Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,225 μέλη και 2,423,291 μηνύματα σε 75,646 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 183 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Microsoft Word: Απορίες

~Λένα~

Περιβόητο Μέλος

H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,166 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε: στις 19:22, 08-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Δείκτης λέγεται αυτό.
Επιλέγεις αυτό που θες να πάει πιο χαμηλά και πας Format -> Font -> Subscript (η εναλλακτικά το shortcut ctrl + =).
ωραια!!σε ευχαριστω πολυ!αμα ειναι κλειδωσε το τωρα...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

guess

Πολύ δραστήριο μέλος

H guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H guess έγραψε: στις 14:40, 16-02-09:

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το word.
Κατεβάζω διάφορα και όταν πάει να μου τα "ανοίξει" με αυτό το πρόγραμμα βγαίνει ένα πινακάκι για να διαλέξω την γλώσσα.Βγαίνουν για τη γλώσσα κάτι κουτάκια και διάφορα ακαταλαβίστικα.:!::s:s
Τί να κάνω; Βοήθεια!!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηλίας

Διάσημο Μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 796 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε: στις 14:59, 16-02-09:

Να βάλεις για γλώσσα Arial Greek.
Παράθεση

guess

Πολύ δραστήριο μέλος

H guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H guess έγραψε: στις 15:21, 16-02-09:

Δεν έχει τέτοια γλώσσα για να βάλω.Θέλω να μπαίνει αυτόματα.
Παράθεση

Ηλίας

Διάσημο Μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 796 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε: στις 12:15, 18-02-09:

Τις έψαξες όλες? Αλλιώς μπορείς να μου πεις η γλώσσα που σου εμφανίζει deafult ποιά είναι?
Μόλις πάω σπίτι θα βγάλω και ένα video να δεις, γιατί στο χολείο με Celeron, και μία ταχύτητα 512 klb/s δεν το βλέπω.
Παράθεση

Giorgos127 (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.

O Giorgos127 έγραψε: στις 18:52, 03-05-09:

Παιδια χρειαζομαι επειγόντως βοήθεια

'Εχω το Microsoft word 2003 και θλελω να φτιάξω κυκλικα γραφήματα (ξερετε αυτες τις πιτες με τα ποσοστα) για να τελειωσω την εργασια μου στην τεχνολογία

Καμια ιδέα???

Πάω στο Εισαγωγή>Εικόνα>Γραφημα αλλα έχει μόνο αυτο με τις ράβδους
Παράθεση

~Valentina~

Δραστήριο Μέλος

H ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.

H ~Valentina~ έγραψε: στις 18:56, 03-05-09:

νομιζω οτι αν βαλεις αυτο που σου δινει και μετα το επιλεξεις και πατησεις δεξι κλικ και μετα μορφοποιηση θα μπορεις να το αλλαξεις..αλλα δεν ειμαι σιγουρη..εχω πολυ καιρο να χρησιμοποιησω αυτη την εκδοση...
Παράθεση

Giorgos127 (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.

O Giorgos127 έγραψε: στις 18:58, 03-05-09:

Σ' ευχαριστώ πολύ, το βρήκα!!! Να 'σαι καλα!!!!
Παράθεση

~Valentina~

Δραστήριο Μέλος

H ~Valentina~ έγραψε: στις 19:00, 03-05-09:

οκ..αυτο που ειπα ηταν???
Παράθεση

Giorgos127 (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

O Giorgos127 έγραψε: στις 19:07, 03-05-09:

Βασικά κάνεις δεξι κλικ πάνω στο γράφημα με τις ράβδους Αντικείμενο Γραφημα>Επεξεργασία και ύστερα πάλι δεξι κλικ και επιλέγεις Τύπος Γραφήματος
Παράθεση

~Valentina~

Δραστήριο Μέλος

H ~Valentina~ έγραψε: στις 19:08, 03-05-09:

α οκ.....
Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε: στις 01:15, 04-05-09:

Μπράβο, Βαλεντίνα!
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 13:15, 16-05-09:

Χρειάζομαι στο word την εξής δυνατότητα:

Θέλω να υπάρχουν κάτι σαν μεταβλητές όπου θα έχουν τιμές που θα έχω ορίσει εγώ και θα εμφανίζουν αυτές τις τιμές σε οποίο σημείο τις χρειαστώ, είτε σε κάποιο πίνακα είτε σε κάποιο τίτλο είτε απλά μεσα στο κείμενο.

