Power plate

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
κοίτα εγώ έχασα κιλά πάντως.. και είναι αυτό το ότι έχουν αποτέλεσμα οι ασκήσεις που κάνεις και πρέπει να τις κάνεις σωστά. να σου δώσω να καταλάβεις την πρώτη φορά που έκανα , όταν τελίωσα το πρόγραμμμα ενώ έκανα 20 λεπτά ένιωθα ότι είχα κανει 2 ώρες γυμναστήριο κανονικό.και μέσα σε 1,5 μήνα είδα αποτελέσματα.

και επίσης έχω μιλήσει με διάφορες άλλες κοπέλες απο το power plate και μου έχουν πει ότι και αυτές έχουν δει αποτελέσματα τόσο γρήγορα και ότι έχουν χάσει . και δεν χρειάζεται και τρελή διατροφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
όταν τελίωσα το πρόγραμμμα ενώ έκανα 20 λεπτά ένιωθα ότι είχα κανει 2 ώρες γυμναστήριο κανονικό
t
1) ησουν αγυμναστη δεν θα μπορουσες να κανεις 2 ωρες γυμναστηριο. Βασικα ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μπορει να κανει 2 ωρες γυμναστηριο ΣΩΣΤΑ
2) αν ειχες κανει 20 λεπτα ΣΩΣΤΗ γυμναστικη και οχι τις ακριβες αηδιες του powerplate δεν θα μπορουσες να κουνηθεις στο τελος
3) αν θελεις μπορω να σε κανω να κανεις εμετο απο τη κουραση σε 10 λεπτα χρησημοποιοντας μονο ενα ζευγαρι παπουτσια - αυτο σημαινει οτι ειναι καλη γυμναστικη?

επαναλαμβανω και το λεω απο εμπειρια, επειδη ειναι η δουλεια μου, δωσε τα λεφτα σου σε εναν personal trainer το power plate δεν κανει τιποτα για το κοστος του, υπαρχουν δε μελετες που δειχνουν οτι μπορει να κανει και κακο.

2 φορες τη βδομδα απο μια ωρα σωστη γυμναστικη και θα κανεις αυτα που κανεις στο powerplate με μισο κοστος και διπλασια αποτελεσματικοτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
βασικώς power plate δεν κάνω μόνη μου αλλά με γυμνάστρια και κάνω σωστα τις ασκήσεις .. γι αυτό και πιστεύω ότι είδα αποτέλεσμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
δεν υπαρχει "σωστα" και "λαθος" στο powerplate, αυτο που λειτουργει ειναι οι ισομετρικες ασκησεις που κανεις ΟΧΙ οι δονησεις, με τα ιδια λεφτα θα μπορουσες να χωρεσεις αλλη μια κανονικη προπονηση τη βδομαδα και τα αποτελεσματα σου θα ηταν σαφως καλυτερα.

(ισομετρικες ασκησεις = βαθυ καθισμα που μενεις ακινητος στο ιδιο σημειο κτλ)

οι ΔΟΝΗΣΕΙΣ καθεαυτες ειναι τελειως αδιαφορες, το power plate ειναι ενα μαρκετιστικο τρικ.

η μονη χρηση που καταφεραμε και βρηκαμε για το powerplate ειναι μονο σε αγωνιστικους αθλητες να αντικαθιστα ενα μερος των πλυομετρικων ασκησεων καμια βδομαδα πριν τους αγωνες και για να βοηθαει στις διατασεις αν δεν υπαρχει καποιος να τους κανεις pnf και μασαζ.

βασικα δωσε μου δυο βδομαδες να σε προπονησω εγω (τσαμπα) μονο και μονο για να σου αποδειξω ποσο πιο αποτελεσματικη μπορει να ειναι η κανονικη προπονηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Aφού εμείς βλέπουμε αποτέλεσμα γιατι δε μας αφήνεις ήσυχες??έχουμε λεφτά κ τα χαλάμε όπου θέλουμε..κ από το τίποτα πιστευω οτι είναι καλύτερο,δε συμφωνείς epote??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
απο το τιποτα ναι ειναι καλυτερο, αλλα ειναι χαζο να πετας λεφτα δεν ειναι?

