Ξένα vs Ελληνικά

Τι ακούτε περισσότερο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 71)
  • Ξένα

    Ψήφοι: 21 29.6%
  • Ελληνικά

    Ψήφοι: 4 5.6%
  • Και τα 2, αλλά περισσότερο εληνικά

    Ψήφοι: 13 18.3%
  • Και τα 2, αλλά περισσότερο ξένα

    Ψήφοι: 33 46.5%
  • Κουμπάκιας

    Ψήφοι: 0 0.0%

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Ακούω πιο πολύ ξένα αυτό όμως δεν σημαίνει ότι αποκλείω τα ελλήνικά.Ακούω μουσική με βάση τα συναισθήματά μου π.χ αμα είμαι λυπημενος θα ακούσω σίγουρα καποι ελαφρύ τραγουδι αν είμαι μέσα στην τρελή χαρα καποιο με αρκετή ένταση.Ακούω σχεδον τα πάντα δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτιμηση μουσικής αλλά δεν ακούω metal.Δεν την νιώθω σαν μουσικη και δεν με εκφράζει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john bon

Νεοφερμένος

Ο john bon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από shaman:
Ακουω οτι κατσει.

John στο avatar ο Jeff Loomis ειναι?
Ω ναι!Αυτός είναι!:thumbup::thumbsup:Έχεις υπόψη σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Οχι μωρε, απλα ειμαι φανατικος των Nevermore, εχω την δισκογραφια τους (οκ, μου λειπει το πρωτο), πηγα στη συναυλια τους τον Οκτωβριο (εσπειραν!)... Νταξ, καλοι ειναι:D

Btw, ας συνεχισουμε να μιλαμε για τους Ποτεξανα (a.k.a. Nevermore) στο thread Metal Music Only...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
ΚΑΤΩ Η ΤΥΡΑΝΝΙΑ ΤΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ

Χωρις να θέλω να θέλω να πιάσω την καταστροφολογία:

Ο διαχωρισμός σε είδη της μουσικής έχει γίνει απο τις μεγάλες μουσικές βιομηχανίες για καθαρά πρακτικούς σκοπούς...
Απλά είμαστε ποια τόσο συνιθισμένοι να αναφερόμαστε σε "ροκ" "μεταλ" "πανκ" "ποπ" "λαικα" "σκυλαδικα" κλπκλπ που μας έχει γίνει πια βίωμα.

Αλλά η μουσική είναι συναισθήματα και εικόνες... δν είναι πίτα να την κόψεις σε κομμάτια και να πεις "δν ακούω αυτο και αυτό εγώ!". Επίσης λάθος είναι και το "ακούω τα πάντα".

Η μουσική έχει 7 νότες και 5 ημιτόνια καθώς επίσης και 7 παύσεις (ή και περισσότερες... δν νομίζω όμως να μπορεί κάποιος να παίξει τοσο γρήγορα...)
(σημείωση. και οι παύσεις/το κενό/η ησυχία θεωρούνται μουσικη)

Απο μόνα τους αυτά δν λένε τπτ... είναι απλά κάτι ορνιθοσκαλίσματα στο χαρτί...

εκεί μπαίνει η έννοια του ρυθμού και της μελωδίας...(υπάρχει επίσης το τεμπο..)
Αυτά δε θα κάτσω να τα αναλύσω, είναι πιο περίπλοκα και αποτελούν μέρος άλλης κουβέντας. Το σημαντικό είναι οτι αυτά δίνουν σε ένα κομμάτι τη τελική του μορφή...

Σε πολλά σόλο οι metallica όταν κατεβαίνουν χρησιμοποιούν μια ανατολίτικη κλίμακα... Αυτό πάει να πει οτι οι μετάλικα είναι φόλκ? ή έθνικ? Τι μπαρούφες είναι όλες αυτές? φυσικά και όχι..

Το θέμα είναι μεγάλο.

Το άλλο σκέλος είναι τι δίνει η μουσική
"Τα ακούω όλα εκτος απο μέταλ"
δλδ ρε φίλε εσύ δεν νευριάζεις ποτέ? Εκφράζεις την οργή σου με κάποιο άλλο τρόπο, οκ, αλλά δεν έχουν έρθει ΠΟΤΕ στιγμές που να θέλεις να χτυπηθείς σαν εκείνα τα φρικιά με τα μαλλιά και τις μπότες και τα μάυρα?
"Εγώ είμαι πιστός στους θεούς του ροκ και του μέταλ - όλα τα άλλα είναι ψεύτικα"
ΟΚ - το άλλο άκρο.... δλδ ποτέ δεν έχεις καποιο άχτι? ντεγλέρι? να χορέψεις ένα ζειμπέκικο ρε αδερφέ ή να ακούσεις κάποιο κλασσικο καψουροτράγουδο? Επίσης τι θα χορέψεις ρε κάποιο γάμο/επέτειο? Χτύπημα κεφαλής με Gunz & Rosez??

και γενικά:
"Η κλασσική μουσική είναι κάτι πεθαμενατζίδικα"
Αλήθεια? Υπάρχει κόσμος που δηλώνει οτι "τα πάντα" είναι κλασσική μουσική. Και με αποδείξεις..
"Jazz? τι είναι αυτό? τρώγεται?"
Η jazz μουσική είναι γνωστή για τη δυσκολία της και οι μουσικοί τζαζίστες είναι κάποιοι απο τους καλύτερους του κόσμου (chick corea, Billy Cobham ... ένα μικρό δείγμα δυο εξέρετων κυρίων). Ιδιαίτερο επίσης χαρακτηριστικό της jazz μουσικής είναι οτι δν είναι προβλέψιμη, καθώς έχει σε μεγάλο βαθμό το στοιχείο του αυτοσχεδιασμού... όπως και η ίδια η ζωή.

δν συνεχίζω άλλο γιατί θα πέσω στη παγίδα και θα τα χωρίσω σε είδη (καταραμένη συνήθεια :mad: ) ... μη καταντήσω δάσκαλος που δίδασκα...

Υ.Γ.
Μουσική είναι κάτι που μένει. Ανακυκλώνεται, ναι, αλλά δεν είναι μόδα που έρχεται και φεύγει (η ποιοτική τουλάχιστον). Τραγούδια τύπου "πιάσε τα μπαλάκια" "παρε μου μια πίπα" "μωρο μου σορρυ έχω βρει καλυτερο αγόρι" είναι "Χ" πολύ απλά γιατί δεν αξίζουν.

Υπάρχουν καλλιτέχνες που έβαλαν κάποιες νότες στη σειρά και έκαναν αριστουργήματα...
Πήραν το "1" και το κάνανε "2".

Υπάρχουν άλλοι που έκαναν μια καλή προσπάθεια...
Πήραν το "1" και το κάνανε "1".

Ποτέ όμως δεν είδα κάποιο να πέρνει το "1" και να το κάνει "0". (καλλιτέχνη ;) εννοώ)

Υ.Γ.2
Προσωπικά δε θεωρώ μουσική το hip hop (και αυτά τα rap klpklp) αλλά μια διαφορετική μορφή απαγγελίας.
Επίσης η ηλεκτρονική μουσική η οποία ειναι δημιουργημένη εξ ολοκλήρου απο υπολογιστή είναι μισή μουσική για εμένα διότι δεν υπάρχει η χαρά της δημιουργίας απο τον άνθρωπο... παρα μόνο έμεσα απο τον υπολογιστή. Τώρα εάν κάποια απο αυτές τις μουσικές/τραγούδια έχουν γραφτεί χρησιμοποιώντας κλασσικά όργανα είναι εξαίρεση στο κανόνα μου. Θεωρώ οτι κάποιος βάζοντας μπροστα απο το ψευδόνυμο του το "DJ" και γυρνώντας διακοπτάκια σε κονσόλες είναι απλά ένας τύπος που αλλάζει δίσκους και όχι μουσικος.
Τέλος έκτος και αν είναι οφθαλμοφανές -ακριβής αντιγραφή- υπάρχει πρόβλημα... αν όμως καποιος έχει κλέψει ένα ριφάκι και το έχει μετατρέψει σε τραγουδαρα, χαλάλι! Άλλωστε πουθενά στη φύση δν υπάρχει παρθενογέννεση... Πολύ πιθανο το ριφάκι να προέρχεται από ένα παππού 90κατι χρονών απο το Αμάν της ιορδανιας που έπαιζε το μουσικό του όργανο στο δρόμο (ή μια παρόμοια κατάσταση τεσπα :P ).
Τελος. Ελπίζω να Μή σας κούρασα :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα αν εξαιρέσεις αυτά που λες για τη ραπ μουσική :)

Μάλλον δεν έχεις ακούσει ιδιαίτερα.. ραπ δεν είναι (μόνο) ο 50 Cent.

Ελληνικό έχεις ακούσει; Πχ. οι Ρόδες μη μου πεις ότι δε σου άρεσαν.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
αμέ οι ρόδες ήταν καλές.

Το θέμα είναι οτι είχαν και μπάντα και παίζαν τα κομμάτια.

Εχω ένα φίλο που το παίζει ράπερ και το μόνο πράμα που σκέφτεται όταν ακούει ένα κομμάτι είναι η λέξη "λούπα" δλδ κατακλέβουν άλλεσ μουσικές και μέχρι σε αυτό κάνουν εκπτώσεις...


Ντύνεται με αυτά τα φαρδιά ρούχα και μιλάει σαν να έχει βγει από το γκέτο... το θέμα είναι ατι ζει στα προάστια στο πέντχαουζ μιας πολυκατοικίας.... (καθόλου γκέτο δεν μου φαίνεται)

Με έχει τραβήξει σε συναυλίες του... σε όλες υπάρχουν δύο άτομα πάνω στη σκηνή οι mc's και ο dj ή όπως αλλιώς τους λένε...

Μουσική για εμένα λοιπόν δεν έιναι να παίζει playback μουσική να είναι κάποιος που γυρίζει το δίσκο πέρα δώθε και κάποιοι που - ΔΕΝ τραγουδάνε! απλά λένε ρυθμικά ένα ποίημα (αν γίνεται να είναι ποιήματα - στη πλειοψηφία έχουν της λέξεις "γαμάω" "******ς" κλπκλπ)

Είναι ένας ιδιαίτερος τρόπος απαγγελίας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Δε διαφωνώ με αυτά που λες.. απλά δεν είναι αυτό η rap.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
"Από τι υποφέρω εγώ, όταν υποφέρω από τη μοίρα της μουσικής; Από το ότι η μουσική έχασε τον χαρακτήρα της που μεταμορφώνει τον κόσμο, που λέει ΝΑΙ κι έγινε μουσική παρακμής κι όχι πια ο αυλός του Διονύσου..." (Νίτσε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cuto

Νεοφερμένος

Ο cuto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
λοιπον εγω ακουω ξενα,κυριως 2 ειδη ξενης μουσικης χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν θα ακουσω κ ελληνικα σε διαφορες περιπτωσεις.
@theio_vrefos
λες οτι η μουσικη απο υπολογιστη στερει τη χαρα της δημιουργιας,κ οτι η μουσικη ειναι "μιση".
Μα το pc στην προκειμενη περιπτωση χρησιμοποιειται ως μουσικο οργανο,με την εννοια οτι με αυτο παραγεις μουσικη.το να κανεις ενα καλο remix σε ενα κομματι η το να "κατασκευασεις" ενα(που να ακουγεται) μην νομιζεις οτι ειναι ευκολο πραγμα.
Επισης ο ορος "Dj" αυτο ακριβως σημαινει.Οι "καλοι" djs ομως στο ειδος που ακουω εγω τουλαχιστον,κανουν περισσοτερα.Σε αυτους που δεν ακουν αυτην την μουσικη(αναφερομαι στην dance κ συγκεκριμενα σε progressive house) εχουν την εντυπωση οτι ολα τα κομματια ειναι ιδια,ομως δεν ειναι ετσι.Ισως καποια να μοιαζουν,αλλα αυτο συμβαινει παντου,κ πολυ περισσοτερο στην ελληνικη ποπ.Ασχετα με το ποσο δυσκολη ειναι η jazz τη θεωρω απιστευτα βαρετη.Αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν,λεω απλα τη γνωμη μου κ οτι δεν μου αρεσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Θα διαφωνίσω με το theio_vrefos ως προς το πρώτο του post...

Για εμένα, μουσική είναι η μελωδία, ειναι ο ήχος που μας χαηδεύει τα αυτιά και "παίζει" με την συναισθηματική μας κατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos:
Προσωπικά δε θεωρώ μουσική το hip hop (και αυτά τα rap klpklp) αλλά μια διαφορετική μορφή απαγγελίας.
Όχι το hip-hop είναι μουσική.Και πχ υπάρχουν καλλιτέχνες που ''άφησαν'' ιστορία στο ραπ όπως οι TXC και οι ZN.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Ξένα:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Από ελληνικά, ροκ και έντεχνο φυσικά! Μακριά από Βίσση, Βανδή, Κοκκίνου κτλ

Από ξένα ροκ, μπαλάντες και ορχηστικά κομμάτια (metal με ορχηστική μουσική έχετε ακούσει; perfecto!)
:bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Ξένα περισσότερο αλλά γουστάρω και το ελληνικό ροκ κ πανκ(Αν και τα περισσότερα υπάρχουν και στην αγγλική version :P) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Τα παντα, εκτος απο εκκλησιαστικη μουσικη :/:.
Με την ιδια ευκολια ακουω Αλεξιου & 50cent, Τερλεγκα & Evanescence, etc..
Γενικα, οτι ηχει καλα στα αυτια μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SAMURAi

Νεοφερμένος

Ο SAMURAi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web designer. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
ξένα περισσότερο :}:}:}:}
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Τα πάντα!!!! Από '60s μέχρι "έλα στον παππού"... Προσαρμόζομαι εύκολα σε κάθε μουσικό περιβάλλον :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
επίσης μου τι σπάνε αυτοί που είναι απόλυτοι, του στύλ "ακούω ΜΟΝΟ ξένα" ή "ακούω ΜΟΝΟ Ελληνικά"
Δεν θέλω να στην σπάσω αλλά εγώ με βάση το πνεύμα της ερώτησης ακούω βασικά μόνο ξένα καθώς δεν νομίζω Rotting Christ,Nightfall,Cyanκαι πολλοί άλλοι να θεωρούνται ελληνικά! Ελληνικής προέλευσης ναι αλλά όχι ελληνικά!
Και αυτό φίλε Founes εμένα μου την σπάει περισσότερο. Η χωρίς γνώση ταμπελοποιήση της μουσικής!

Τώρα για να λέμε και του στραβού το δίκιο έχουμε κάνει και σταδιοδρομία σε κάτι λίγα Ελληνικά όπως λατρευτικά Τρύπες και Στέρεο Νόβα και Panx Romana, ένα δίσκο Ζερβουδάκη,λίγο Διάφανα Κρίνα και κάτι ψιλά από ελληνική Hip Hop.

Αν και δεν νομίζω ότι σας ενδοιαφέρει και τόσο, ο λόγος που δεν ακούω Ελληνικά όπως τα λέτε είναι ότι δεν έχω ξανακούσει πιο κλαψιάρικη και γκρινιάρικη μουσική (άλλη λέξη χρησιμοποιώ αλλά δεν το επιτρέπει ο χώρος). Εγώ τουλάχιστον μελαγχολώ και χαλιέμαι στο παραμικρό άκουσμα και ακόμα και όταν ήμουν κομμάτια από μαυροδάφνες και πάλι δεν την άντεχα. Και στην τελική βαρέθηκα να ακούω το σχεδόν απόλυτο της ελληνικής μουσικής να ασχολείται με το ερωτικό και πως παράτησε ο ένα τον άλλον κτλ κτλ άντε και λίγο να κλαίγεται για κάποια κοινωνικά. Υπάρχουν και άλλα πιο σοβαρά ζητήματα στον κόσμο και όχι μόνο. Μουσική είναι όχι κλάψα. Αλλά "Έχει πολύ μαράζι ο έλληνας μέσα του". Μήπως να κάνω το παραπόνο μου τραγούδι? Καλά θα πάει αν του βάλω και λίγο love story μέσα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy lover

Δραστήριο μέλος

Η crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 521 μηνύματα.
ακούω ροκ κ μέταλ ξένη μουσική.RED HOT CHILLI PEPPERS HIM K GREENDAY!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Τα παντα, εκτος απο εκκλησιαστικη μουσικη :/:.
Με την ιδια ευκολια ακουω Αλεξιου & 50cent, Τερλεγκα & Evanescence, etc..
Γενικα, οτι ηχει καλα στα αυτια μου. :)

Σ'αυτο μοιαζουμε απολυτα!
Same thing κι εδω!
Χαλαρα μπορω να περασω απο 80΄s σε ΗΙΜ, μετα σε Νοτη μετα σε Μanson μετα σε Μπιγαλη και να κλεισω με Jackson!!!:clapup: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top