Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,230 μέλη και 2,423,671 μηνύματα σε 75,670 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 409 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχολιασμός φθηνών laptops

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 17:16, 24-02-09:

Η μαμά μου είναι απλά ευτυχισμένη που ξέρει να ανοίγει τα σχέδια και να τραβάει γραμμούλες. Κι ούτε καν ίσιες, όλα εγώ πρέπει να της τα σουλουπώνω.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 17:25, 24-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από ΜονοΣ
Αλλά επειδή δεν ξέρεις πότε θα ζαχαρώσει την πιό νέα Version του AutoCAD τα 3G μνήμη (για να μην πώ 4) είναι το minimum.
Tα 32-bit operating systems (όπως είναι τα συνήθη windows που χρησιμοποιούμε) δεν βλέπουν πάνω από ένα όριο μνήμης [3.1-3.5G? κάπου εκεί], οπότε βασικά, εκτός κι αν κάποιος έχει 64-Bit OS δεν υπάρχει λόγος να ξοδέψει χρήματα για πάνω από 3G μνήμη.

Άσχετο με το θέμα, just FYI.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O Επιμηθέας έγραψε: στις 17:25, 24-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Η μαμά μου είναι απλά ευτυχισμένη που ξέρει να ανοίγει τα σχέδια και να τραβάει γραμμούλες. Κι ούτε καν ίσιες, όλα εγώ πρέπει να της τα σουλουπώνω.
Τότε μιλάμε μόνο περί ορέξεως...και χρημάτων(μια και απ'όσο κατάλαβα έχεις και μετακόμιση)

Edit:Res ευχαριστώ,δέν το ήξερα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Επιμηθέας : 24-02-09 στις 17:59.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 17:27, 24-02-09:

Η μαμά μου όμως δε μετακομίζει.
Δε θα της το πάρω δώρο ή κάτι τέτοιο, δεν ξέρω αν είπα κάτι λάθος.

Ευχαριστώ πάντως!
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O Επιμηθέας έγραψε: στις 17:44, 24-02-09:

Η μαμά μου όμως δε μετακομίζει.
Δε θα της το πάρω δώρο ή κάτι τέτοιο, δεν ξέρω αν είπα κάτι λάθος.

Ευχαριστώ πάντως!
Αυτό εννοώ.

Συνημμένο Αρχείο 3999
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Επιμηθέας : 03-04-09 στις 21:25.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 17:48, 24-02-09:

Χεχε, εγώ μετακομίζω, ναι. Η μαμά μένει στο ίδιο που ήταν πάντα.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 19:14, 24-02-09:

Λοιπόν, μου έστειλαν μία προσφορά.
Σας λέει κάτι;
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Laptop.jpg
Εμφανίσεις:  78
Μέγεθος:  345,7 KB  
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 19:29, 24-02-09:

Σας λέει κάτι;
Από αυτά θα χτύπαγα το 1ο, εαν το budget μου εκινείτο γύρω στα 800 ευρώ και με παρόμοιες ανάγκες.

Λόγοι; Καλύτερος/νεότερος επεξεργαστής. Καλύτερη κάρτα γραφικών με dedicated VRAM. Περισσότερη μνήμη (καλά μνήμη προσθέτεις και στα άλλα αν τα έπαιρνες) και φυσικά καλύτερη μέγιστη ανάλυση οθόνης.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 11:28, 25-02-09:

Σας λέει κάτι;
Περιττό να σου πω βέβαια ότι πρέπει να βρίσεις κανονικά αυτούς που σου έκαναν την προσφορά (δεν είχα προσέξει ότι είναι χωρίς ΦΠΑ), γιατί το ίδιο laptop που αυτοί δίνουν στα 831? χωρίς ΦΠΑ (δηλαδή 989? με ΦΠΑ), το παίρνεις από άλλο κατάστημα στα 829? με ΦΠΑ δηλαδή 170? λιγότερο από την "προσφορά" τους.

Ελπίζω να σε πρόλαβα και να μην το παρήγγειλες ήδη

Όσο για την πρόταση για Mac, νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο ότι αν μιλάμε για budget 800-1000? τα έχουμε αποκλείσει
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 11:41, 25-02-09:

Α! Καλέ...! Ούτε που το πρόσεξα. Γκρρρ... Θα το πω στον ντάντι, που έχει αναλάβει τα πάντα.

Γεια σου βρε σύντεκνε!
Παράθεση

keupang

Νεοφερμένος

Ο keupang αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O keupang έγραψε: στις 10:44, 19-03-09:

Πολύ βασικό κομμάτι στην αγορά σου πρέπει να παίξει η εγγύηση.

Εγώ έχω Acer (2) και θα ξαναπάρω Acer οταν χρειαστώ.

ΑΠο εκεί και πέρα πρόσεξε ότι η τρίχρονη εγγύηση που δίνει η ACER αφορά την ίδια την εταιρία και όχι τον προμηθευτή. Δηλαδή εάν χαλάσει το στέλνεις με δικά σου έξοδα ΙΤΑΛΙΑ για να στο φτιάξουν δωρεάν, θα καθυστερήσει σίγουρα και υπάρχει περίπτωση να χάσεις και δεδομένα. (ιδίως εάν εχεις σπασμένα έχεις πρόβλημα)

ΔΙάλεξε ένα μαγαζί που δίνει το ίδιο εγγύηση. Απο ότι ξέρω στην Ελλάδα καλές εγγύησεις για τρία χρόνια με κόστος μέχρι 200? δίνουν τα multirama Και το πλαίσιο. Λέγοντας καλή εγγύηση εννοώ.
Ερχονται και το πέρνουν οι ίδιοι.
Σου δίνουν άλλο για όσο καιρό κάνουν να το διορθώσουν
Σου αντιγράφουν τα αρχεία αυτοί (στο εφεδρικό)
Στο επιστρέφουν.

Εάν υπάρχει και κάποιο αλλο μαγαζί που δίνει τέτοια εγγύηση και το ξέρει κάποιος ας το γράψει για να ξέρουμε.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 00:08, 23-03-09:

@keupang συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για την σημασία της εγγύηση. Ωστόσο την καλύτερη εγγύηση την παρέχει η Dell.
Στέλνει τεχνικός μετά από μια εργάσιμη μέρα (αν είσαι σε μεγάλη πόλη στην Ελλάδα ή του εξωτερικού, αλλιώς κάνουν 2-4 μέρες) και προσπαθεί να σου επιδιορθώσει το πρόβλημα επιτόπου. Δυο φορές που είχα πρόβλημα και τις δυο φορές το πρόβλημα διορθώθηκε στο χώρο μου παρόλο που την δεύτερη φορά αλλάχτηκε το εξωτερικό κάλυμμα.
(Η εγγύηση σε όλα τα laptops της Dell είναι 3 χρόνια)
Παράθεση

keupang

Νεοφερμένος

Ο keupang αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O keupang έγραψε: στις 09:02, 23-03-09:

ενδιαφέρουσα πληροφορία και αυτή.
Απλά πρέπει να βεβαιωθεις οτι η παροχή αυτή την DELL ισχύει και στην πόλη που είσαι.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 11:15, 23-03-09:

Για όλες τις πόλεις της Ελλάδας και του εξωτερικού ισχύει, απλά σε κάποιες περιοχές ίσως να περιμένεις 2-4 ημέρες τον τεχνικό.

Τώρα για μια περιοχή 100 κατοίκων δεν ξέρω τι συμβαίνει
Παράθεση

Helena009 (Ελένη)

Νεοφερμένος

H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Helena009 έγραψε: στις 11:54, 26-05-09:

Δεν νομιζω να εχει γίνει κάποιο άλλο παρόμοιο θέμα.Σκέφτομαι να αγοράσω laptop αλλά επειδή ειμαι άσχετη σ'αυτά δεν ξέρω τι να διαλέξω.τι έχετε να μου προτείνετε?δεν θέλω κάτι πολύ περίπλοκο,αλλά θέλω να είναι οικονομικό κ καλό!
Παράθεση

markip

Δραστήριο Μέλος

H markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

H markip έγραψε: στις 12:28, 26-05-09:

θελεις λαπτοπ ή νετμπουκ? αν δεν ξερεις τη διαφορα ψαξτω στο γκουγλη. Πλεον τα νετμπουκ ειναι ισαξια με τα λαπτοπ σε επιδοσεις...
Παράθεση

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πυροσβέστης . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε: στις 12:35, 26-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από markip
θελεις λαπτοπ ή νετμπουκ? αν δεν ξερεις τη διαφορα ψαξτω στο γκουγλη. Πλεον τα νετμπουκ ειναι ισαξια με τα λαπτοπ σε επιδοσεις...
Πρώτον τα netbooks είναι φτιαγμένα κυρίως για businessman και έχουν τις βασικότερες προϋποθέσεις που μπορεί να έχει ένας υπολογιστής (όχι παιχνίδια κλπ-δεν τα σηκώνει). Το laptop είναι ένας φορητός desktop χωρίς δυνατότητα αναβάθμισης. Όμως όπως λέει και το ρητό: "Ό,τι πληρώνεις παίρνεις".
-----------------------------------------
Πληροφοριακά έχω το Acer Aspire 7720G.
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 12:40, 26-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από markip
Άι άι! Όχι!
Δεν μπορείς να συγκρίνεις τον Atom που έχουν σχεδόν όλα τα netbooks με τους C2D που έχουν τα laptops, είναι ΠΟΛΥ πιο αδύναμος.

Έλενα, πρέπει να πεις λίγο πιο συγκεκριμένα για τι δουλειά το θέλεις το laptop.
Παράθεση

fdLP.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο fdLP. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O fdLP. έγραψε: στις 19:31, 26-05-09:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.906694

αυτος εδω μια χαρα θα εκανε την δουλεια του.Δεν τον βρησκο και πολυ ακριβο.
Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε: στις 22:29, 26-05-09:

τα νετμποοκ κραταει η μπαταρια τους πρπ 4 φορες παραπανω κ χρησημοποιουνται για γραψιμο και σερφαρισμα. Στο λαπτοπ κανεις τα παντα κ μπορεις να το αναβαθμισεις!
Ψαξε στο utube εχω δει βιντεακια
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια