Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,802 μέλη και 2,440,987 μηνύματα σε 76,702 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 210 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πρώτη κίνηση από γυναίκα

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 13:25, 22-11-09:

1ο ελκτικο βημα..κινηση καλυτερα...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 05:33, 28-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
Ως άνθρωπος , προτιμώ να μην γίνει πρώτο βήμα αλλά παράλληλα βήματα προς έναν στόχο . Φυσικά οι επίμονοι θα ξεχωρίσουνε πρώτο βήμα αλλά η αλήθεια είναι ότι η αντίδραση στο πρώτο βήμα ξεκίνησε τόσο νωρίς που μπορείς να θεωρήσεις την αντίδραση το πρώτο βήμα . Έτσι απλά σταματάς να κοιτάς το ρολόι και αφοσιώνεσαι στην μαγεία .
Πς , πως τα λες έτσι , πρόσεξε μόνο γιατί η πολλή μαγεία βλάπτει τον εγκέφαλο

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Τις περισσοτερες φορες η γυναικα κανει το πρωτο βημα...
Και τι θελω να πω με αυτο...Εαν η γυναικα δε δωσει το "πρασινο φως", συνηθως ο ανδρας δεν προχωραει.
Επομενως, προσωπικα, στις γυναικες "χρεωνω" το 1ο βημα.
καλά τα λες , αλλά είναι μερικοί που περνάνε με πορτοκαλί
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,328 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 05:34, 28-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Ερώτηση προς γυναίκες: Σας έχει τύχει να σας αρέσει κάποιος πάρα πολύ και να αποφασίσετε να κάνετε εσείς την πρώτη κίνηση; Μιλάω για κάποιον που γνωρίζετε ας πούμε κάποιον καιρό και δεν έχετε ιδέα αν του αρέσετε ή όχι. Πείτε μας τις εμπειρίες σας αν το έχετε κάνει. Τι αποτέλεσμα είχε; Πώς νιώσατε; Πώς αντέδρασε ο συγκεκριμένος;

Ερώτηση προς άντρες: Πώς θα σας φαινόταν αν μια γυναίκα έκανε την πρώτη κίνηση για να σας πλησιάσει και να σας δείξει το ενδιαφέρον σας; Θα σας άρεσε; Θα ήταν ανάλογα με τον τρόπο; Αν δε σας άρεσε, πώς θα αντιδρούσατε;

Υπόψιν οτι μιλάω για περιπτώσεις όταν ξέρεις τον άλλον και τον πλησιάζεις για κάτι σοβαρό, όχι να τον δεις στο μπαρ ξέρω γω και να πας να τοιυ προτείνεις one night stand.

Για πείτε τις εμπειρίες σας!
Δε χρειαστηκε καν να γινει...η πρωτη κινηση εννοω...
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,328 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 05:37, 28-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
καλά τα λες , αλλά είναι μερικοί που περνάνε με πορτοκαλί
Και οχι μονο...και με κοκκινο περνανε, αλλα αυτοι ειναι τα λεγομενα λιγουρια.
3
Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 839 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε: στις 15:08, 28-12-09:

Η γυναίκα διαλέγει
τον άντρα που θα την διαλέξει.

- παρμένω

1
2
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 19:50, 28-12-09:

εγω παντως ειμαι πολυ ντροπαλη γενικα ποσο μαλλον για να κανω το πρωτο βημα.

οποτε σχεδον παντα ο αλλος με πλησιαζει πρωτος!
2
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 20:01, 28-12-09:

μπραβο..ετσι τα θελω τα κοριτσια...
ντροπαλα..
εμενα με "αναβουν" περισσοτερο αυτα τα κοριτσια..
1
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 20:24, 28-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
μπραβο..ετσι τα θελω τα κοριτσια...
ντροπαλα..
εμενα με "αναβουν" περισσοτερο αυτα τα κοριτσια..
Θες να πεις την πρώτη λέξη και στη συνέχεια να είσαι ο επιβήτορας;
1
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε: στις 21:47, 28-12-09:

θελω να με τραβαει η γυναικα σαν μαγνητης ..
να με τρελαινει ρε παιδι μου!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 28-12-09 στις 22:07.
1
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,558 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 14:55, 21-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Προσωπικά μία φορά έκανα την πρώτη κίνηση και δε νομίζω να το ξανακάνω, δεν είναι ο τύπος μου
Κοίτα να δεις τελικά οτι όντως οι κανόνες είναι για να καταπατώνται...
4
Παράθεση

Loth

Δραστήριο Μέλος

H Loth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Loth έγραψε: στις 16:08, 21-04-10:

κατα ένα 80 %εγώ έχω κάνει το 1ο βήμα(όχι ότι εχω μεν κανει και τις τρελες σχέσεις, αλλά βαζω και τα φλερτ ).. αλλά δεν ξέρω πως στο καλό μου τυχαίνει! σχεδόν αναγκάζομαι την μια ήταν μτροπαλός, την άλλη δεν με ήξερε και ακόμα πιο πολύ το ένοιωθα πως περίμεναν απο εμένα.. δεν ξέρω αν φταίω εγώ αλλά δεν νομίζω.. όπως και να έχει άξιζε πάντα!! διότι σε άλλη περίπτωση μπορεί να μην ειχε προχώρισει τόσο κάλα και πέραν τουτου, η συνέχεια( 2ο ας πουμε βήμα) ήταν γοητευτική... όπως και να έχει πιστεύω μετράει η συνέχεια, χωρίς να κολάμε στο ποιος έκανε την αρχή!

γενικά δεν έχω δει πολλά αγόρια να κανόυν 1η κίνηση με σιγουριά.. δεν ξέρω, ίσως κάνω λάθος.. ίσως φταίμε και εμέις
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 16:19, 21-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Νομιζω ο ντοκτωρ χρειαζεται να ξεκουραστει και να αναθεωρησει τις αποψεις του για τις γυναικες.
μπορει ναναι λιγακι θυμωμενος- δευτερο σταδιο ντοκτωρα, ειμαστε σε καλο δρομο.
Η απάντηση πιστεύω για την άποψη του δόκτωρα είναι η εξής:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Τις περισσοτερες φορες η γυναικα κανει το πρωτο βημα...
Και τι θελω να πω με αυτο...Εαν η γυναικα δε δωσει το "πρασινο φως", συνηθως ο ανδρας δεν προχωραει.
Επομενως, προσωπικα, στις γυναικες "χρεωνω" το 1ο βημα.
Αρχική Δημοσίευση από Achilles

Η γυναίκα διαλέγει
τον άντρα που θα την διαλέξει.

- παρμένω

Αυτή είναι και η δική μου άποψη. Η γυναίκα διαλέγει.

Παράθεση

Wrong (αβάπτιστη)

Δραστήριο Μέλος

H αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 181 μηνύματα.

H Wrong έγραψε: στις 20:15, 23-04-10:

έχω κάνει πολλές φορές την πρώτη κίνηση, με άτομα που αισθανόμουν πράγματα.
μία κατάσταση θυμάμαι, ήταν με ένα άτομο για το οποίο ένιωθα πολλά. ήτανε αρκετά μεγαλύτερός μου αλλά πήγα και του μίλησα, του είπα ότι μου άρεσε. αυτός έδειξε ενδιαφέρον, γενικά δεν έδειξε να πειράχτηκε ή να χαλάστηκε που έκανα εγώ σα γυναίκα το πρώτο βήμα... ήπιαμε σφηνάκια, χορέψαμε, φιληθήκαμε... τα είχαμε για δύο βδομάδες, χωρίσαμε επειδή είχαμε μεγάλη διαφορά ηλικίας και ήμασταν σε τελείως άλλη φάση, εγώ σχολείο-μαθήματα-παρέες και αυτός δουλειά-κούραση κλπ.
1
Παράθεση

katerina_farm

Δραστήριο Μέλος

H katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 269 μηνύματα.

H katerina_farm έγραψε: στις 22:34, 23-04-10:

Την πρωτη κινηση νομιζω την κανουμε πολλες φορες χωρις να καρφωνομαστε και καλα.Αρκει μια απλη κινηση ενα αγγιγμα που κρατα ενα δευτερολεπτο παραπανω ενα κοιταγμα ενα χαμογελο και ολα αυτα ειναι σωτηρια αν το αντικειμενο του ποθου δεν εχει δειξει ιδιαιτερο ενδιαφερον η αν ειναι σε επαγγελματικο χωρο και εμεις δεν θελουμε να εκτεθουμε . Αν ενδιαφερεται θα δει το πρασινο φως και θα προχωρησει αν οχι μικρη η ζημια.
1
Παράθεση

Eupatridis (Χρήστος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε: στις 02:06, 09-05-10:

Να ρωτησω κατι:
Πως μπορω να καταλαβω οτι π.χ. η κοπελια απεναντι ενδιαφερεται;Ενταξει τις περισσοτερες φορες δεν θελει και υψηλο IQ αλλα ειναι καποιες φορες που μενω με την απορια Εννοω διαφορετικο τροπο προσεγγισης εχουν συνηθως οι αντρες,διαφορετικο οι γυναικες.
Το να σε κοιταει εντονα και επιμονα και γενικοτερα να πιανει καθε κινηση σου σαν ρανταρ- μπορει να θεωρηθει; Η βασικα,ποιους αλλους τροπους χρησιμοποιειτε;
Παράθεση

katerina_farm

Δραστήριο Μέλος

H katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 269 μηνύματα.

H katerina_farm έγραψε: στις 03:35, 09-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Eupatridis
Να ρωτησω κατι:
Πως μπορω να καταλαβω οτι π.χ. η κοπελια απεναντι ενδιαφερεται;Ενταξει τις περισσοτερες φορες δεν θελει και υψηλο IQ αλλα ειναι καποιες φορες που μενω με την απορια Εννοω διαφορετικο τροπο προσεγγισης εχουν συνηθως οι αντρες,διαφορετικο οι γυναικες.
Το να σε κοιταει εντονα και επιμονα και γενικοτερα να πιανει καθε κινηση σου σαν ρανταρ- μπορει να θεωρηθει; Η βασικα,ποιους αλλους τροπους χρησιμοποιειτε;
Τοσους πολλους που αμα σου πουμε εδω ολες οι γυναικες τι κανουμε θα μπερδευτεις περισσοτερο οποτε αμα βλεπεις εντονο κοιταγμα κανενα χαμογελο τολμα εξαλου ο τολμων νικα
2
Παράθεση

JoJoanna (Ιωάννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H JoJoanna έγραψε: στις 12:55, 06-07-10:

Πιστεύω ότι μια γυναίκα μπορεί να κάνει την πρώτη κίνηση.
Το θέμα είναι να βρει τον τρόπο.- για μένα είναι κάπως δύσκολο,δεν το έχω δοκιμάσει...
Παράθεση

kaplamas

Νεοφερμένος

Ο kaplamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O kaplamas έγραψε: στις 14:33, 06-07-10:

Μου αρέσει όταν μια γυναίκα κάνει το πρώτο βήμα επειδή είμαι ντροπαλός.
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 16:08, 06-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Eupatridis
Πως μπορω να καταλαβω οτι π.χ. η κοπελια απεναντι ενδιαφερεται;
Το να σε κοιταει εντονα και επιμονα και γενικοτερα να πιανει καθε κινηση σου σαν ρανταρ- μπορει να θεωρηθει;
γενικά ναι αλλά ίσως
ταραχτείς και σκεφτείς, Θεέ μου, εμένανε κοιτάει
όμως εκείνη κοίταγε να βρει τον σερβιτόρο
7
Παράθεση

apaleytos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O apaleytos έγραψε: στις 16:33, 17-07-10:

Προσωπικά δεν δίνω σημασία σε στερεότυπα του στυλ "ο άντρας πρέπει να κάνει την πρώτη κίνηση".

Συνήθως εγώ κάνω την πρώτη κίνηση, όχι γιατί έτσι "πρέπει" ή "είναι το σωστό" αλλά γιατί δεν το βλέπω εγωιστικά του στυλ "όχι. θα έρθει εκείνη πρώτα". Εάν γουστάρω κάποια θα κάνω την κίνηση και αφήνω τους εγωισμούς στην άκρη γιατί είναι τροχοπέδη.

Φυσικά, αν ερχόταν πρώτη κάποια, δεν θα ξενέρωνα. Ίσα-ίσα, αναλόγως την περίπτωση, μπορεί και να μου άρεσε.
(όχι γιατί με βολεύει, αν ήθελα θα το έκανα εξάλλου και εγώ, αλλά μου δείχνει λίγο πιο open-minded)
(αλλά για να μην κολλάω ταμπέλες, γι' αυτό είπα αναλόγως την περίπτωση)
Έχουν υπάρξει και φορές που δεν μου άρεσε καθόλου. Αλλά ήταν ο τρόπος κυρίως.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    konstantinantia, Ραφαέλα33847

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Γρήγορη πρώτη κίνηση - Από george 1994
      Το θέμα έχει λάβει 19 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-11-14 στις 17:54.
    • Τι προτείνετε ως πρώτη κίνηση; - Από Dimitris_SM
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νέες Γνωριμίες - Νέες Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-10-13 στις 20:41.
    • Σχέσεις: Ποιος κάνει την πρώτη κίνηση; - Από Alessandra
      Το θέμα έχει λάβει 262 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-06-13 στις 15:44.
    • Πότε να κάνω την πρώτη κίνηση; - Από equalizer
      Το θέμα έχει λάβει 34 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-05-12 στις 00:41.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα