Digitizer,Tablet η αλλίως ψηφιακή γραφίδα

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Θέλω να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου. Έχει κανείς; Είναι βολικό;
Θέλω να ρωτήσω το εξής: Πρέπει να μπει στη θέση του mouse, ή μπορούν να είναι και τα δύο συνδεδεμένα στο PC μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cakrit

Νεοφερμένος

Ο cakrit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Θέλει λίγο να το συνιθήσεις αλλά είναι φοβερό εργαλείο δουλειάς (σχέδιο, επεξεργασια φωτογραφιών, κτλ.)
Πλέον αν δεν κάνω λάθος όλα είναι usb άρα μπορείς να έχεις και ποντίκι μαζί. (εδω μπορείς να έχεις 2 ποντίκια συνδεμένα συχρόνος )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το αγόρασα τελικά και μπορείς να το έχεις μαζί με το ποντίκι, πράγματι.
Πρέπει να το συνηθίσω έχεις δίκιο... ακόμα μου φαίνεται δύσκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiaVolita69

Νεοφερμένος

Η DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Σκευτομαι να αγορασω μια πεννα σχεδιασμου.
Θελω να μπορω να ελεγχω το παχος των γραμμων, αλλα δεν θελω και πολυ υψηλη αναλυση. Το χρειαζομαι για σχεδιασμο κεντηματων.
Υπαρχει μηπως κατι φθηνο? Μπορω να κανω τη δουλεια μου μονο με μια πεννα ή χρειαζεται και η παλετα? Υπαρχει πεννα που να μπορω να τη χρησιμοποιησω και πανω σε υφασμα ή χαρτί ωστε να μη χρειάζεται να σκαναρω το σχεδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DiaVolita69

Νεοφερμένος

Η DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Καλημερα. Θα ήθελα την γνωμη σας για τις παρακάτω ταμπλετες.Έχει χρησιμοποιήσει κανεις? Ποια ειναι η σχεση απεικονησης τους στην οθόνη του υπολογιστη?


https://www.hardshop.gr/shop/item.asp?itemid=7953&catid=363

https://www.hardshop.gr/shop/item.asp?itemid=7587&ref=pathfinder
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Η wacom θεωρείτε πολύ καλή μάρκα. Ωστόσο δεν γνωρίζω κάτι για το συγκεκριμένο μοντέλο.

Η trust είναι πολύ αναξιόπιστη. Γενικά είναι μάρκα που βγάζει τα πάντα και σε χαμηλές τιμές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Βασικά τo θέλω για δημιουργίες και για επεξεργασία στο photoshop.Ξέρει κανείς αν θέλει κάτι το ιδιαίτερο?Θα είναι συμβατό στο λάπτοπ μου απλά με usb?

πως σας φένεται αυτό ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εγώ το volito 2 έχω, αν δεν κάνεις retouch/coloring ή γενικά Photomanips στο Photoshop θα σου είναι άχρηστο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Μπορει καποιος να μου πει αν γινεται να αγορασω κατι οπου να γραφω σε μια οθονη(οχι του υπολογιστη) και τα δεδομενα να παιρνανε στον υπολογιστη;Εψαξα και βρηκα την γραφιδα και tablet!Τι ειναι αυτα;Πως τα χρησιμοποιησεις?Τα βρηκα στα Multirama
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
κανεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Μόνος σου απαντάς την ερώτησή σου...
Αν και άποψη μου ότι τέτοια πράματα σου είναι αχρείαστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
ειναι η πλακιδα και μια γραφιδα μαζι της με την οποια γραφεις στην επιφανεια της πλακιδας
δεν σου χρειαζεται εκτος εαν εισαι γραφιστας η σκιτσογραφος
οι τιμες κυμαινονται απο 50ευρω εως 3000 και παραπανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Χρησιμοποιοντας την πλακιδα,τα δεδομενα που γρφεις στην πλακιδα περνανε στον υπολογιστη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antreas95

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
γιατί θες πλακιδα??? δεν μπορεις να γραφεις ο ιδιος στον Η/Υ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
ρε παιδια θελω να ασχοληθω με το σκιτσαρισμα οταν μεγαλώσω!!Προτεινετε μου κάτι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 221 μηνύματα.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Ironboy η γραφίδα και γενικότερα τα digiters δεν θα σε διευκολύνουν στο σχεδίασμα/σκιτσάρισμα. Είναι αρκετά δύσκολο. Τώρα πάλι εξαιρετικά χρήσιμο για κάτι τέτοιο είναι αυτό που απορίπτεις. Να είναι η οθόνη "αφής" και να μπορείς να σχεδιάζεις επάνω. Με αυτο το τρόπο θα μπορείς να κάνεις παπάδες αν έχεις λίγο ταλέντο και το εξασκήσεις. Αρχικά ασχολίσου με το σκιτσάρισμα στο χαρτί για να καλλιεργήσεις το ταλέντο σου και σε λίγα χρόνια που θα έχεις φτάσει σε ένα ικανοποητικό επιπίπεδο βλεπεις. Στο κάτω κάτω αν θές πολύ να εισάγεις κάποιο σκίτσο στο pc υπάρχουν και scan και φωτογραφικές και τα δύο κάνουν εξίσου καλί δουλειά για να φτιάξεις πχ ένα κόμικ εισάγοντας το αρχικό σκίτσο/προσχέδιο που έχεις κάνει στο χαρτί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
ρε παιδια θελω να ασχοληθω με το σκιτσαρισμα οταν μεγαλώσω!!Προτεινετε μου κάτι!

Μολυβάκια και Α4 για αρχή ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antreas95

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
για αρχή αγόρασε αυτό και εξασκήσου----https://www.plaisio.gr/product.aspx?p...egory=69978180
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top