Υπόθεση: Ζακ Κωστόπουλος

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν εσείς βλέπετε κάτι διαφορετικό στο βίντεο.Εγω βλέπω έναν άνθρωπο σχεδόν αναίσθητο να προσπαθούν να τον δέσουν δεν φαίνεται να αποτελεί κίνδυνο,έχει κλειθεί το εκαβ για εκείνον θα τον παρέδιδαν στο ασθενοφόρο με χειροπέδες;
Τέλος πάντων δεν έχει ξεκαθαριστεί πλήρως τι ακριβώς συνέβη οπότε δεν χρειάζονται γρήγορα συμπεράσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν εσείς βλέπετε κάτι διαφορετικό στο βίντεο.Εγω βλέπω έναν άνθρωπο σχεδόν αναίσθητο να προσπαθούν να τον δέσουν δεν φαίνεται να αποτελεί κίνδυνο,έχει κλειθεί το εκαβ για εκείνον θα τον παρέδιδαν στο ασθενοφόρο με χειροπέδες;
Τέλος πάντων δεν έχει ξεκαθαριστεί πλήρως τι ακριβώς συνέβη οπότε δεν χρειάζονται γρήγορα συμπεράσματα!


Εγω δεν εβγαλα κάποιο γρηγορο συμπέρασμα. Εγω βλέπω μια κατασταση απο βιντεο και καταλαβαινω οτι ο αστυνομικος καλειται να κάνει κάποιες ενέργειες μέσα στα πλαισια της νομοθεσιας χωρις να κωλυσιεργεί εις βαρος της δημοσιας ασφάλειας. Οχι των αστυνομικων πρωτοκολλων. Της νομοθεσιας απο την οποια υπαγορευονται τα αστυνομικα πρωτόκολλα. Αυτο ειναι ενα σημειο που δεν διευκρινιστηκε ξεκάθαρα και άφησε χώρο στους δημοσιογράφους να πουν τα δικά τους.

Αν ολοι εκεινοι που τον έκριναν ως αναισθητο και οτι δεν αποτελει κινδυνο το έδιναν γραπτο και ενυπογραφο και έπαιρναν την ευθυνη τοτε οκ. Προφανως και οι υποπτοι φυγης-βαρια ποινικοι κρατουμενοι ειναι με χειροπεδες ακομα και στο νοσοκομειο γιατι ποτε δεν ξέρεις αν ανακτησουν τις αισθησεις και δεν σηκωθουν να φυγουν. Ξέρεις τι σημαινει αποδραση κρατουμενου; ο αστυνομικος μετά ή ο λιμενικος θα έχουν δικαστηριο ο πρώτος ναυτοδικειο ο δευτερος για παράβαση καθηκοντος. Δεν θα ήθελε κανεις αστυνομικος να έχει ένα τέτοιο άγχος.

Οποτε αν απο το VHF ο τάδε αστυνομικος ρωτουσε προϊσταμενε έχουμε τον τάδε που εχει προηγουμενως εκδηλωσει αυτη την συμπεριφορα τι κάνουμε ... θα έπρεπε να του πουν ξεκάθαρα να μεινουν 2-3 άτομα και να του φορέσουν χειροπεδες οχι 8 εννοειται αυτο ηταν οντως λιγο υπερβολικο. Καμια περιττη κινηση εννοειται βιας και να περιμενουν το ΕΚΑΒ να έρθει για να τον παραλάβει συνοδεια τους. Ειναι νομιμο αυτο; ειναι. Και έχω και άρθρο συγκεκριμενο. Τέλος. Προχωράμε.

+ οτι υπάρχουν μάρτυρες οτι ο προϊσταμενος δεν έδωσε κάποια άλλη εντολή εις βαρος του συλληφθέντα δημοσια και μεσω τηλεπικοινωνιων. Αρα δεν προκειται να μπλέξει περαιτερω.

Τωρα αν έκανε κάτι άλλο ο αστυνομικος και δεν άκουσε τον προϊσταμενο ας τον βγάλει αναφερομενο. Αλλο η δουλεια άλλο η φιλια. Στη δουλεια ακους τον προϊσταμενο πειθαρχεις και δεν κανεις του κεφαλιού σου. Στο δικαστηριο θα ρωτησουν ... κυριε δώσατε την τάδε εντολη και αφου δεν εκτελεστηκε για ποιο λογο δεν κάνατε αναφορά για αυτο; τι θα πεις ... επειδη θέλω να παιζω το καλο και το προηγουμενο απογευμα πιναμε καφέ ή ποτάκι μαζι και άρα εμμεσα τον καλυπτω στις βλακειες που κάνει;;;; αυτα που έγραψαν οι υποστηρικτες του Ζακ "γλυκιε μου κλέφτη ..." στις αστυνομιες δεν υπάρχουν. Αν ο συναδελφος σου ειναι πχ κλέφτης και τα παιρνει και εσυ προϊσταμενος του θα πρέπει αμεσα να τον βγάλεις αναφορά. Αλλιως θα μπλέξεις και εσυ. Δεν τα καταλαβαινουν αυτα εντάξει. Το χουμε καταλαβει.

