Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,220 μέλη και 2,423,165 μηνύματα σε 75,645 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 481 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχολιασμός φθηνών laptops

Tatoulis (Νίκος)

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O Tatoulis έγραψε: στις 20:39, 02-08-09:

Check this!!!

http://www.plaisio.gr/product.aspx?p...3C95CCF779CCDC
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε: στις 23:08, 02-08-09:

Πολύ όμορφο μηχάνημα. Τα Pavilion τα σπάνε. Είναι και πανέμορφα. Μετράει κι αυτό.

(Μάλλον όμως μεταξύ αυτού και του Toshiba Qosmio G50-11R να πήγαινα προς το toshiba)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tatoulis (Νίκος)

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O Tatoulis έγραψε: στις 23:14, 02-08-09:

Τελικά βρήκες ποιο θα πάρεις;;;
Παράθεση

ultimater

Δραστήριο Μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 197 μηνύματα.

O ultimater έγραψε: στις 23:30, 02-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από djohn
Πολύ όμορφο μηχάνημα. Τα Pavilion τα σπάνε. Είναι και πανέμορφα. Μετράει κι αυτό.

(Μάλλον όμως μεταξύ αυτού και του Toshiba Qosmio G50-11R να πήγαινα προς το toshiba)
Και τα 2 είναι πολύ καλα (pavillion + qosmio).
Απο εκεί και πέρα είναι θέμα γνώμης του... "αμόρε σου" ().
Αν και για τη χρήση του για πολύ μικρή διαφορά θα πρότεινα το qosmio.

Nα συμπληρώσω:Το hp είναι καλύτερο σε κάποιους τομείς που είναι χρήσιμοι για όλους.(Σκληρός, επεξεργαστής, ram).
Τελικά διάλεξε και πάρε 1 απο τα δύα δε νομίζω να βρεις κάτι καλύτερο απ'αυτά!
Παράθεση

nefi

Περιβόητο Μέλος

H nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.

H nefi έγραψε: στις 12:17, 03-08-09:

ειμαι αναμεσα σ'αυτα τα δυο laptop ποιο απ'τα δυο μου προτεινετε?

1)http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=114531

2)http://www.plaisio.gr/product.aspx?p...907&catalog=21
Παράθεση

tinamamagi (Χριστίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 105 μηνύματα.

H tinamamagi έγραψε: στις 12:19, 03-08-09:

το δευτερο
Παράθεση

Tatoulis (Νίκος)

Νεοφερμένος

O Tatoulis έγραψε: στις 12:20, 03-08-09:

Το toshiba
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 12:21, 03-08-09:

Εύκολα το Pavilion. Εύκολα όμως. (Κανένας λόγος για +100 για το toshiba)
Παράθεση

nefi

Περιβόητο Μέλος

H nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.

H nefi έγραψε: στις 12:24, 03-08-09:

1-2 μεχρι στιγμης
-----------------------------------------
το hp μηπως ξερετε αν βγαινει σε κπ αλλο χρωμα ποιο νορμαλ?
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 12:48, 03-08-09:

H σειρά dv3 των pavilion μόνο σ αυτό το χρώμα βγαίνει (δεν είναι ρούχο, να αλλάζει χρώματα ), και είναι πανέμορφο αν το δεις από κοντά
Παράθεση

mourkos (Κώστας)

Δραστήριο Μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 232 μηνύματα.

O mourkos έγραψε: στις 12:52, 03-08-09:

χαλαρά toshiba

ένας φίλος είχε hp και του παρουσίασε προβλήματα μέσα στους πρώτους μήνες και τώρα μετά από κανα χρόνο από ότι μου πε είναι χαλασμένο

εγώ έχω ένα toshiba εδώ και 1 χρόνο και ποτέ δε μου παρουσίασε το παραμικρό πρόβλημα
Παράθεση

nefi

Περιβόητο Μέλος

H nefi έγραψε: στις 12:53, 03-08-09:

το ειδα απο κοντα δν λεω ωραιο αλλα τ χρωμα του δν μ ενθουσιασε κ πολυ...
και τς φιλης μου που ειναι hp χαλασε...γι'αυτο τ σκεφτομαι...
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,143 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 13:02, 03-08-09:

Η Toshiba http://www.toshiba.com/tai/ είναι κορυφαία εταιρεία σε φωτοτυπικά μηχανήματα, ταμιακές μηχανές και όχι μόνο...άρα και σε υπολογιστές.

Η HP (Hewlett Pacard) από προσωπική εμπειρία, είναι υψηλή ποιότητα στους εκτυπωτές. Δεν ξέρω. Μια υποκειμενική άποψη εξέφρασα.
Παράθεση

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

H Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται μαθήτρια :p . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

H Cogito ergo sum έγραψε: στις 13:55, 03-08-09:

1. Εγώ θα σου πρότεινα το Toshiba.
2. Το θέμα δε θα έπρεπε να είναι στο subforum της Τεχνολογίας και συγκεκριμένα σε αυτό το θέμα;
Παράθεση

ultimater

Δραστήριο Μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 197 μηνύματα.

O ultimater έγραψε: στις 14:02, 03-08-09:

Hp!
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 14:04, 03-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από kwstass
χαλαρά toshiba

ένας φίλος είχε hp και του παρουσίασε προβλήματα μέσα στους πρώτους μήνες και τώρα μετά από κανα χρόνο από ότι μου πε είναι χαλασμένο

εγώ έχω ένα toshiba εδώ και 1 χρόνο και ποτέ δε μου παρουσίασε το παραμικρό πρόβλημα
Αυτές οι γενικεύσεις θα μας φάνε. Κατ αρχάς γι αυτό υπάρχει η εγγύηση. Εγώ έχω 3 hp ένα εκ των οποίων 5ετίας και δεν έχει κάνει κιχ.

Αρχική Δημοσίευση από nefi
το ειδα απο κοντα δν λεω ωραιο αλλα τ χρωμα του δν μ ενθουσιασε κ πολυ...
και τς φιλης μου που ειναι hp χαλασε...γι'αυτο τ σκεφτομαι...
Αυτά τα "χάλασε", με χαλάνε. Αν η φίλη σου το έριξε ξέρω γω, το είχε 2343242 ώρες στον ήλιο, της έπεσε νερό, πάταγε το βύσμα του μετσχηματιστή κτλ, δεν φταίει το λαπτοπ ούτε η hp. Επίσης μπορεί να ήταν καθαρά θέμα software και η φίλη σου να μην το ξερε. Θα θελα να μάθω τι ακριβώς χάλασε στο λαπτοπ της φίλης σου.

Τα hp δεν ΧΑΛΑΝΕ. Ακόμα και να πάθει κάτι, υπάρχει η εγγύηση. Αλλά δεν χαλάνε μόνα τους.

Και επιπλέον από πείρα λέω ότι στο 70 % των προβλημάτων σε ΗΥ φταίει ο χρήστης.

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Η Toshiba http://www.toshiba.com/tai/ είναι κορυφαία εταιρεία σε φωτοτυπικά μηχανήματα, ταμιακές μηχανές και όχι μόνο...άρα και σε υπολογιστές.

Η HP (Hewlett Pacard) από προσωπική εμπειρία, είναι υψηλή ποιότητα στους εκτυπωτές. Δεν ξέρω. Μια υποκειμενική άποψη εξέφρασα.
Η λογική του παραλόγου είναι αυτή. Τι σχέση έχουν τα φωτοτυπικά και οι ταμιακές με υπολογιστές. Ο χριστός κι η μάνα του.

Αρχική Δημοσίευση από Βασιλική!
1. Εγώ θα σου πρότεινα το Toshiba.
2. Το θέμα δε θα έπρεπε να είναι στο subforum της Τεχνολογίας και συγκεκριμένα σε αυτό το θέμα;
Με πιο κριτίριο αλήθεια?

Ρε παιδιά αν δεν ξέρετε, μην αναπαράγετε γενικεύσεις, και ο ξάδερφος της μάνας της γιαγιάς έχει έναν φίλο που μου είπε το τάδε. Αν έχετε κάποια άποψη ( εμπεριστατωμένη) πείτε την.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

confusius

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 145 μηνύματα.

H confusius έγραψε: στις 14:06, 03-08-09:

Εγώ νομίζω ότι θα επέλεγα μάλλον το ΗΡ , κυρίως λόγω της μνήμης και της κάρτας γραφικών, ωστόσο και το Toshiba είναι εξίσου καλό!:no1:
Προσωπικά έχω ένα λάπτοπ ΗΡ 1,5 χρόνο και ένα νετμπουκ ΗΡ μισό χρόνο, και κανένα απ τα 2 δεν μου χει παρουσιάσει ποτέ πρόβλημα hardware.:iagree: (αν εξαιρέσεις δλδ ότι έσπασα την οθόνη στον μικρό αλλά τί να σου κάνει η ΗΡ)
Γενικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένη απ την εταιρεία.
Παράθεση

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

H Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται μαθήτρια :p . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

H Cogito ergo sum έγραψε: στις 14:08, 03-08-09:

Αν παρατηρήσεις το πρώτο σε αντίθεση με το δεύτερο εκτός από την τιμή αναγράφει και τα χαρακτηριστικά. Χαρακτηριστικά που εμένα με καλύπτουν (άλλωστε γιʼ αυτό ξεκίνησα την πρόταση μου με Εγώ###8230;). Η κοπέλα δε μας είπε τις απαιτήσεις που έχει από τον υπολογιστή οπότε με βάση τις δικές μου ανάγκες και βλέποντας τα αναλυτικά χαρακτηριστικά μόνο στο πρώτο, το επιλέγω.
Παράθεση

confusius

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 145 μηνύματα.

H confusius έγραψε: στις 14:10, 03-08-09:

Αν παρατηρήσεις το πρώτο σε αντίθεση με το δεύτερο εκτός από την τιμή αναγράφει και τα χαρακτηριστικά.
Τί εννοείς? Και το πλαίσιο έχει πλήρη (για την ακρίβεια πληρέστερη απ τον κωτσόβολο) φόρμα με τα χαρακτηριστικά του λάπτοπ κάτω απ το κείμενο.
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 14:12, 03-08-09:

Αν παρατηρήσεις το πρώτο σε αντίθεση με το δεύτερο εκτός από την τιμή αναγράφει και τα χαρακτηριστικά. Χαρακτηριστικά που εμένα με καλύπτουν (άλλωστε γιʼ αυτό ξεκίνησα την πρόταση μου με Εγώ###8230;). Η κοπέλα δε μας είπε τις απαιτήσεις που έχει από τον υπολογιστή οπότε με βάση τις δικές μου ανάγκες και βλέποντας τα αναλυτικά χαρακτηριστικά μόνο στο πρώτο, το επιλέγω.
Υπάρχει σύγκριση 1ο vs 2o.

Εσύ κοιτάς μόνο το 1ο, λες ότι σε καλύπτει, και το δέχεσαι? Και δεν κοιτάς καν το 2ο?

Ρε παιδιά μιλάμε λογικά?

Και συμπληρώνω

1) Το hp έχει +1gb μνήμης
2) μπορούν περισσότερα mb να πάνε στην vga
3) ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ καλύτερη κάρτα γραφικών
4) HDMI esata, γενικά θύρες, remote control
5) 100E φθηνότερα

WTF?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια