Όταν ο πρώην ενοχλεί

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πές της να τον μπλοκάρει από παντού και τέλος. :P
συγχρονος τροπος χωρισματος------>μπλοκ, ντιλιτ:pleasantry:



1-9 αλλη σχεση
29-9 αλλη σχεση
ποσο χρονωνεισαι;




πολυ της μοδας οι 'αγαπες' ανα βδομαδα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,050 μηνύματα.
1-9 αλλη σχεση
29-9 αλλη σχεση
ποσο χρονων εισαι;
πολυ της μοδας οι 'αγαπες' ανα βδομαδα.
:lol: Α ρε ινκόγκνιτο, η γλώσσα (σου) κόκαλα δεν έχει και κόκαλα τσακίζει. :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donatella

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Και απλά θα τον πάρει ενα τηλέφωνο η αστυνομια να του κάνει συσταση. Δεν γινεται κάτι άλλο.
Αν κάποιος δεν ειναι ψαρωμένος με αυτα ειναι της "δουλειας" και συχνος πελάτης των δικαστηριων μη περιμενεις να συγκινηθει κιολας.

Εγώ έτσι οπως τα είπε ο Dark πιο πολύ για εναν επιπόλαιο νέο μου κάνει που πουλάει μαγκιές, παρά για ανθρωπο της "δουλειας" και συχνο πελάτη των δικαστηρίων.

Επίσης αν τον παρει τηλέφωνο, θα δείξει ότι εχει θορυβηθει. Θα του δωσει και αξία αν ασχοληθεί άμεσα μαζί του. Ενώ με ενα μπλοκ στο fb, στον αριθμο τηλεφωνου του και μια αναφορά στο facebook δεν θα τους ξαναενοχλήσει ποτέ, τουλαχιστον στα social media και στο τηλέφωνο.

Ο πρωην επέλεξε την παρενόχληση μέσω μηνυματων ίσως γιατι δεν είναι τοσο θαρραλέος όσο θελει να δειχνει για να τους τα πει μεσω τηλεφωνου ή face to face. Αυτο για εμένα δείχνει ότι απλα μιλάμε για εναν ψευτόμαγκα που δεν εχει με τι να ασχοληθεί και πουλάει μαγκιες στην πρώην κοπέλα του.

Μπλοκ απο social media + μπλοκ του αριθμου τηλεφωνου του πρωην= τέλος των παρενοχλήσεων.

Ακόμα και να υπάρχει παρασκήνιο μεταξυ της κοπέλας και του πρωην που δεν γνωρίζει ο Dark, οι απειλές δεν ειναι τροπος αντιμετώπισης της καταστασης. Ειναι παράλογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:lol: Α ρε ινκόγκνιτο, η γλώσσα (σου) κόκαλα δεν έχει και κόκαλα τσακίζει. :yes:


μα σορρυ αλλα προτιμω την ωμη πραγματικοτητα παρα το χαιδεμα.
σιγα η αστυνομια να μην ασχοληθει με εφηβικα ταπεραμεντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metalhead_4_life

Νεοφερμένος

Ο Metalhead_4_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Himela basta seniora. Δεν είπα να τον πλακώσω στο ξύλο. Πουθενά δεν το είπα. Είπα σε μία υπερβολική πρόταση, ότι μπορεί να χρειαστεί να φάω ξύλο. Ξέρω πολύ καλά πλέον τι να κάνω και αυτό χάρης τα παιδιά που σχολίασαν όπως η Ντονατέλλα. Όπως είπα θα το μιλήσω και με την κοπέλα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donatella

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
μα σορρυ αλλα προτιμω την ωμη πραγματικοτητα παρα το χαιδεμα.
σιγα η αστυνομια να μην ασχοληθει με εφηβικα ταπεραμεντα.


Ειδικα αν πουν στην αστυνομια οτι τους απειλει ο πρωην και δεν τον εχουν κανει ακομα μπλοκ..εκει να δεις. :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Εγώ έτσι οπως τα είπε ο Dark πιο πολύ για εναν επιπόλαιο νέο μου κάνει που πουλάει μαγκιές, παρά για ανθρωπο της "δουλειας" και συχνο πελάτη των δικαστηρίων.

Επίσης αν τον παρει τηλέφωνο, θα δείξει ότι εχει θορυβηθει. Θα του δωσει και αξία αν ασχοληθεί άμεσα μαζί του. Ενώ με ενα μπλοκ στο fb, στον αριθμο τηλεφωνου του και μια αναφορά στο facebook δεν θα τους ξαναενοχλήσει ποτέ, τουλαχιστον στα social media και στο τηλέφωνο.

Ο πρωην επέλεξε την παρενόχληση μέσω μηνυματων ίσως γιατι δεν είναι τοσο θαρραλέος όσο θελει να δειχνει για να τους τα πει μεσω τηλεφωνου ή face to face. Αυτο για εμένα δείχνει ότι απλα μιλάμε για εναν ψευτόμαγκα που δεν εχει με τι να ασχοληθεί και πουλάει μαγκιες στην πρώην κοπέλα του.

Μπλοκ απο social media + μπλοκ του αριθμου τηλεφωνου του πρωην= τέλος των παρενοχλήσεων.

Ακόμα και να υπάρχει παρασκήνιο μεταξυ της κοπέλας και του πρωην που δεν γνωρίζει ο Dark, οι απειλές δεν ειναι τροπος αντιμετώπισης της καταστασης. Ειναι παράλογος.


Δεν ξέρεις το ποινικο μητρώο του. Ουτε ρωτησαν στην αστυνομια αν έχει απασχολησει τις αρχές. Εγω θα τον έπαιρνα ένα τηλέφωνο πάντως να τον ρωτησω γιατι ενοχλει την κοπέλα και να μάθω αν τρέχει τιποτα. Αμα με ρωτουσε ποιος ειμαι θα του ελεγα το αγορι της και αν αρχιζε τις βρισιές απλα θα του έκλεινα το τηλέφωνο. Δεν ειναι κάτι δυσκολο ενα τηλέφωνο ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αρχικά ίσως να του μιλήσεις και εσύ ο ίδιος να δεις τι πρόβλημα υπάρχει.

Πρηξτον.
Με τα κλειδια στο δοξα πατρι.

Και μετα με ασσο δυο τρια.

Δεν ξέρεις το ποινικο μητρώο του. Ουτε ρωτησαν στην αστυνομια αν έχει απασχολησει τις αρχές. Εγω θα τον έπαιρνα ένα τηλέφωνο πάντως να τον ρωτησω γιατι ενοχλει την κοπέλα και να μάθω αν τρέχει τιποτα. Αμα με ρωτουσε ποιος ειμαι θα του ελεγα το αγορι της και αν αρχιζε τις βρισιές απλα θα του έκλεινα το τηλέφωνο. Δεν ειναι κάτι δυσκολο ενα τηλέφωνο ειναι.


Βρε παιδιά, τι είναι αυτά που λέτε; Από πού και ως πού να έρθει σε οποιουδήποτε είδους επικοινωνία μαζί του; Με ποια ιδιότητα να του ζητήσει τον λόγο; Γκόμενος και ο νυν, γκόμενος και ο πρώην! Τι είναι πατέρας, μάνα ή αδελφός; Από πότε ο νυν ξεκαθαρίζει τις διαφορές της δικιάς του με τον πρώην; Δεν ξέρω τι ηλικία έχετε αλλά αυτά είναι λόγια εφήβων που θέλουν να το παίξουν άντρες! (συγγνώμη κιόλας) Η κοπέλα πρέπει να βρει τρόπο να λύσει το πρόβλημά της. Είναι αποκλειστικά δικό της θέμα! Ο φίλος μας δεν έχει κανέναν απολύτως λόγο να ανακατευτεί και δεν πρέπει να το κάνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Βρε παιδιά, τι είναι αυτά που λέτε; Από πού και ως πού να έρθει σε οποιουδήποτε είδους επικοινωνία μαζί του; Με ποια ιδιότητα να του ζητήσει τον λόγο; Γκόμενος και ο νυν, γκόμενος και ο πρώην! Τι είναι πατέρας, μάνα ή αδελφός; Από πότε ο νυν ξεκαθαρίζει τις διαφορές της δικιάς του με τον πρώην; Δεν ξέρω τι ηλικία έχετε αλλά αυτά είναι λόγια εφήβων που θέλουν να το παίξουν άντρες! (συγγνώμη κιόλας) Η κοπέλα πρέπει να βρει τρόπο να λύσει το πρόβλημά της. Είναι αποκλειστικά δικό της θέμα! Ο φίλος μας δεν έχει κανέναν απολύτως λόγο να ανακατευτεί και δεν πρέπει να το κάνει!


Η πλακα ειναι οτι έδωσες προηγουμενως την πιο απαθη συμβουλή που θα μπορουσα να ακούσω απο άτομο με συγχωρεις. Τοσο που θα με προβληματιζε αν οντως τελικά ειμαι με κάποιο άτομο που τελικά νοιαζεται και για τιποτα αλλο πέρα απο το να βγαινει να περνάει καλα και να κανει απλα σεξ μαζι μου.

Και ενω δινεις τη πιο απαθη συμβουλη και "με ενδιαφέρει μονο η πάρτη μου δεν παιρνω θέση πουθενά" μας κουνας και το δάχτυλο οτι ειμαστε έφηβοι με αυτα που γράφουμε. :loltooth:


Ειναι σαν να λεμε περπατάς με την κοπελα ή το αγορι σου στο δρομο ... του την πέφτουν ή τις την πέφτουν αλλα εσυ τι δουλειά εχεις;;;; θα έρθει η αστυνομια χαχαχ


μια χαρά! Για οποιοδηποτε προβλημα ειναι η αστυνομια αν πχ ο σκυλος του απεναντι ειναι λυμένος μην του κτυπησεις να του το πεις .... δεν εχεις εσυ καμια δουλειά πάρε την αστυνομια. Εκει θα φτασουμε στο τελος θα ασχολειται η αστυνομια με τη διαφορα του καθενος. Ενω θα μπορουσε να ειχε λυθει με μια απλή κουβέντα.


Εννοειται απο μένα ειναι ακατάλληλη η στάση που προτεινεις και την ψηφιζω αρνητικά. Δεν λύνονται έτσι οι διαφορές με τη μια να πάρω την αστυνομια τηλέφωνο. Και ας ειμαι και ο μοναδικος που ψηφιζει αρνητικά.


Μου θυμιζεις έναν προϊσταμενο που ειχα .... καλα εννοειται δεν με ειχε βοηθησει ποτέ και πουθενά αλλα ηξερε και πράγματα και δεν τα έλεγε για να μη μπλέξει αυτος και καλά και να μην αναμειχθει πουθενά.

θέλουμε γενναιο κοσμο και αποφασισμενο για να λυσει προβληματα η απαθεια δεν βοηθαει πουθενά. Ειναι η κοπελα του ειναι ενα σημαντικο άτομο στην ζωη του και έχει κάθε λογο να παιρνει θέση οποιαδήποτε στιγμη το κρινει και αν προηγουμένως αυτη του έχει πει για ενα προβλημα της.



Ωρες ωρες απορω με αυτα που ακουω και διαβάζω ..... μα τοση απαθεια επιτελους. Καλα εντάξει για μενα ή εναν άλλον αγνωστο που δεν ξέρεις καλά ή απλα βγαινετε μια στο τοσο εντάξει να μη νοιαστεις .... αλλα για τη κοπελα σου ή το αγορι σου καλα σοβαρα τα λετε τωρα αυτα... Πωπω σε τι κοσμο καλουμαστε να επιβιώσουμε :loltooth: :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν συνεννοούμαστε αγαπητέ αλλά δεν πειράζει! Επειδή δεν μπορώ να σου κάνω ανάλυση της σκέψης μου (δεν νομίζω να σε αφορά κιόλας), θα σου πω μόνο δύο λόγια. Είμαι υπέρ της υποστήριξης, της βοήθειας, της προσοχής, της ανακούφισης και γενικά του "δοσίματος" προς το έτερον ήμισυ. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι τι δουλειά έχει ο νυν να ξεκαθαρίζει τις εκκρεμότητες με τους πρώην. Αυτό είναι αποκλειστική αρμοδιότητα του ίδιου! Για μένα είναι θέμα αξιοπρέπειας! Δεν μπορώ να φανταστώ το τωρινό μου αγόρι να με ξελασπώνει από καταστάσεις του παρελθόντος. Οι αισθηματικές μας περίοδοι, δεν πρέπει να αλληλοκαλύπτονται γιατί μόνο σε κακό θα βγει για τους εμπλεκόμενους! Κλείνουμε ένα κεφάλαιο και ανοίγουμε ένα άλλο! Δεν τα μπερδεύουμε! Οι σχέσεις πρέπει να κρατιούνται σε κάποιο επίπεδο και αυτό εξαρτάται αποκλειστικά από εμάς! Δεν επιβαρύνουμε τους ανθρώπους που έχουμε δίπλα μας με θέματα που δεν τους αφορούν και ασφαλώς δεν πρέπει να το δεχτούμε στην περίπτωση που το κάνουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Δεν συνεννοούμαστε αγαπητέ αλλά δεν πειράζει! Επειδή δεν μπορώ να σου κάνω ανάλυση της σκέψης μου (δεν νομίζω να σε αφορά κιόλας), θα σου πω μόνο δύο λόγια. Είμαι υπέρ της υποστήριξης, της βοήθειας, της προσοχής, της ανακούφισης και γενικά του "δοσίματος" προς το έτερον ήμισυ. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι τι δουλειά έχει ο νυν να ξεκαθαρίζει τις εκκρεμότητες με τους πρώην. Αυτό είναι αποκλειστική αρμοδιότητα του ίδιου! Για μένα είναι θέμα αξιοπρέπειας! Δεν μπορώ να φανταστώ το τωρινό μου αγόρι να με ξελασπώνει από καταστάσεις του παρελθόντος. Οι αισθηματικές μας περίοδοι, δεν πρέπει να αλληλοκαλύπτονται γιατί μόνο σε κακό θα βγει για τους εμπλεκόμενους! Κλείνουμε ένα κεφάλαιο και ανοίγουμε ένα άλλο! Δεν τα μπερδεύουμε! Οι σχέσεις πρέπει να κρατιούνται σε κάποιο επίπεδο και αυτό εξαρτάται αποκλειστικά από εμάς! Δεν επιβαρύνουμε τους ανθρώπους που έχουμε δίπλα μας με θέματα που δεν τους αφορούν και ασφαλώς δεν πρέπει να το δεχτούμε στην περίπτωση που το κάνουν!


