Τι ψηφίσατε, αν ψηφίσατε στις ευρωεκλογές;

Τι θα ψηφίσετε, αν ψηφίσετε στις ευροεκλογές?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 2 5.0%
  • Πασόκ

    Ψήφοι: 5 12.5%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 1 2.5%
  • Σύριζα

    Ψήφοι: 1 2.5%
  • ΛΑ.Ο.Σ.

    Ψήφοι: 4 10.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 2 5.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 9 22.5%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 16 40.0%

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Έβαλα αυτότο θέμα για να δούμε τι θα κάνετε (ευροεκλογές ή παραλία?:P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τι θα ψηφίσετε, αν ψηφίσετε στις ευροεκλογές?

Το παλιό καλό
.


Παραδοσιακά πλέον.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Το παλιό καλό
.


Παραδοσιακά πλέον.:D
Βάλε και λίγο ψωμοτύρι. Μην το φάνε έτσι σκέτο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metalhead9121

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
υπαρχει και αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Dear god, σήμερα έμαθα ότι με τους οικολόγους πράσινους κατεβαίνει και ο Κάτμαν. Σας παρακαλώ, πείτε μου ότι είναι φάρσα...

κλικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Dear god, σήμερα έμαθα ότι με τους οικολόγους πράσινους κατεβαίνει και ο Κάτμαν. Σας παρακαλώ, πείτε μου ότι είναι φάρσα...

κλικ
Αστειεύεσαι? Αν δεν στείλουμε στο ευρωκοινοβούλιο τον Κάτμαν, ποιόν θα στείλουμε?:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Από τη μία αποχή, απ την άλλη Κάτμαν και Σαρρή (όχι ότι οι σοβαροφανείς που είναι ηη στη Βουλή έχουν υψηλότερο δείκτη iq).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Αποχή. Στη βάση της πολιτικής ανυπακοής και όχι της παραλίας...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Εγω δεν ξέρω ακόμα τι θα ψηφίσω. όμως. Ξέρω τι ΔΕΝ θα ψηφίσω. Δεν θα ψηφίσω ΝΔ και ΠΑΣΟΚ γιατί η συμπεριφορά τους είναι συνώνυμη του σκανδάλου. Από τα μικρά δεν θα ψηφίσω ΛΑΟΣ γιατί λαικίζει κι έχει ορισμένες επικύνδινες απόψεις, και τέλος αποκλείω τον ΣΥΡΙΖΑ γιατί έχει αφήσει ανοιχτή πόρτα στο ΠΑΣΟΚ για ενδεχόμενη συνεργασία, και δεύτερον γιατί πολύ απλά δεν με πείθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πληροφοριακα ο Κατμαν δεν κατεβενει με τους πρασινους, κατεβενει με τους ελληνες οικολογους του Βεργη.

Εγω θα ψηφισω, γιατι δεν θελω ουτε εμμεσα ουτε αμεσα να παρουν θεσεις ΝΔ και Πασοκ απο δικη μου ψηφο η αποχη....
Για τον ιδιο λογο λοιπον δε ψηφιζω καπια απο τα πιο μικρα κομματα... Ετσι αναμεσα σε ΚΚΕ, Συριζα και Λαος διαλεγω το λαος, καθος το ΚΚΕ με την πολιτικη του στην ΕΕ δεν θα μας φερει και πολλα αποτελεσματα. Απο την αλλη ο Συριζα, κατ εμε, ειναι ενα ματσο ανθρωποι που στα νιατα τους ητανε αριστεροι και τωρα δεν τους παει η καρδια να δηλωσουν δεξιοι... Και ουτε απο αυτους περιμενω κανενα εργο.... Το Λαος απο την αλλη ειναι το κομμα που πιστευω θα φωναξει πιο πολυ για τα συμφερωντα τις Ελλαδας εκει μεσα... Γιατι μην ξεχναμε οτι ψηφιζουμε για την Ευρωπη, και οχι για την δικη μας βουλη (οπως κανουν οι περισσοτεροι) , οποτε πρεπει να δουμε πιος θα φερει πιο πολλα στην Ελλαδα απο την ευρωπη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
κρονε στα 17 σου χρονια ψηφιζεις λαος



χανω την ελπιδα για οποιοδηποτε μελλον._
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Eρώτηση. Μου είπαν χτες ότι οι οικολόγοι πράσινοι [που όντως ΔΕΝ είναι οι οικολόγοι με τους οποίους κατεβαίνει ο κατμαν] υποστηρίζουν τα σκόπια στο θέμα της ονομασίας? Ισχύει?

[προσωπικά με βλέπω να ψηφίζω όποιο κόμμα από αυτά που βλέπω πρώτη φορά μου αρέσει σαν όνομα :P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.


οι Οικολόγοι-Πράσινοι είναι παραφυάδα του ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ.

τους άκουσες εσύ ποτέ να υποστηρίξει καθαρά ότι είναι κατά στο θέμα της ονομασίας των
Σκοπίων ??



(αν και μεταξύ μας η ζημιά στο θέμα της ονομασίας έγινε πολλά χρόνια πίσω και όσο και
να χτυπιόμαστε τώρα το μόνο που μπορούμε να πετύχουμε είναι μείωση των παράπλευρων
απωλειών - οι δικές μας θέσεις δεν πρόκειται να περάσουν, όσο και να εξοργίζει κάποιους
από εμάς )

για να λέμε τα σύκα-σύκα και την σκάφη-σκάφη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Eρώτηση. Μου είπαν χτες ότι οι οικολόγοι πράσινοι [που όντως ΔΕΝ είναι οι οικολόγοι με τους οποίους κατεβαίνει ο κατμαν] υποστηρίζουν τα σκόπια στο θέμα της ονομασίας? Ισχύει?

Ισχύει.. :/:
Ακόμα άκουσα ότι την Αγίου Δημητρίου θέλουν να τη μετονομάσουν Κεμάλ Ατατουρκ..Αλλά δε νομίζω να ισχύει.ε;; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Αποχή. Στη βάση της πολιτικής ανυπακοής και όχι της παραλίας...:)

Πού φτάσαμε.... να θεωρούμε την αποχή από τις εκλογές ανυπακοή. Θα τρίζουν τα κοκκαλάκια όσων αγωνίστηκαν για να έχουμε το δικαίωμα του ψηφίζειν και του ψηφίζεσθαι.

Πώς τα καταφέραμε έτσι; :worry: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Ισχύει.. :/:
Ακόμα άκουσα ότι την Αγίου Δημητρίου θέλουν να τη μετονομάσουν Κεμάλ Ατατουρκ..Αλλά δε νομίζω να ισχύει.ε;; :worry:

Το ακουσα κι εγω αυτο... βγηκε και το ειπε ο Τρεμοπουλος... πφφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
οι Οικολόγοι-Πράσινοι είναι παραφυάδα του ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ.
Eγω πιο πολυ για μελλοντικους συμμαχους του Πασοκ τους κανω..Ειδα δηλωσεις τους που ενω αποκλειουν καθε συνεργασια με τη νδ, δεν κανουν το ιδιο για το πασοκ..Λες και πλεον εχουν καμια διαφορα οι δυο τους..:D

Εγω δεν θα ψηφισω λογω του οτι ψηφιζω Δραμα και βαριεμαι να τραβηχτω..

Επισης για ολους τους λογους που αναφερε και η Estartu..

Αλλα και εδω να ψηφιζα παλι συνειδητη αποχη θα εκανα..Με καλυψε πληρως στο θεμα η Nininaou..:)

κρονε στα 17 σου χρονια ψηφιζεις λαος



χανω την ελπιδα για οποιοδηποτε μελλον._
Δεν μπορω παρα να συμφωνησω, αν και διαβαζοντας το παρακατω διατηρω καποιες απο τις ελπιδες μου ζωντανες..

Αποχή. Στη βάση της πολιτικής ανυπακοής και όχι της παραλίας...:)
Τελικα το στεκι δεν ειναι μια μικρογραφια της κοινωνιας μας..Εκτος αν την Κυριακη εχουμε 54,55% αποχη..(Μακαρι,αλλα δεν το βλεπω..:()

Και οι αποριες μου:

1)Αυτοι που θα ψηφισουν νδ ειναι ικανοποιημενοι απο τη πορεια της χωρας? Και εστω οτι ειναι βολεμενοι..Ανηκουν και τα παιδια τους στην μικρη μειοψηφια που ειναι και αυτα βολεμενα?

2)Αυτοι που ψηφιζουν πασοκ, πραγματικα πιστευουν οτι νδ και πασοκ εχουν καμια διαφορα? Πιστευουν οτι με το που θα βγει το πασοκ στις εθνικες θα αλλαξει εστω και προς το ελαχιστο η ζωη τους προς το καλυτερο???

π.ς. Οι παραπανω αποριες δεν αφορουν τις ευρωεκλογες (στις οποιες υποτειθεται οτι ο κοσμος ψηφιζει ενα κομμα το οποιο πιστευει οτι θα στειλει τους καλυτερους αντιπροσωπους στην Ε.Ε. και εχει τις καλυτερες προτασεις για εκει), αλλα δυστυχως αυτοι που θα ψηφισουν τα δυο μεγαλα κομματα τα ψηφιζουν για να μην πεσει το ποσοστο τους σε σχεση με το αλλο και θα ψηφισουν το ιδιο και στις εθνικες..

π.ς.2 Τα δυο ερωτηματα δεν αφορουν τους 50 και ανω..Αυτοι εχουν ταυτιστει με το ενα απο τα δυο κομματα λες και ειναι ομαδα..Αφορα τους νεους..Πραγματικα αγανακτω και δεν καταλαβαινω..Ακομα και βολεμενος να ειναι καποιος νεος,φιλους δεν εχει?Παιδια δεν θα κανει?

Τελος παντων σταματαω γιατι μπορω να γραφω μεχρι αυριο..Συγχιζομαι κιολας και δεν τους αξιζει..:)

Πού φτάσαμε.... να θεωρούμε την αποχή από τις εκλογές ανυπακοή. Θα τρίζουν τα κοκκαλάκια όσων αγωνίστηκαν για να έχουμε το δικαίωμα του ψηφίζειν και του ψηφίζεσθαι.
Παντως πανω σε αυτο η Εμα Γκολνμαν ειχε πει μια δυστυχως πολυ αληθινη κουβεντα:

Αν οι εκλογες αλλαζαν τον κοσμο θα ηταν παρανομες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
κρονε στα 17 σου χρονια ψηφιζεις λαος



χανω την ελπιδα για οποιοδηποτε μελλον._

Ενω αν ψηφιζει ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ θα ειχες ελπίδα για το μελλον ε???:)

Κι εγω χανω την ελπίδα.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Λοιπόν
1. Η παιδεία προάγει κριτική σκέψη
2. Μόνο η κριτική σκέψη είναι ικανή (ελεύθερη) να κρίνει το σύστημα
3. Το σύστημα όμως δεν θέλει να κρίνεται απ' τους πολίτες - να τους χειρίζεται θέλει.

άρα

Το σύστημα δεν θέλει πραγματική παιδεία.

Κι εγώ ως απόφοιτος του εκπαιδευτικού μας συστημάτος....έχω πολλά ψωμιά να φάω ακόμα

Οπότε η υπέρβαση εναπόκειται στην προσωπική προσπάθεια του καθενός περισσότερο, παρά σε κάποιους "διαφωτιστές" που θα αφυπνίσουν τον κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top