καμμένε, αυτή την τροπολογία από την πίσω πόρτα. Γιατί; Είναι αυτό το τελευταίο νομοσχέδιο που φέρνετε; (ΣΣ για τα F16) Ένα νεύμα σας αρκεί».

Πάνος Καμμένος : «μετά τη διαπραγμάτευση που κάνει το Ποτάμι και όταν συμφωνήσετε, θα σας απαντήσω. Όταν τα βρείτε μεταξύ σας θα σας απαντήσω. Αλλά εσείς το έχετε δίπορτο μαθαίνω».

Γιώργος Αμυράς :«Θα αναγκαστώ να ανακαλέσω δική σας έκφραση γιατί εδώ δεν μιλάω έτσι. Είστε ο βασιλιάς της κωλοτούμπας γιατί επιτρέψατε στον κ. Κοτζιά να πάει να υπογράψει για Πρέσπες».

Πάνος Καμμένος : «Εσείς φαίνεστε τι είστε…»

Γιώργος Αμυράς : «Και τώρα κάνετε τάχα αντάρτικο; Μαζί τα κάνατε ΣΥΡΙΖΑ και ΑΝΕΛ».

Πάνος Καμμένος : «Για νυφούλα καλό σας βλέπω πάντως».

Γιώργος Αμυράς : «Ξεχάστε και τις Πρέσπες και τις Τριχωνίδες και όλες τις λίμνες, το Ποτάμι δεν θα γίνει ο ρεπατζής του κ. Καμμένου. Αν σας βαστάει, προχωρήστε και ζητήστε ψήφο εμπιστοσύνης».


Πηγή: Protagon.gr
Ο κος Καμμένος το είπε αυτά μέσα στον ναό της δημοκρατίας .... είναι άραγε θέμα σεξισμού;.... θέλει να πει ότι ο κος Αμυράς (πως να το πω τώρα; ) δεν είναι τέλος πάντων πολύ φανατικό αρσενικό; Αν μιλάει για τις "προτιμήσεις" του, οι βουλευτές που είναι ευαίσθητοι σε θέματα σεξισμού γιατί έκαναν “μόκο”;


Οι νόμοι είναι μόνο για το πόπολο; Αφού το νομοθετήσαμε .... απαγορεύεται και να το σκεπτόμαστε.... ή το νυφούλα επιτρέπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,188 μηνύματα.
Την ωρα που η Μερκελ ειναι στην Ελλαδα οι αριστερες οργανωσεις μας κανουν ακομη μια φορα ρεζιλι στην Ευρωπη αφου αυτη την ωρα ειναι στο Συνταγμα και φωναζουν κατα της Μερκελ.Θα ηθελα να μας πουν τον λογω που το κανουν αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.


Σήμερα δε τα χαμε αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,188 μηνύματα.
Έβλεπα το βίντεο του 2012 με τις σημαίες των Ναζί και είπα από μέσα μου:Ποσο ρεζίλι λαός είμαστε ποια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Την ωρα που η Μερκελ ειναι στην Ελλαδα οι αριστερες οργανωσεις μας κανουν ακομη μια φορα ρεζιλι στην Ευρωπη αφου αυτη την ωρα ειναι στο Συνταγμα και φωναζουν κατα της Μερκελ.Θα ηθελα να μας πουν τον λογω που το κανουν αυτο.


Είναι μέχρι να γίνουν και αυτές κυβέρνηση, μετά θα προσκαλούν την Μανδάμ Μέρκελ και θα πίνουν χαλαρό καφεδάκι στο Κωλονάκι, με συνοδεία των ΜΑΤ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Γκόου μπακ μάνταμ Μέρκελ.

Τελικά, έχω να ομολογήσω ότι η Μέρκελ παρ’ ότι κεντροδεξιά, είναι αρκετά ανοιχτόμυαλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas83

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostas83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Για να θέσουμε ένα πράγμα ξεκάθαρα:
Όταν έγινε το σκηνικό, ο γιος του Σαμαρά ήταν ανήλικος, 12-13 χρονών εάν θυμάμαι καλά. Το ότι κάποιοι προσπαθούν, έστω και τώρα, να τον διασύρουν, επειδή είναι γιος τ. πρωθυπουργού είναι απαράδεκτο. Τι θα πει "είναι ενήλικας πλέον και μπορεί να κάνει δηλώσεις?". Να δηλώσει για τι? Για την υποτιθέμενη κατάχρηση θέσης του πατέρα του? Η όλη ιστορία εξελίσσεται γύρω από τον ίδιο τον Αντώνη Σαμαρά, είναι απλά απαράδεκτο να μπλέκονται άλλα μέλη της οικογένειας του. Εκτός εάν κάποιος πιστεύει ότι ο μικρός Σαμαράς μπορεί να πιέσει για να απολυθεί καθηγητής του. Τότε πάσο.
Και επειδή το είπα και παραπάνω, αλλά δεν σε είδα να το πιάνεις:
Δεν παίρνω σε face-value τις απόψεις του alfavita, ούτε των συνδικαλιστών. Ναι, μπορεί όντως να κωλλυσιεργούν την υπόθεσή του, αυτό βέβαια δεν σημαίνει μεροληψία της δικαιοσύνης, για να ξέρουμε τι λέμε. Εν πάση περιπτώση, εγώ θα σου πω το εξής, και αν θες κατάλαβε το:
Πέρσι φώναζαν ότι η υπόθεση Novartis είναι το μεγαλύτερο πολιτικό σκάνδαλο της μεταπολίτευσης και όλα τα σχετικά, ότι θα πάει κόσμος φυλακή κτλπ. Πλέον, οι βασικοί μάρτυρες έχουν αποκαλυφθεί, έχουν δηλώσει ότι δεν ξέρουν τίποτα και η υπόθεση έχει ξεφουσκώσει σαν μπαλόνι στον ήλιο. Οπότε, δήθεν δικογραφίες, στα συρτάρια Υπουργού, πέρα ότι υποννοούν ξεκάθαρα παρέμβαση της εκτελεστικής στην δικαστική εξουσία (και άρα μεροληψία της δεύτερης), δεν είναι παρά υποσχέσεις παχιών αγελάδων. Να θυμήσω μόνο τη θύελα αντιδράσεων με τη λίστα Λαγκάρντ που υπήρχε σε συρτάρια Υπ. Οικονομικών και πόσο μεγάλο σκάνδαλο είναι ότι την απέκρυψε από τις αρχές και τι λόγος γινόταν για συγκάλυψη.

ΥΓ. Εάν όντως έχουμε παρέμβαση της εκτελεστικής στην δικαστική εξουσία ή εάν εν πάση περιπτώση η δικαιοσύνη μεροληπτεί, αυτό σημαίνει ότι δεν είμαστε Ευρωπαϊκή χώρα... Θες να μας πεις ότι πιστεύεις ότι η Ελλάδα δεν είναι Ευρωπαϊκή χώρα?


Επειδή δε μου αρέσει να παίζω την ''κολοκυθιά'', ευρωπαϊκή χώρα δε σημαίνει ότι όλα λειτουργούν τέλεια. Δεν ξέρω αν θα πέσεις από κανένα σύννεφο,αλλά και στην Ευρώπη υπάρχει διαφθορά, δεν είναι μόνο ελληνικό φαινόμενο, στο θέμα της δικαιοσύνης, ναι, δεν πιστεύω ότι η Ελλάδα είναι σε καλό σημείο, το αντίθετο μάλιστα.. Τώρα πώς γίνεται ο γιος του Σαμαρά να πιάνεται να αντιγράφει, να απολύεται η καθηγήτρια που έκανε το λάθος να του μηδενίσει την κόλλα μετά την παρέμβαση Σαμαρά, να εξαθλιώνεται οικονομικά μετά την άδικη και παράνομη για πολλούς απόλυσή της, να πεθαίνει λίγα χρόνια μετά διότι είχε και προβλήματα υγείας, μετά από όλα αυτά ο Μουρούτης να έχει το θράσος να κάνει την αγιογραφία Σαμαρά και πάλι να φταίει ο Σύριζα, δε βγάζει κανένα νόημα. Όπως επίσης και η σύνδεση που κάνεις με τη novartis διότι είναι πράγματα τελείως άσχετα μεταξύ τους.. Όσο για το αν παίρνεις στα σοβαρά τις θέσεις του alfavita και των συνδικαλιστών, αυτό είναι καθαρά δικό σου πρόβλημα, αν το έγραφε όμως το πρωτο θεμα ή η ομάδα αληθείας φαντάζομαι ότι θα άλλαζε το πράγμα, σωστά;Να σε ενημερώσω τέλος επειδή μάλλον δεν είσαι καλά πληροφορημένος, ότι στο κολέγιο Αθηνών, πρόεδρος τότε ήταν ο αδεφός του Αντ. Σαμαρά, Αλέξανδρος Σαμαράς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
https://www.reader.gr/news/politiki/mparaz-apolyseon-ston-skai-horis-kentriko-deltio-simera

Τι έγινε Μπάμπης ; Άρης ; Γιάννης ;
Δεν δίνει λεφτά ο Κυριάκος ;
Πολύ κ#λόπαιδο αυτός ο Κυριάκος τελικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
https://www.reader.gr/news/politiki/mparaz-apolyseon-ston-skai-horis-kentriko-deltio-simera

Τι έγινε Μπάμπης ; Άρης ; Γιάννης ;
Δεν δίνει λεφτά ο Κυριάκος ;
Πολύ κ#λόπαιδο αυτός ο Κυριάκος τελικά
Γιατί έγινε αυτό; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charmander

Δραστήριο μέλος

Ο charmander αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 637 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,188 μηνύματα.
Το κρατος των Μογγολων (Ελλαδα) χτυπησε ξανα.Πριν απο λιγο μια ομαδα κατεστρεψε το στεφανι της Μερκελ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Οι μπαχαλάκηδες ξαναχτύπησαν
Στην ΑΣΟΕΕ απέξω (βγήκαν) από μέσα και τραυμάτισαν αστυνομικό.
Αυτούς στηρίζει η αριστερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top