Πως ήταν η συναυλία; Σχολιασμοί, κους κους, συναισθήματα, παραλειπόμενα.....

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Εκτός από το θέμα "προσεχείς συναυλίες" δεν θα ήταν καλό να σχολιάζαμε τις συναυλίες, αφού τις παρακολουθήσουμε; Και για να μην περιορίσω το θέμα μόνο στο "σχολιάστε τη συναυλία της Beyonce" που είδα πριν λίγες ώρες.......ας σχολιάζουμε συναυλίες που προτείναμε και τελικά πήγαμε και τις είδαμε...

Όσο για τη συναυλία της Beyonce, απλά καταπληκτική.... η γυναίκα ξέρει να κάνει show, τρελός χορός, τρελή μουσική....ειδικά μου άρεσε το κομμάτι, όπου η γιγάντια οθόνη έδειχνε κύματα και αυτή ντυμένη στα λευκά τραγουδούσε ένα μελαγχολικό τραγούδι....δυστυχώς δεν έχουμε παιδεία ούτε στους συναυλιακούς χώρους, ουρλιαχτά, κάτι ανήλικα να σπρώχνουν για να πάνε μπροστά στην αρένα και να μην σέβονται τον άλλο που έχει ερθει 2 ώρες πιο μπροστά, να βρίσκουν τον ώμο σου ως καλό "τρίποδο-ακουμπηστήρι" για να ακουμπούν την κάμερα ή το κινητό και τέλος μια μικρή που βαρέθηκε να περιμένει όρθια να λέει το ανεκδιήγητο...."Αντε βρε χοντροκ_λα πότε θα βγεις;'.....τελικά μόλις απομακρύνεσαι από τους "ρύπους" όλα γίνονται ξανά καταπληκτικά....βλέπεις άνθρώπους να γελούν, να τραγουδούν και να απολαμβάνουν τη συναυλία...το ίδιο έκανα κι εγώ την απόλαυσαααααααα!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
venividivici σε κανένα σημείο του πλανήτη δεν υπάρχει παιδεία στους "συναυλιακούς" χώρους. Συγγνώμη που στο λέω αλλά παντού χαμός γίνεται και θα γίνεται, σε ότι είδους μουσική και να είναι, από τη στιγμή που υπάρχει ένα πλήθος ανθρώπων συγκεντρωμένο χωρίς οργανωμένη σύσταση σε μία μεγάλη έκταση (γήπεδο) και ξεσηκώνονται από τη μουσική/ένταση και τα σχετικά...

Παιδεία υπάρχει στους "συναυλιακούς" χώρους του Μεγάρου Μουσικής στο οποίο εγώ έβλεπα πέρυσι τους θεότρελους Tiger Lilies και επειδή έχουν γίνει μόδα και στους ανώτερους κοινωνικούς κύκλους της Αθήνα (μη χέσω!) είχε μαζευτεί το γκέτο "Κηφισιά και πάνω" με τις γόβες και τα ταγιέρ και κοιτούσαν με μισό μάτι όποιον απολάμβανε την τρέλα των Tiger Lilies και δε βαριόταν. Τα ίδια και στο Ηρώδειο κάθε καλοκαίρι. Βάζουν dress code, ανεβάζουν τα εισιτήρια στα ύψη και ύστερα δεν έχουν ούτε ένα site της προκοπής για τα event του χώρου.

Το σπρώξιμο στα γήπεδα στις συναυλίες είναι το πιο επιθυμητο από όλα αυτα, για 'μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Ίσα ίσα και θα χορέψεις και θα κουνηθείς και θα φωνάξεις ζήτω και μπράβο και ιαχές θα βγάλεις, όπως κι εσύ κι εγώ στις συναυλίες,(όλοι αυτό κάνουμε) γιατί θα παρασυρθείς από την ατμόσφαιρα,άλλο αυτό κι άλλο να θέλει κάποιος σώνει και καλά να βρει την κατάλληλη θέση που βολεύει αποκλειστικά τον ίδιο, σπρώχνοντας και βρίζοντας κι κυρίως να βρίζει τον καλλιτέχνη που έχει πάει να απολαύσει και να θαυμάσει......

Οι συναυλίες είναι για όλους τους ανθρώπους, είτε είναι από τη Νίκαια, είτε είναι από την Εκάλη...άλλωστε ο καθένας έχει τις δικές του αντιδράσεις απέναντι στο θέαμα.....δεν πιστεύω όμως ότι οι καλλιτεχνικές ανησυχίες του καθενός από εμάς είναι ταξικές, όυτε η τέχνη εξυπηρετεί πολιτικές σκοπιμότητες..... anyway......
σημασία έχει σε μια συναυλία να περνάς καλά, όπως έχω περάσει στη Μαλακάσα το καλοκαιράκι με περισσότερο κόσμο κι όμως λιγότερο στριμωξίδι......

Εννοείται ότι σε αυτό το θέμα μπορούμε να σχολιάσουμε και παλιότερες συναυλίες, που μας εντυπωσίασαν και τι συναισθήματα μας "άφησαν".....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
venividivici συνήθως στις συναυλίες που είναι σε στάδια, αλάνες κτλ υπάρχουν ζώνες. Αν θες να πας κέντρο ή "κάγκελο" δε θα το γλυτώσεις το σπρώξιμο και το ξύλο ακόμα και αν στη σκηνή παίζει ο τελευταίος καταθλιπτικός τραγουδιστής. Συνήθως, από όσα γνωρίζω από την εμπειρία μου, αυτοί που βρίζουν είναι αυτοί που έχουν στηθεί στη μέση της σκηνής και περιμένουν να μην τους σπρώξει κανείς. Δεν είμαι υπέρ του σπρωξίματος και απλά κάθομαι πιο πίσω και σε συγκροτήματα που γουστάρω πολύ πάω πιο μπροστά για όσο αντέξω γνωρίζοντας ότι θα γυρίσω με μώλωπες μετά σπίτι

Για να είμαι εντός θέματος η αγαπημένη μου συναυλία ήταν των Ska-P την άνοιξη που μας πέρασε (2009) στη Νέα Ευκαρπία της Θεσσαλονίκης και δεν ήταν μόνο οι ώρες της συναυλίας αλλά όλη η εμπειρία. Θυμάμαι η συναυλία ήταν Σάββατο βράδυ και την Παρασκευή όλα τα τρένα και τα κτελ ήταν γεμάτα με άτομα που ανέβαιναν από Αθήνα για τους Ska-P όλοι πολύχρωμοι και τζιβάτοι, Ska-Punkίτες :D Μετά, όταν φτάσαμε Θεσσαλονίκη αράξαμε όλοι στα πάρτυ του Αριστοτέλειου με τους ντόπιους φοιτητές και μείναμε εκεί μέχρι την ώρα της συναυλίας το Σάββατο :D Η συναυλία ήταν απίστευτη, είχε φοβερή ένταση και δε σταμάτησα να χοροπηδάω και να χορεύω. Ήταν απλά ότι καλύτερο. Και μετά τη συναυλία έγινε μία τεράστια πολύχρωμη πορεία από Νέα Ευκαρπία προς το Αστεροσκοπείο και πάλι όπου εκεί μετά από κάποια ώρα περπατούσες στο λόφο και έβλεπες μόνο πτώματα από τη συναυλία να κοιμούνται :P Και το πρωί της Κυριακής όλοι πάλι σε σταθμούς τρένων και ΚΤΕΛ για να γυρίσουμε στην Αθήνα :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
pet shop boys
απλά καταπληκτικοί
όσοι δεν τους είδατε απόψε αθήνα σπεύσατε στη σαλόνικα
να δείτε αυτό το group, το αυθεντικά pop
με τα ωραία design - σχήματα, τα χρώματα, τους ήχους
πραγματικό πανδαιμόνιο
Domino Dancing και Heartbeat κομματάρεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
και ο κόσμος ξετρελαμένος
και πρώτη φορά πήγα σto MetropolitanExpo....ότι πρέπει για συναυλία



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Editors ....... Fuzz Club 14 Απριλίου 2010
καταπληκτικοί, καταπληκτικοί, καταπληκτικοί....!!!!!
μοναδικοί, μοναδικοί, μοναδικοί...!!!!!!
ο τραγουδιστής υπέροχος, υπέροχος, υπέροχος....!!!!





Editors - Papillon
με αυτό το τραγούδι τελείωσε τη συναυλία και είπε ευχαριστώ στα ελληνικά στο κοινό σηκώνοντας τον μέγα δάχτυλο, σας να τους λέει όλα πήγαν καλά, σας ευχαριστώ
ναι.....μας είπε ευχαριστώ και του χαρίσαμε το μεγαλύτερο χειροκρότημα.....ήταν καταπληκτικός ο Tom Smith ο τραγουδιστής!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Editors ....... Fuzz Club 14 Απριλίου 2010
καταπληκτικοί, καταπληκτικοί, καταπληκτικοί....!!!!!
μοναδικοί, μοναδικοί, μοναδικοί...!!!!!!
ο τραγουδιστής υπέροχος, υπέροχος, υπέροχος....!!!!





Editors - Papillon
με αυτό το τραγούδι τελείωσε τη συναυλία και είπε ευχαριστώ στα ελληνικά στο κοινό σηκώνοντας τον μέγα δάχτυλο, σας να τους λέει όλα πήγαν καλά, σας ευχαριστώ
ναι.....μας είπε ευχαριστώ και του χαρίσαμε το μεγαλύτερο χειροκρότημα.....ήταν καταπληκτικός ο Tom Smith ο τραγουδιστής!!!!!

Λέγε μου τέτοια, λέγε μου τέτοια... :clapup:

Την Παρασκεύη στο Principal!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Λέγε μου τέτοια, λέγε μου τέτοια... :clapup:

Την Παρασκεύη στο Principal!!!
οι Editors ανεβαίνουν Πέμπτη 15 Απριλίου 2010 Σαλόνικα στο Principal Theater.......

κάτι άλλο θα παίζει την Παρασκευή......:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
οι Editors ανεβαίνουν Πέμπτη 15 Απριλίου 2010 Σαλόνικα στο Principal Theater.......

κάτι άλλο θα παίζει την Παρασκευή......:P

Έχω χάσει τις μέρες.. Μη με παρεξηγείς! :P
Ναι αύριο.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Monika

μόλις γύρισα από την συναυλία της στο Λυκαβηττό.....απλά καταπληκτική
μια κοπέλα χαρούμενη, να λάμπει απο την νιότη των χρόνων της και της μουσικότητας της και για τρεις περίπου ώρες να τραγουδά ασταμάτητα μαζι με τους υπολοιπους μουσικούς που την συνόδευαν...

πολύ όμορφη στιγμή όταν τραγούδησε ένα ελληνικό κομμάτι

Στην αγκαλιά μου κι απόψε σαν άστρο κοιμήσου
δεν απομένει στον κόσμο ελπίδα καμιά
τώρα που η νύχτα κεντά με φιλιά το κορμί σου
μέτρα τον πόνο κι άσε με μόνο στην ερημιά

Αν θυμηθείς τ' όνειρό μου
σε περιμένω να 'ρθεις
μ' ένα τραγούδι του δρόμου να ρθεις όνειρό μου
το καλοκαίρι που λάμπει τ' αστέρι με φως να ντυθείς

και πολλά λευκά μπαλόνια ξεχύθηκαν στον αττικό ουρανό......ακούγοντας τα πνευστά να συνοδεύουν μαζί το πιάνο τη μελωδική φωνή της Monika

IMAG0215.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
IMAG0227.jpg

Rosebleed το support group της συναυλίας των Cranberries 14-7-2010

Θέατρο βράχων στο Βύρωνα

IMAG0235.jpg

View attachment 31771

απλά καταπληκτικοί οι cranberries
αν και περιμέναμε απο τις 19.30 που άνοιξαν οι πόρτες έως τις 21.50 για να εμφανιστούν στη σκηνή του θεάτρου βράχων, μας απογείωσαν με τη μουσική τους...... έως τις 23.15 ......
τα είπαν όλα.....ο κόσμος φώναζε, χειροκροτούσε, σφύριζε και στο τέλος σηκωθήκαμε όλοι όρθιοι

Promises.......
You better belive Iʼm coming
You better believe what I say
You better hold on to your promises
Because you bet, youʼll get what you deserve
Sheʼs going to leave him over
Sheʼs gonna take her love away
So much for your eternal vows, well
It does not matter anyway

επισκέφτηκε και την ακρόπολη όπως μας είπε
και
"συγκινήθηκε" όταν χαιρέτησε δια χειραψίας ένα αγοράκι 8 ετών που καθόταν στους ώμους του μπαμπά του και παρακολουθούσε την συναυλία μπροστά στο stage......
εμείς καθόμασταν στα πάνω διαζώματα του θεάτρου κι διπλα μας ήταν ενα κοριτσάκι περίπου δύο ετών που μαζί με τον μπαμπά του χόρευε στους ρυθμούς των τραγουδιών των cranberries.... τέλεια φάση......
:clapup:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ark Festival 2010

Θετικά: Πολύ καλό φεστιβάλ. Ενδιαφέρουσες προσωπικότητες. Πολύ τραγούδι και χορός. Νέες ιδέες.

Αρνητικό: Μέτριος ήχος λόγω της πολυκοσμίας.

View attachment 33355
View attachment 33356
View attachment 33357
View attachment 33358
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Nouvelle Vague: Couleurs sur Athenes!
https://www.nouvellesvagues.com/


Πολύ καλή η συναυλία,
αλλά τσιμπημένο το εισιτήριο 30 ευρώ στο ταμείο...... οκ εμείς έτυχε και είχαμε πρόσκληση ..αλλά δεν λέει να θες να δεις συγκροτήματα και να πας σε μουσικές σκηνές και να πληρώνεις πάνω από 20 ευρώ...

Πολυ καλή και η
Ολγα Κουκλάκη που άνοιξε τη συναυλία ..διαθέτει την ίδια γαλλική κουλτούρα......




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Πολύ ωραία ήταν, το διασκέδασα αρκετά. Έχεις κάποιο δίκιο για το εισητήριο, αλλά απο κάτι 80άρια πάλι καλά.
Πολύ ένταση στη σκηνή και οι δύο, μπράβο τους!!
Άσε που λάτρεψα αυτό το κίτρινο φορεματάκι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Πυξ Λαξ στο ΟΑΚΑ ( 13 Ιουλιου)

&

Αλκινοος Ιωαννιδης στο Τεχνοπολις στο Γκαζι -πριν 2 μερες, 5 Σεπτεμβριου-
καταπληκτικος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.


βιντεακι που τραβηξα απο την χθεσινη συναυλια του Θ. Παπακωνσταντινου
στο Γυαλινο μουσικο θεατρο...
Περα απο το κομματι παρατηρηστε το κοσμο απο την μεση και μετα...
Γιναμε απλα μια μεγαλη παρεα....
Ο θανασης μοναδικος οπως παντα μεγαλουργει, ισως ο μοναδικος σημερα στο ειδος του,
γραφει, συνθετει, παιζει, τα παντα μονος του, εναντια στην εμπορευματοποιηση,
φτιαχνει μεγαλουργηματα....

Συναυλια που αξιζε 100%

ΥΓ.... οποιος δεν προλαβε εχει και σημερα και αυριο.... :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ήταν τα γενέθλια μου. Θεώρησα πως καλύτερο δώρο δεν μου έχουν κάνει. Moby Live Concert στην Αθήνα. Ναι. Πέρσι στην Αθήνα. Περάσαμε φανταστικά. Σκεφτόμασταν στο τέλος, πόσα λεφτά έχουμε δώσει τόσα χρόνια σε συναυλίες που δεν συγκρίνονταν με αυτή...και σε πόσες άλλες στο μέλλον θα δώσουμε λεφτά.

Πριν μιάμιση βδομάδα λαμβάνω στο κινητό μου ένα μήνυμα από μία φίλη. "Parov Stelar στην Αθήνα, 27 Απριλίου, 23 ευρώ, ψήνεσαι;;;". Τι άλλο να πω παρά ένα τεράστιο ΝΑΙ ΨΗΝΟΜΑΙ...καίγομαι μην σου πω, μιας και ήδη είχα χάσει -λόγω sold out- ένα live gig τους στο fridge festival στην Βουδαπέστη. Την επόμενη κι'όλας μέρα κρατούσα το μαγικό χαρτάκι στα χέρια μου.

Η μέρα έφτασε. Χθες. Φτάνουμε ένα τετράγωνο πριν το μαγαζί που θα γινόταν η συναυλία και αντικρίζουμε μία ουρά που να περικυκλώνει το κτίριο. Σοκ. Λέμε...πρέπει να περιμένουμε; Ή η ουρά είναι από αυτούς που δεν έχουν ακόμα εισιτήριο; Ευτυχώς εμείς με τα εισιτήρια μπήκαμε από τα πρώτα δέκα λεπτά αναμονής.

10.30. Η συναυλία ξεκινάει με ένα support group, χωρίς να δώσουμε μεγάλη σημασία περνάει η σειρά τους. 11.30. Κλείνουν τα φώτα. Ρίγη. Η συναυλία ξεκινάει. Είχα πει στους φίλους μου πως δεν είχα πολύ όρεξη να χωθώ, αλλά ούτε και να χορέψω. Άλλωστε η μουσική τους όσες φορές και αν την είχα ακούσει δεν με είχε ξεσηκώσει για χορό. Πόσο λάθος είχα! Δεύτεροι στην σειρά και ξεπατωθήκαμε!!!


Πόσο διαφορετικά είναι τα τραγούδια όταν τα ακούς ηχογραφημένα σε στούντιο και πόσο διαφορετικά όταν τα ακούς ζωντανά μπροστά σου. Η Cleo η τραγουδίστρια της μπάντας του Parov Stelar ήταν μία θεότητα. Θεατρική όσο έπρεπε. Ένθερμη και ζεστή παρά την καταγωγή της και την αυστηρή παρουσία της. O Max ο σαξοφωνίστας ή ο Jerry ο τρομπετίστας ήταν καλύτερος?! Δεν ξέρω. Είναι showmen, ο καθένας στο είδος του και τόσο δεμένοι μεταξύ τους.


Μέχρι το τέλος της συναυλίας είχα ένα παράπονο. Μα γιατί δεν έχει μιλήσει ούτε μία φορά ο Parov Stelar? Ήταν υπερυψωμένος με τα δυο macbook του και έπαιζε την μουσική του, συντόνιζε και πορωνόταν. Ώσπου φτάνει η συναυλία στο τέλος της και ήρθε η ώρα να μας χαιρετήσει. Μας αγαπάει σαν κοινό. Ήμασταν οι πρώτοι που τους κλείσαμε στην Ευρώπη για να έρθουν σε αυτό το tour τους.

Ακόμα να σας πείσω να τους ακούσετε; Λογικό... Μόνο μία συναυλία τους θα σας πείσει.


O Parov Stelar με την μπάντα του, στις 20 Απριλίου έβγαλε το νέο album με το όνομα "Princess". Χθες άκουσα μερικά νέα κομμάτια και πραγματικά ήταν μικρά διαμάντια. :redface:

Ήταν το καλύτερο swing electro party που έχω βρεθεί. Ευχαριστούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Για πειτε εντυπωσεις απο eject.....
Προσωπικα κουραστηκα αρκετα τοσες ωρες, νευριασα με εκει που πουλουσαν τα φαγητα, περιμενα μια ωρα να παρω 2 πραγματα, οργανωση δεν υπηρχε, κανεις δεν υπηρχε με μια σακουλα να μαζευει το σκουπιδαριο, οι James μου φανηκαν παντελως κρυοι, με καθολου επικοινωνια με τον κοσμο και ο τραγουδιστης πολυ για την παρτη του- προτιμω να τον ξανακουσω απο σιντι, ενω ευτυχως οι kassabian τελευταιοι, εδωσαν ρεστα! Εβγαλα και φωτος της χαινεκεν κι εχουν πολυ πλακα :D
Εν ολιγοις, περιμενα πολυ περισσοτερα αλλα δεν το λεω ασχημη βραδια. Αλλα δεν ειναι κι απ'αυτες που θα μου μεινουν κι αξεχαστες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Απλά καταπληκτικό το πρώτο φεστιβάλ του Εν Λευκώ!

Καταπληκτική και τόση θηλυκή η Jessie Ware.....
Μοναδικοί μοναδικοί μοναδικοί Archive:inlove:
Ενδιαφερουσα μουσικη ο
John Talabot;)

Και καταπληκτική η αποδοση ήχου....:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Χθες πήγα στον Αγγελάκα, σίγουρα μια μέρα που θα θυμάμαι!
Πολυ ζωηρός και γεμάτος κεφι έπαιξε μεγάλες επιτυχίες και θα μπορούσε να πει και άλλες!
Και μόνο που τον είδα μου αρκεί, ένα κομμάτι της ελληνικής μουσικής που πλέον φθίνει συνέχεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top