Firewall: Ποιο είναι το καλύτερο;

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
@mario
Έχει η avast firewall :ermm:

Μαλακια ειπα και βασικα ηθελα να το γραψω στο msn σε ενα παιδι...:D :whistle: :drunk: :drunk:
ακυρο γιατι το εβαλα εδω...:|
Αntivirus ειναι.
για firewall kaspersky, norton κτλ κτλ.
Αφου τα λετε εσεις μην τα λεω κι εγω και βαριεμαι...:yawn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Ναι αλλα κανεις ενα βασικο λαθος.
Το firewall δεν ειναι ουτε spyware remover,ουτε adware ,ουτε αντιικο.

Τα firewall τα κανουν update πολυ πιο αραια απο οτι ολα τα προαναφερθεντα,για τον απλο λογο οτι δεν χρειαζεται.Ξερεις ποσα χρονια ειναι το sygate στην εκδοση 5.5 (τωρινη);Εγω το θυμαμαι τουλαχιστον 2.

Μην εισαι προκατειλημενος με καποια προταση,δοκιμασε την πρωτα,δες αν σου κανει και μην βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα.
Αν οντως ηξερες ηδη αν το ενα firewall ειναι καλυτερο απο το αλλο γιαυτο και γιαυτο ,τοτε δεν θα υπηρχε λογος να ανοιξεις θεμα,καθως θα ησουν καλυμενος.
Οσο για να αποφυγεις την αγορα,δοκιμασε την απλη δωρεαν εκδοση του sygate (σχεδον ιδια με την pro) και μετα αν θελεις κανεις και την τελικη αγορα σου για οποιοδηποτε αποφασισεις.

Οβερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Ναι αλλα κανεις ενα βασικο λαθος.
Το firewall δεν ειναι ουτε spyware remover,ουτε adware ,ουτε αντιικο.

Τα firewall τα κανουν update πολυ πιο αραια απο οτι ολα τα προαναφερθεντα,για τον απλο λογο οτι δεν χρειαζεται.Ξερεις ποσα χρονια ειναι το sygate στην εκδοση 5.5 (τωρινη);Εγω το θυμαμαι τουλαχιστον 2.

Μην εισαι προκατειλημενος με καποια προταση,δοκιμασε την πρωτα,δες αν σου κανει και μην βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα.
Αν οντως ηξερες ηδη αν το ενα firewall ειναι καλυτερο απο το αλλο γιαυτο και γιαυτο ,τοτε δεν θα υπηρχε λογος να ανοιξεις θεμα,καθως θα ησουν καλυμενος.
Οσο για να αποφυγεις την αγορα,δοκιμασε την απλη δωρεαν εκδοση του sygate (σχεδον ιδια με την pro) και μετα αν θελεις κανεις και την τελικη αγορα σου για οποιοδηποτε αποφασισεις.

Οβερ

Μα είναι ένα νεκρό firewall, ποίος ο λόγος να του εμπιστευτώ την ασφαλεία μου... είναι το μόνο που με χαλάει ... τα feature του μου αρέσαν παρά πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
To kerio πάντως δεν πέθανε , το αγόρασε η sunbelt ...
περίσσοτερα θα βρείτε εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Εγώ ειχα παλια το ksepesmeno 1.0 αλλα πρωστάτευε μόνο με την προυπόθεηση ότι δεν χρησιμοποιούσες την σύνδεση σου στο Internet:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

openopen

Νεοφερμένος

Ο openopen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Το Norton Internet Sequrity εχω στο pcaki μου. Η αλήθεια είναι ότι είναι κάπως βαρύ, αλλά θα πρότεινα και το Norton Personal Firewall να δοκιμάσεις το οποίο είναι λίγο πιο ελαφρύ από το Internet Sequrity. Ο λόγος που δεν το έχω αλλάξει ακόμα και συνεχίζω να το προτιμώ είναι ότι το έχω συνηθίσει και έχω βολευτεί με το interface του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
επισης και το kairio ειναι πολυ βαρυ καποια στιγμη μου ετρωγε 300mb ram και αναγκάστηκα να το κανω restart τώρα μου τρώει 30MB ...
το norton personal firewall τι διαφορα εχει απο το to security; γιατι εγω απο οσο ξέρω το δεύτερο απλώς είναι γκάμα από προγράμματα ασφαλείας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Το sygate personal firewall το χρησιμοποιούσα παλιά και είναι αξιόλογο.Τώρα χρησιμοποιώ το zonealarm pro.Δεν μου εχει δημιουργησει κανένα προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top