Κάρτα TV συμβατή με Media Center;

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,818 μηνύματα.
Ξέρει κανείς να μου προτήνει TV- Tuner κάρτα συμβατή με τα Windows XP Media Center;
Κατα προτίμηση εσωτερική PCI και.. όχι πολύ ακριβή. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
δες τι χρειαζεται να εχει μια καρτα tv για να ειναι συμβατη με τα XP MC εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,818 μηνύματα.
:worry: :worry: :worry:
Ok μεν, αλλά μήπως γνωρίζει κάποιος να μου προτήνει κάποια, γιατί είναι αδύνατον να κάθομαι να ψάχνω μια μια κάθε TV Tuner κάρτα αν υποστηρίζει τα αναφερόμενα στο το site της MS;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Πιστεύω ότι μια της Pinnacle θα σε καλύψει!
Εγώ τέτοια έχω και δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα...
βέβαια δεν έχω XP MC... αλλά δεν νομίζω να έχει πρόβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,818 μηνύματα.
Όλες οι κάρτες που είναι συμβατές με Windows, είναι συμβατές και με τα Media Center... τα Windows XP MCE, είναι τα Windows XP Professional με κάποιες επιπλέον Multimedia εφαρμογές...
Το ζητούμενο είναι η [νέα] κάρτα που θα αγοράσω να είναι συμβατή με την εφαρμογή Media Center των Windows... δλδ να είναι δυνατή η προβολή καναλιών και η διαχείριση τους από αυτή την ενσωματωμένη εφαρμογή των XP MCE.


Έχω ήδη μια TV Tuner κάρτα, αλλά δε την αναγνωρίζει [μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει το κατάλληλο Hardware] :(



Petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
δισκολα τα πραγματα παντως ... ο γοογλις σε βοηθησε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Σχεδον ολες ειναι οι νεες ειναι συμβατες με τα MC αλλα αυτη ειναι για τα 2005.

Hauppauge 75€

Θα ψαξω και για πιο φτηνη.

terratec 38€ Αναφερει MC αλλα οχι 2005...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top