[SPOILERS INSIDE!] The Harry Potter books thread!!

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
λοιπόν ο RAB είπε η Rowling σε συνέντευξη ότι είναι ο Regulus Black, ο αδελφός του sirius!!! Ναι, το mugglenet εννοώ!!! Εκεί το είχα διαβάσει και αυτό, πριν λίγο καιρό.
(Συγγνώμη, δεν κατάλαβα πώς κάνω spoiler tag:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
νι :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Καταρχας Palladin , για να βαλεις spoiler tags απλα πριν το κειμενο που θελεις να μην φαινεται, βαζεις
και στο τελος αυτου
.

Τωρα, οσον αφορα το βιβλιο:

Δυστυχως νομιζω οτι μεχρι το τελος του 7ου βιβλιου - οποτε ισως και επιστρεψουν οσοι δεν εχουν πεθανει "στον αγωνα" στο σχολειο τους- δεν θα δουμε Hogwarts. Κατι το οποιο σημαινει οτι θα υπαρχει περισσοτερη δραση, και λιγοτερες sub-plots και χιουμοριστικες ιστοριες...Εγω παντως στεναχωρεθηκα οταν το διαβασα αυτο. :(

Ακομα, μου εκανε εντυπωση οτι ο Slughorn, ενω ηταν προσωπικη επιλογη του Dumbledore, και επεμεινε ωστε να τον πεισει, σε σημειο που να παρει και τον Χαρι μαζι του, δεν επαιξε ουσιωδη ρολο σε αυτο το βιβλιο... Πιθανολογω οτι θα παιξει καποιον σημαντικο ρολο στο επομενο βιβλιο, μιας και η JKR δεν μας εχει συνηθισει σε αχρεαιστους ηρωες ή να μην εχει φροντισει προ πολλου για αυτα που γραφει. ;)

Αποψη μου - σε σημειο βεβαιοτητας- ειναι οτι ο Snape δεν ειναι με το μερος των Θανατοφαγων! Θεωρω οτι σκοτωσε τον Dumbledore αναγκασμενος απο τον ορκο που ειχε δωσει, και με την κατανοηση του Dumbledore. Νομιζω οτι το "Σε παρακαλω Snape" δεν ηταν ικεσια για να του χαρισει τη ζωη, αλλα για να του την παρει (ωστε να μην αποκαλυφθει ο Χαρι) ή για να προστατευσει μετεπειτα τον Χαρι. Θα ηταν ιδιαιτερως παραξενο να ειχε πειστει ο Dumbledore για την αθωοτητα του Snape και τελικα να ηταν λανθασμενος...

Οσο για το επομενο βιβλιο, ας κανω καποιες υποθεσεις:
Απο το 4ο - νομιζω- βιβλιο και μετα αρχιζει και παρουσιαζεται ολοενα και περισσοτερο ως "Εκλεκτος" ο Χαρι. Επομενο ειναι να ακολουθησει την πορεια του Εκλεκτου-Μεσσια...και να πεθανει θυσιαζομενος για τους υπολοιπους στο τελος. Θεωρω οτι αυτο θα συμβει ειτε σε καποια μαχη του με τον Voldermort στην οποια θα προσπαθει να σωσει τον Νεβιλ ( ο οποιος θα αποδειχτει οτι ειναι στην πραγματικοτητα το παιδι της προφητειας- θυμηθειτε το 5ο) ειτε γιατι ο ιδιος θα ειναι...ο τεταρτος Πεμπτουσιωτης! Το τελευταιο (οτι ο ιδιος ειναι ενας ζωντανος Πεμπτουσιωτης) το διαβασα σε καποιο ξενο φορουμ ως ιδεα και μου φανηκε εξαιρετικα πρωτοτυπη. Το ξερω οτι ειναι παρατραβηγμενο - :O - , αλλα εχοντας τοσο στενη σχεση με τον Voldermort, αφου μπορει ο ενας να διεισδυει στις σκεψεις του αλλου, ο Voldermort αναγεννηθηκε απο το αιμα του Χαρι, ή οτι ο Χαρι εχει καποιες απο τις ιδιοτητες του Voldermort, συν το οτι ειναι ο μοναδικος εκ των τεσσαρων Hocruxes ο οποιος δεν εχει ξεκαθαριστει τι ειναι...με βαζει σε σκεψεις!

Ως αντεπιχειρηματα στα παραπανω φυσικα μπορουν να ειπωθουν οτι:
α) Τοτε γιατι να θελει ο Voldermort να σκοτωσει τον Χαρι αφου περιεχει και ενα κομματι της δικης του ψυχης;
β) Οτι γενικα αν πεθανει ο Χαουρι θα παθουν καμια 30 εκατομμυρια παιδια καταθλιψη!
γ) Τι βιβλια θα γραψει μετα η JKR (ok εχει πει οτι το 7ο βιβλιο θα ειναι και το τελευταιο της σειρας, αλλα αυτα μας τα ειπαν και αλλοι! Ποσο μαλλον οσο πουλουν τρελα και τα βιβλια και οι ταινιες!) ;

Α και Michelle, εγω το λατρεψα το βιβλιο, και μαλιστα κυριως επειδη
πεθανε ο Νταμπλντορ και χωρισε ο Χαρι με τη Τζινι.
Φυσικα, δεν ειναι θεμα σαδισμου, απλα θεωρω οτι ετσι θα ειναι πολυ πιο ωριμος στο 7ο και θα βασιστει πολυ πιο πολυ στις δικες του δυναμεις...Ακομα, το οτι δεν ειναι σαν ολα τα υπολοιπα παιδικα βιβλια, παροτι -οπως και να το κανουμε- αυτο ειναι το βασικο του κοινο, με εντυπωσιαζει, :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως ελπίζω να μην είναι ο χάουρι horcrux... θα είναι τραγικό :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Πάντως ελπίζω να μην είναι ο χάουρι horcrux... θα είναι τραγικό :'(

Τραγικο...και ομως τοσο ομορφο...:whistle:

(Καλα οτι αντιπαθω τον Χαρι ως χαρακτηρα το γνωριζω ουτως ή αλλως, αλλα εδω δεν το λεω για αυτο. Νομιζω οτι θα ειναι οντως μια πολυ ομορφη ιστορια, αν και οπως λες, πολυ τραγικη. That's what great books are made of!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ο snape δεν είναι με τπτ με το μέρος του voldemort (κόβω τα @@ μου), θα παίξει σίγουρα τρομερά σημαντικό ρόλο. καθ' όλη τη διάρκεια του έτους τσακωνόταν εξάλλου με τον dd (λόγω unbreakable vow) και το please κι εγώ πιστεύω πως ήταν please, kill me. εξάλλου το αντίστροφο δεν ταιριάζει με τον χαρακτήρα του dd. άλλωστε ο αγώνας δρόμου του dd καθ' όλη τη διάρκεια του έτους και η αδιαφορία απέναντι στο τι μπορεί να του συμβεί (έλα μωρέ, ας κάψουμε ένα χέρι) δείχνει πως ξέρει ότι τα ψωμιά του είναι λίγα...

όσον αφορά το θέμα χάρι - horcrux, σίγουρα δεν έγινε horcrux με τη θέληση του voldemort, εξάλλου είχε ήδη φτιάξει τα 7 (και υποτίθεται ότι έχει σημασία τον εν λόγω νούμερο) horcruxes. δε νομίζω να είναι, τι να πω.

όσον αφορά το ποιό είναι το παιδί της προφητείας, χμ, αν λάβουμε υπόψιν όσα έχουνε συμβεί, δεν πολυστέκει να είναι ο νέβιλ... αλλά αν σκεφτούμε ότι τα περισσότερα απο αυτά που συνδέουν τον χάρι με τον βόλντεμορτ συνέβησαν ως αποτέλεσμα της επιλογής του βόλντεμορτ, δε θα μου κάνει και τρομερή έκπληξη. αν και για να είμαι ειλικρινής, θα μου φανεί πέρα ως πέρα ηλίθιο.

r.a.b. είπαμε ότι είναι ο regulus, ο οποίος εικάζω ότι ήταν ο πρώτος μάγος που ανακάλυψε το μυστικό του βόλντεμορτ και για αυτό και δολοφονήθηκε. τώρα το πόσο ισχυρός μάγος ήταν και το πως πήρε το horcrux (είχε συνοδεία η οποία και τον "έδωσε" στον αφέντη ιθανολογώ...) ελπίζω να τα μάθουμε κάποια στιγμή. btw, είναι πολύ πιθανό το εν λόγω horcrux να φυλάσσεται (εν αγνοία όλων) στο σπίτι του sirius...

we will see. πείτε και τπτ άλλο :-).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
(Καλα οτι αντιπαθω τον Χαρι ως χαρακτηρα το γνωριζω ουτως ή αλλως, αλλα εδω δεν το λεω για αυτο. Νομιζω οτι θα ειναι οντως μια πολυ ομορφη ιστορια, αν και οπως λες, πολυ τραγικη. That's what great books are made of!)

Aντιπαθείς τον χάουρι σαν χαρακτήρα??:mad:
Πάρε να μάθεις! :beating::beating::boxing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
πολύ μαυρίλα ρε παιδιά :P:P

με ΜΠριζώσατε τώρα, και πάω να το ξαναδιαβάσω το 6, νι :panwkatw:

insomniac, you are just saying that, cause you are jealous of haouri..:teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Maggie:
Γενικά,ποιο ε'ιναι το αγαπημένο σας βιβλίο του Harry Potter?:confused: :)
6-5-4-3-2-1 ;) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
όσον αφορά το θέμα χάρι - horcrux, σίγουρα δεν έγινε horcrux με τη θέληση του voldemort, εξάλλου είχε ήδη φτιάξει τα 7 (και υποτίθεται ότι έχει σημασία τον εν λόγω νούμερο) horcruxes. δε νομίζω να είναι, τι να πω.
Says who (οτι τα ειχε ηδη φτιαξει και τα εφτα, πριν τη γεννηση του Χαρι) ; :confused: Χωρις να λεω οτι ειναι και το απιστευτα φυσιολογικο, ας το υπερασπιστω παρολα αυτα! Σκεψου:
α) Τη συγκινηση που θα βγαλει ο θανατος του Χαρι
β) Την καλοσυνη και τη μεγαλοψυχια/αυτοθυσια της πραξης τους
γ) Αλλιως για ποιο λογο να μην εχουν ξεκαθαριστει ολοι οι Πεμπτουσιωτες και να μενει ενας "κενος", που κατα 50% εχει σχεση με το Γκριφιντορ;
δ) Αφου δεν υπαρχει καποιο αντικειμενο των Γκριφιντορ που να μπορουσε να "βαλει στο χερι του" ο Βολντερμορτ...τι θα χρησιμοποιουσε;

(Απο την αλλη πλευρα, υπαρχει η πιθανοτητα οι Πεμπτουσιωτες να ειναι μονο αντικειμενα, και να μην μπορει να ειναι εμψυχα οντα. Το αναφερει καπου αυτο; :hmm: )

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
όσον αφορά το ποιό είναι το παιδί της προφητείας, χμ, αν λάβουμε υπόψιν όσα έχουνε συμβεί, δεν πολυστέκει να είναι ο νέβιλ... αλλά αν σκεφτούμε ότι τα περισσότερα απο αυτά που συνδέουν τον χάρι με τον βόλντεμορτ συνέβησαν ως αποτέλεσμα της επιλογής του βόλντεμορτ, δε θα μου κάνει και τρομερή έκπληξη. αν και για να είμαι ειλικρινής, θα μου φανεί πέρα ως πέρα ηλίθιο.
Οπως τα λες και εσυ. Ο,τι εγινε, εγινε επειδη ο Βολντερμορτ πιστευει οτι ο Χαρι ειναι ο εκλεκτος. Και μαζι με αυτον και ολοι οι υπολοιποι (για αυτο και πολλοι προσπαθουν να τον σκοτωσουν και πολλοι να τον βοηθησουν -> Αρα ετσι μπλεκει στις περιπετειες του και φαινεται ηρωας)
Η αληθεια ειναι οτι και αυτη και η παραπανω σκεψη ειναι του τυπου "Αγκαθα Κριστι" Οπως και στα βιβλια εκεινης ψαχνεις να βρεις τι πρωτοποριακο θα κανει ωστε να φερει την ανατροπη, ετσι και εδω. :)

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
btw, είναι πολύ πιθανό το εν λόγω horcrux να φυλάσσεται (εν αγνοία όλων) στο σπίτι του sirius...

we will see. πείτε και τπτ άλλο :-).

Χμ...Καλη ιδεα! Να το ψαχνουν παντου και να ειναι στο "στρατηγειο" τους!


Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Aντιπαθείς τον χάουρι σαν χαρακτήρα??:mad:
Πάρε να μάθεις! :beating::beating::boxing:

Αντεχω στο ξυλο :strong:, περναω στην αντεπιθεση :kill: και δεν αλλαζω αποψη! Μ! :P


Αρχική Δημοσίευση από dooo:
insomniac, you are just saying that, cause you are jealous of haouri..:teasing:

More like...jealous of Ron ;) :whistle:

Δεν ξερω παντως! (Σιγουρα και λογω της εφηβειας του) μου χει γινει αντιπαθης με τις εμμονες, τα νευρα, την κ@λοφαρδια του...φυσικα εχει και καλα στοιχεια, αλλα αυτα μου τη δινουν!! :mpinelik: :jumpy: :wall: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Maggie:
Γενικά,ποιο ε'ιναι το αγαπημένο σας βιβλίο του Harry Potter?:confused: :)

6,5, 3, 4, 2, 1 (ή 1-2, δεν ξερω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
(Απο την αλλη πλευρα, υπαρχει η πιθανοτητα οι Πεμπτουσιωτες να ειναι μονο αντικειμενα, και να μην μπορει να ειναι εμψυχα οντα. Το αναφερει καπου αυτο; :hmm: )

Όχι μπορούν να είναι και έμψυχα όντα αν και ο Dumbledore λέει οτι δεν συνηθίζεται αλλά ικανό τον έχει τον Voldemort. Άλλωστε ένα απο τα horcrux που υποπτεύονται είναι η Nagini ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Σχετικα με τον RAB:
1) Κάπου στο 5 αναφέρει ότι ο Fred και ο George ανακαλύψαν στο σπίτι του Sirius ένα locket (μενταγιόν) το οποίο δεν μπορούσαν να ανοίξουν!!!!! Πιθανότατα να είναι αυτό!!
2) Σίγουρα είχε βοηθό, ο οποίος πιθανότατα να είναι ο Kreacher!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
όσον αφορά το θέμα harry - horcrux. ξεκινάω δεχόμενος ότι ο χάρι είναι horcrux. πότε έγινε και γιατί;

α) έγινε πριν το μοιραίο βράδυ; χλωμό. με ποιά λογική να γίνει πριν μάθει την προφητεία ο βόλντεμορτ; δε στέκει ίμο.
β) έγινε το μοιραίο βράδυ; χμ, ακόμα πιο χλωμό. ξέρουμε όλοι τι πήγε να κάνει ο βόλντεμορτ το βράδυ που σκότωσε τους γονείς του χάρι.
γ) έγινε μετά το μοιραίο βράδυ; ουγκ~! δεν το συζητώ καν.

ό,τι ιδέα σας κατεβαίνει πάντως να την λέτε :). μου αρέσει αυτό το θρεντ, νι :clapup:.

παλλαντινάκι όντως σε αυτό το αντικείμενο αναφέρομαι κι εγώ ;).

ποιός μπορεί να απαριθμήσει τα horcruxes ρε παιδιά, έχω πάθει μπλακ άουτ :confused:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Άσχετο, επεδή έπεσε πολλή μαυρίλα, προτείνω να γράφουμε κανονικά, και ολόκληρο το Θέμα να έχει στον τιτλο Spoiler ώστε να μην το διαβάζει όποιος δεν διάβασε το 6.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συμφωνώ Παλλαντίν! Ούτως ή άλλως δεν έχει νόημα να συμμετέχει κάποιος που δεν το έχει διαβάσει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Fixed ;)
BTW τι ήθελες να με ρωτήσεις όταν θα τελείωνα το 6ο που είπες πιο πάνω? (2ο ποστ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Ηθελα να σε ρωτήσω αν πιστεύεις ότι ο Snape είναι με τον Voldemort.
Πιστεύω ότι με το που τελειώνει κάποιος το βιβλίο, το πρώτο που έρχεται είναι ότι ο Σνειπ είναι ένας στυγνός, μοχθηρός, σαδιστής, once a death eater - always a death eater, κάθαρμα δολοφόνος, #$@*&grrrrrrrrr#@%$, :angry: :angry: :mpinelik: :kill: :kill:

Όμως ύστερα από μια ποιο ψύχραιμη σκέψη, κατάλαβα ότι ουσιστικά δεν είχε άλλη επιλογή όπως είχαν έρθει τα πράγματα. άρα πιθανότατα να είναι καλός εν τέλει. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω, είναι γιατί δείχνει τόσο άσβεστο μίσος στον Χάρυ, ακόμα κι όταν είναι οι δυο τους:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συμφωνώ απολύτως μαζί σου Palladin, τις ίδιες σκέψεις κάναμε! ;)

Όσον αφορά τον Χάρι, πιστευω οτι οφείλεται στο μίσος που είχε στον πατέρα του σαν παιδί. Επίσης έχω μια υποψία οτι μπορεί να γούσταρε την Λιλι Πότερ (τη μαμά του Χάρι) και γι'αυτό να μίσησε τον James ακόμα περισσότερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
χμ, η "μονομαχία" τους πάντως στο τέλος του βιβλίου διαποτίζεται από έναν διδακτισμό ;).
in severus we trust~!`1. θα τους πάρει τα σώβρακα ο λιγδιάρης :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top