Μad Awards

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Δεν ξερω αν εχει μπει κατι τετοιο η αν ειδατε τα βραβεια,αλλα προσωπικα εμεινα πολυ απογοητευμενη...Ολοι οι καλλιτεχνες που τραγουδησαν το εκαναν πλει-μπακ και τα αποτελεσματα των βραβειων ηταν εντελως αναμενομενα..Χαρηκα οταν βραβευθηκε ο Δημος Αναστασιαδης,ο οποιος μου αρεσει πολυ,και ηταν πολυ ωραια οταν ο Dan Wilson τραγουδησε το Breathless,αλλα δυσκολευομαι να βρω αλλα ωραια τμηματα της βραιδιας...Εσεις τι νομιζετε;

Αν υπαρχει καποιο παρομοιο θεμα ενταξτε το εκει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Όλο το σκουπιδαριό της ελληνικής τηλεόρασης και η σαβούρα της ελληνικής σκηνής μαζί σε ένα χώρο.

Η μεγαλοφάνεια και ο κομπασμός σε όλο το μεγαλείο τους.

Το κιτς σε αυτά τα βραβεία αποκτά ένα παντελώς νέο νόημα.

Ατάλαντοι σκυλάδες και νεοποπάδες σε ένα σόου δίχως νόημα και ουσία.
Βραβεία στον χειρότερο από τους χειρότερους και χειροκροτήματα από ένα μάτσο ανθρώπους που έχασαν το μπούσουλα της αξίας και της αξιοπρέπειας.

Αίσχος καλή μου alis, αίσχος.


πς: αν αυτό έχει να παρουσιάσει η ελληνική μουσική, αν αυτό βραβεύουμε σα καλλίτερο, τότε δε θέλω να ξέρω τι θα είναι στη μόδα αύριο.

Στίχοι: Κόρε Ύδρο
Μουσική: Κόρε Ύδρο
Πρώτη εκτέλεση: Κόρε. Υδρο

Είναι βαρύ, το ξέρω, μα θα το πω ωμά:
η διαπλοκή της τέχνης την Ελλάδα κυβερνά
Τη μάζα αποκοιμίζει με σούπες εύπεπτες,
προτάσεις «εναλλακτικές», προτάσεις «έντεχνες»
Είναι τρελό, το ξέρω, και είναι έγκλημα διπλό,
είναι μια αόρατη γραβάτα που μας πνίγει το λαιμό

Μα όσο κι αν οι πόρτες που γκρεμίζονται μπροστά μας είναι λίγες,
εμείς ζούμε τη μέγιστη ηδονή να είμαστε το γάλα μέσα στις μύγες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pargalatsos

Νεοφερμένος

Ο pargalatsos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
παιδιια επειδη δε το ειδα οι going through Πηραν τιποτα?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
όχι - δεν πήρα τίποτα :)


τα παρακολουθώ τα 4 τελευταία χρόνια και αυτό που έχω να σχολιάσω κάθε χρονιά είναι
οι εμφανίσεις του Νίνο ...

γιατί το καίνε το παληκάρι με τα σκουπίδια που του δίνουν να τραγουδάει ?? αφού είναι
φανερό ότι έχει δυνατότητες για άλλα πράγματα ....



(χμμ!! ώστε πλέι μπακ ήταν, ε??? καλά το είδα κάποια στιγμή)



σημ. στα 6 χρόνια του θεσμού, νομίζω ότι το περσυνό πρόγραμμα ήταν το πλουσιότερο
όλων - φέτος ειδικά ήταν πολύ φτωχά τόσο όσον αφορά ξένους φιλοξενούμενους όσο και
στα χαρακτηριστικά περίεργα παντρέματα καλλιτεχνών και μίξες τραγουδιών διαφορετικών
μουσικών τάσεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οπως πολυ ευστοχα ακουσα καπιον να λεει "το mad προσπαθει να παραξει επιτυχιες". Ελα ομως που δεν το κανει καλα... Δεν το κανει καν σε υποφερτω επιπεδο.... Με το να παιζει συνεχια τα ιδια τραγουδια στο καναλι, και να βραβεβει μια φορα τον χρονο αυτους που θελει, δεν καταφερνει τιποτα παραπανω απο το να καταστρεφει το ελληνικο τραγουδι (λιγο παραπανω απο οτι καταστρεφετε ηδη απο αλλους παραγωντες) και να πουλαει μερικους δισκους σε καπιους που παρασειρονται απο αυτο το παιχνιδι....

Εγω προσωπικα δεν ασχολουμε καν με τα βραβεια τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top