Αυτος μας ειπε οτι ο πρωην της την ενοχλει ενω του έχει πει να σταματησει αρα αν εσενα σου έλεγε ο δικος σου οτι τον ενοχλει η πρώην του δεν θα έπαιρνες ένα τηλεφωνο να τον ρωτησεις γιατι το κανει αυτο. Δικαιούται να ξέρει πιστευω. Και ειναι και αυτο μια μορφη υποστηριξης. Να ξεκαθαρισει τη θεση της ειναι δικη της δουλεια συμφωνω αλλα αν ο αλλος δεν καταλαβαινει και συνεχιζει να ενοχλει δεν φαινεται και πολυ υποστηρικτικο να του πεις ξέρεις λυσε το μονος σου ή μονη σου. Μπορει να χρειαστεις ακομα και σαν μάρτυρας. Λέμε τωρα για ακραιες περιπτώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτος μας ειπε οτι ο πρωην της την ενοχλει ενω του έχει πει να σταματησει αρα αν εσενα σου έλεγε ο δικος σου οτι τον ενοχλει η πρώην του δεν θα έπαιρνες ένα τηλεφωνο να τον ρωτησεις γιατι το κανει αυτο. Δικαιούται να ξέρει πιστευω. Και ειναι και αυτο μια μορφη υποστηριξης. Να ξεκαθαρισει τη θεση της ειναι δικη της δουλεια συμφωνω αλλα αν ο αλλος δεν καταλαβαινει και συνεχιζει να ενοχλει δεν φαινεται και πολυ υποστηρικτικο να του πεις ξέρεις λυσε το μονος σου ή μονη σου. Μπορει να χρειαστεις ακομα και σαν μάρτυρας. Λέμε τωρα για ακραιες περιπτώσεις.


Πιθανότατα ο χωρισμός με τον πρώην της είναι πρόσφατος κι αυτός δεν τον έχει ξεπεράσει ακόμα. Σ΄αυτήν την περίπτωση εξαρτάται από το επίπεδο που έχει αυτός ο άνθρωπος ώστε να τον διαχειριστεί αξιοπρεπώς. Από τη συμπεριφορά του δείχνει ότι μόνο αξιοπρέπεια δεν έχει καθώς συνεχίζει να τρέφει κτητικά συναισθήματα γι αυτήν προσπαθώντας να αποκτήσει έλεγχο στο παρόν της. Δεν ξέρω αν θα σταματήσει σ΄αυτά που κάνει τώρα ή αν ο εγωισμός του, η ζήλεια του, η ανασφάλειά του ή η μειονεξία που σίγουρα αισθάνεται, τον κάνουν να προβεί σε ακραίες συμπεριφορές. Εγώ λοιπόν σε καμία περίπτωση δεν θα ενέπλεκα τον νυν σύντροφο μου σ΄αυτήν την κατάσταση! Και ασφαλώς δεν θα δεχόμουν και το αντίθετο δηλ. το να εμπλακώ εγώ ζητώντας εξηγήσεις από μια πρώην του για τη συμπεριφορά της!΄Αποψή μου αγαπητέ, δεν είναι υποχρεωτικό να συμφωνούμε!΄Ολα καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Μα δεν είναι το θέμα να επέμβει για να ''σώσει'' την κοπέλα του.Όμορφο είναι που ενδιαφέρεται για εκείνη,αλλά δεν βρίσκω ωφέλιμο να δίνεις σε κάποιον μασημένη τροφή.Δεν είναι σπάνιο φαινόμενο τέτοιοι τύποι .Εφόσον έπεσε σε τέτοιον πρέπει να βρεί τρόπο να αντιμετωπίσει τις φοβίες της και να του σπάσει τον τσαμπουκά, γιατί όσο θα την βλέπει τρομαγμένη να μη του θέτει αυστηρά και τελεσίδικα όρια, δεν θα σταματήσει να ενοχλεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Α! Τωρα θυμηθηκαμε το τελεσιδικο; :P εγω τα έλεγα αυτα πέρυσι :P

εν παση περιπτωση οπως ειπε και η Λένω (περιεργο ονομα ομολογω) ο καθενας κάνει τις κινησεις του.
Αναλογα κρινει και κινειται. Απλα εμενα μου έκανε εντυπωση που έκρινε μια κινηση ως εφηβικη απο τη στιγμή που δεν ξέρει
πως θα το χειριστει κάποιος και τι θα καταφέρει. Που ξέρεις μπορει κάποιος απο αυτη την ας το πουμε τολμηρη κινηση να ειχε πολλαπλά οφέλη.

Καταρχην να διαπιστωνε νωρις οτι προκειται περι μιας τυπισας η οποια θέλει να ανακατευει το κοσμο.
Επικινδυνη κατηγορια δηλαδη και απαγορευτική ως προς τον χαρακτήρα.
Μπορει να μην ειναι η παραπανω κατηγορια ομως και να λυνοταν το θέμα ακομα και έτσι ή να διαπιστωνε και πάλι ο νυν τι ρολο βαράει ο πρώην εγω αν ακουσω ή δω κάποιον μπορω πιστευω να καταλαβω κατα ποσο ειναι "επικινδυνος" ή οχι ειτε να υλοποιησει απειλές ειτε οχι. Ως ενα σημειο μπορω γιατι γενικά εχω αντιμετωπισει κάποιες διαμάχες ως τωρα.

Πάντα πρέπει να αποφευγεις ανουσιες κοντρες και διαμαχες εννοειται αλλα κάποιες δεν θα μπορέσεις να τις αποφυγεις. Γνωμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Α! Τωρα θυμηθηκαμε το τελεσιδικο; :P εγω τα έλεγα αυτα πέρυσι :P


Δεν σε κατάλαβα..Εγω δεν θυμάμαι τι έφαγα χτές λες να θυμάμαι τι έλεγες πέρυσι;:laugh:
Τέλος πάντων το παιδί λέει οτι είναι σίγουρος οτι πραγματικά την ενοχλεί.Με αυτά τα δεδομένα μίλησα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Δεν σε κατάλαβα..Εγω δεν θυμάμαι τι έφαγα χτές λες να θυμάμαι τι έλεγες πέρυσι;:laugh:
Τέλος πάντων το παιδί λέει οτι είναι σίγουρος οτι πραγματικά την ενοχλεί.Με αυτά τα δεδομένα μίλησα..

Καλα προφανως χιουμορ έκανα. :P
Εγω δεν μπορω να καταλαβω ομως το εξής .... λέμε οτι ειμαστε δοτικοι οτι υποστηριζουμε, οτι το ενα οτι το άλλο και ολα αυτα ειναι ωραια λογια. Οταν έρχεται ομως η στιγμη λέμε πρέπει να το λυσεις μονος σου. Και τελικά που θα γινουμε δοτικοι σε τι; σε οτι επιλέγουμε εμεις; σε οτι μας συμφέρει;;; εγω δε βλεπω καμια δοτικοτητα σε αυτο το πράγμα.

Έχεις μια κοπελα ή ενα αγορι και αντιμετωπιζει ένα προβλημα και στο λέει. Η ελάχιστη κινηση ενδιαφεροντος ειναι τουλαχιστον να πάρεις ενα τηλεφωνο να ενδιαφερθεις για το προβλημα. Μερικοι και μερικες δέχομαι οτι δεν έχουν το τάκτ ουτε τον τροπο να το κάνουν. Και το λεω αυτο διοτι ακομα και σε δικά τους προβληματα που έχουν με κάποιον δεν μπηκαν ποτέ στο κοπο να πάνε στα ισια και να το συζητησουν παρα προτιμησαν ειτε .... τη λυση να το ρουφιανέψουν πχ στον προϊσταμενο απευθειας (σε επαγγελματικο επιπεδο) ειτε να κοψουν τη καλημέρα (σε προσωπικο επιπεδο) ειτε να ειδοποιησουν την αστυνομια (αυτο και αν ειναι...) προσωπικα ανθρωπος που θα το εκανε σε μενα αυτο μετα θα ειχε στιγματιστει οτι ψάχνεται για φασαριες και οτι ειναι δικομανής.


