Κασετοφωνα/ VHS

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καιρο τωρα ειχα ενα κασσετοφωνο, και μια χαρα με τις παλιες μου κασσετουλες! Ωσπου, ο ενισχυτης χαλασε, και μαζι του κατεστρεψε και το κασσετοφωνο... Το μονο αλλο κασσετοφωνο που υπαρχει στο σπιτι δεν μπορει πλεων να παιξει της κασσετες (δεν γυριζουν καν, και βγαζει συνεχος εναν περιεργο, σπαστικο, ηχο).
Εκτος αυτου, εχω εδω και χρονια κανα δυο βιντεοκασσετες, που δεν εχω καταφερει ποτε να της δω.
Ειπα λοιπον να παρω ενα κασσετοφωνο (οτι φτηνο εβρισκα) και μια συσκευη βιντεο (επισης οτι πιο φτηνο. Σκευτικα οτι αλλωστε ειναι μια τεχνολογια που πεθενει, οποτε θα ειναι γελιες οι τιμες...
Μπηκα λοιπων στα σιτε των μεγαλητερων αλυσιδων ηλεκτρικων συσκευων, και στα μεγαλητερα ηλεκτρονικα μαγαζια.
Βρηκα ομως μονο ενα φορητο cd-player της schaub lorenz που ειχε και κασσετοφωνο, σε τιμη καθολου συμφερουσα ομως (60 ευρο), και για βιντεο βρηκα δυο τρεις επιλογες, αλλα πολυ περα απο τα λευτα που διατηθεμε να δωσω.
Βεβαια, τιποτα δεν εχει τελιωσει αν δεν παω να κοιταξω και σε μαγαζια, αλλα αξιζει τον κοπο να ψαξω; Μεχρι και στα συστιματα ηχου αυτοκινιτου κοιταξα, και υπηρχε μονο cd... Ειναι δυνατων; Εδω υπαρχουν καινουργια pick-up, δεν υπαρχνουν κασσετοφωνα;
Αν δεν υπαρχουν στα μαγαλα καταστηματα, εχω ελπιδες απο πιο μικρα, ξεχασμενα, μαγαζια με διαφορα, απο καλωδια, μεχρι τηλεφωνα και κεραιες; Μηπος εχετε υποψην καπου που μπορω να βρω ενα κασσετοφωνο;
Η μονη μου ελπιδα ειναι αυτο το κασσετοφωνο, η αν βρω κανενα που κανω καμια τραμπα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να δανειστείς τις εν λόγω συσκευές από κάποιο γνωστό σου, να τις συνδέσεις με το PC* και να μετατρέψεις το υλικό που έχεις σε ψηφιακή μορφή ώστε να το αποθηκεύσεις και αναπαράγεις από τον υπολογιστή σου;
Τις βιντεοκασέτες επίσης μπορείς να τις πας σε ένα κατάστημα να στις μετατρέψουν σε DVD.

Ψάξε σε αγγελίες για μεταχειρισμένα. :)

*συνδέεις την έξοδο ακουστικών ή line out του κασετοφώνου με την είσοδο ήχου ή την είσοδο μικροφώνου του PC και κάνεις μια απλή Windows ηχογράφηση.
Για μεταφορά σήματος από βιντεο VHS στον υπολογιστή αρκεί μία κάρτα τηλεόρασης (που σχεδόν όλες έχουν είσοδο video).

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν θελω απλος να σωσο τα τραγουδια... Τα περισσοτερα τα εχω ηδη σε mp3 η cd. Θελω να βαζω να ακουω της παλιες κασσετες μου, με το ψιλοσαπιο ηχο, με το rewind κλπ...
Εκτος αυτου, δεν εχω κανενα συστιμα ηχου (εκτος απο ενα παλιο disc-man και το mp3 μου) για να μπορω να ακουω τα cd μου και της κασσετες την στιγμη που για οπινδηποτε λογο δεν μπορω να παιξω την μουσικη απο το pc (παιζω καπιο παιχνιδι, κανω φορματ, απλα δεν γουσταρω να το ανοιξω, η οτιδηποτε αλλο), και ουτος η αλλος το laptop δεν εχει καμια ποιοτιτα ηχου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
θα πας σε οποιοδηποτε μαγαζι ειδηκευμενο σε hi fi καταστασεις.

οχι σε κοτσοβολους κτλ, θα πας σε μαγαζια που γουσταρουν τον ηχο.

αν θυμαμαι καλα εχει ενα στην αλεξανδρας λιγο μετα το πεδιον του αρεως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σε ευχαριστω για το ενδιαφερων, αλλα για να παω στην Αλεξανδρας, θα ξοδεψω 3-4 φορες οσα λευτα κανει το shaub lorenz....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Στην ερευνα που εκανα, ξεχασα τον κοτσοβολο. Εκει βρηκα ενα φορητο και μερικα hi-fi που υποστιριζαν κασσετα. Οποτε θα παω και μια βολτα, και ακομα και αν δεν εχουν εκει, θα το παραγκειλω απο το internet. Ελπιζω μονο να βρησκω για μερικα χρονια ακομα αγραφες κασσετες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
απο που εισαι?

online δεν παιζει τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spider

Νεοφερμένος

Ο spider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
φιλε μου καλε καλε μου φιλε .. πρεπει ( αν δεν το πεταξε η γυναικαμου ) να εχω 1 διπλο κασετοφωνο καλης μαρκας ( δε θυμαμαι πια ) το οποιο εχει παιξει 10 κασετες ισως και λιγοτερες !!!!!!!!!! αθικτο ... θα το κοιταξω γιατι αν υπαρχει ειναι οτι ζητας !!! μολις παω στο εξοχικο θα το δω c.u. Υ.Γ. EINAI dec θελει ενισχυτη !!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
απο που εισαι?

online δεν παιζει τιποτα?

Ροδο. Κατι εχω βρει online, αλλα σε υψιλες τιμες σε σχεση με το τι εχω να δωσω....


φιλε μου καλε καλε μου φιλε .. πρεπει ( αν δεν το πεταξε η γυναικαμου ) να εχω 1 διπλο κασετοφωνο καλης μαρκας ( δε θυμαμαι πια ) το οποιο εχει παιξει 10 κασετες ισως και λιγοτερες !!!!!!!!!! αθικτο ... θα το κοιταξω γιατι αν υπαρχει ειναι οτι ζητας !!! μολις παω στο εξοχικο θα το δω c.u. Υ.Γ. EINAI dec θελει ενισχυτη !!!!!!!

Ευχαριστω παραπολυ φιλε, αλλα παλι θα μπω στο προβλημα για ενισχυτη, οι οπιοι ειναι και πιο ακριβοι... (τουλαχιστων ομως βρισκονται). Κρατα το καλητερα, σιγα-σιγα γινονται κειμιλια αυτα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Στα media markt (δεν έχει στη Ρόδο) θα βρείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Κάτι τέτοιο σε ενδιαφέρει?
https://www.texnologia.gr/index.asp?mod=eshop_item&p=409&ref=bestprice

Αν δεν κάνω λάθος μπορείς να κάνεις on line την παραγγελία κ να πληρώσεις με αντικαταβολή.

Αν κ είμαι σίγουρη ότι Κωτσόβολο/Χαραλαμπάκη/Ηλεκτρονική αν δεν έχεις πάει ήδη κάτι θα βρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Το ωραιο με τα κασετοφωνα και τις βιντεοκασετες ηταν οτι μπορουσες να επεμβεις και να αρχιζεις να γραφεις απο οποιοδηποτε σημειο εσυ θες πανω στα παλια. Συνηθως δεν προλαβενες απ'την αρχη αυτο που ηθελες να γραψεις ή καπου στο τελος το εχανες παλι. Κοβωντουσαν τραγουδια αποτομα, εμπαιναν σφηνα αλλα και αυτη ηταν η ομορφια της κασετας που αντικαταστηθηκε απο την νοικοκυροσυνη που προσφερουν τα cd- dvd με ολα τα δεδομενα ολοκληρα και στη σειρα. Που πηγε αυτη η βρωμια ρε γαμωτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.

DriveIn

Νεοφερμένος

Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω, αλλά η εποχή τής φωτιάς και του τροχού πέρασε ανεπιστρεπτί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top