Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,380 μέλη και 2,454,826 μηνύματα σε 77,797 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 400 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τούρκικα τραγούδια

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13,688 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 09:26, 08-10-18:

Μού αρέσουν τα τούρκικα τραγούδια και αρκετά έχουν γίνει και στα ελληνικά ή και το ανάποδο. Εδώ ας βάζουμε τούρκικα τραγούδια ή μίξεις ελληνικών και τούρκικων τραγουδιών!

Αρχίζω με το τραγούδι που στα ελληνικά λέγεται Φιλάκια του Πανταζή. Στα τούρκικα μού αρέσει πολύ περισσότερο!

Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13,688 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 09:30, 08-10-18:

Αυτό είναι το τραγούδι Καίγομαι πάλι του Πανταζή.

Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 09:34, 08-10-18:

Εδώ μια Τουρκάλα, η Fide Koksal, που ήρθε στην Ελλάδα και τη γνωρίσαμε μέσα από το Fame Story. Έμεινε στην Ελλάδα και έκανε καριέρα εδώ. Στο Αρχιπέλαγος με τον Στάθη Ραφτόπουλο.

Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 09:41, 08-10-18:

Εδώ το τραγούδι Μια πίστα από φώσφορο της Αλεξίου σε μια υπέροχη ερμηνεία στα τούρκικα.

Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 09:45, 08-10-18:

Μια πολύ πετυχημένη συνεργασία με τη μίξη δύο υπέροχων φωνών. Sertab Erener και Μαντώ στο Ask - Φως.

Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 09:53, 08-10-18:

Η τούρκικη έκδοση του τραγουδιού Χαμοπούλια του Μπάση.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,473 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 17:34, 08-10-18:

Ένα πολύ παλιό και πολύ γνωστό τουρκικό τραγούδι είναι το "Bekledim De Gelmedin". Το τραγουδούσαν οι Έλληνες στη Μικρά Ασία πριν το 1922 και το είχαν και σαν νανούρισμα. Υπάρχει και με Ελληνικούς στίχους και τίτλο "Σε περίμενα να 'ρθεις".

Εκτέλεση στα τουρκικά από το Στέλιο Καζαντζίδη:

Εκτέλεση στα ελληνικά από το Νίκο Ξανθόπουλο:

Υ.Γ. Όταν ήμουνα μικρό παιδί, στη γειτονιά μου ζούσε ένας πολύ γέρος από τη Σμύρνη που έβγαινε στην αυλή του και το τραγουδούσε συνέχεια παίζοντας ένα όργανο που μάλλον ήταν μαντολίνο. Πέθανε όταν ήμουν 10 χρονών. Τώρα σκέφτομαι ότι πολύ θα ήθελα να πάω στον τάφο του και να του βάλω να "ακούσει" το τραγούδι του...
2
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,660 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 19:23, 08-10-18:

1
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Διάσημο Μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Losing all hope, was freedom! έγραψε: στις 22:58, 10-10-18:

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Lysippe

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τούρκικα - Από abracadabra!
      Το θέμα έχει λάβει 95 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Άλλες γλώσσες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-02-18 στις 12:26.
    • Τουρκικά ή ολλανδικά; - Από EvangeliaAthens
      Το θέμα έχει λάβει 15 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-01-18 στις 15:55.
    • Μα καλά τούρκικα; - Από ntinaki
      Το θέμα έχει λάβει 416 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-08-09 στις 01:06.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα