Τι σας κάνει να συμπαθείτε κάποιον;

dianechristy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dianechristy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Δεν είναι όλοι οι ανοιχτοί άνθρωποι και καλόκαρδοι. Νομίζω οτι αυτό παρεξηγείται. Με το να είναι κάποιος ντροπαλός ή κλειστός ή μοναχικός δεν τον κάνει κακό. Απλά δεν του είναι εύκολο ή επιθυμητό να εκφραστεί.

Δεν είπα αυτό εγώ... και τους κλειστούς ανθρώπους (δεν ξέρω γιατί ) αλλά τους "ανοίγω" και αυτούς.. γι αυτό μου είναι εύκολο.... :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μια ξενη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
δεν χρησιμοποιησα κατι για να εντυπωσιασω απλα προσπαθησα να το πω πιο αναλητικα ελπιζω να τα καταφερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 243356

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το παθος, την σταθεροτητα, την ειλικρινεια,την σοβαροτητα και την νοημοσυνη σε ενα χαρακτηρα

Σιχαινομαι τον χαζοχαβαλε, τον ρηχο, το ψευτη, τον ανηθικο (την πουτ*νια πιο συγκεκριμενα), τον ατομιστη, τον ωχαδερφιστη και τον γλυφτη

δεν είναι όλοι οι ανοιχτοί άνθρωποι και καλόκαρδοι
Οι """ανοιχτοι ανθρωποι""" (βλακωδης νεοελληνικη εκφραση κατα την γνωμη μου) δεν ειναι αποκλειστικα καλοκαρδοι και ειλικρινης.

Πραγματι οι """ανοιχτοι ανθρωποι""" μπορει να ειναι υποκριτες, να χειραγωγουν τους αλλους με ψευτικα χαμογελακια και χρωματιστες φλυαριες σαν τους πολιτικους, αφελης η ακομα και ανοητοι χαβαλεδες που νοιαζονται μονο για την διασκεδαση τους

Την τακτικη του "ανοιχτος"" και "εξωστρεφεια" τις χρησιμοποιουν ιδιαιτερα τα καμαρια μας στην Βουλη για να πουλησουν φυκια και μεταξωτες κορδελες στα προβατα που τους ακουνε...

Παντως η μοντερνα ελληνικη κοινωνια εχει ενα ειδος λατρειας με τους "ανοχτους χαρακτηρες" κατι που δεν συμβαινει σε αρκετες χωρες του εξωτερικου. Στην Φινλανδια για παραδειγμα οταν ειχα παει παλιοτερα οι "ανοιχτοι χαρακτηρες" θεωρουνταν ως γελοιοι χαρακτηρες και γλυφτρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Εγώ προτιμώ τους γελοίους ανθρώπους. Μ' αρέσει το άτομο το οποίο είναι σε θέση να απαξιώνει την σοβαροφάνεια και να λέει αστεία στα οποία γελάει μόνο του. Μετά γελάω και εγώ μοιραία μαζί του. Επίσης συμπαθώ τα άτομα τα οποίο δεν βλέπουν τις ανθρώπινες σχέσεις σαν μαθηματικά (δούναι και λαβείν) αλλά περισσότερο "φιλάνθρωπα"

Τέλος, συμπαθώ τις γυναίκες με μεγάλο στήθος, δεν ξέρω γιατί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Τέλος, συμπαθώ τις γυναίκες με μεγάλο στήθος, δεν ξέρω γιατί...

Κι εμείς σε πάμε τέκνον μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris80

Νεοφερμένος

Ο chris80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Εμένα με κερδίζει (σε πρώτη φάση, πάντα) το χιούμορ, το χαμόγελο (μεγάλο και ειλικρινές!) και η καλή διάθεση. Είναι, όμως, και η ενέργεια που εκπέμπει κάποιος (ξέρω, ανεξήγητο, αλλά...). Πόσες φορές δεν σας έχει τύχει να αντιπαθήσετε κάποιον από την αρχή χωρίς να τον ξέρετε, χωρίς να σας έχει κάνει τίποτα και χωρίς να έχει όλα εκείνα που σας σπάνε τα νεύρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τι σας κάνει να συμπαθείτε κάποιον;

Η αύρα του. Ο λόγος του. Το παρουσιαστικό του. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Με κερδίζει η ειλικρίνεια που εκπέμπουν τα μάτια και το ειλικρινές χαμόγελο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
ο τρόπος που "χαμογελάνε" τα μάτια του/της.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Δεν είπα αυτό εγώ... και τους κλειστούς ανθρώπους (δεν ξέρω γιατί ) αλλά τους "ανοίγω" και αυτούς.. γι αυτό μου είναι εύκολο.... :P:P

Mάλλον δεν έχεις μιλήσει μαζί μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
- Ευγένεια
- Αύρα
- Χιούμορ
- Φωνή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Η αυτοματη διαδικασια συμπηρωσης των ελειψεων μου. Οσο περισσοτερο μου δινει πραγματα που μου λειπουν τοσο περισσοτερο το συμπαθω το αλλο ατομο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συμπαθώ κάποιον όταν είναι
*Εύστροφος/Έξυπνος
*Καταλαβαίνει το χιούμορ μου
*Εχέμυθος
*Άτομο που ρισκάρει
*Ρεαλιστής

Αντιπαθώ κάποιον όταν
*Νομίζει πως είναι και το παίζει έξυπνος
*Είναι κουτοπόνηρος
*Είναι σνομπ
*Είναι φανατικός του οτιδήποτε
*Δεν καταλαβαίνει από επιχειρήματα
*Φοβάται και τη σκιά του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Θα απαντήσω με το τι με κάνει να αντιπαθήσω κάποιον...και αυτό είναι το ύφος καρδιναλίων και η μόστρα χωρίς λόγο... απλά γελάω και τον λυπάμαι οπότε αυτό καθιστά αδύνατον και το να συνάψω οποιαδήποτε σχέση μαζί του/της...είναι για λύπηση.
Αυτό που όμως μου αρέσει σε έναν άνθρωπο (και πιστεύω πως είναι και το παν) είναι το χιούμορ... και να το διαθέτει αλλά και να το καταλαβαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Το να έχει το θάρρος να είναι ο εαυτός του/της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Να είναι απλός-ή. Να είναι ο εαυτός του και να εκφράζεται με ανιδιοτέλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Συμπαθώ κάποιον αν καταλαβω ότι πρόκειται για έξυπνο, εύστροφο άτομο, αν είναι ειλικρινής και εκφράζει αυτό που νιώθει. Ακόμα και αν είναι κλειστός χαρακτήρας, θα το εκτιμήσω αν είναι ευγενικός και χαμογελαστός (γιατί και εγώ εξάλλου όταν γνωρίζω κάποιον, δεν μπορώ να του ανοιχτώ αμέσως, εκτός και αν υπάρχει αυτό το..κάτι και ταιριάξουμε από την πρώτη στιγμή). Επίσης, αν, εκτός από πλάκα, μπορώ να κάνω και αυτές τις πιο ουσιαστικές συζητήσεις μαζί του και νιώθω ότι μπορώ να τον εμπιστευτώ, τότε έχει κερδίσει τη συμπάθειά μου. Αν, από την άλλη, χαζογελάει συνέχεια και κάνει αυτές τις ηλίθιες πλάκες ή αν είναι κακός και ζηλιάρης, ε,τότε... αντίο και να μας γράφει :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
συμπαθω τα ωριμα ατομα,τα ευγενικα και τα χαμογελαστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Αυτοί που εχουν σπιρτάδα στο βλέμμα και που δεν με κάνουν να χασμουριέμαι !:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εχμ, τους καλοσυνατους συμπαθω, τους καλοκαρδους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top