αυριο μεθαυριο θα έχει κάποιος να αντιμετωπισει ένα καρο τύπους δικαστηρια - δικηγορους των αδικημενων κτλπ θα πρέπει να ξέρει τι θα πεί. Για να τους αντιμετωπισει. Οι δικηγοροι ψάχνουν να πιαστουν απο το οτιδηποτε δεν έκανες καλά για να σε κτυπήσουν. Σε αυτες τις δουλειες τα πραγματα ειναι λιγο σοβαρά και επειδη οι διαμαχες ειναι κοινος τοπος σε συγκριση με άλλες δουλειες καλο ειναι αμα δεν ξέρουμε να μη κρινουμε. Αυτο ηθελε να πει και ο προεδρος των αστυνομικων υπαλληλων.


Η κριση ειναι καλοδεχουμενη ασφαλώς γιατι ο αστυνομικος υπηρετει τον πολίτη, αλλα να μπορει να στηριχθει κάπου και να μη προέρχεται απο άτομα που γενικα ειναι εγκάθετα με την αστυνομια και άρα λένε βλακειες γιατι δεν ξέρουν τη δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Με χειροπέδες ήταν μέσα στο ασθενοφόρο, φυσικά. Θα ήταν ανεύθυνο και ανόητο να βάλεις ένα τέτοιο άνθρωπο σε ασθενοφόρο χωρίς χειροπέδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Και ομως η δημοσιογράφος δεν συμφωνει έτσι φαινεται με την χειροπεδηση ενος επιθετικου ανθρωπου διοτι ειναι αναισθητος οπως λέει. Φοράτε χειροπεδες σε εναν αναισθητο άνθρωπο .... και καθομαστε και αναλυουμε αν ειναι αναισθητος ή οχι. Ακομα και αν ειναι και έχει χάσει προσωρινα τις αισθησεις του κυρια μου. Που ξέρει ο αστυνομικος ή άλλος άν οταν τις αποκτησει δεν σηκωθει να φυγει ή δε βγάλει απο τη τσέπη του ένα κομμάτι γυαλι και δεν επιτεθει σε κάποιον ακομα και διερχομενο. Και αν συμβει αυτο μετα τι θα πούνε ..... οι ανικανοι οι αστυνομικοι οι δημοσιοι υπάλληλοι που δεν ξέρουν τι τους γινεται και θα τους κανουμε αγωγη και μηνυση γιατι έπρεπε να μας προφυλάξουν και δεν το έκαναν. Αυτο θα γινει. Θα κάνουν αγωγη και θα ζητησουν αποζημιωση.

Θα έρθει η δημοσιογράφος τοτε αυτη η ξανθιά .... που ειναι έξυπνη κιολας και δυσφορει με τις κινησεις των αστυνομικων συνηγορος στο πλευρο τους; οχι δεν θα έρθει. Γιατι ο καθενας κοιτάει να υποστηριξει τη πάρτη του σε αυτο το κοσμο που ζουμε. Καλα κανει μέν ως ενα βαθμο αλλα οχι και να κρινουμε τη δουλεια κάποιων οταν δεν την ξέρουμε. Εγω προσωπικα δεν ειδα κανεναν αστυνομικο να βαράει τον αναισθητο εκτος απο μια κλοτσιά στη πλάτη αυτο το ειδα και ομολογω δεν ξέρω γιατι έγινε. Κακώς έγινε. Χειροπέδηση χωρις καμια περιττη βια μονο για την ακινητοποιηση οτι χρειάζεται.

Δεν θελω να ειμαι σκληρος με κανεναν αλλα μερικές φορές η φυση της δουλειάς του αστυνομικου ειναι τέτοια που απο τη μια έχει τους πολιτες που θα ζητησουν εξηγησεις και απο την άλλη μπορει να έχει και 3-4 απειθαρχους ισως παλιους που πάνε να κάνουν τα δικά τους. Και μετά θα έρθει η κοινη γνώμη να κρεμάσει τους πάντες χωρις να ξέρει πχ αν αυτοι οι παλιοι έχουν διαμαχη ακομα και με τον προϊσταμενο τους και δεν ακούνε. Στον Ιδιωτικο τομέα θα ειχανε φυγει άμεσα στο Δημοσιο θέλει περισσοτερο χρονο και ειναι πιο πολυπλοκο. Για μενα ειναι εξισου επικινδυνοι και τέτοιοι που δεν ακούνε. Και νομιζουν οτι ειναι στο χωράφι τους. Μπορει να μπλέξουν κοσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Και ομως η δημοσιογράφος δεν συμφωνει έτσι φαινεται με την χειροπεδηση ενος επιθετικου ανθρωπου διοτι ειναι αναισθητος οπως λέει. Φοράτε χειροπεδες σε εναν αναισθητο άνθρωπο .... και καθομαστε και αναλυουμε αν ειναι αναισθητος ή οχι. Ακομα και αν ειναι και έχει χάσει προσωρινα τις αισθησεις του κυρια μου. Που ξέρει ο αστυνομικος ή άλλος άν οταν τις αποκτησει δεν σηκωθει να φυγει ή δε βγάλει απο τη τσέπη του ένα κομμάτι γυαλι και δεν επιτεθει σε κάποιον ακομα και διερχομενο. Και αν συμβει αυτο μετα τι θα πούνε ..... οι ανικανοι οι αστυνομικοι οι δημοσιοι υπάλληλοι που δεν ξέρουν τι τους γινεται και θα τους κανουμε αγωγη και μηνυση γιατι έπρεπε να μας προφυλάξουν και δεν το έκαναν. Αυτο θα γινει. Θα κάνουν αγωγη και θα ζητησουν αποζημιωση.

Θα έρθει η δημοσιογράφος τοτε αυτη η ξανθιά .... που ειναι έξυπνη κιολας και δυσφορει με τις κινησεις των αστυνομικων συνηγορος στο πλευρο τους; οχι δεν θα έρθει. Γιατι ο καθενας κοιτάει να υποστηριξει τη πάρτη του σε αυτο το κοσμο που ζουμε. Καλα κανει μέν ως ενα βαθμο αλλα οχι και να κρινουμε τη δουλεια κάποιων οταν δεν την ξέρουμε. Εγω προσωπικα δεν ειδα κανεναν αστυνομικο να βαράει τον αναισθητο εκτος απο μια κλοτσιά στη πλάτη αυτο το ειδα και ομολογω δεν ξέρω γιατι έγινε. Κακώς έγινε. Χειροπέδηση χωρις καμια περιττη βια μονο για την ακινητοποιηση οτι χρειάζεται.

Δεν θελω να ειμαι σκληρος με κανεναν αλλα μερικές φορές η φυση της δουλειάς του αστυνομικου ειναι τέτοια που απο τη μια έχει τους πολιτες που θα ζητησουν εξηγησεις και απο την άλλη μπορει να έχει και 3-4 απειθαρχους ισως παλιους που πάνε να κάνουν τα δικά τους. Και μετά θα έρθει η κοινη γνώμη να κρεμάσει τους πάντες χωρις να ξέρει πχ αν αυτοι οι παλιοι έχουν διαμαχη ακομα και με τον προϊσταμενο τους και δεν ακούνε. Στον Ιδιωτικο τομέα θα ειχανε φυγει άμεσα στο Δημοσιο θέλει περισσοτερο χρονο και ειναι πιο πολυπλοκο. Για μενα ειναι εξισου επικινδυνοι και τέτοιοι που δεν ακούνε. Και νομιζουν οτι ειναι στο χωράφι τους. Μπορει να μπλέξουν κοσμο.

Η δημοσιογράφος και όλοι οι υπόλοιποι βλέπουμε τα αποτελέσματα απο ένα τετελεσμένο γεγονός.Και το αποτέλεσμα έδειξε οτι πράγματι ήταν αναίσθητος και μάλιστα λίγο πριν τον θάνατο οπότε ξέρουμε οτι δεν αποτελούσε κίνδυνο!Οι αστυνομικοί απο την άλλη αντιμετώπιζαν μια κατάσταση που ακόμα διαδραματίζονταν,τώρα αν άσκησαν παραπάνω απο την επιτρεπόμενη βία ας το κρίνουν οι αρμόδιοι και η διοίκηση τους.Απλά όπως στα πλαίσια της νόμιμης άμυνας ένας πολίτης έχει περιορισμούς έτσι θα έπρεπε να συμβαίνει και με την αστυνομία .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
https://www.iefimerida.gr/news/447701/agrinio-kata-toy-dimosioy-strefetai-i-19hroni-poy-traymatistike-apo-fotovolida-sto

Η οικογένεια της 19χρονης είναι πεπεισμένη πως οι αρχές ασφάλειας δεν έκαναν καλά της δουλειά τους και δεν μπόρεσαν να ελέγξουν την κατάσταση με αποτέλεσμα μεγάλο μέρος του Αγρινίου να μετατραπεί σε πεδίο μάχης, με τα γνωστά αποτελέσματα.

Παράλληλα, εκφράζονται ερωτηματικά για τις έρευνες ως προς τον εντοπισμό του άγνωστου δράστη, ότι δηλαδή δεν έγιναν εκείνες οι άμεσες ενέργειες με αποτέλεσμα να χαθεί πολύτιμος χρόνος.

Πηγή: Αγρίνιο: Κατά του δημοσίου στρέφεται η 19χρονη που τραυματίστηκε από φωτοβολίδα στο πρόσωπο | iefimerida.gr

Οριστε ... οι αρχες δεν έκαναν καλα τη δουλειά τους και ολες τις άμεσες εκεινες ενέργειες που έπρεπε να κάνουν.
Συνεπώς .... για μενα ενας αστυνομικος πρέπει να ειναι παρα πολυ καλά διαβασμενος στο ποστο που έχει , και εκπαιδευμενος. Δυστυχως σοβαρη εκπαιδευση στην Ελλαδα δεν υπάρχει παντοτε οποτε πρέπει να ψαχτει μονος του.

Και κάτι ακομα ... οτιδηποτε ειναι στραβο και τον εκθέτει ... ΑΝΑΦΟΡΑ στον προϊσταμενο, γραπτή αναφορά. Αν ποτε προκυψει δικαστηριον ... κυριοι σας ειχα ενημερώσει πχ το τάδε ή ο ταδε ειναι ακατάλληλοι και πράττουν αυτά δεν θα μπλέξω εγω και για αυτους. Οριστε και αντιγραφο της αναφοράς μου κυριε εισαγγελέα τους ειχα ενημερώσει.

Και ας μην σου μιλάει κανεις δεν πειράζει θα πάς το βράδυ μονος σου να πιεις το ποτάκι σου αλλα θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (ή με φιλους εκτος δουλειάς) !!!

Η δημοσιογράφος και όλοι οι υπόλοιποι βλέπουμε τα αποτελέσματα απο ένα τετελεσμένο γεγονός.Και το αποτέλεσμα έδειξε οτι πράγματι ήταν αναίσθητος και μάλιστα λίγο πριν τον θάνατο οπότε ξέρουμε οτι δεν αποτελούσε κίνδυνο!Οι αστυνομικοί απο την άλλη αντιμετώπιζαν μια κατάσταση που ακόμα διαδραματίζονταν,τώρα αν άσκησαν παραπάνω απο την επιτρεπόμενη βία ας το κρίνουν οι αρμόδιοι και η διοίκηση τους.Απλά όπως στα πλαίσια της νόμιμης άμυνας ένας πολίτης έχει περιορισμούς έτσι θα έπρεπε να συμβαίνει και με την αστυνομία .


Απο και ως πού εσεις κρινατε κάτι που βλέπετε σε ενα βιντεο οτι δεν αποτελει κινδυνο; συγκρινεις τον εαυτο σου πχ με εναν εμπειρο αστυνομικο που εχει 10 χρονια υπηρεσιας στο σώμα και κάθε βραδυ βλέπει τοσα σκηνικα; ε τι υποβαθρο ας πουμε κρινεις εσυ και μαλιστα πιστευεις οτι μπορεις να κρινεις και αποτελεσματικα. Ξέρεις εσυ αν κάποιος υποκρινεται πχ τον αναισθητο;

οχι εγω δεν συμφωνω με αυτο. Και θεωρω οτι καλως έκαναν και του έβαλαν τις χειροπέδες. Μονο ως προς αυτο. Για τα υπολοιπα δεν ξέρω δεν ημουν εκει, να του βάλουν χειροπεδες και να πάει ετσι στο ΕΚΑΒ μέχρι να ενημερωθει ο εισαγγελεας και να διαταξει σχετικά ... οποτε ως προϊσταμενος ο εισαγγελεας των αστυνομικών αρχων με την εντολή αυτη τους καλυπτει και κάνουν και σχετική σημειωση στο ημερολογιο οτι το διέταξε ο εισαγγελέας προφορικά.

έτσι γινονται αυτά δεν κανει ο καθενας του κεφαλιού του. Αφου δεν ξέρετε τη δουλεια γιατι νομιζετε οτι μπορειτε να έχετε σωστη γνώμη; :P εδω παιζονται μεγάλες ευθυνες για την δημοσια ασφάλεια ετσι εσεις σαν δημοσιογραφοι ή σαν κριτική ξαφνικά απο ενα βιντεο βγάζετε συμπεράσματα;


Σιγουρα έχει περιορισμους η αστυνομια αλλα εδω μιλάμε για χειροπέδες σε εναν πιθανως εγκληματια (τεέλεσε αξιοποινη πράξη) και λεω το πιθανως γιατι ακομα δεν εχει γινει δικη οποτε και φέρει το τεκμηριο της αθωότητας. Αν η αστυνομια διέπραξε παράνομη βια να γινει καταγγελια και να γινει έρευνα. Αλλα εδω νομιζω οτι ως προς την αποφαση για χειροπέδες δεν ηταν υπερβολή και ηταν μέσα στα πλαισια του νόμου.Υπηρχε κινδυνος πιο πριν σηκωσε γυαλι στον τραυματιοφορέα του ΕΚΑΒ έτσι ακουγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Απο και ως πού εσεις κρινατε κάτι που βλέπετε σε ενα βιντεο οτι δεν αποτελει κινδυνο; συγκρινεις τον εαυτο σου πχ με εναν εμπειρο αστυνομικο που εχει 10 χρονια υπηρεσιας στο σώμα και κάθε βραδυ βλέπει τοσα σκηνικα; ε τι υποβαθρο ας πουμε κρινεις εσυ και μαλιστα πιστευεις οτι μπορεις να κρινεις και αποτελεσματικα. Ξέρεις εσυ αν κάποιος υποκρινεται πχ τον αναισθητο;

οχι εγω δεν συμφωνω με αυτο. Και θεωρω οτι καλως έκαναν και του έβαλαν τις χειροπέδες. Μονο ως προς αυτο. Για τα υπολοιπα δεν ξέρω δεν ημουν εκει, να του βάλουν χειροπεδες και να πάει ετσι στο ΕΚΑΒ μέχρι να ενημερωθει ο εισαγγελεας και να διαταξει σχετικά ... οποτε ως προϊσταμενος ο εισαγγελεας των αστυνομικών αρχων με την εντολή αυτη τους καλυπτει και κάνουν και σχετική σημειωση στο ημερολογιο οτι το διέταξε ο εισαγγελέας προφορικά.

έτσι γινονται αυτά δεν κανει ο καθενας του κεφαλιού του. Αφου δεν ξέρετε τη δουλεια γιατι νομιζετε οτι μπορειτε να έχετε σωστη γνώμη; :P εδω παιζονται μεγάλες ευθυνες για την δημοσια ασφάλεια ετσι εσεις σαν δημοσιογραφοι ή σαν κριτική ξαφνικά απο ενα βιντεο βγάζετε συμπεράσματα;


Σιγουρα έχει περιορισμους η αστυνομια αλλα εδω μιλάμε για χειροπέδες σε εναν πιθανως εγκληματια (τεέλεσε αξιοποινη πράξη) και λεω το πιθανως γιατι ακομα δεν εχει γινει δικη οποτε και φέρει το τεκμηριο της αθωότητας. Αν η αστυνομια διέπραξε παράνομη βια να γινει καταγγελια και να γινει έρευνα. Αλλα εδω νομιζω οτι ως προς την αποφαση για χειροπέδες δεν ηταν υπερβολή και ηταν μέσα στα πλαισια του νόμου.Υπηρχε κινδυνος πιο πριν σηκωσε γυαλι στον τραυματιοφορέα του ΕΚΑΒ έτσι ακουγεται.


Άντε πάλι τα ίδια.Είδες να κρίνω τους αστυνόμους;το αντίθετο μάλλον ειπα ας το κρίνουν οι αρμόδιες αρχές!Εκ του αποτελέσματος είπα οτι δεν ήταν επικίνδυνος αφού στο τέλος κατέληξε ο άνθρωπος ,εκτός αν φοβάστε μήπως και αναστηθεί!Αλλά προείπα οτι αυτό δεν μπορούσαν να το ξέρουν οι αστυνομικοί ενω διαδραματίζονταν ένα περιστατικό!Ξέρεις τι παρατηρώ;οτι και η παραμικρή υπόνοια οτι οι αστυνομικοί μπορεί να κάνουν λάθος εγείρει κύματα αντιδράσεων,μάλλον τελικά θα έχουν το αλάθητο ως σώμα απαγορεύεται να έχεις την παραμικρή υποψία οτι κάτι έκαναν λάθος.Το κλείνω εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Καλώς ή κακώς η φύση της δουλειάς των αστυνομικών είναι τέτοια που ο μόνος τρόπος να τους κατηγορήσεις για υπέρμετρη βία είναι να τραβάει το περιστατικό κάποιος σε κάμερα. Στα υπόλοιπα περιστατικά δεν έχουμε ιδέα τί γίνεται και δε θα το μάθουμε και ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Άντε πάλι τα ίδια.Είδες να κρίνω τους αστυνόμους;το αντίθετο μάλλον ειπα ας το κρίνουν οι αρμόδιες αρχές!Εκ του αποτελέσματος είπα οτι δεν ήταν επικίνδυνος αφού στο τέλος κατέληξε ο άνθρωπος ,εκτός αν φοβάστε μήπως και αναστηθεί!Αλλά προείπα οτι αυτό δεν μπορούσαν να το ξέρουν οι αστυνομικοί ενω διαδραματίζονταν ένα περιστατικό!Ξέρεις τι παρατηρώ;οτι και η παραμικρή υπόνοια οτι οι αστυνομικοί μπορεί να κάνουν λάθος εγείρει κύματα αντιδράσεων,μάλλον τελικά θα έχουν το αλάθητο ως σώμα απαγορεύεται να έχεις την παραμικρή υποψία οτι κάτι έκαναν λάθος.Το κλείνω εδώ.


Ναι κρινεις τους αστυνομικους απο τον τροπο που ειναι γραμμένο το ποστ σου. Εγω αυτο καταλαβαινω. Και εισαι και ελαφρώς ειρωνική. Γιατι ενω συζητάμε για κάτι πολυ συγκεκριμενο μου αναφέρεις οτι σαν σώμα έχουν το αλάθητο κτλπ κτλπ... εδω δεν συζητάμε γιατι το τι έχουν σαν σωμα οι αστυνομικοι εδω αναφέρουμε το συγκεκριμενο περιστατικο. Αλλα θέλεις να επεκτεινεις την συζητηση εις βάρος τους. Τέλοςπαντων ο καθενας και η καθεμια μπορουν να έχουν οτι άποψη θέλουν για την αστυνομια δικαιωμα τους ειναι.

Στη συγκεκριμενη περιπτωση ως προς την χειροπέδηση οι αστυνομικοι δεν έκαναν κανενα λάθος έπρεπε και επιβαλλοταν να το κάνουν ειδάλλως θα ηταν παράλειψη. Ο νεκρος δεν ξέρουμε την τρέχουσα ψυχολογική του φορτιση και αν ξαφνικα ανακτούσε τις αισθησεις του και έκανε κακο και στον εαυτο του ακομα. Απο οτι καταλαβαινω ηταν ένα άτομο το οποιο ήθελε και ψυχολογική στηριξη. Συνεπώς δουλεια των αστυνομικων ειναι να τον δεσμεύσουν χωρις να τον κακοποιήσουν εννοειται και σεβομενοι τα ανθρωπινα δικαιωματα και να τον παραλάβει το ΕΚΑΒ και οι γιατροι. Και μετά οτι διαταξει ο εισαγγελεας αν ο εισαγγελεας πει ας τις βγάλετε στο νοσοκομειο ΟΚ. Αν πει ειναι στην δική σας κριση με βάση το νομ ο και αρα πετάει το μπαλάκι στην αστυνομια εγω προσωπικά αν ημουν αστυνομικος θα συνεχιζα να διατηρω τις χειροπεδες εκτος και αν ενοχλουσαν τους γιατρους. Δεν θα έπαιρνα ευθυνη για το τι μπορει να κάνει κάποιος τον οποιο δεν ξέρω και μετά απο ολο αυτο που έγινε.

Και δεν ειναι ευγενικο να λες το κλεινω εδω ... κανουμε μια συζητηση λες δηλαδη οτι λες και .... το κλεινω εδώ. Σε στυλ αυτη ειναι η αποψη μου και αν σας αρέσει. Και μετα μιλάμε για δημοκρατια ε οι μισοι δεν έχουμε μαθει να κάνουμε καν διάλογο. Οταν δεν μ ας αρέσει αυτο που ακουμε ... "το κλεινω εδω". Μπράβο. Τα κλειδια μη ξεχάσεις για να κλειδώσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Ναι κρινεις τους αστυνομικους απο τον τροπο που ειναι γραμμένο το ποστ σου. Εγω αυτο καταλαβαινω. Και εισαι και ελαφρώς ειρωνική. Γιατι ενω συζητάμε για κάτι πολυ συγκεκριμενο μου αναφέρεις οτι σαν σώμα έχουν το αλάθητο κτλπ κτλπ... εδω δεν συζητάμε γιατι το τι έχουν σαν σωμα οι αστυνομικοι εδω αναφέρουμε το συγκεκριμενο περιστατικο. Αλλα θέλεις να επεκτεινεις την συζητηση εις βάρος τους. Τέλοςπαντων ο καθενας και η καθεμια μπορουν να έχουν οτι άποψη θέλουν για την αστυνομια δικαιωμα τους ειναι.