π.χ. έστω το παρακατώ κείμενο
Αφού διαπιστώσαμε ότι τα κέρδη της εταιρίας είναι 56431,75? προχωρήσαμε [...]
Έτσι λοιπόν στον μετόχους θα μοιραστούν 56431,75? [...]
Οι φόροι που πρέπει να καταβάλει η εταιρία για τα κέρδη ύψους 56431,75? είναι [...]
Στο παραπάνω κείμενο έστω ότι θέλω να μην γράφω συνέχεια 56431,75? αλλά και στην περίπτωση που διαπιστώσω ότι υπολογίσα λάθος τα κέρδη μην χρειάζεται να αλλάξω το νούμερο σε 512 σημεία.

Υπάρχει κάτι τέτοιο στο Word;

Σημείωση: Για απορίες στο excel υπάρχει αυτό το θέμα
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,618 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 13:32, 16-05-09:

Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά και αν θα σε βοηθήσω (αν πω μπαρούφα συγνώμη εκ των προτέρων).

Οταν έχω μια μεγάλη λέξη ή φράση που μου είναι δύσκολο να τη χρησιμοποιώ κατ' επανάληψη, τότε πηγαίνω στην αυτόματη διόρθωση, γράφω 2 γράμματα και τα γράφω να αντικαταστούνται με τη φράση που θέλω για να μην επαναλαμβάνω γράφοντας.
Στη συνέχεια, αν θέλω αν αντικαταστήσω κάτι που έκανα λάθος, πηγαίνω στο εύρεση και αντικατάσταση.

Δεν ξέρω αν αυτό εννοούσες...
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 13:42, 16-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Στη συνέχεια, αν θέλω αν αντικαταστήσω κάτι που έκανα λάθος, πηγαίνω στο εύρεση και αντικατάσταση.

Δεν ξέρω αν αυτό εννοούσες...
κι εγώ αυτό καταλαβαίνω ότι ψάχνεις (ctrl+H η συντόμευση), να ορίζεις μεταβλητές μέσα στο word δεν νομιζω να γίνεται.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 13:46, 16-05-09:

Το πρόβλημα δεν είναι τα μεγάλα κείμενα αλλά ότι χρειάζεται να έχω πολλούς αριθμούς που θα επαναλαμβάνονται πολλές φορές στο έγγραφο και απλά θέλω στην περίπτωση που κάποιος αριθμός είναι λάθος να μην το αλλάζω σε όλα τα σημεία που εμφανίζεται. Επίσης στην περίπτωση που πρέπει να γράψω ξανά έναν αριθμό να μην χρειάζεται να ψάχνω ποίος ακριβώς είναι ...
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Διακεκριμένο μέλος

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,520 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε: στις 09:53, 12-06-09:

Εμένα δεν μου έχει βγάλει κατι τέτοιο ρύθμισε την γλωσσα σε Arial είναι η πρώτη Μήπως κατέβασες πρόγραμμα απο αγγλικής Ιστοσελίδας;
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 20:32, 01-07-09:

Τι Office έχεις;
Παράθεση

Βetty

Πολύ δραστήριο μέλος

H Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 514 μηνύματα.

H Βetty έγραψε: στις 13:51, 14-07-09:

Παιδια βοηθεια!!νομιζω πως εχω κανει το word μονο για αναγνωση!!! οταν πληκτρολογω λεξεις μου γραφει πως η τροποποιηση αυτη δεν επιτρεπεται γιατι το εγγραφο ειναι κλειδωμενο!!!τι ακριβως συμβαινει??κ τι μπορω να κανω για να διορθωσω αυτο το προβλημα?????
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 14:24, 14-07-09:

Για αυτό το πρόβλημα δύο πράγματα ισχύουν:
1)Το έγγραφο αυτό έχει κλειδωθεί με κωδικό ή
2)Το Office που έχεις είναι σε trail version και έχει λήξει.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια