Σχολιασμός φθηνών laptops

Tatoulis

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tatoulis

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Τελικά βρήκες ποιο θα πάρεις;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Πολύ όμορφο μηχάνημα. Τα Pavilion τα σπάνε. Είναι και πανέμορφα. Μετράει κι αυτό.

(Μάλλον όμως μεταξύ αυτού και του Toshiba Qosmio G50-11R να πήγαινα προς το toshiba)

Και τα 2 είναι πολύ καλα (pavillion + qosmio).
Απο εκεί και πέρα είναι θέμα γνώμης του... "αμόρε σου" (:P).
Αν και για τη χρήση του για πολύ μικρή διαφορά θα πρότεινα το qosmio.

Nα συμπληρώσω:Το hp είναι καλύτερο σε κάποιους τομείς που είναι χρήσιμοι για όλους.(Σκληρός, επεξεργαστής, ram).
Τελικά διάλεξε και πάρε 1 απο τα δύα δε νομίζω να βρεις κάτι καλύτερο απ'αυτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.

tinamamagi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
το δευτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tatoulis

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Το toshiba
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Εύκολα το Pavilion. :) Εύκολα όμως. :) (Κανένας λόγος για +100 για το toshiba)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
1-2 μεχρι στιγμης
-----------------------------------------
το hp μηπως ξερετε αν βγαινει σε κπ αλλο χρωμα ποιο νορμαλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
H σειρά dv3 των pavilion μόνο σ αυτό το χρώμα βγαίνει (δεν είναι ρούχο, να αλλάζει χρώματα :P ), και είναι πανέμορφο αν το δεις από κοντά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
χαλαρά toshiba

ένας φίλος είχε hp και του παρουσίασε προβλήματα μέσα στους πρώτους μήνες και τώρα μετά από κανα χρόνο από ότι μου πε είναι χαλασμένο

εγώ έχω ένα toshiba εδώ και 1 χρόνο και ποτέ δε μου παρουσίασε το παραμικρό πρόβλημα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
το ειδα απο κοντα δν λεω ωραιο αλλα τ χρωμα του δν μ ενθουσιασε κ πολυ...
-----------------------------------------
και τς φιλης μου που ειναι hp χαλασε...γι'αυτο τ σκεφτομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Η Toshiba https://www.toshiba.com/tai/ είναι κορυφαία εταιρεία σε φωτοτυπικά μηχανήματα, ταμιακές μηχανές και όχι μόνο...άρα και σε υπολογιστές. :)

Η HP (Hewlett Pacard) από προσωπική εμπειρία, είναι υψηλή ποιότητα στους εκτυπωτές. Δεν ξέρω. Μια υποκειμενική άποψη εξέφρασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
1. Εγώ θα σου πρότεινα το Toshiba.
2. Το θέμα δε θα έπρεπε να είναι στο subforum της Τεχνολογίας και συγκεκριμένα σε αυτό το θέμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Hp!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
χαλαρά toshiba

ένας φίλος είχε hp και του παρουσίασε προβλήματα μέσα στους πρώτους μήνες και τώρα μετά από κανα χρόνο από ότι μου πε είναι χαλασμένο

εγώ έχω ένα toshiba εδώ και 1 χρόνο και ποτέ δε μου παρουσίασε το παραμικρό πρόβλημα :)

Αυτές οι γενικεύσεις θα μας φάνε. Κατ αρχάς γι αυτό υπάρχει η εγγύηση. Εγώ έχω 3 hp ένα εκ των οποίων 5ετίας και δεν έχει κάνει κιχ.

το ειδα απο κοντα δν λεω ωραιο αλλα τ χρωμα του δν μ ενθουσιασε κ πολυ...
-----------------------------------------
και τς φιλης μου που ειναι hp χαλασε...γι'αυτο τ σκεφτομαι...

Αυτά τα "χάλασε", με χαλάνε. Αν η φίλη σου το έριξε ξέρω γω, το είχε 2343242 ώρες στον ήλιο, της έπεσε νερό, πάταγε το βύσμα του μετσχηματιστή κτλ, δεν φταίει το λαπτοπ ούτε η hp. Επίσης μπορεί να ήταν καθαρά θέμα software και η φίλη σου να μην το ξερε. Θα θελα να μάθω τι ακριβώς χάλασε στο λαπτοπ της φίλης σου.

Τα hp δεν ΧΑΛΑΝΕ. Ακόμα και να πάθει κάτι, υπάρχει η εγγύηση. Αλλά δεν χαλάνε μόνα τους.

Και επιπλέον από πείρα λέω ότι στο 70 % των προβλημάτων σε ΗΥ φταίει ο χρήστης.


Η Toshiba https://www.toshiba.com/tai/ είναι κορυφαία εταιρεία σε φωτοτυπικά μηχανήματα, ταμιακές μηχανές και όχι μόνο...άρα και σε υπολογιστές. :)

Η HP (Hewlett Pacard) από προσωπική εμπειρία, είναι υψηλή ποιότητα στους εκτυπωτές. Δεν ξέρω. Μια υποκειμενική άποψη εξέφρασα.

Η λογική του παραλόγου είναι αυτή. Τι σχέση έχουν τα φωτοτυπικά και οι ταμιακές με υπολογιστές. Ο χριστός κι η μάνα του.

1. Εγώ θα σου πρότεινα το Toshiba.
2. Το θέμα δε θα έπρεπε να είναι στο subforum της Τεχνολογίας και συγκεκριμένα σε αυτό το θέμα;

Με πιο κριτίριο αλήθεια?


Ρε παιδιά αν δεν ξέρετε, μην αναπαράγετε γενικεύσεις, και ο ξάδερφος της μάνας της γιαγιάς έχει έναν φίλο που μου είπε το τάδε. Αν έχετε κάποια άποψη ( εμπεριστατωμένη) πείτε την.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

confusius

Δραστήριο μέλος

Η confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Εγώ νομίζω ότι θα επέλεγα μάλλον το ΗΡ , κυρίως λόγω της μνήμης και της κάρτας γραφικών, ωστόσο και το Toshiba είναι εξίσου καλό!:no1:
Προσωπικά έχω ένα λάπτοπ ΗΡ 1,5 χρόνο και ένα νετμπουκ ΗΡ μισό χρόνο, και κανένα απ τα 2 δεν μου χει παρουσιάσει ποτέ πρόβλημα hardware.:iagree: (αν εξαιρέσεις δλδ ότι έσπασα την οθόνη στον μικρό αλλά τί να σου κάνει η ΗΡ:P)
Γενικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένη απ την εταιρεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Αν παρατηρήσεις το πρώτο σε αντίθεση με το δεύτερο εκτός από την τιμή αναγράφει και τα χαρακτηριστικά. Χαρακτηριστικά που εμένα με καλύπτουν (άλλωστε γιʼ αυτό ξεκίνησα την πρόταση μου με Εγώ…). Η κοπέλα δε μας είπε τις απαιτήσεις που έχει από τον υπολογιστή οπότε με βάση τις δικές μου ανάγκες και βλέποντας τα αναλυτικά χαρακτηριστικά μόνο στο πρώτο, το επιλέγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

confusius

Δραστήριο μέλος

Η confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Αν παρατηρήσεις το πρώτο σε αντίθεση με το δεύτερο εκτός από την τιμή αναγράφει και τα χαρακτηριστικά.

Τί εννοείς? Και το πλαίσιο έχει πλήρη (για την ακρίβεια πληρέστερη απ τον κωτσόβολο) φόρμα με τα χαρακτηριστικά του λάπτοπ κάτω απ το κείμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Αν παρατηρήσεις το πρώτο σε αντίθεση με το δεύτερο εκτός από την τιμή αναγράφει και τα χαρακτηριστικά. Χαρακτηριστικά που εμένα με καλύπτουν (άλλωστε γιʼ αυτό ξεκίνησα την πρόταση μου με Εγώ…). Η κοπέλα δε μας είπε τις απαιτήσεις που έχει από τον υπολογιστή οπότε με βάση τις δικές μου ανάγκες και βλέποντας τα αναλυτικά χαρακτηριστικά μόνο στο πρώτο, το επιλέγω.

Υπάρχει σύγκριση 1ο vs 2o.

Εσύ κοιτάς μόνο το 1ο, λες ότι σε καλύπτει, και το δέχεσαι? Και δεν κοιτάς καν το 2ο?

Ρε παιδιά μιλάμε λογικά?






Και συμπληρώνω

1) Το hp έχει +1gb μνήμης
2) μπορούν περισσότερα mb να πάνε στην vga
3) ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ καλύτερη κάρτα γραφικών
4) HDMI esata, γενικά θύρες, remote control
5) 100E φθηνότερα

WTF?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top