Σκύλος ή γάτα;

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Μάλλον δεν έχεις ζήσει ούτε με παιδιά, ούτε με ζώα...
Απεχθάνομαι τους ανθρώπους που δεν ξέρουν να ζητούν συγγνώμη.



Και τα δικά μου.
Στην τοποθετηση σου ισωςκαι να εχεις πεσει 100% εξω .... δεν θα μιλησω για ευαισθητα προσωπικα δεδομενα μου δημοσιως ,εχε ομως υποψιν οτι η ''μαλλον'' τα γνωριζω ολα υπεροψια σου χτυπαει πολυ ευαισθητα σημεια ορισμενων ανθρωπων.Παρεπιπτοντως ,απεχθανομαι ιδιαιτερως τους ανθρωπους που ξερουν πως αλλα δεν ζητουν -συνηθως- ποτε συγγνωμη.Προσωπικα ,μπορω να καλεσω τον οποιοδηποτε στεκιτη να ανατρεξει σε τοποθετησεις μου ,οπου και για τους ποιο απλους λογους δεν εχω δυστασει δημοσιως να ζητησω συγγνωμη επειδη εκανα να λαθος.
Επι του συγγεκριμενου δεν θεωρω οτι εχω να ζητησω συγγνωμη απο κανεναν για την αντιληψη μου ως πως το πως αναθρεφει η πλειψηφια των νεοελληνων τα τεκνα της (υπαρχει ωστοσο μια μειοψηφια γονεων -δυστυχως- που διαδραματιζει ενεργο και ουσιαστικο ρολο στην διαπαιδαγωγηση των παιδιων ,στους οποιους ταπεινα υποκλινομαι ).
Ως προς το θεμα του δαγκωματος του αδελφου της Θαλειας ,λυπαμαι αλλα ηταν ακρως φυσιολογικη η αντιδραση ενος ανθρωπου που λατρευει τα ζωα οταν διαβαζει :''Μόνο και μόνο γιατί ένα σκυλί-τέρας δάγκωσε τον αδερφό μου και του έκοψε κομμάτι'',χωρις τις απαραιτητες διευκρινησεις απο την πλευρα της για το πως συνεβη το περιστατικο,κατι το οποιο εκανε τρεις ωρες μετα .....Αλλωστε εκεινη ξεκηνησε με ασχημο χαρακτηρισμο....αλλα επειδη αναφεροταν σε ζωο και οχι σε ανθρωπο....δεν τρεχει τιποτα μωρε ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Μάλλον δεν έχεις ζήσει ούτε με παιδιά, ούτε με ζώα...
Απεχθάνομαι τους ανθρώπους που δεν ξέρουν να ζητούν συγγνώμη.
Οh God... ;) Και όλα αυτά σε ένα θέμα για τα ζώα...;)
¨Απεχθάνομαι¨, εξίσου, τους ανθρώπους που δεν ξέρουν να ζητούν συγνώμη,
και (οξύμωρα) ¨απεχθάνομαι¨ τους ανθρώπους που... ¨απεχθάνονται¨...;)
Αυτή είναι και η ειδοποιός διαφορά των ανθρώπων με τα ζώα...
αυτά ξέρουν να σου ζητήσουν συγνώμη -με τον τρόπο τους-
και δεν ξέρουν να ... απεχθάνονται...
Τα ...¨ευγενή¨ αυτά αισθήματα είναι ανθρώπινο προνόμιο και όχι των ζώων, δυστυχώς...(για εμάς, όχι γ'αυτά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
Ειναι τελειως διαφορετικο πραγμα,να λεμε οτι τα ζωα λειτουργουν ενστικτωδως,και εχουν και απροβλεπτες αντιδρασεις,τελειως διαφορετικο να λεμε οτι δεν υπαρχει παιδεια στην ελλαδα σε σχεση με τα ζωα,διοτι οντως ετσι ειναι..και εντελως αλλο πραγμα να λεμε αυθαιρετα οτι καλα του εκανε ο σκυλος,διοτι γυρευε τι θα εκανε στο σκυλο το παιδι.Παρα πολλες φορες,τιποτα δεν εχει κανει το παιδι,ή η μανα..και ομως ενας σκυλος μπορει να επιτεθει.Συνηθως η ευθυνη βαραινει τον ιδιοκτητη του σκυλου,διοτι καπου εχει φταιξει για την αντικοινωνικοτητα του..ή δεν φροντισε να παρει τα μετρα του για να μην συμβει αυτο.
Σαφεστατα και δεν φερουν ευθυνη τα ζωα,διοτι δεν εχουν λογικη και λειτουργουν με το ενστικτο..Αυτο ομως δεν σημαινει οτι ΟΠΟΙΟΝ ΔΑΓΚΩΝΟΥΝ..κατι εχει κανει και εχει φταιξει..αν ειναι δυνατον...μην τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι.Το οτι καποιοι κακοποιουν ζωα,το οτι δεν υπαρχει παιδεια κλπ..δεν σημαινει τα ζωα,όποιον δαγκωνουν..εχουν λογο να το κανουν.Ειναι πολυ αφελης αυτη σταση και δεν εχει καμια επιστημονικη βαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Οτι και να λετε, ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να σου επιτεθει μια γατα στον δρομο καθως περπατας αμεριμνη/ος. Ο σκυλος θα το κανει και μου εχει συμβει αρκετες φορες. Δεν φοβαμαι τα σκυλια, ουτε τα μισω, αντιθετα μαλιστα. Το οτι ορμουν κατα πανω σου χωρις λογο ομως ειναι γεγονος - ισως να οφειλεται στους ιδιοκτητες τους, ισως στα γονιδια τους, ισως στην κακομεταχειρηση τους, ισως στις ορμονες τους, κ.ο.κ. Το θυμα ομως δεν φταιει επειδη ο σκυλος "τρελαθηκε".

Σε γενικες γραμμες, πιστευω οτι η επιθετικοτητα των σκυλων οφειλεται κυριως στην ανατροφη τους και στον ιδιοκτητη τους. Οταν ο σκυλος ειναι κοινωνικος και εχει μεγαλωσει σε φιλικο περιβαλλον περιτριγυρισμενος απο ανθρωπους, τεινει να εχει φιλικη συμπεριφορα. Οταν ομως ο σκυλος ειναι δεμενος μονιμα σε καποια αυλη, παραμελλημενος, μακρια απο ανθρωπους, εκπαιδευμενος να ορμαει και κακομεταχειρισμενος, τοτε σιγουρα θα εμφανισει μια επιθετικοτητα.

Αν παση περιπτωσει μου αρεσουν οι γατες περισσοτερο απο τους σκυλους επειδη γλειφουν λιγοτερο :P Το καθε ζωακι βεβαια εχει την χαρη του. Τα σκυλια μου αρεσουν επειδη ειναι χαζοχαρουμενα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
γιατι το παιδι ηταν αρρωστο ;:hmm:
Το παιδί είναι ένα πολύ ξεχωριστό αγοράκι. Έχει αναφερθεί σε άλλο θέμα, αλλά η ξαφνική και υπερβολική ευαισθησία προς τα ζώα, μάλλον δεν σου επιτρέπει να συγκρατείς τέτοιες λεπτομέρειες... Εξάλλου δεν βλέπω τι σχέση θα μπορούσε να έχει αυτό με το θέμα μας. Δεν δάγκωσε το αγόρι το σκυλί.
Ως προς το θεμα του δαγκωματος του αδελφου της Θαλειας ,λυπαμαι αλλα ηταν ακρως φυσιολογικη η αντιδραση ενος ανθρωπου που λατρευει τα ζωα οταν διαβαζει :''Μόνο και μόνο γιατί ένα σκυλί-τέρας δάγκωσε τον αδερφό μου και του έκοψε κομμάτι'',χωρις τις απαραιτητες διευκρινησεις απο την πλευρα της για το πως συνεβη το περιστατικο,κατι το οποιο εκανε τρεις ωρες μετα .....Αλλωστε εκεινη ξεκηνησε με ασχημο χαρακτηρισμο....αλλα επειδη αναφεροταν σε ζωο και οχι σε ανθρωπο....δεν τρεχει τιποτα μωρε ...
Δεν με αφορούν οι απόψεις σου περί της ανατροφής των τέκνων των Ελλήνων, ...ούτε αυτή για τις γηραιές κυρίες.
Μπορούσες να ζητήσεις λεπτομέρειες πριν προβείς σε ανοίκειες κατηγορίες που μάλλον θα σε οδηγούσαν στο συμπέρασμα ότι ούτε το σκυλί έφταιγε, ούτε και το παιδί, αλλά η αδιάφορη ιδιοκτήτης του που δεν φρόντισε, αφού προφανώς γνώριζε ότι το σκυλί της ήταν άγριο, να το περιορίσει.
Ένα παιδάκι 4ων ετών και έναν σκύλος, υπό φυσιολογικές συνθήκες γίνονται οι καλύτεροι φίλοι έχοντας έναν μοναδικό κώδικα επικοινωνίας μεταξύ τους. Η ανεύθυνη αυτή ιδιοκτήτρια, που φαντάζομαι αν τη ρωτούσαμε θα δήλωνε φιλόζωη...:whistle:, στέρησε από το παιδί αυτό τη δυνατότητα ν' αποκτήσει σε κάποιο σημείο της ζωής του μια όμορφη, μοναδική και αρμονική σχέση με ένα σκύλο. Αλλά σιγά μωρέ, το παλιόπαιδο έφταιγε...

Χαλάρωσε, κανείς δεν απειλεί την φιλοζωία σου, πρόσεχε όμως πώς εκφράζεσαι για άτομα που δεν γνωρίζεις...είτε είναι μικρά παιδιά, είτε γηραιές κυρίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
αι νοου γουατ γιου μιν μπέιμπι, τραστ με είμαι ο ροδόλφο βαλεντίνο του steki.gr. Αι αντερστούντ γιορ ποιντ και σε καλώ σε ραντεβού σε ρομαντικό καφέ
Μου το άρχισες με Γκεστάπο και la tortura κτλ, και ενώ με προϊδέασες για προφίλ rodolfo hitler, μου το γυρνάς στο τσάμικο με rudolf valentino... :P
Όπως και να'χει.... i do! :)
:sorry::offtopic:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ως προς το θεμα του δαγκωματος του αδελφου της Θαλειας ,λυπαμαι αλλα ηταν ακρως φυσιολογικη η αντιδραση ενος ανθρωπου που λατρευει τα ζωα οταν διαβαζει :''Μόνο και μόνο γιατί ένα σκυλί-τέρας δάγκωσε τον αδερφό μου και του έκοψε κομμάτι'',χωρις τις απαραιτητες διευκρινησεις απο την πλευρα της για το πως συνεβη το περιστατικο,κατι το οποιο εκανε τρεις ωρες μετα .....Αλλωστε εκεινη ξεκηνησε με ασχημο χαρακτηρισμο....αλλα επειδη αναφεροταν σε ζωο και οχι σε ανθρωπο....δεν τρεχει τιποτα μωρε ...

Ναι συγγνώμη.Δεν ήξερα ότι έπρεπε να γράψω ολόκληρη έκθεση με χιλιάδες λεπτομέρειες (που δε θέλω να σκέφτομαι γιατί μπορούσε να τον σκοτώσει).Το "τέρας" μπήκε για δύο λόγους:

1. Λόγω του μεγέθους του σκυλιού. Αυτό το λέμε ακόμα και για ανθρώπους.Όταν κάποιος είναι ψηλός και εύσωμος, για παράδειγμα.


2. Γιατί η συμπεριφορά του ήταν πραγματικού τέρατος.

Και καλύτερα να μη μιλάς για παιδεία.Μπορεί οι γονείς μου να μη μας έδωσαν φιλοζωική παιδεία αλλά τουλάχιστον μας δίδαξαν να σεβόμαστε κάποιες καταστάσεις και ανθρώπους που δε γνωρίζουμε.Θα μπορούσα και εγώ να προβώ σε χαρακτηρισμούς προς μέρους σου αλλά δε θα ρίξω για κανένα λόγο το επίπεδο, που παρά τα 17 μου, πιστεύω ότι έχω.
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galla

Νεοφερμένος

Ο galla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Σκυλος μονο,και αν το θες για φυλακα,ενα θυληκο ποιμενικο καυκασου!Ζηλευει λιγο αλλα αυτο ξεπερνιεται ευκολα με ενα χαδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τα ευσωμα σκυλια ειναι τα πιο αγαθα και υπομονετικα,,τα μικρα ειναι νευρικα ..

τα ,μεγαλα σκυλια ειναι αυτο που λεμε,,σκυλος που γαυγιζει και δεν δαγκωνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
τα ευσωμα σκυλια ειναι τα πιο αγαθα και υπομονετικα,,τα μικρα ειναι νευρικα ..

τα ,μεγαλα σκυλια ειναι αυτο που λεμε,,σκυλος που γαυγιζει και δεν δαγκωνει..

Δεν αμφιβάλλω διότι δε γνωρίζω (αν αναφέρεσαι σε εμένα :) ).
Απλά δεν γίνονται εύκολα κουμάντο από ένα παιδί.Φαντάσου να το ξαπλώσει και κάτω. That's all.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.


μια χαρα γαιδουρακια για τα παιδια γινονται..
πριν λιγο στο χωριο εβλεπα ενα μικρο κοριτσακι να χαιδευει ενα θηριο μολοσσο,,και μου εκανε εντυπωση,,φοβερη εικονα,,

και το κεφαλι να τους χτυπησουν,,και μαρτιρια να τους κανουν,,τα ευσωμα σκυλια,αντεχουν περισσοτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Σκυλος μονο,και αν το θες για φυλακα,ενα θυληκο ποιμενικο καυκασου!Ζηλευει λιγο αλλα αυτο ξεπερνιεται ευκολα με ενα χαδι!

Αν θελεις φυλακα παρε συναγερμο και βαλε καλυτερες πορτες και παραθυρα στο σπιτι σου :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galla

Νεοφερμένος

Ο galla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Αν θελεις φυλακα παρε συναγερμο και βαλε καλυτερες πορτες και παραθυρα στο σπιτι σου :mad:
Mε την μονη διαφορα αγαπητη,οτι ο συναγερμος θα χτυπησει οταν ειναι ηδη μεσα ο κλεφτης,με τον σκυλο δεν γινεται αυτο!Αν εσυ θελεις κανε φυλακη το σπιτι σου και κλεισου μεσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Είναι κρίμα να βλέπεις τόσο μονοδιάστατα αυτά τα υπέροχα πλάσματα, δηλ. μόνο σαν φύλακες...
Ειδικά οι σκύλοι είναι τόσο, μα τόσο πολύπλευρα πλάσματα.. είναι κρίμα να τους καταργείς όλες τις αρετές και τις ιδιότητες και να τα βλέπεις τόσο πρακτικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galla

Νεοφερμένος

Ο galla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Είναι κρίμα να βλέπεις τόσο μονοδιάστατα αυτά τα υπέροχα πλάσματα, δηλ. μόνο σαν φύλακες...
Ειδικά οι σκύλοι είναι τόσο, μα τόσο πολύπλευρα πλάσματα.. είναι κρίμα να τους καταργείς όλες τις αρετές και τις ιδιότητες και να τα βλέπεις τόσο πρακτικά...
Δεν ειναι ετσι,η ΜΠΟΥ,αυτο ειναι το ονομα της,κοιμαται μες στο σπιτι,και απολαμβανει το σεβασμο και την αγαπη απο ολα τα μελη της οικογενειας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Νομίζω είναι αναπόφευκτο κάτι τέτοιο...:)
Ακόμα και όταν κάποιος παίρνει έναν σκύλο με πιο ¨αποστασιοπιημένη¨ λογική, (πχ ¨φύλακας¨) μου φαίνεται πολύ δύσκολο να μην τον κερδίσει τελικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galla

Νεοφερμένος

Ο galla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Να προστατευει και να κρατα συντροφια,ειναι ο ρολος του σκυλου,αν συνδυαστει με αγαπη,φροντιδα και σεβασμο απο τον ανθρωπο,εχει χτιστει μια πολυ καλη σχεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πριν λιγο και χθες ,,συνεχεια ακουω το νιαουρητο του γατου..
εχω βαρεθει να διωχνω γατους..τουλαχιστον μην κανουν ζημιες..:worry:



παντως οι σκυλοι ειναι λυκοι που συμμαχησαν με τον ανθρωπο πριν πολλες χιλιαδες χρονια για πρακτικους λογους πρωτα,,το φαι,,του ανθρωπου γυρω απο τη φωτια..και μτα χρησιμοποιηθηκαν για κυνηγι και φυλαξη προβατων

οι ελευθεροι λκυοι ομως ειναι πια μονο μερικες δεκαδες χιλιαδες σε ολον τον κοσμο..

ενω οι σκυλοι μερικες εκατονταδες εκατομμυρια!
οποτε φαινεται πιοι λυκοι ηταν εξυπνοτεροι απο το αποτελεσμα,,αυτοι που ηθελαν να μεινουν ελευθεροι και ανταγωνιστες του ανθρωπου στο κυνηγι,ή οι "προδότες" που συμμαχησαν με τον ανθρωπο-κατα των λυκων συχνα..

φανταστητε ποσο ντροπη μπορει να νιωσει ενας λυκος οταν βλεπει τετοια σκυλια
που ποιαζουν τοσο με το γευμα τους ,τα προβατα..

για την ανθρωπινη κοινωνια τοσα χρονια ο απολυτος φοβος ειναι ο λυκος,,ο απολυτος φιλος ο σκυλος..
που ειναι ομως το ιδιο ειδος..:D


ζωα που δεν μας ειναι χρησιμα και ειναι φυτοφαγα τα τρωμε..οσο αγαπησιαρικα και εξυπνα να ειναι,οπως τα γουρουνια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Αυτά τα σκυλιά που έβαλες στην φώτο 'Αγγελε είναι η ράτσα ελληνικός ποιμενικός, ένα από τα πιο όμορφα σκυλιά. Είχα κάποτε σκυλιά και ξέρω, αλλά είναι αδύνατον πια να το ξανακάνω, είναι ένα τεράστιο βάρος, ίσως πιο δύσκολο και από το να έχεις ένα παιδί. Γάτο και πάλι γάτο. Προσέξτε, μην παίρνετε σκυλιά στις πόλεις και στις συνοικίες, βασανίζετε τα σκυλιά, βασανίζετε και τον κόσμο γύρω σας, θα βασανιστείτε όμως και εσείς, ειδικά αν είστε πολύ υπεύθυνοι, αγαπάτε την ησυχία και την ελευθερία και θέλετε το νευρικό σας σύστημα να διατηρηθεί σε καλή κατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Αυτά τα σκυλιά που έβαλες στην φώτο 'Αγγελε είναι η ράτσα ελληνικός ποιμενικός, ένα από τα πιο όμορφα σκυλιά. Είχα κάποτε σκυλιά και ξέρω, αλλά είναι αδύνατον πια να το ξανακάνω, είναι ένα τεράστιο βάρος, ίσως πιο δύσκολο και από το να έχεις ένα παιδί. Γάτο και πάλι γάτο. Προσέξτε, μην παίρνετε σκυλιά στις πόλεις και στις συνοικίες, βασανίζετε τα σκυλιά, βασανίζετε και τον κόσμο γύρω σας, θα βασανιστείτε όμως και εσείς, ειδικά αν είστε πολύ υπεύθυνοι, αγαπάτε την ησυχία και την ελευθερία και θέλετε το νευρικό σας σύστημα να διατηρηθεί σε καλή κατάσταση.
και κυρίως μην τα παίρνετε για να τα φυλακίσετε σε ένα μπαλκόνι ή μία ταράτσα...
Πολύ θλιβερό το θέαμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top