Ναι αλλα τα προβληματα δεν λυνονται έτσι. Κάποιες φορές λύνονται κάποιες άλλες ομως οχι. Δεν νομιζω οτι ειναι κατι τοσο τρομερο να πάρεις τηλέφωνο τον άλλον που ενοχλει την κοπελα σου οταν ειστε μαζι και τη σπάει και σε σενα γιατι τα ακαλεστα τηλεφωνήματα ειναι πάντα ενοχλητικά ειδικα οταν έχεις προσωπικές στιγμες.


Εγω που το απογευμα πάω να τρέξω και να χαλαρώσω στο ποδηλατοδρομο δεν μου ειναι και οτι καλυτερο να με πάρουν τηλέφωνο και να με σκοτίσουν.... αν με θές κάτι το πρωϊ ως τις 4 το απογευμα που ειμαι στη δουλειά ... μετά τέλος μονο για κάτι πολυ επειγον χαλαρωνει ο άνθρωπος κοιμαται , πάει γυμναστηριο , γεμιζει τη μπανιέρα καυτο νερο και μπαινει μέσα .... βγαινει με τους φιλους του. Βγαινει με τη κοπέλα του ... σοβαρα τωρα θα παιρνει ο άλλος και θα ενοχλει και δεν θα ειναι και δικο μου θέμα; παθητικη ειναι αυτη η στάση σορρυ κιολας.



Το πολυ πολυ να ειναι ένα αποτυχημενο τηλέφωνο και να συνεχιζει ο αλλος τα δικά του.

Ναι αλλα τοτε έχεις το πάτημα οτι εκτος απο την κοπελα τον ειδοποιησες και εσυ και σε αγνόησε. Εμενα αυτη ηταν η σκέψη μου και το τηλέφωνο δεν θα ηταν ουτε απειλητικο ουτε τραμπουκικο.

Εννοειται πως το επιχειρημα οτι ναι ειμαι δοτικος αλλα σε αυτη τη περιπτωση οχι μωρε λυσε το μονος σου και δεν ειναι δικο μου θέμα εμενα δεν με πειθει. Και δειχνει εναν ανθρωπο που δεν ειναι έτοιμος να μου σταθει , έχει αμφιβολιες , και ισως ουτε στο μελλον θα μπορέσει να σταθει σε κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
μα σορρυ αλλα προτιμω την ωμη πραγματικοτητα παρα το χαιδεμα.
σιγα η αστυνομια να μην ασχοληθει με εφηβικα ταπεραμεντα.

Κατι τετοια λεμε και δινουμε πατηματα σε μερικους κομπλεξικους αστυνομικους που νομιζουν οτι ειναι αφεντικα και μαγκια και ξεχνανε οτι δουλευουν για το κρατος και τον πολιτη :rolleyes:.

Πληρωνονται απο τους φορους ολων,και οταν μια κοπελα νιωθει οτι κινδυνευει ακομα και τιποτα να μην τρεχει,οφειλει να κανει συστασεις ή και να στειλει περιπολικο το κεντρο εκει εαν ειναι αναγκη.Εαν δεν εβγαινε με κανεναν αυτη την περιοδο και ηταν εντελως απροστατευτη τι θα συνεβαινε;Δεδομενου οτι δεν ειναι 5 χρονων και δεν κανει τηλεφωνικες φαρσες,αξιζει την ιδια προσοχη με οποιοδηποτε αλλο εγκλημα που θα μπορουσε να γινεται εκεινη την στιγμη. Λιγοι εχουν βιοπραγησει η και σκοτωσει πρωην τους ολα αυτα τα χρονια που βλεπουμε στις ειδησεις επειδη ηταν ετσι εμμονικοι;Η δουλεια της αστυνομιας ειναι να καταστελει το εγκλημα και να δινει το αισθημα της ασφαλειας. Ποιος νοημων ανθρωπος θα ενιωθε ασφαλης εαν εκανε μια σοβαρη καταγγελια για απειλες και γελαγαν η δεν εδιναν σημασια; Δυστυχως υπαρχουν επιτηδειοι που και φαρσες κανουν και απ'ολα,οποτε αναγκαστικα η αστυνομια θα πρεπει να κουραστει παραπανω και να δωσει την απαραιτητη σημασια σε οσα πιο πολλα περιστατικα μπορει εκεινη την στιγμη. Εαν δεν κατανοει καποιος την σημασια αυτου και βαριεται που ζει καλο θα ηταν να τεθει εκτος του αστυνομικου σωματος.Ας βρει μια αλλη δουλεια που δεν εχει τοσες η και καθολου απαιτησεις και ηθικη ευθυνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Κατι τετοια λεμε και δινουμε πατηματα σε μερικους κομπλεξικους αστυνομικους που νομιζουν οτι ειναι αφεντικα και μαγκια και ξεχνανε οτι δουλευουν για το κρατος και τον πολιτη :rolleyes:.

Πληρωνονται απο τους φορους ολων,και οταν μια κοπελα νιωθει οτι κινδυνευει ακομα και τιποτα να μην τρεχει,οφειλει να κανει συστασεις ή και να στειλει περιπολικο το κεντρο εκει εαν ειναι αναγκη.Εαν δεν εβγαινε με κανεναν αυτη την περιοδο και ηταν εντελως απροστατευτη τι θα συνεβαινε;Δεδομενου οτι δεν ειναι 5 χρονων και δεν κανει τηλεφωνικες φαρσες,αξιζει την ιδια προσοχη με οποιοδηποτε αλλο εγκλημα που θα μπορουσε να γινεται εκεινη την στιγμη. Λιγοι εχουν βιοπραγησει η και σκοτωσει πρωην τους ολα αυτα τα χρονια που βλεπουμε στις ειδησεις επειδη ηταν ετσι εμμονικοι;Η δουλεια της αστυνομιας ειναι να καταστελει το εγκλημα και να δινει το αισθημα της ασφαλειας. Ποιος νοημων ανθρωπος θα ενιωθε ασφαλης εαν εκανε μια σοβαρη καταγγελια για απειλες και γελαγαν η δεν εδιναν σημασια; Δυστυχως υπαρχουν επιτηδειοι που και φαρσες κανουν και απ'ολα,οποτε αναγκαστικα η αστυνομια θα πρεπει να κουραστει παραπανω και να δωσει την απαραιτητη σημασια σε οσα πιο πολλα περιστατικα μπορει εκεινη την στιγμη. Εαν δεν κατανοει καποιος την σημασια αυτου και βαριεται που ζει καλο θα ηταν να τεθει εκτος του αστυνομικου σωματος.Ας βρει μια αλλη δουλεια που δεν εχει τοσες η και καθολου απαιτησεις και ηθικη ευθυνη.

Ακριβώς.

Να προσθέσω επίσης ότι η μαγκιά του κάθε ψυχάκια που κυνηγάει και απειλεί κοπέλες είναι μέχρι να τον σύρεις στην αστυνομία ή να του κάνεις μήνυση, μετά μαζεύονται.

Έχει τύχει περιστατικό σε μια φίλη μου, η οποία είχε καταγγείλει έναν τύπο που της έστελνε απειλητικά μηνύματα,
τύπου ότι θα δημοσιοποιήσει προσωπικές φωτογραφίες και μετά από μερικούς μήνες ο δικηγόρος του την παρακάλαγε για διακανονισμό.

Κανένας ψευτόμαγκας δεν μπορεί να σε περιορίζει ή να σε απειλεί είτε live είτε internetικά.
Υπάρχει ο νόμος και σοβαροί αστυνομικοί εκεί έξω όπου κάνουν πολύ σωστά τη δουλειά τους, σε αντίθεση με όσα πιστεύουν οι περισσότεροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,611 μηνύματα.
Φίλε μου Devil, λυπάμαι αλλά δεν θα συμφωνήσω μαζί σου. Ο/η πρώην του ενός μέλους του ζευγαριού, δεν έχει- και δεν πρέπει να έχει- ουδεμία αντιπαράθεση ή ανάμειξη με τον/ην νυν. Αντίθετα, όταν προχωράμε σε μια νέα σχέση, καλό είναι να έχουμε φροντίσει από πριν να κλείσουμε παλιούς λογαριασμούς, γιατί ο νέος σύντροφος δεν χρωστάει τίποτα για να μπλέκει.
Ο σύντροφος δεν είναι γονέας που οφείλει να προστατέψει το "ανήλικο" τέκνο. Άπαξ και ενηλικιωθεί, ή λύνει μόνος του τα θέματα του παρελθόντος του, ή (σε έσχατες περιπτώσεις) ζητάει την προστασία του νόμου.
Συνεπώς το τηλεφώνημα δεν νομίζω να βοηθήσει. Αντίθετα μπορεί και να αγριέψει τον "κολλιτσίδα" και εντείνει τις απειλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι ειναι αυτη η περιπτωση ομως ... οτι δηλαδη η κοπελα δεν έχει ξεκαθαρισει στον άλλον ισα ισα μας λεει οτι του ειπε και αυτος συνεχιζει. Επομενως υπάρχει προβλημα. Και σε αυτο αν δειξει ο άλλος οτι αποστασιοποιειται.... βασικα αυτο ειναι το συγχρονο προβλημα της κοινωνιας πιστευω και το βλέπω πολυ και στις δουλειες ... βλέπουμε το στραβο αλλα πάμε να το καλυψουμε με την απαθεια μας επειδη δεν θέλουμε να μπλέξουμε. Σε παρέες ομως και συζητησεις ολοι ειμαστε υπέρμαχοι του να αλλάξουμε ολο το κοσμο. Εμενα δεν μ αρεσει αυτη η σταση ζωης και ας διαφωνειτε μαζι μου. Δεν με πειράζει.

Και επισης θα ηθελα να μάθω τις απαντησεις στις ερωτησεις

"Αφου σου εχει πει να μην την ενοχλεις... για ποιο λογο το κάνεις;"

και που σκοπευεις να το πάς ολο αυτο; πιστευω αυτες οι 2-3 ερωτησεις θα ηταν πολυ ουσιαστικές και αναλογα την απαντηση θα βλέπαμε τι θα γινει.... οσο για το άν αγριέψει .... πωπω αληθεια;;; τωρα τρομαξα! :P

ο νομος επισης τι νομιζεις θα σου πει ... κάνε ασφαλιστικά μέτρα. Μιλατε ολοι για το νομο λες και ειμαστε το πιο αποτελεσματικο κράτος και κράτος προνοιας που ρυθμιζει άμεσα ολα τα ζητηματα.

Η αληθεια ειναι πως θα μπλέξεις με δικηγορους οι οποιοι ακομα και για συμβουλες θα ζητάνε 50άρια. Και τα ασφαλιστικά μέτρα κάνουν 700 ευρώ. Η δε μήνυση ... οκ την κάνεις. Με τι μάρτυρες; μονο τα γραπτά μηνυματα ειναι. Και το "Μην σας ξαναδω μαζι" δεν ειναι καν απειλή.

Εδω οι μισοι δεν θέλετε να εμπλακειτε με ενα απλο τηλέφωνο... θα πηγαινατε και μάρτυρες σε δικαστηριο;;; xaxaxaxa :loltooth:


τα δικαστηρια θέλουν μάρτυρες και λεφτά. Δεν λύνονται πάντα ετσι ολα τα προβληματα. Ειναι σαν να λέμε .... αντι να λυθει κάτι σε επιπεδο διπλωματιας το πάμε απευθειας για πολεμκη σύρραξη.

Επισης κάτι πολυ σημαντικο αν πάρει τηλέφωνο αυτον μπορει να μάθει και πράγματα που η άλλη δεν θέλει να του πει και του τα κρυβει. Γιατι αν αυτή αφηνει και στον πρώην παραθυράκι επιτηδες για να στελνει να το παιζει και καλά ενοχλημένη και ο άλλος (νυν) να γινεται ταυρος δεν θα το μαθει ποτέ αμα δεν μιλήσει ο νύν και με τον πρώην.

Μπορει να πάρεις τηλεφωνο και να σου πει ο άλλος τι λες ρε φιλε που εμενα μου χει πει η δικιά σου να μην της στέλνω .... πλάκα κανεις αντε ρωτησε την καλυτερα και να σου έρθει ενα κεραμύδι! Ειναι και αυτο ενα σενάριο το οποιο μπορει να παιζει και βεβαια δεν θα μάθεις αν δεν μιλήσεις με τον πρώην της.


Ειναι αρκετές εκεινες που δεν θέλουν να κοψουν με τον πρώην τους πέρυσι ειχε γινει τέτοια συζητηση εδώ με πολλές διαφωνιες και αντιδράσεις. Και που ξέρεις εσυ γιατι ο πρώην έχει πάρει τοσο θάρρος και ενοχλει.

Το έχει πάρει απο μονος του; μήπως παιζει και τιποτα άλλο; δεν χανεις κατι να κάνεις ενα τηλέφωνο και να μιλήσεις ηρεμα μαζί του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top