Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,220 μέλη και 2,423,168 μηνύματα σε 75,645 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 480 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Microsoft PowerPoint

!msm!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H !msm! έγραψε: στις 13:37, 16-12-08:

Μπορεί κάποιος να μου πει με απλά λόγια τι ακριβως είναι και τι κάνει το power point;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chrispie!!

Νεοφερμένος

Ο chrispie!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O chrispie!! έγραψε: στις 17:34, 16-12-08:

στο power point μπορεις να φτιαχνεις καρτελες πχ να ειναι σαν περιοδικο και να τις παρουσιαζεις αυτο ειναι ολο.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

!msm!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H !msm! έγραψε: στις 12:13, 17-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από chrispie!!
στο power point μπορεις να φτιαχνεις καρτελες πχ να ειναι σαν περιοδικο και να τις παρουσιαζεις αυτο ειναι ολο.
Βασικά ξέρω τι είναι απλά θέλω να το εξηγήσω σε μια κοπέλα και δε ξέρω πως.Μπορεις λίγο πιο αναλυτικα???
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΣΟΦΙΑ-ΦΑΙΗ (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 166 μηνύματα.

H ΣΟΦΙΑ-ΦΑΙΗ έγραψε: στις 14:28, 18-12-08:

χρησιμοποιειται για παρουσιασεις.γραφεις κειμενα,βαζεις φωτογραφιες ή οτι αλλο θες.ποσο πιο απλα?
Παράθεση

madness (Κατερίνα)

Νεοφερμένος

H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H madness έγραψε: στις 15:20, 19-12-08:

Το power point είναι ένα πρόγραμμα παρουσιάσεων με το οποίο μπορείς να δημιουργήσεις διαφάνειες που περιέχουν κείμενο, γραφήματα, εικόνες, διαγράμματα, ήχους, βίντεο και κίνηση. Συνήθως το χρησιμοποιούν για παρουσιάσεις slide.
Παράθεση

!msm!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H !msm! έγραψε: στις 20:27, 19-12-08:

ευχαριστώ πολύ
Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,462 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 21:05, 19-12-08:

αν θελεις βοηθεια πηγαινε στην αναζητηση και πατα Βοηθεια στο Powerpoint...
Παράθεση

Giorgio-PD (Γιάννης Καλλιατζής)

Δραστήριο Μέλος

Ο Γιάννης Καλλιατζής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 187 μηνύματα.

O Giorgio-PD έγραψε: στις 16:46, 25-03-09:

Παιδιά έχω να κάνω μια εργασία στο Powerpoint 2003 με θέμα "Λεύκωμα Τάξης"..Ξέρετε ερωτήσης στους συμμαθητές μου, οι φωτογραφίες τους σε μία διαφάνεια, τέτοιο στυλ...Μήπως μπορεί κανείς να με βοηθήσει λίγο....Τουλάχιστον μερικές συμβουλές και οδηγίες???
Παράθεση

lefteris94 (Lefteris)

Δραστήριο Μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.

O lefteris94 έγραψε: στις 20:07, 25-03-09:

δηλαδή θες βοήθεια για το τι να γράψεις???
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 23:23, 27-03-09:

Google λέγεται
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Διακεκριμένο μέλος

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,520 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε: στις 16:27, 30-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgio-PD
Παιδιά έχω να κάνω μια εργασία στο Powerpoint 2003 με θέμα "Λεύκωμα Τάξης"..Ξέρετε ερωτήσης στους συμμαθητές μου, οι φωτογραφίες τους σε μία διαφάνεια, τέτοιο στυλ...Μήπως μπορεί κανείς να με βοηθήσει λίγο....Τουλάχιστον μερικές συμβουλές και οδηγίες???
Σε τι πράγμα θες βοήθεια;
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 11:59, 26-10-09:

Αύριο έχω μια παρουσίαση, κλασικά οι διαφάνειες είναι από το PowerPoint 2007. Ωστόσο θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση με τα Notes που υπάρχουν σε κάθε διαφάνεια.

Τα notes αυτά θα εμφανίζονται στην οθόνη του υπολογιστή αλλά όχι στο προβολέα; Χρειάζεται κάποια ρύθμιση για αυτό; Δεν έχω ούτε προβολέα, έτσι ώστε να κάνω "πρόβα" για το τι θα δείχνω και το τι θα βλέπω.
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε: στις 12:54, 26-10-09:

ρε πανο εγω χρησιμοποιω καθημερινα προβολεα στη δουλεια μου τον οποιο εχω ενωμενο με το πισι. αλλα τα εχω κανονικα σε word αλλα σε powerpoint. μπορεις να μου πεις τι εννοεις με τα notes?
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 12:59, 26-10-09:

Σε αυτό εδώ αναφέρομαιΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2009-10-26_1358.png
Εμφανίσεις:  136
Μέγεθος:  25,8 KB
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε: στις 13:05, 26-10-09:

αχα.. εμενα τουλαχιστον δεν δειχνει κατι τετοιο. οταν τελειωσω με την διαφανεια που πρεπει να προσεχεις ποσο μεγαλη την κανεις για να μην κοπει μετα στην προβολη και επισης για να ειναι και ευαναγνωστη κατα την προβολη απλα φαινεται οτι εχεις γραψει ή τροποποιησεις που εσυ θες να υπαρχουν, χρωματα , εικονες κλπ..
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,131 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 13:12, 26-10-09:

Δεν εμφανίζονται τα notes..
Notes Pages show a smaller version of the slide with an area below for printed notes. Each slide is created on its own notes page. The speaker can print these pages out to use as a reference while making his presentation. The notes do not show on the screen during the presentation.

Πηγή:http://presentationsoft.about.com/od...ideviews_4.htm
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 13:23, 26-10-09:

Γκρρρ, τι άχρηστο που έκαναν τα Notes στο PowerPoint ... Έπρεπε στην οθόνη του laptop να εμφανίζονται.

Άσχετο, πως τσεκάρω πόσο ευανάγνωστη είναι μια διαφάνεια σε προβολέα;
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,131 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 14:14, 26-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Γκρρρ, τι άχρηστο που έκαναν τα Notes στο PowerPoint ... Έπρεπε στην οθόνη του laptop να εμφανίζονται.

Κάνοντας χρήση του projector (?)
Απλά θα πρέπει να υπάρχει ο ανάλογος φωτισμός και η ορθή τοποθέτηση του projector ώστε να δείχνει όλη την διαφάνεια..
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε: στις 15:51, 26-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone

γενικως να εχεις υποψη σου οτι θα γραφεις λιγα και με γραμμτα λιγο μεγαλουτσικα. μην εχεις στο νου σου οτι ειναι σαν word και να γραφεις ας πουμε ολα τα ποιντς σε μια διαφανεια.

αν βαλεις την καθε διαφανεια στο κεντρικο σημειο και οχι πλαι , να πιασει ολη την οθονη θα δεις περιπου πως θα φαινονται. απλα μην ξεγελιεσαι γιατι εκει ολα μεγεθυνονται και φαινονται σαν μαζα αν ειναι πολλα. ασε που αμα γραψεις και υπερ του κανονικου δεν θα φανουν στην προβολη. υπαρχει οριο μεχρι που να γραψεις.
Παράθεση

rolingstones (ΞΕΝΟΦΩΝ)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 865 μηνύματα.

O rolingstones έγραψε: στις 15:50, 30-11-09:

ρε παιδια πως ανοιγω ενα προγραμμα pptx?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Microsoft Surface - Από gademis
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φορητές συσκευές.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-06-12 στις 14:11.
    • Microsoft Windows 7 - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 561 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-06-11 στις 14:06.
    • Microsoft Surface - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 34 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-05-09 στις 00:13.
    • Widcomm -> Microsoft - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-01-07 στις 12:57.
    • Κράτος και Microsoft - Από O'Zorgnax
      Το θέμα έχει λάβει 42 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-02-06 στις 20:30.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα