• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Περίοδος: Συμβουλές για τις ιδιαίτερες ημέρες του μήνα

captain elena

Νεοφερμένος

Η κάπτεν ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στιχογράφος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Αν είναι τόσο απλό και η καυτή άμμος έχει για σένα τόσο ευεργετικά αποτελέσματα, μπορείς να μαζέψεις ένα ταψί άμμο και να το ζεσταίνεις το χειμώνα, (ή πιο απλά να χρησιμοποιείς θερμοφόρα).



Υ.Γ. Μην πείτε "τι θέλει άντρας και απαντά στο θέμα αυτό". Ξέρετε πολύ καλά ότι δεν έχουμε εμείς το πρόβλημα, αλλά (θέλοντας και μη) συμπάσχουμε.

αυτο για το ταψι με εκανε και ελιωσα απο τα γελια!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ρόφημα με γαρύφαλλα και κανέλα;)
(όχι σε σκόνη τα υλικά)


Εγω ποναω 2 24ωρα συνεχομενα. Τα χαπια που επαιρνα κρατουσαν 8ωρο. Αυτο να το πινω μια φορα η να φτιαχνω μια μπουκαλα σε θερμο να την κουβαλαω μαζι μου; Κανει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Εγω ποναω 2 24ωρα συνεχομενα. Τα χαπια που επαιρνα κρατουσαν 8ωρο. Αυτο να το πινω μια φορα η να φτιαχνω μια μπουκαλα σε θερμο να την κουβαλαω μαζι μου; Κανει;
Ηρεμείς αμεσα απο τον πόνο... αυτο έπινα από τοτε που πρωτοάρχισα να εχω περίοδο... συνταγη της γιαγιας και της μάνας μου...
Συνηθως το πίνεις φρεσκοβρασμένο...καθε φορα που πονάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Να σας ρωτήσω. Χρησιμοποιεί κάποια τα nurofen που είναι για πόνους περιόδου? Μέχρι τώρα που πονούσα φρικτά, και εμένα μου ερχόταν και εμετός (απο τον πόνο), έπαιρνα ενα ντεπον και αργεί πολύ να δράσει. Ξέρετε κάποιο άλλο περισσότερο άμεσα δραστικό χάπι? Και επιπλεόν επειδή θα είμαι στις μέρες μου κατά τη διάρκεια των εξετάσεων μου και όταν πονάω θέλω να πεθάνω, θα μου συνιστούσατε να πάρω ένα χάπι πριν, έτσι ώστε να μην βρεθώ προ εκπλήξεων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Λοιπον βρηκα ενα βοτανο.. Οταν ημουν στο μαγαζι με τα βοτανα ειχα ξεχασει τα ονοματα που μου ειπατε κι ετσι τους ρωτησα για την περιοδο. Μου προτειναν ενα κι ετσι υπολογιζοντας ποτε ειναι να αδιαθετησω, 3 μερες πριν αρχισα να πινω ενα ροφημα ημερησιως. Το αποτελεσμα ηταν να μου καθυστερησει η περιοδος 5 μερες, πραγμα που σπανια μου συμβαινει. Μπορει βεβαια να μην εφταιγε κι αυτο. Το συνεδεσα μαυτο γιατι αυτο το βοτανο γραφει πωσ ειναι αιμοστατικο. Τελικα ηρθε και μέπιασαν Οι κλασσικοι απελπιστικοι πονοι. Ηπια αλλο ενα κι ως δια μαγειας ηρεμησα!!! Ειναι δυνατο προφανως αλλα το παρακανα κι εγω επειδη εβαλα μπολικο. Απο την επομενη φορα θα το παιρνω μονο οταν ποναω. Αγριαψιθιά λεγεται. Αποτι διαβασα ειναι αρκετα ισχυρο, αλλα πιστευω καλυτερο απο τα χαπια...

Να σας ρωτήσω. Χρησιμοποιεί κάποια τα nurofen που είναι για πόνους περιόδου? Μέχρι τώρα που πονούσα φρικτά, και εμένα μου ερχόταν και εμετός (απο τον πόνο), έπαιρνα ενα ντεπον και αργεί πολύ να δράσει. Ξέρετε κάποιο άλλο περισσότερο άμεσα δραστικό χάπι? Και επιπλεόν επειδή θα είμαι στις μέρες μου κατά τη διάρκεια των εξετάσεων μου και όταν πονάω θέλω να πεθάνω, θα μου συνιστούσατε να πάρω ένα χάπι πριν, έτσι ώστε να μην βρεθώ προ εκπλήξεων?


