• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ζαλάδες

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,163 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά θέλω να σας ρωτήσω κάτι την Δευτέρα είχα πονοκέφαλο και μου πέρασε.Απο την Τετάρτη όμως έχω κάτι σαν ζαλάδα και όταν κουνάω το κεφάλι μου ζαλίζομαι.Ξερεται τι μπορεί να είναι;Σας παρακαλώ απαντήστε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinantia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinantia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά θέλω να σας ρωτήσω κάτι την Δευτέρα είχα πονοκέφαλο και μου πέρασε.Απο την Τετάρτη όμως έχω κάτι σαν ζαλάδα και όταν κουνάω το κεφάλι μου ζαλίζομαι.Ξερεται τι μπορεί να είναι;Σας παρακαλώ απαντήστε μου.

Το σύνηθες είναι πρόβλημα με τον αυχένα. Περαστικά.
Παράτα το πολύ σκύψιμο σε κινητά και υπολογιστές (ή απ'το διάβασμα :P) και αν συνεχίσει, επισκέψου έναν ειδικό. Όλα αυτά που γράφω είναι εμπειρικά, δεν μπορώ να ξέρω τί έχεις πραγματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,442 μηνύματα.
Σεξ το καλυτερο αναλγητικο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά θέλω να σας ρωτήσω κάτι την Δευτέρα είχα πονοκέφαλο και μου πέρασε.Απο την Τετάρτη όμως έχω κάτι σαν ζαλάδα και όταν κουνάω το κεφάλι μου ζαλίζομαι.Ξερεται τι μπορεί να είναι;Σας παρακαλώ απαντήστε μου.


:console:
Με μια πρώτη ματιά είναι περιφερικής αιτιολογίας και αυτό φτιάχνει με τον καιρό. Πιθανότατα οι κεφαλαλγία που έίχες να μην συσχετίζεται με το ζάλη που έχεις τώρα. Όταν κουνάς το κεφάλι σου το αιθουσοφθαλμικό σύστημα δεν συνεργάζεται σωστά με το οφθαλμοκινητικό και η ζάλη που νιώθεις θα πρέπει να είναι παρόμοια με την ναυτία των ταξιδιωτών, το αφήνεις να περάσεις

Αν τα συμπτώματα επιμείνουν τότε πας πρώτα σε ΩΡΛ και αν δε σου βρίσκει κάτι σε νευρολόγο ώστε να σου γράψει μα μαγνητική.


Αρχική δημοσίευση από: The Mountain
Να μην κουνάς το κεφάλι σου.
50 ευρώ.

Εδώ ο Mountain κάνει σωστή παρατήρηση. Αν πας σε ιατρό ουσιαστικά θα σου δώσει οδηγίες για μείωση της συμπτωματολογίας και θα σου χρεώσει μία επίσκεψη για αυτό που σε πολλούς ιατρούς είναι 50 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά θέλω να σας ρωτήσω κάτι την Δευτέρα είχα πονοκέφαλο και μου πέρασε.Απο την Τετάρτη όμως έχω κάτι σαν ζαλάδα και όταν κουνάω το κεφάλι μου ζαλίζομαι.Ξερεται τι μπορεί να είναι;Σας παρακαλώ απαντήστε μου.


Χαμηλή πίεση, άγχος, ψυχοσωματικά, λαβυρινθος αυτιού, αυχενικό;
Μόνο ένας γιατρός θα σου λύσει την απορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ελεγξε και την οραση σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά θέλω να σας ρωτήσω κάτι την Δευτέρα είχα πονοκέφαλο και μου πέρασε.Απο την Τετάρτη όμως έχω κάτι σαν ζαλάδα και όταν κουνάω το κεφάλι μου ζαλίζομαι.Ξερεται τι μπορεί να είναι;Σας παρακαλώ απαντήστε μου.

Μπορεί να περνάς κάποια ίωση πολύ ελαφρά (τσέκαρε αν έχεις κι άλλα συμπτώματα που έχεις αγνοήσει π.χ. μυαλγίες ή εύκολη κόπωση τις τελευταίες 3-4 ημέρες), αλλιώς το πιθανότερο είναι να οφείλεται στο κλίμα. Π.χ. αν είσαι σε μέρος με αρκετή υγρασία ή σε μέρος που εισπνέεις πολλή αιθαλομίχλη ή καίνε ό,τι να 'ναι οι γείτονες για θέρμανση (εγώ ΠΑΝΤΑ έχω πονοκέφαλο από αυτά).
Αν το "κουνάω το κεφάλι μου και ζαλίζομαι" σημαίνει ότι γυρίζει το δωμάτιο γύρω σου, πρέπει να επισκεφτείς έναν ΩΡΛ γιατί είναι ίλιγγος θέσης.
Αν κάπως καταφέρεις να τα αποκλείσεις όλα αυτά, μπορεί να είναι μυοσκελετικό θέμα, οπότε βελτιώνεις την στάση του σώματός σου ή/και δεν μένεις πολλή ώρα στην ίδια καθιστή θέση.
Αν κανένα από όλα αυτά οδηγήσει κάπου, πηγαίνεις σε νευρολόγο για μια μαγνητική εγκεφάλου. Η όρασή σου πώς είναι; Έχεις πάει σε οφθαλμίατρο πρόσφατα;

Α και αυτό που είπε ο Mountain "μην κουνάς το κεφάλι σου", ναι ήταν medical joke αλλά μέσα σ όλα είχε και δίκιο. Είναι σαν να έχεις χτυπήσει κάπου και να πονάς όταν το ακουμπάς και συ πας και το ακουμπάς συνέχεια για να δεις ότι πονάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr Nick

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλησπέρα παιδιά θέλω να σας ρωτήσω κάτι την Δευτέρα είχα πονοκέφαλο και μου πέρασε.Απο την Τετάρτη όμως έχω κάτι σαν ζαλάδα και όταν κουνάω το κεφάλι μου ζαλίζομαι.Ξερεται τι μπορεί να είναι;Σας παρακαλώ απαντήστε μου.


Τίποτα δεν είναι πάρε ενα ντεπόν και θα είσαι οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,163 μηνύματα.
Έχω πάρει αλλα τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πως είσαι σήμερα Φώτη; Θα πρέπει να έχεις βελτίωση σε σχέση με πριν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,163 μηνύματα.
Είμαι λίγο καλύτερα.Βεβαια δεν μπήκα καθόλου στο κινητό χθες το βράδυ γιατί κατα 90% είναι από τα μάτια μου γιατί ζαλίζομαι όταν διαβάζω στο κινητό.
Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Είμαι λίγο καλύτερα.Βεβαια δεν μπήκα καθόλου στο κινητό χθες το βράδυ γιατί κατα 90% είναι από τα μάτια μου γιατί ζαλίζομαι όταν διαβάζω στο κινητό.
Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια.


Αχ αυτό το κινητό....
Και εγώ έχω μούδιασμα στα χέρια.
Μέχρι όμως να ανακαλύψουν ότι είναι από αυτό πέρασα από όλες τις εξετάσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,163 μηνύματα.
Ξέρετε αν υπάρχουν γυαλιά για ξεκούραση-διάβασμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά θέλω να σας ρωτήσω κάτι την Δευτέρα είχα πονοκέφαλο και μου πέρασε.Απο την Τετάρτη όμως έχω κάτι σαν ζαλάδα και όταν κουνάω το κεφάλι μου ζαλίζομαι.Ξερεται τι μπορεί να είναι;Σας παρακαλώ απαντήστε μου

Κάντου μακια να περάσει

100€
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Update για το πώς είσαι, Φώτη;

Όσο για την ερώτησή σου περί γυαλιών, υπάρχουν γυαλιά ξεκούρασης, αλλά θα σου πρότεινα μια επίσκεψη σε έναν οφθαλμίατρο - ιδίως εάν έχεις καιρό να πας. Μπορεί να χρειάζεσαι γυαλιά, αλλά πρέπει και να συμβαδίζουν με τους βαθμούς σου. Αυτό για να είσαι σίγουρος, μα και για να μη πληρώνεις άδικα. Επίσης, να προσθέσω πως η ζαλάδα μπορεί να οφείλεται στη συνεχόμενη χρήση. Να έχεις σωστή στάση σώματος, να κάνεις διαλείμματα και να ρίχνεις τη ματιά σου εκεί που υπάρχει βάθος.

Εάν επιμένουν τα συμπτώματα, να το κοιτάξεις. Ο fockos κι η Ερινύς ήταν κατατοπιστικότατοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,163 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά τα συμπτώματα έχουν υποχώρηση στο μισό.Ευχαριστω πολύ για την βοήθεια.Για τα μάτια το είπα επειδή με πονούσαν και ήταν κόκκινα όμως ο φαρμακοποιός μου είπε να βάλω 2-3 φορές τεχνητά δάκρυα και μου πέρασαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Κανεις άλλος που ζαλίζεται κάθε, μα κάθε φορά όταν σηκώνεται ή μόνο εγώ υποφέρω εδώ μέσα; :P Και δεν το παθαινω μόνο όταν σηκώνομαι απότομα, αλλά μερικες φορές ακόμα και όταν σηκώνομαι σιγά σιγά ή σκύβω κτλ. Φαντάζομαι εκτός από τα κλασικά, πολύ νερό, τακτικά γεύματα κτλ δεν υπάρχει άλλη λύση ε; Μερικες φορές πρέπει να κρατιέμαι για να μην σωριαστω. Πείτε και εσεις τον πόνο σας :look:
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Κανεις άλλος που ζαλίζεται κάθε, μα κάθε φορά όταν σηκώνεται ή μόνο εγώ υποφέρω εδώ μέσα; :P Και δεν το παθαινω μόνο όταν σηκώνομαι απότομα, αλλά μερικες φορές ακόμα και όταν σηκώνομαι σιγά σιγά ή σκύβω κτλ. Φαντάζομαι εκτός από τα κλασικά, πολύ νερό, τακτικά γεύματα κτλ δεν υπάρχει άλλη λύση ε; Μερικες φορές πρέπει να κρατιέμαι για να μην σωριαστω. Πείτε και εσεις τον πόνο σας :look:

απο αιματοκριτη εχεις κανει καμια εξεταση να δεις πως πας? :P
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Κανεις άλλος που ζαλίζεται κάθε, μα κάθε φορά όταν σηκώνεται ή μόνο εγώ υποφέρω εδώ μέσα; :P Και δεν το παθαινω μόνο όταν σηκώνομαι απότομα, αλλά μερικες φορές ακόμα και όταν σηκώνομαι σιγά σιγά ή σκύβω κτλ. Φαντάζομαι εκτός από τα κλασικά, πολύ νερό, τακτικά γεύματα κτλ δεν υπάρχει άλλη λύση ε; Μερικες φορές πρέπει να κρατιέμαι για να μην σωριαστω. Πείτε και εσεις τον πόνο σας :look:
Μήπως να πας να κάνεις εξετάσεις; Είχα κι εγώ παρόμοια συμπτώματα παλιότερα και ήταν λόγω έλλειψης B12 :worry:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top