Ερωτικά μηνύματα

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Σε αυτό το thread μπορούμε να γράψουμε καλά ερωτικά μηνύματα.
Οτίδηποτε καλό έχετε,γράψτε το!

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
φτυάρι οn.Και στο θεμα ας μεινουμε μονο σε μηνυματα ωστε να μην ξεφευγει.

Κανω την αρχη.:P

Κάποιες στιγμές στα όνειρα μου μας βλέπω αγκαλιά. Είναι οι στιγμές που εύχομαι να μην ξυπνήσω ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MysteriousWoman

Νεοφερμένος

Η Ζέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Όπως ο ουρανός αγκαλιάζει τη γη.
όπως τ΄αστέρια φλερτάρουν το φεγγάρι,
όπως ο ήλιος ερωτοτροπεί σε κάθε ανατολή,
έτσι θα ήθελα να είμαστε εμείς οι δυο μαζί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Εκεί όπου ζουν τα όνειρα που κάνω όταν χαράζει, το πιο γλυκό απο αυτά θα δεις οτι σου μοιάζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Όπως ο ουρανός αγκαλιάζει τη γη.
όπως τ΄αστέρια φλερτάρουν το φεγγάρι,
όπως ο ήλιος ερωτοτροπεί σε κάθε ανατολή,
έτσι θα ήθελα να ...


...πάρει ο ΠΑΟΚ την κούπα!

σορρυ, νοιώθω πολύ κάφρος κάθε δευτέρα ξημέρωμα.
Παρ΄ολα αυτά, έχω ένα σμσάκι τρυφερό:


"Τον έρωτα μου έκαψες
κ΄έψαξες να τον θάψεις
μα αυτός σαν σπόρος φύτρωσε
ξανά να τον ανάψεις
πέφτω ξανά στα πόδια σου
μακριά κι ας με κλωτσάς
γ*$#%ται ο Θρύλος και ο Πειραιάς"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ένας μεγάλος πράσινος παπαγάλος, εν μέσω λιακάδας, στέκεται πάνω στο τεντωμένο καλώδιο υψηλής τάσης. Μονάχος Μονάχος. Αγέρωχος, υπερήφανος, ορεξάτος αλλά μόνος, θλιμμένος. Η σκέψη του πλανάται σε πτήσεις υψηλές, το βλέμμα του χαμηλό στο απέναντι δέντρο, όπου το δυνητικό του ταίρι, επίσης πράσινο, αρέσκεται να πετάει στα χαμηλά κλαδιά υπό την απειλή μιας γάτας που προσπαθεί να το προσεγγίσει.

-Γιατί δεν έρχεσαι δίπλα μου, να πετάξουμε μακρυά ψηλά σε νέους ορίζοντες ? Βαρέθηκα να κάθομαι μόνος μου σε τεντωμένο καλώδιο, σκέφτεται.
*Γιατί εγώ, που με οραματίζεσαι για ταίρι σου, δεν είμαι παπαγάλος, γάτα είμαι, αποκρίνεται η έτερη πράσινη.
-Τι γάτα με πέταλα ?
*Γάτα παγιδευμένη σε σώμα παπαγάλου. Παπαγάτος δηλαδή. Στην ζωή μου ψάχνω δυναμικότητα, νύχια ακονισμένα σαν της γάτας που σκαρφαλώνει για να με πλησιάσει κ'εγώ της κάνω την δύσκολη. Αυτό είναι που με εξιτάρει.
-Μα αυτή δεν θέλει να πορευτεί μαζί σου για μια κοινή ζωή, να σε φάει θέλει. Εγώ την δυναμικότητα μου θέλω να την επιδείξω, με το να ανοίξω τα φτερά μου και να ταξιδέψω δίπλα σου. Θα τα κρατάω ανοιχτά για να πετάς υπό την προστασία μου. Το ταξίδι θα'ναι μακρινό, θα'χουμε πολλά εμπόδια να υπερβούμε, γι'αυτό κρατάω δυνάμεις. Θέλω να'ναι ταξίδι ζωής.
*Δεν θέλω να πετάξω, βαρέθηκα, έχω εξαντληθεί. Εμένα θα μ'άρεσε να βρω αυτόν που θα έρθει, όπως ο εν λόγω γάτος, κάτω απ'το δέντρο να βροντοφωνάξει "Κατέβα απ'το δέντρο ΤΩΡΑ μην τα κάνω όλα Π0UΤ@Ν@!". Τέτοια δυναμικότητα θέλω να μου ε-πηδήξεις !

Και τότε ως δια μαγείας μια βροντή ακούστηκε, μαύρα σύννεφα έκρυψαν τον ήλιο, και η μπόρα ξέσπασε. Και ο παπαγάλος ως ανεπιθύμητος αναγκάστηκε να πετάξει μακρυά, με βαριά βρεμμένα φτερά και αίσθημα αδικίας να του πληγώνει την καρδιά αλλά και να τον πεισμώνει, εις αναζήτηση άλλου ταιριού και τρόπου να στεγνώσει τα φτερά του ώστε να πετάξει και πάλι ψηλά. Και η έτερη πράσινη απέμεινε στο δέντρο σαν την βρεγμένη γάτα, μονάχη δίχως την γάτα που εν ώρα λιακάδας την κυνηγούσε.

(by Italian)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ηθικόν Ακμαιότατον :)

Σταμάτα πίσω να κοιτάς !
Στρέψε μπροστά το βλέμμα !
Δες την ζωή σου θετικά
αυτό μονάχα τέρμα !

Πληγώθηκες και πόνεσες
ένιωσες αδικία,
χωράφι δεν είναι η ζωή
σπαρμένο μ'ακακία

Ψέμα, ασυνέπεια, σιωπή
πάντα παραμονεύουν
στην διαδρομή του έρωτα
για να τον δυσκολεύουν

Στο διάβα του εμφανίζονται
σαν συμπαγή τοιχεία
που αν άμεσα δεν γκρεμιστούν
τον παν στην αποτυχία

Μα ο έρωτας είναι χορός
και δύο τον χορεύουν
υπερπηδούν εμπόδια
από κοινού παλεύουν

Ένας μονάχος δεν αρκεί
θα τρέχει, θα σκοντάφτει
η ευτυχία του έρωτα
θα σβήνει δεν θ'αστράφτει

Γι'αυτό σου λέω τράβα μπρος
και δείχνε ενδιαφέρον
ειλικρινές αυθόρμητο
δίχως κάποιο συμφέρον

Και μία μέρα θα βρεθεί
κάποια που δεν θα διστάσει
στο λεωφορείο του έρωτα
να ανεβεί στην στάση

Που θα διασχίσετε μαζί
δύσβατα μονοπάτια
καλπάζοντας ακούραστοι
σαν δύο άγρια άτια

Μαζί θα κολυμπήσετε
θάλασσες και πελάη
σε λύπες αλλά και πολλές χαρές
θα'σαστε πλάϊ πλάϊ

Και τότε που θα'χουνε γραφτεί
των θαλασσών σας ύμνοι
θα λες...
...τι βλάκας Θεέ μου που'μουνα που βάλτωνα στην λίμνη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Λίαν καυτό συναίσθημα
του έρωτα ο χτύπος
πηγαίος και αυθόρμητος
δεν είναι κάποιος "τύπος"

Πηγάζει μέσα απ'την καρδιά
και τρέμει όλο το σώμα
με σκέψεις όνειρα ευχές
στων λουλουδιών το χρώμα

Ταξίδια κάνει μακρινά
Αθήνα...Ξεσαλλονίκη
αφηρημένα...άλλοτε υπαρκτά...
με στόχο πάντα την νίκη

Τα μαύρα σύννεφα σκορπά
στου ταξιδιού το διάβα
και φλέγονται οι κακοτοπιές
σαν να περνάει η λάβα

Φέρνει την ηλιοφάνεια
και διώχνει την μιζέρια
χαρά ευτυχία έμπνευση
προσφέρει σε πανέρια

Προς μια ελεύθερη ψυχή
στρέφει λοιπόν τα βέλη
συνοδοιπόρο αληθινή
όχι κάποια απ’του Βρέλλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

10η Εντολή

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ωραίο θέμα....το βρίσκω πολύ χαριτωμένο...
"Κάθε βράδυ
Μέσ ' το σκοτάδι
Κοιτάω εσένα καρδιά μου
Που σε έχω στην αγκαλιά μου
Τώρα γιατί θα με ρωτήσεις
Θα σου πω αλλά μη με βρίσεις
Σε κοιτάω γιατί είσαι ένα μικρό αστεράκι
Ψυχή μου εσύ είσαι το γλυκό μου αγοράκι"
Δικοί μου οι στίχοι...Τώρα τους έγραψα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
sexting? :sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top