Στη συγκεκριμενη περιπτωση ως προς την χειροπέδηση οι αστυνομικοι δεν έκαναν κανενα λάθος έπρεπε και επιβαλλοταν να το κάνουν ειδάλλως θα ηταν παράλειψη. Ο νεκρος δεν ξέρουμε την τρέχουσα ψυχολογική του φορτιση και αν ξαφνικα ανακτούσε τις αισθησεις του και έκανε κακο και στον εαυτο του ακομα. Απο οτι καταλαβαινω ηταν ένα άτομο το οποιο ήθελε και ψυχολογική στηριξη. Συνεπώς δουλεια των αστυνομικων ειναι να τον δεσμεύσουν χωρις να τον κακοποιήσουν εννοειται και σεβομενοι τα ανθρωπινα δικαιωματα και να τον παραλάβει το ΕΚΑΒ και οι γιατροι. Και μετά οτι διαταξει ο εισαγγελεας αν ο εισαγγελεας πει ας τις βγάλετε στο νοσοκομειο ΟΚ. Αν πει ειναι στην δική σας κριση με βάση το νομ ο και αρα πετάει το μπαλάκι στην αστυνομια εγω προσωπικά αν ημουν αστυνομικος θα συνεχιζα να διατηρω τις χειροπεδες εκτος και αν ενοχλουσαν τους γιατρους. Δεν θα έπαιρνα ευθυνη για το τι μπορει να κάνει κάποιος τον οποιο δεν ξέρω και μετά απο ολο αυτο που έγινε.

Και δεν ειναι ευγενικο να λες το κλεινω εδω ... κανουμε μια συζητηση λες δηλαδη οτι λες και .... το κλεινω εδώ. Σε στυλ αυτη ειναι η αποψη μου και αν σας αρέσει. Και μετα μιλάμε για δημοκρατια ε οι μισοι δεν έχουμε μαθει να κάνουμε καν διάλογο. Οταν δεν μ ας αρέσει αυτο που ακουμε ... "το κλεινω εδω". Μπράβο. Τα κλειδια μη ξεχάσεις για να κλειδώσεις!


Μα νιώθω σαν να προσπαθώ να αποδείξω οτι δεν είμαι ελέφαντας ενω σχεδόν λέμε το ίδιο πράγμα προσπαθείς να μου προσάψεις πράγματα που δεν είπα.Απλά και μόνο επειδή δεν έχουμε πλήρη εικόνα των γεγονότων αμφισβήτησα αν έπραξαν σωστά οι αστυνομικοί και μου έδωσες και εσυ και ένας συνομιλητής χτές αυθαίρετα τον τίτλο του κατακριτή.Αυτό το βρίσκεις δημοκρατικό;Μέσα απο τον γραπτό λόγο με χαρακτηρίζεις ειρωνική,αυτό ξανασκέψου το λιγάκι.Τέλος είπα οτι το κλείνω εδώ όχι για να θίξω τα δημοκρατικά σου δικαιώματα απλά νιώθω οτι δεν έχει νόημα να κάνω συζήτηση όταν κάποιος συνομιλητής προσπαθεί να προβάλει πάνω μου αυτά που υποθέτει οτι πιστεύω!Ήδη υπάρχει μεγάλη φαγωμάρα για αυτήν την υπόθεση απο ανθρώπους που ούτε καν ήταν παρόντες στο περιστατικό,προσωπικά δεν ψάχνω με ποια μερια να ταυτιστώ γιατί η κάθε πλευρά έχει την δική της ερμηνεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Μα νιώθω σαν να προσπαθώ να αποδείξω οτι δεν είμαι ελέφαντας ενω σχεδόν λέμε το ίδιο πράγμα προσπαθείς να μου προσάψεις πράγματα που δεν είπα.Απλά και μόνο επειδή δεν έχουμε πλήρη εικόνα των γεγονότων αμφισβήτησα αν έπραξαν σωστά οι αστυνομικοί και μου έδωσες και εσυ και ένας συνομιλητής χτές αυθαίρετα τον τίτλο του κατακριτή.Αυτό το βρίσκεις δημοκρατικό;Μέσα απο τον γραπτό λόγο με χαρακτηρίζεις ειρωνική,αυτό ξανασκέψου το λιγάκι.Τέλος είπα οτι το κλείνω εδώ όχι για να θίξω τα δημοκρατικά σου δικαιώματα απλά νιώθω οτι δεν έχει νόημα να κάνω συζήτηση όταν κάποιος συνομιλητής προσπαθεί να προβάλει πάνω μου αυτά που υποθέτει οτι πιστεύω!Ήδη υπάρχει μεγάλη φαγωμάρα για αυτήν την υπόθεση απο ανθρώπους που ούτε καν ήταν παρόντες στο περιστατικό,προσωπικά δεν ψάχνω με ποια μερια να ταυτιστώ γιατί η κάθε πλευρά έχει την δική της ερμηνεία.


Ωραια πες μου ξεκάθαρα τοτε σε τι πιστευεις οτι έκαναν λάθος οι αστυνομικοι στο οτι του φορεσαν χειροπέδες ενω ήταν στο έδαφος;


ειπες οτι δεν αποτελούσε κινδυνο. Και σου απαντησα οτι αυτο δεν το ξέρεις. Οποτε αν κάποιος δεν το ξέρει και δεν ειναι σιγουρος με το να δεσμευσει ειναι καλύτερα. Διασφαλιζει την δημοσια και ατομική ασφάλεια. Ο άνθρωπος αυτος πηγε να καταστρεψει την περιουσια ενος άλλου ανθρωπου και εμεις καθομαστε στην Ελλαδα και συζηταμε αν έπρεπε να φορεθουν χειροπεδες ή οχι.

Ειμαστε λεει ολα ΖΑΚ οχι εγω ΖΑΚ δεν ειμαι και αν ένας "γλυκος" φιλος κατα τον κυριο Βαλιανατο πηγαινε να κάνει μια αξιοποινη πράξη θα εναντιωνόμουν. Αλλα εντάξει αν στην ελλαδα επικρατουσε και λογικη εν ετη 2018 δεν θα ειχαμε φτάσει σε τέτοιες καταστασεις. Κριμα για τον νεκρο να ζησουν να τον θυμούνται αλλα ηρωας ηταν τοσο ζουσε και πάλευε με τα ναρκωτικα και την παθηση του. Ηταν ηρωας ναι. Τωρα δεν ειναι με αυτο που πηγε να κανει. Κατα τα αλλα ο θεος να τον αναπαυσει και να τον θυμουνται οσοι τον αγαπουσαν.


Γενικα οποιοσδηποτε καταφερνει καθε μερα να επιβιώνει μεσα απο τοσο σκληρες καταστασεις πχ δέχεται bullying λογω της διαφορετικοτητας του , έχει μια πολυ σοβαρη ασθένεια , έχει μπλεξει και με τα ναρκωτικα... τοτε ναι ειναι ηρωας. Σε αυτο συμφωνω και πρέπει να τον στηριξουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Ωραια πες μου ξεκάθαρα τοτε σε τι πιστευεις οτι έκαναν λάθος οι αστυνομικοι στο οτι του φορεσαν χειροπέδες ενω ήταν στο έδαφος;


Θα μιλήσω καθαρά και μόνο απο την εικόνα που είχα όχι για το τι είχε προηγηθεί.Εγω δεν βρίσκω σωστό να είναι ένας συνάνθρωπος κάτω αναίσθητος και άοπλος να βρίζουν να τον τραβάνε και να κλωτσάνε ,ούτε μου δίνει την εικόνα άρτια εκπαιδευμένου προσωπικου οχτώ άτομα να παλεύουν να τον ακινητοποιήσουν έναν τύπο σχεδόν αναίσθητο.Για να μην μιλήσω για το φερόμενο ως μαχαίρι του δράστη που κρατούσε ο αστυνομικός με γυμνά χέρια ούτε για το γεγονός οτι ενώ έχουν μπροστά τους κάποιον που αιμορραγεί τον αγγίζουν με γυμνά χέρια και μετά βγαίνει ο πρόεδρος τους να πεί οτι αντιμετώπισαν κίνδυνο μόλυνσης.Σύγνωμη αλλά ο εξοπλισμός που πρέπει να έχει ένας αστυνομικός είναι καθαρά δική τους υποχρέωση.Αυτή την δουλειά επέλεξαν αυτοί θα έπρεπε να είναι εφοδιασμένοι για τα αντίστοιχα περιστατικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Θα μιλήσω καθαρά και μόνο απο την εικόνα που είχα όχι για το τι είχε προηγηθεί.Εγω δεν βρίσκω σωστό να είναι ένας συνάνθρωπος κάτω αναίσθητος και άοπλος να βρίζουν να τον τραβάνε και να κλωτσάνε ,ούτε μου δίνει την εικόνα άρτια εκπαιδευμένου προσωπικου οχτώ άτομα να παλεύουν να τον ακινητοποιήσουν έναν τύπο σχεδόν αναίσθητο.Για να μην μιλήσω για το φερόμενο ως μαχαίρι του δράστη που κρατούσε ο αστυνομικός με γυμνά χέρια ούτε για το γεγονός οτι ενώ έχουν μπροστά τους κάποιον που αιμορραγεί τον αγγίζουν με γυμνά χέρια και μετά βγαίνει ο πρόεδρος τους να πεί οτι αντιμετώπισαν κίνδυνο μόλυνσης.Σύγνωμη αλλά ο εξοπλισμός που πρέπει να έχει ένας αστυνομικός είναι καθαρά δική τους υποχρέωση.Αυτή την δουλειά επέλεξαν αυτοί θα έπρεπε να είναι εφοδιασμένοι για τα αντίστοιχα περιστατικά!


Έχεις δικιο ως πρς τα 8 άτομα και εγω ειπα οτι έπρεπε να πανε 2-3. Το τραβηγμα ειναι στα πλαισια της ακινητοποιησης για να βάλουν χειροπέδες επειδη απο οτι ειπαν αντιστεκοταν και ηταν επιθετικος. Για τα αλλα επισης δεν διαφωνώ έπρεπε να υπάρχουν γάντια. Αλλα τα γάντια ομως κατα ποσο διευκολυνουν εναν αστυνομικο αν χρειαστει να χρησιμοποιησει τον οπλισμο του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Έχεις δικιο ως πρς τα 8 άτομα και εγω ειπα οτι έπρεπε να πανε 2-3. Το τραβηγμα ειναι στα πλαισια της ακινητοποιησης για να βάλουν χειροπέδες επειδη απο οτι ειπαν αντιστεκοταν και ηταν επιθετικος. Για τα αλλα επισης δεν διαφωνώ έπρεπε να υπάρχουν γάντια. Αλλα τα γάντια ομως κατα ποσο διευκολυνουν εναν αστυνομικο αν χρειαστει να χρησιμοποιησει τον οπλισμο του;


Δεν χρειάζεται να τα φοράει πάντα και παντού για συγκεκριμένα περιστατικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να τα φοράει πάντα και παντού για συγκεκριμένα περιστατικά!


Αν εσυ ησουν εκει και ήσουν αστυνομικος.... (για το μαχαιρι θα εξετασθει αν ειχε πάνω στοιχεια απο τον νεκρο) θα ειχες το νου σου να συλλάβεις ή να βάλεις γάντια και ταυτοχρονα να μη σου φυγει ο άλλος ή να μην κάνει καμια κινηση και σε κοψει;

Κανεις δεν τα κάνει ολα τελεια. Ειδικα σε τοσο απαιτητικες συνθήκες. Ακομα και την κλοτσια την δικαιολογησανε .... για να τον ακινητοποιήσουν. Η νομιμη βια επιτρεπεται αλλα εσεις κολλατε στο οτι ηταν αναισθητος. Αυτο δεν μπορει να το ξέρει κανεις εκτος και αν ηταν εκει. Εγω απο το βιντεο δεν καταλαβα οτι ηταν αναισθητος αιμοφυρτο τον ειδα αναισθητο ομως δεν ξέρω και αν κουνιοτανε ή αν εβριζε ή αν απειλουσε ή αν ελεγε θα σηκωθω πάνω και θα σας κοψω. Οποτε για αυτο έγραψα μονο για τις χειροπεδες. Οι χειροπεδες έπρεπε να μπούν σε αυτο δεν διαφωνει κανενας άνθρωπος που ξέρει και σκέφτεται λογικά.


Δεν γινεται να βλέπω ποστ στο φβ να λένε οτι ειναι ξεφτιλες οι αστυνομικοι επειδη απλά του πέρασαν χειροπεδες. Δεν ηξεραν οτι θα πεθάνει. Ακομα και αν ειχε χάσει τις αισθησεις του. Μονο οι διασωστες του ΕΚΑΒ και οι γιατροι μπορουν να πουν μια εγκυρη γνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Η αστυνομία άσκησε την απαραίτητη βία. Τον ακινητοποίησαν πολύ σωστά και τον συλάβανε δίχως να τραυματιστεί ή να τραυματίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Η αστυνομία άσκησε την απαραίτητη βία. Τον ακινητοποίησαν πολύ σωστά και τον συλάβανε δίχως να τραυματιστεί ή να τραυματίσει.

... ο νεκρός. Όντως, ήταν κύριος. Δεν δημιούργησε κανένα πρόβλημα.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Η αστυνομία άσκησε την απαραίτητη βία. Τον ακινητοποίησαν πολύ σωστά και τον συλάβανε δίχως να τραυματιστεί ή να τραυματίσει.


Η αληθεια ειναι πως αν το καλοσκεφτεις οταν κάποιος ειναι γενικά επιθετικος δεν μπορεις να τον συλλάβεις αμα δεν τον ριξεις κάτω του κλειδώσεις τα χερια πισω απο τη μέση και τελικά περάσεις χειροπέδες. Αλλα εντάξει κάποιοι γενικά δεν γουστάρουν το θεσμο της αστυνομιας επειδη τους χαλάει τις δουλειές .... ποσο μάλλον να συζητησεις και για συλληψεις.


Φαντασου να τα δει αυτα κάποιος που ειναι της παραπάνω άποψης ... θα αρχισει να φωναζει τι κανετε εκει ρε αλητες κτυπάτε τον άνθρωπο :loltooth:


ουτε εγω πιστευω πως τον τραυματισε η αστυνομια πάντως , επισης οι ιατροδικαστες ειπαν οτι δεν προηλθε ο θανατος του ουτε απο τα κτυπηματα τψν δυο συλληφθέντων. Θα δειξουν οι τοξικολογικές εξετάσεις και οι ιστολογικές θα πάρει λιγο χρονο. Ο ενας ιατροδικαστης ηταν διορισμένος απο την οικογένεια του θυματος αλλα δεν εξακριβωθηκαν τα αιτια σε κάθε περιπτωση.


Εγω αν ειχα μαγαζι πάντως στο κέντρο θα έβαζα αλεξισφαιρα τζάμια γιατι να σου πω κάτι ... ετσι και αλλιως οι αριστερο βανδαλιστες θα βγουν πάλι εξω με κάποια αφορμη θα επιλέξουν τυχαια ενα μαγαζι και θα το σπάσουνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Τίποτα από αυτά δεν θα είχε συνέβη αν ο καταστηματάρχης είχε όπλο...oh wait...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
... ο νεκρός. Όντως, ήταν κύριος. Δεν δημιούργησε κανένα πρόβλημα.:whistle:
Δεν τον τραυμάτισε η αστυνομία, ούτε τραυματισε κανέναν αστυνομικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top