[SPOILERS INSIDE!] The Harry Potter books thread!!

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Κυκλοφορεί απ' ότι διαβασα, (στα Αγγλικά) 07-07-07 γιατί
  1. το 7 είναι ο μαγικός αριθμός
  2. τότε έχει γενέθλια η Rowling
  3. είναι προετοιμασμένο από χρόνια ( η ημ. όχι το βιβλίο ενν.!)
Πάντως, σίγουρα θα είναι συγκινητικό. Ο Χάρι, όπως υποτίθεται ότι δήλωσε η συγγραφέας ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ!!!!!!!!!!!:'( :'( :'( :'( :'( :'( :( :( :( :/: :/: ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΙΜΗΝΟ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΡΑΦΤΟΥΝ ΑΝΕΠΙΣΗΜΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΕΣ ΚΤΛ.ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ.


(σκεφτείτε όμως, μετά τι θα περιμένουμε; (για το Έραγκον;!..):hmm:ΝΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ!!!)

Δεν ισχύει αυτό, έχω διαβάσει όλες τις συνεντεύξεις της:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Άσχετο με τα βιβλία, μάθατε οτι ο ηθοποιός που υποδύεται τον Χάρι θα παίξει γυμνός σε παράσταση θεάτρου; Παραθέτω και εικόνες :P
Ρεεεε ομόρφυνε πολύ αυτό!! :P




:blink: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όχι, τώρα τ' ακούμε.. :D
Η κοπελιά στη μέση ποια είναι; :P:P
Απ' το βιβλίο κι αυτή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όχι καλέ, άσχετη με το Χάρι Πότερ είναι η παράσταση!
Αμέσως σου τρέξανε τα σάλια εσένα :P :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όχι καλέ, άσχετη με το Χάρι Πότερ είναι η παράσταση!
Αμέσως σου τρέξανε τα σάλια εσένα :P :bleh:
Ποιος μιλάει!!


Ρεεεε ομόρφυνε πολύ αυτό!! :P
:P:P:P

Και δεν έχω και κάτι να πω επί του θέματος, να το σώσω :P






Εμμ, πόσα βιβλία κυκλοφορούν ως τώρα, γιατί έχω χάσει το μέτρημα; :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Καλέ! Πότε έγινε έτσι ο Dan και δεν τον πήραμε χαμπάρι...Πολύ ωραίος έγινε!
Πάντως μια ζωή ο Harry Potter θα είναι. Δύσkολα θα ξεφύγει από αυτό τον ρόλο. Εκτός κι αν παίξει σε κάτι πολύ αξιόλογο.

Εμμ, πόσα βιβλία κυκλοφορούν ως τώρα, γιατί έχω χάσει το μέτρημα; :bleh:


6 και περιμένουμε το 7...Αίσχος να μην το ξέρεις! :P Αλλά μάλλον δεν καιγόσουν κιόλας για να μάθεις...:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χάχαχαχα δεν είπα οτι δεν μου τρέξανε εμένα :P
(πάλι καλά που ο Πάνος δεν διαβάζει το thread, muhahahahah :hehe: )

6 βιβλία έχουν βγει ως τώρα, αναμένουμε το 7ο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλέ! Πότε έγινε έτσι ο Dan και δεν τον πήραμε χαμπάρι...Πολύ ωραίος έγινε!
Πάντως μια ζωή ο Harry Potter θα είναι. Δύστοκλα θα ξεφύγει από αυτό τον ρόλο. Εκτός κι αν παίξει σε κάτι πολύ αξιόλογο.
Συμφωνώ και στα δύο... Καλά φαινόταν απο τις πρώτες ταινίες οτι θα γίνει ωραίιιο παιδί, αλλά δεν το περίμενα τόσο γρήγορα :P :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
6 και περιμένουμε το 7...Αίσχος να μην το ξέρεις! :P Αλλά μάλλον δεν καιγόσουν κιόλας για να μάθεις...:bleh:
Έχω διαβάσει μέχρι και το 4ο :)
Θυμάμαι όταν πρωτοείδα το 5ο στα Αγγλικά εδώ στην Ελλάδα, τον Ιούνιο του 2003 (ιστορίες απ' τον πόλεμο ένα πράμα :P)



Ε, μετά ξεχάστηκα :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Συμφωνώ και στα δύο... Καλά φαινόταν απο τις πρώτες ταινίες οτι θα γίνει ωραίιιο παιδί, αλλά δεν το περίμενα τόσο γρήγορα :P :blink:

Ναι ναι. Άσε που είναι και πολύ αρρενωπός και έχει και sexy αγγλική προφορά.

Ελπίζω την ταινία να την δείξουν Ιούλιο και όχι Φθινόπωρο όπως την άλλη φορα. Όχι ότι είμαι και μεγάλη fan των ταινιών αλλά όσο να 'ναι αδικία να την έχουν δει όλοι εκτός από μας. Και Harry Potter λέει να δεις στο cinema. :P

Ε, μετά ξεχάστηκα :bleh:

Καιρός να τα ξαναδιαβάσεις :P Ωραία η λογοτεχνία δεν λέω αλλά το Harry Potter σε ταξιδεύει σε άλλους κόσμους και σε χαλαρώνει απίστευτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γιατί καλέ, δεν γίνεται να τη δείς στο σινεμά φθινόπωρο; :hmm:
Χμμμ αρρενωπός δεν θα το λεγα... Για την ηλικία του ναι, είναι πολύ αρρενωπός, αλλά όχι και γενικά, σαν άντρας. Όχι οτι αυτό είναι κακό (για μένα τουλάχιστον). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Γίνεται πως δεν γίνεται απλώς δεν πρόκειται να περιμένω τόσο και θα την κατεβάσω από τον net όπως την άλλη φορα..

Εντάξει αφού συμφωνεί με τα κριτίρια σου θα κάνω τη παραχώρηση να σου τον αφήσω. Άντε και καλά στέφανα..:P φαντάζομαι τον γάμο θα τον δείξουν στην τιβί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπα εγώ δεν πολυκαίγομαι για τις ταινίες, προτιμώ να τη δω σε σινεμά :)

Χαχα, βρεεε μη λες τέτοια και μπει κανας Πάνος μέσα στο thread και έχουμε δράματα μετά :P
Πανούλη μου, μηηηην τα πάρεις σοβαρά τα παραπάνω πόστς, νι; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Διάβασα οτι σε μερικές μέρες βγαίνει το τελευταίο βιβλίο.
Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω μια περίληψη των 6 προηγούμενων ώστε να τα ξαναθυμηθώ πριν το διαβάσω γιατί έχει περάσει καιρός και δεν θυμάμαι τίποτα (και φυσικά δεν παίζει να κάτσω να τα ξαναδιαβάσω);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
https://www.mugglenet.com/
εδώ μπορείς να βρεις περιλήψεις και ότι άλλο θέλεις

To βιβλίο στις μεγάλες πολεις θα διατίθεται στα Αγγλικά από τις 21 Ιουλίου σε αρκετά βιβλιοπωλέια. Στην Αθήνα από όσο ξέρω θα ανοίξει ο Ελευθερουδάκης στο αεροδρόμιο τα μεσάνυχτ από Παρασκευή προς Σάββατο για να το δώσει ;)
H ελληνική έκδοση βγαίνει στις 2 Νοεμβρίου.

Μήπως ξέρει κάποιος αν θα δωθεί τα μεσάνυχτα το βιβλίο και στη Θεσσαλονίκη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Μόλις το τέλειωσα.
Μου άρεσε πάρα πολύ, είναι πολύ συγκινητικό βιβλίο (έκλαιγα:redface:).
Δεν λέω άλλα, περιμένω να το διαβάσετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Και μένα μου άρεσε πολύ και μετά από 7 χρόνια harry potter όταν το τελείωσα στεναχωρήθηκα που δεν θα ξανανιώσω την χαρά της αναμονής, τις προβλέψεις και την γενικότερη χαριποτερική τρέλα. Ήταν πολύ καλό βιβλίο και πιστεύω ότι ήταν αντάξιο των προσδοκιών των fan.

Πάντως στ'αλήθεια δεν περίμενα ένα τόσο happy end παρόλα αυτά έτσι όπως το έγραψε η rowling δεν νομίζω ότι κάποιο άλλο τέλος θα ήταν ταιριαστό. Κάτι άλλο που μου άρεσε φοβερά στο βιβλίο ήταν η Ιστορία του Snape και η αδικία γι'αυτόν στο τέλος. Επίσης η όλη ιστορία του Dumbledore πρόσθετε αρκετό ενδιαφέρον. Δυστυχώς όμως το βιβλίο δεν είχε και πολλές ανατροπές όπως μας έχει συνηθίσει η rowling, λογικό βέβαια αφού υπήρχαν πολλά ερωτήματα που έπρεπε να απαντηθούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Κι εμένα μου φάνηκε το πιο συγκινητικό σημείο του βιβλίου
οι αναμνήσεις του Snape και ειδικά το σημείο που κρατάει την δεύτερη σελίδα από το γράμμα της Lilly
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nanaki

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Διαιτολόγος/διατροφολόγος. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Μόλις το τελείωσα... Απλά φανταστικό, το αγαπημένο μου από τα 7.
τον Σνέιπ τον συμπάθησα πάρα πολύ, ήθελα να δω πως θα κάνουν την κηδεία του αλλά δεν ανέφερε τπτ, συγκινήθηκα πολύ όταν κρατούσε την πέτρα και εμφανίστηκαν οι γόνεις του ο Σείριος και ο Λούπιν και πήγαινε στο δάσος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Θα το τσιμπήσω και εγώ αύριο γιατί δεν μπορώ να περιμένω να βγει στα Αγγλικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top