(δεν το λεω στη τυχη, ειχα δουλεψει σε μια απο τις μελετες που εβγαζαν τα "θετικα αποτελεσματα" πριν με αναγκασουν να μαγειρεψω τα νουμερα το οφελη της τυπικης γυμναστικης ηταν ΣΑΦΩΣ καλυτερα σε σχεση με το power plate group. Μετα το μαγειρεμα βεβαια βγηκε αλλη ιστορια. Και με αναγκασαν να τα μαγειρεψω γιατι ο θεοι η μελετη χρηματοδοτουταν απο μια εταιρια που βγαζει power plate και στο συμβολαιο ελεγε οτι αν τα αποτελεσματα δεν ειναι θετικα δεν θα χρηματοδοτηθει η ερευνα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
βασικα δωσε μου δυο βδομαδες να σε προπονησω εγω (τσαμπα) μονο και μονο για να σου αποδειξω ποσο πιο αποτελεσματικη μπορει να ειναι η κανονικη προπονηση

χοχο

θα αρχίσω να μιλάω και εγώ υπέρ του παουερ πλέιτ

πάντα ήθελα να έχω ένα προσωπικό γυμναστή, έστω και για λίγο και κυρίως

τσαμπάα :D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ε ελα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Εντάξει εσυ μας το είπες,απο εδώ κ πέρα η ευθύνη είναι δική μας..κ να σου πω κ κάτι??κρίμα που είσαι μακρία κ δε μπορείς να με προπονήσεις εσύ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
εποτε ποια ειναι η γνωμη σου για την παθητικη γυμναστικη?

πχ ultratone?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εδαδ:

ειναι παθητικη μονο με την εννοια οτι δεν κανεις εσυ συνειδητα τη μυικη συστολη προφανως...

κοιτα τα EMS (eloctronic muscle stimulation) δουλευουν αλλα κυριως για δυναμη, δεν στρεσαρουν μεταβολικα τον οργανισμο, τα χρησημοποιουμε κυριως σε αποκατασταση τραυματισμων και σε περιοδους μεγιστης δυναμης φτασμενων αθλητων.

thing is this, δεν υπαρχει ευκολη λυση, αν δεν κουραστεις, δεν κανεις δουλεια, και οσοι εχουν κανει πραγματικο EMS μπορουν να σε διαβαιβεωσουν οτι ειναι εξοντοτικη εμπειρια. Αυτα που κανεις εκει κατι τονικες συσπασουλες με μεγαλη συχνοτητα οπως καταλαβαινεις δεν κανουν τιποτα, το κανονικο ems που κανει τετανικη συστολη ΠΟΝΑΕΙ, ποναει τοσο πολυ που δακγωνεις δερμα για να μην σπασεις τα δοντια σου (πιστεψε με ξερω...)

η ολη αρχη της προπονησης ειναι να θεσεις στο σωμα υψηλοτερες απαιτησεις απο αυτο που εχει συνηθησει, ωστε να πρεπει ομοιοστατικα να ανταπεξελθει.

με απλα λογια, αν σηκωνεις ολη μερα ενα κουταλι δεν θα γυμναστεις ποτε γιατι ειναι πολυ κατω απο τα ορια του οργανισμου σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara6079

Νεοφερμένος

Η antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Power plate έκανα και γω για 12 επισκέψεις πριν κανα χρόνο.
Ήμουν τελείως αγύμναστη, δεν έκανα διατροφή ταυτόχρονα, και δεν είδα αποτέλεσμα βέβαια.
Πως γίνεται άλλωστε να δεις αποτέλεσμα σε ένα μήνα. Δεν θα υπήρχαν αγύμναστοι τότε.
Απλά ήμουν πολύ τεμπέλα (και συνεχίζω να είμαι) για να πάω κανονικό γυμναστήριο.
Άσε που ψιλομετάνοιωσα γιατί δεν ξέρω και τι επιπτώσεις έχουν οι δονήσεις στο σώμα. Eλαφρώς πιασμένη πάντως γυρνούσα στο σπίτι, είναι αλήθεια, αλλά μπορεί όπως λέει ο epote να ήταν από τις ασκήσεις και όχι από το μηχάνημα.
Σου λένε ότι είναι ισοδύναμο με γυμναστήριο με βάρη δύο ωρών. Μούφα. Έχω κάνει βάρη παλιότερα για τρία τέταρτα (και μη φανταστείτε τίποτα, απλό πρόγραμμα για αρχάριους) και όταν γυρνούσα σπίτι δεν μπορούσα να σηκώσω τα χέρια μου για να λουστώ.......χαχαχαχαχ........αυτό δεν το' νοιωσα με το power plate.

Οπότε, σαν την γυμναστικούλα.........βαρετή δε λέω αλλά τα καλά κόποις κτώνται........:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Πειράζει που διαφωνώ??Δε ξέρω ίσως να είναι καλύτερο το γυμναστήριο αλλά θεωρώ οτι το power κάνει καλή δουλεια κ ας διαφωνεί ο epote..κ γυμναστήριο αν πας δε προκειται να δεις διαφορα αν δε προσέξεις τη διατροφή σου κ εδώ ελπίζω να συμφωνεί ο epote..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Πειράζει που διαφωνώ??Δε ξέρω ίσως να είναι καλύτερο το γυμναστήριο αλλά θεωρώ οτι το power κάνει καλή δουλεια κ ας διαφωνεί ο epote..κ γυμναστήριο αν πας δε προκειται να δεις διαφορα αν δε προσέξεις τη διατροφή σου κ εδώ ελπίζω να συμφωνεί ο epote..

o λογος για τον οποιο διαφωνεις ελαχιστα εχει σχεση με τα αποτελεσματα και ειναι κατα βαση απορεια μιας πολυ φιοσιολογικης και υγειους αντιδρασης του ανρθωπινου οργανισμου που αφορα την εκλογικευση του κοπου. Οσο πιο ακριβα πληρωσουμε κατι τοσο πιο πολυ μας αρεσει, αυτο ειναι πολυ καλα καταγεγραμενο δεν υπαρχει λογος να το αντιλεξεις (ναι ξερω εσυ εισαι διαφορετικη...)

συμφωνω και διαφωνω, με ΚΑΛΗ προπονηση γυμναστηριου θα δεις αποτελεσματα οτι και να τρως, αν τρως και σωστα πολυ περισοτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara6079

Νεοφερμένος

Η antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
..και γυμναστήριο αν πας δε προκειται να δεις διαφορα αν δε προσέξεις τη διατροφή σου κ εδώ ελπίζω να συμφωνεί ο epote..
Εδώ θα συμφωνήσω μαζί σου. Έχω παράδειγμα κολλητή που χτυπιέται όπως λέει 2 ώρες, 3 φορές τη βδομάδα και δε χάνει κιλό γιατί η διατροφή της είναι γλυκά, γλυκά, γλυκά....


Οσο πιο ακριβα πληρωσουμε κατι τοσο πιο πολυ μας αρεσει

:clapup: έτσι ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Εδώ θα συμφωνήσω μαζί σου. Έχω παράδειγμα κολλητή που χτυπιέται όπως λέει 2 ώρες, 3 φορές τη βδομάδα και δε χάνει κιλό γιατί η διατροφή της είναι γλυκά, γλυκά, γλυκά....

εξακολουθω να μην εχω δει ανθρωπο που κανει συστηματικα καλη γυμναστικη και 1) δεν προσεχει αυθορμητα τη διατροφη του και 2) δεν εχει αλαγες ανεξαρτητως διατροφης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Epote δε μπορείς να έχεις δίκιο σε όλα..δέξου το!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Κανεις λαθος, εχω παντα δικιο. Εκτος απο μια φορα που νομιζα οτι ειχα αδικο αλλα εκανα λαθος.

Σοβαρα τωρα, με βλεπεις να χωνω τη μυτη μου σε θεματα αρχαιολογιας, ιστοριας, λογιστικης και ενα καρο αλλα πραγματα? Οχι αυτο γιατι δεν ξερω τι διαολο μου γινεται, ειχα την τυχη να ασχολιθω απο κοντα με ορισμενους τομεις και επαγκελματικα και ως χομπυ, αυτους τους τομεις τους ξερω και τους ξερω ΚΑΛΑ, ασε απεξω οτι ειμαι σνομπ και εριστικος και χανω το δικιο μου επειδη ο μεσος ανθρωπος τελικα δεν πειθεται απο τα στοιχεια αλλα απο την χαρισματικη φατσα η λογο του ομιλιτη του.

προσωπικα εχω συνηθησει να συναναστρεφομαι με αλλους επιστημονες (και με χαρτια και χωρις, δεν θελει 100 πτυχεια για να εισαι επιστιμονας κριτικη σκεψη θελει) και ετσι το υφος μου δεν παιζει ρολο στο επιχειρημα μου, συνεπως μου ειναι δυσκολο να πρεπει να γινομαι κολακας για να μεταφερω τις γνωσεις και τις θεσεις μου. Δεν θα γινομουν καλος πολιτικος λοιπον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Συνεχίζεις να υποστηρίζεις οτι αν καποιος κάνει συστηματική γυμναστική κ μετα τρώει γλυκά οτι θα χάσει κιλά??δηλαδη πραγματικά το πιστεύεις αυτό??αν ειναι πες το μας για να μη βασανίζουμε τον εαυτό μας με δίαιτες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ειπα οτι θα δει διαφορες στην σωματικη του συσταση. Οχι τοσο γρηγορα η αποτελεσματικα οσο αν εκανε σωστη διατροφη αλλα θα δει.

θα σε εκπληξει το γεγονος οτι οι περισοτεροι ανθρωποι (και ΚΥΡΙΟΣ οι γυναικες) δεν πρεπει να χασουν κιλα αλλα να ΠΑΡΟΥΝ.

φυσικα το να τρως ανεξελενκτες ποσοτητες γλυκων δεν κανει καλο, αλλα αν διατηρησεις την διατροφη σου ως εχει (οτι χαζομαρες τρως τωρα, να μην αλαξεις τιποτα) και βαλεις συστηματικη γυμναστικη ναι θα αλαξει το σωμα σου. 1+1=2 δεν ειναι τιποτα παραλογο αυτο που λεω.

οι περισοτεροι ανθρωποι δεν τρωνε υπερβολικα πολυ αλλωστε, γιαυτο και οι διαιτες κανουν κακο, τους οθουν σε διαταραχες περιστασιακης υπερφαγιας οταν δεν ειχαν εξ αρχης τετοιο προβλημα

συγκεκριμενα για την φιλη της που η διατροφη της ηταν γλυκα γλυκα γλυκα. Κανενας ανθρωπος δεν τρωει μονο γλυκα, αυτη η φιλη της ετρωγε κακης ποιοτητας τροφη αλλα δεν παχαινε με ρυθμο πανω απο ενα κιλο τους δυο μηνες (αν ναι, εχει αλλα προβληματα, πρωτα απο ολα ψυχιατρικα), το οποιο σημαινει οτι αν εξακολουθουσε να τρωει την σκατοδιατροφη της και εκανε γυμανστικη σωστη ναι θα εφτιαχνε αργα αργα το σωμα της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top