Αν και πλεον με τα χαπια εχω αρχισει να προβληματιζομαι, εγω επαιρνα καποτε μετα το ντεπον, φελντεν. Βεβαια κι αυτα τα συνηθισε ο οργανισμος μου. Ετσι επεσα σε πιο βαρια. Πιστευω ομως με αυτα θα κανεις τη δουλεια σου. Κι αφου αναφερεσαι σε ντεπον που εγω εχω για καραμελα, μια χαρα θα εισαι με αυτα.
Για πιο πριν διαφωνω εκτος αν προκειται για ιδιαιτερη περιπτωση οπως αυτη που γραφεις. Κι εγω θα παιρνα προκειμενου να μαι χαλαρη και να γραψω

Εγω πάντως τη λυπάμαι καθως στις δύσκολες τις μερες, παιρναει πραγματικα δυσκολα. Αλλα οταν πονάει, ούτε να την ακουμπησω δεν τολμάω. Εξαιρετικα ευερέθιστη. :worry:

Οι περισσοτερες απο εμας ειμαστε ετσι δυστυχως. Εγω ασπριζω, ιδρωνω και δε θελω ουτε να μου μιλανε ουτε να με ακουμπανε. Υποφερω... Να δειχνετε καταννοηση κι αγαπη στο γυναικειο φυλο που περνα κυριολεκτικα τα πανδεινα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Καλημερα! Καθε μηνα χαπακωνομαι οταν εχω περιοδο. Ο πονος ειναι εξουθενωτικος κι ακομα χειροτερος οταν με βρισκει εκτος σπιτιου. Η λυση του χαπιου, αυτη η χημεια μεσα μου καθε μηνα με προβληματιζει. Θελω να τα σταματησω η εστω να παιρνω ανα διμηνο ή σε εξαιρετικεσ περιπτωσεισ. Να τονισω δε, πως τα χαπια που παιρνω ειναι πολυ δυνατα. Δε με εχουν πειραξει στο στομαχι ομως.
Ξερετε καποιο φυτικο ροφημα που μπορει να βοηθησει;
Επισης εχω προσεξει πως αν 2-3 μερες πριν μου ρθει εχω αθληθει, μειωνονται αισθητα οι πονοι αλλα δεν εχω παντα χρονο για ασκηση! :/
Γενικά η άθληση βοηθάει, όπως και η συχνή σεξουαλική επαφή, σύμφωνα με έναν γιατρό που είχα παλιότερα. Με τα χρόνια μου είχε πει, οι πόνοι μειώνονται.
Τώρα για το χάπι που λες, ντάξει, αν παίρνεις 1 το μήνα δε χάθηκε και ο κόσμος. Το θέμα είναι πόσο συχνά το παίρνεις.
Εγώ πχ παίρνω το Nurofen express την πρώτη μέρα της περιόδου και σε μισή ώρα είμαι πολύ καλύτερα.
Από φυτικά ροφήματα βράζω σε λίγο νεράκι 2-3 στικ κανέλας και 4-5 γαρυφαλλάκια. Βάζεις και μελάκι και είναι τέλειο. Βοηθάει κι αυτό πάρα πολύ.
Δεν χρειάζεται να παίρνεις τόσο δυνατά χάπια πάντως, δεν κάνει καλό..

Να σας ρωτήσω. Χρησιμοποιεί κάποια τα nurofen που είναι για πόνους περιόδου? Μέχρι τώρα που πονούσα φρικτά, και εμένα μου ερχόταν και εμετός (απο τον πόνο), έπαιρνα ενα ντεπον και αργεί πολύ να δράσει. Ξέρετε κάποιο άλλο περισσότερο άμεσα δραστικό χάπι? Και επιπλεόν επειδή θα είμαι στις μέρες μου κατά τη διάρκεια των εξετάσεων μου και όταν πονάω θέλω να πεθάνω, θα μου συνιστούσατε να πάρω ένα χάπι πριν, έτσι ώστε να μην βρεθώ προ εκπλήξεων?
Ναι, παίρνω εγώ το Nurofen express την πρώτη μέρα της περιόδου γιατί δεν αντέχεται ο πόνος τότε. Σε μισή ωρίτσα το πολύ ο πόνος έχει μειωθεί στο ελάχιστο.
Αυτό βέβαια ισχύει για μένα, εσένα μπορεί να μη σε πιάσει τόσο γρήγορα. Είναι ανάλογα το άτομο πάντα.
Μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις και κάποιο φυτικό ρόφημα να δεις αν σε πιάνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Να σας ρωτήσω. Χρησιμοποιεί κάποια τα nurofen που είναι για πόνους περιόδου? Μέχρι τώρα που πονούσα φρικτά, και εμένα μου ερχόταν και εμετός (απο τον πόνο), έπαιρνα ενα ντεπον και αργεί πολύ να δράσει. Ξέρετε κάποιο άλλο περισσότερο άμεσα δραστικό χάπι? Και επιπλεόν επειδή θα είμαι στις μέρες μου κατά τη διάρκεια των εξετάσεων μου και όταν πονάω θέλω να πεθάνω, θα μου συνιστούσατε να πάρω ένα χάπι πριν, έτσι ώστε να μην βρεθώ προ εκπλήξεων?

Εγώ πήρα το Nurofen Express την πρώτη μέρα που ήμουν χάλια και δεν μου έκανε τίποτα απολύτως. :/:
Δεν ξέρω, έχω απελπιστεί πια με τα χάπια, θα το γυρίσω στα βότανα μπας και με πιάνει κανένα ρόφημα. Για πείτε προτάσεις!

Muxu Su, αν δεν πονάς πριν την περίοδο, μην το παίρνεις. Είναι από τα χάπια που δρουν επί τούτου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Muxu Su, αν δεν πονάς πριν την περίοδο, μην το παίρνεις. Είναι από τα χάπια που δρουν επί τούτου.

Εδω και μισή ωρα το χω πάρει το χάπι και δεν έχει θυμηθεί ακομη να δράσει. Υποφέρω. Γιατί τόσος πόνος κάθε φορα; Καλος άνθρωπος ειμαι που θελει αυριο να παει να γράψει καλα σε μια Βιολογία. :cry_x:
Ούτε βιβλίο να πιάσω στα χέρια μου ούτε τιποτα. Πεθαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εδω και μισή ωρα το χω πάρει το χάπι και δεν έχει θυμηθεί ακομη να δράσει. Υποφέρω. Γιατί τόσος πόνος κάθε φορα; Καλος άνθρωπος ειμαι που θελει αυριο να παει να γράψει καλα σε μια Βιολογία. :cry_x:
Ούτε βιβλίο να πιάσω στα χέρια μου ούτε τιποτα. Πεθαίνω.

Δοκίμασε να ξαπλώσεις σε ένα σκοτεινό δωμάτιο και να προσπαθησεις να κοιμηθείς λίγο. Όσες φορές το έχω κάνει μετά από 1-2 ώρες ή μου είχε περάσει ο πόνος ή είχε μειωθεί αισθητά. Υποθέτω αυτή η ηρεμία βοηθάει να κάνει ο πόνος τον κύκλο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω αν ειμαι εξω, κανω αναπνοες, ξεσφιγγομαι, - αν φοραω δλδ παντελονι ανοιγω ενα κουμπι- και κανω μασαζ στη μεση μου- διακριτικα παντα.
Αν ειμαι σπιτι, ξαπλωνω και παλευω με τις στασεις...
Ειναι πικρα δυστυχως. Μικροτερη παντως δεν πονουσα τοσο πολυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Μικροτερη παντως δεν πονουσα τοσο πολυ..

Εγώ πάλι μικρότερη πονούσα πολύ περισσότερο..
Τώρα πια πονάω μόνο την πρώτη μέρα και με ένα Nurofen express ή ένα panadol extra περνάει ο πόνος και λίγο αργότερα νιώθω πολύ καλύτερα.
Τι να σας πω βρε κορίτσια, η κάθε κοπέλα είναι διαφορετική. Ρωτήστε και κανα γυναικολόγο να σας πει καμια γνώμη. Εκείνος που σας παρακολουθεί, κάτι παραπάνω θα ξέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Depon και θερμοφόρα. Ειδάλλως ο πόνος είναι ανυπόφορος!! Ούτε να κοιμηθώ δεν μπορώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Depon και θερμοφόρα. Ειδάλλως ο πόνος είναι ανυπόφορος!! Ούτε να κοιμηθώ δεν μπορώ...

+ υπνος:P
το καλοκαιρι με περιοδο δεν παλευεται:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
+ υπνος:P
το καλοκαιρι με περιοδο δεν παλευεται:'(
Και εγώ θεωρώ τον ύπνο φάρμακο για την περίοδο. Τυχαίνει τις πρώτες δύο μέρες να πονάω (ντάξυ όχι υπερβολικά) και με το που κοιμάμαι 1-2 ώρες είμαι καλύτερα! :D
Ναι το καλοκαίρι είναι το χειρότερο. Δεν μπορούμε να πάμε θάλασσα γαμώτο! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
+ υπνος:P
το καλοκαιρι με περιοδο δεν παλευεται:'(

Α εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ αν δεν μου περάσει... Στριφογυρίζω στο κρεβάτι, εκνευρίζομαι που δεν μπορώ να βρω στάση να κοιμηθώ και καταλήγω άγρυπνη :mad: με τη θερμοφόρα αγκαλιά την περνάω.
Και το άλλο ενοχλητικό. Τουαλέτα κάθε τέταρτο :mad::mad::mad:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Κι εγώ αυτό θα έλεγα, ντεπόν και ζέστη (έχω πάρει μια ζώνη απ' τον Μπακάκο, με τις θερμοφόρες δεν μπορώ). Έχω φριχτούς πόνους αλλά την παλεύω με ένα ντεπόν την πρώτη κι ένα ντεπόν ακόμα τη δεύτερη μέρα. Όταν παίρνω αντισυλληπτικά είμαι μια χαρά, όταν τα σταματάω όμως πέφτω στα πατώματα και είμαι πραγματικά άρρωστη τις 3 πρώτες μέρες.

Α ναι κι εγώ το έχω αυτό, κάθε μισή ώρα τουαλέτα. Φρικαλέα κατάσταση. Το ζεστό τσάι με βοηθάει πολύ, ακουμπάω και το φλιτζάνι στην κοιλιά μου καυτό καυτό και νιώθω καλύτερα. Φυσικά με τόση ζέστη (κουβέρτα, ζώνη, τσάι) μετά από λίγες ώρες βρωμάω ιδρωτίλα από χιλιόμετρα, οπότε μετά βουρ στο ντους, με καυτό νερό εννοείται :P Αυτό το πανηγύρι κρατάει τις πρώτες 3 μέρες, μετά είμαι οκ, και πάντα μιλάω για την περίοδο που σταματάω τα αντισυλληπτικά. Όταν τα παίρνω είμαι άρχοντας, δεν καταλαβαίνω μία. Φοβερό πράμα η χημεία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ρε κοριτσια εγω παλια δεν το καταλαβαινα τοσο. Πλεον, περαν φριχτου πονου, του θανατα που λεμε, εχω κι αναγουλες..... Να δεις που καμμια ωρα θα κανω εμετο. Στο τσακ ειμαι παντα. Εχει αλλαξει ο οργανισμος μου φοβερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ρε κοριτσια εγω παλια δεν το καταλαβαινα τοσο. Πλεον, περαν φριχτου πονου, του θανατα που λεμε, εχω κι αναγουλες..... Να δεις που καμμια ωρα θα κανω εμετο. Στο τσακ ειμαι παντα. Εχει αλλαξει ο οργανισμος μου φοβερα!
Για πόνο πάντως,(εγώ αυτές τις μέρες ΠΕΘΑΝΑ στον πόνο) είχε προτείνει η Ερινύς τα Buscopan είναι λύτρωση.
Για το άλλο,πίνε νερό λίγο λίγο για να μην πάθεις αφυδάτωση και φάε καμιά φρυγανιά κάτι.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Για πόνο πάντως,(εγώ αυτές τις μέρες ΠΕΘΑΝΑ στον πόνο) είχε προτείνει η Ερινύς τα Buscopan είναι λύτρωση.
Για το άλλο,πίνε νερό λίγο λίγο για να μην πάθεις αφυδάτωση και φάε καμιά φρυγανιά κάτι.:confused:

Fairy, τα μπουσκοπαν δεν μου κανουν τιποτα. Παιρνω κατι αλλα πολυ πιο δυνατα μου τα συνταγογραφει ο γιατρος. Το επομενο σταδιο μου ειχε πει ειναι η ενεση!:/
Αλλα προς το παρον δεν εχει χρειαστει ακομα, ευτυχως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Fairy, τα μπουσκοπαν δεν μου κανουν τιποτα. Παιρνω κατι αλλα πολυ πιο δυνατα μου τα συνταγογραφει ο γιατρος. Το επομενο σταδιο μου ειχε πει ειναι η ενεση!:/
Αλλα προς το παρον δεν εχει χρειαστει ακομα, ευτυχως!

Τότε δεν ξέρω τι να πω. :/:
Εγώ προσωπικά είμαι καλυμμένη αν και είμαι επιφυλακτική με τα φάρμακα διότι λόγω προβλημάτων στο παρελθόν δεν επιτρέπεται να παίρνω "πολύ δυνατά" φάρμακα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top