Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,788 μέλη και 2,440,498 μηνύματα σε 76,680 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 261 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Απαγόρευση καπνίσματος ή άτμισμα σε δημόσιους χώρους

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,374 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 12:51, 17-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Αμάν αυτή η αγάπη πια, έχει γίνει το άλοθι και η δικαιολογία του κάθε εγληματία. Με αγαπάς ; Θα με ανεχτείς. Αν αρχίσεις να υποχωρείς με τις γυναίκες το'χασες το παιχνίδι. Θα σου ζητήσουν και δεύτερη και τρίτη και τέταρτη υποχώρηση ώσπου να κάνουν μόνο ότι θέλουν εκείνες.
Ναι ... αλλά αξίζει τον κόπο!
Σκέψου πόσα πράγματα κάνουν αυτές για σένα!!!!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,021 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 13:05, 17-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Ναι ... αλλά αξίζει τον κόπο!
Σκέψου πόσα πράγματα κάνουν αυτές για σένα!!!!
'Oχι φίλη μου,πίστεψε με δεν έκαναν τίποτε απολύτως, κι όταν ακόμα το έκαναν να δώσουν κάτι, το έκαναν για να ζητήσουν χιλιάδες παράλογα ανταλλάγματα για αντίτιμο. Μόνο τον εαυτούλη τους κοίταζαν και μετά είχαν το θράσος να μου πουν ο καθένας θα τα έκανε αυτά ! Από ένα απλό τσιγαράκι ξεκινάνε αυτά και μπορείς να καταλήξει σε διαστημόπλοιο. Off topic. By the way το κάπνισμα σας ασχημαίνει το δέρμα και μετά δεν κρύβεται 50 κιλά μεικαπ να βάζετε.
1
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,328 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 13:15, 17-06-09:

By the way το κάπνισμα σας ασχημαίνει το δέρμα και μετά δεν κρύβεται 50 κιλά μεικαπ να βάζετε.
Που να δεις τι κανει η ελλειψη υπνου ή καλης ποιοτητας αυτου και η απιστευτα αθλια διατροφη που κανουν οι περισσοτεροι!!
1
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,374 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 13:22, 17-06-09:

'Oχι φίλη μου,πίστεψε με δεν έκαναν τίποτε απολύτως, κι όταν ακόμα το έκαναν να δώσουν κάτι, το έκαναν για να ζητήσουν χιλιάδες παράλογα ανταλλάγματα για αντίτιμο. Μόνο τον εαυτούλη τους κοίταζαν και μετά είχαν το θράσος να μου πουν ο καθένας θα τα έκανε αυτά ! Από ένα απλό τσιγαράκι ξεκινάνε αυτά και μπορείς να καταλήξει σε διαστημόπλοιο. Off topic. By the way το κάπνισμα σας ασχημαίνει το δέρμα και μετά δεν κρύβεται 50 κιλά μεικαπ να βάζετε.
Πρώτον: Αν έχεις αυτήν την άποψη για τις γυναίκες, τότε με λάθος γυναίκες έχεις μπλέξει!
Δεύτερον: Αν και καπνίστρια ... δεν έχω φορέσει ποτέ μου μεικ απ!
1
Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 547 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε: στις 13:31, 17-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Που να δεις τι κανει η ελλειψη υπνου ή καλης ποιοτητας αυτου και η απιστευτα αθλια διατροφη που κανουν οι περισσοτεροι!!
Ναι αλλα αν εγώ δεν κοιμάμαι ή δεν τρώω καλά ασχημαίνω το δικό μου δέρμα μονο, ενώ αν εσύ ξεφυσάς τα ντουμάνια πάνω μου ασχημαίνεις και το δικό μου, κι εγώ δεν έχω τη δίκια σου υπομονή να πασαλείβομαι με 75 κρέμες κάθε βραδυ. (προφανώς δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά, μια φίλη καπνίστρια έχω στο μυαλό μου που έχει αρκετό ελεύθερο χρόνο ώστε να ασχολείται τη μιση μέρα με καλλυντικά, μου κάνει κήρυγμα, ενώ αν της πω εγώ κάτι για το τσιγάρο σφυρίζει αμέριμνα!)
3
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 13:37, 17-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Idril
Ναι αλλα αν εγώ δεν κοιμάμαι ή δεν τρώω καλά ασχημαίνω το δικό μου δέρμα μονο, ενώ αν εσύ ξεφυσάς τα ντουμάνια πάνω μου ασχημαίνεις και το δικό μου, κι εγώ δεν έχω τη δίκια σου υπομονή να πασαλείβομαι με 75 κρέμες κάθε βραδυ. (προφανώς δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά, μια φίλη καπνίστρια έχω στο μυαλό μου που έχει αρκετό ελεύθερο χρόνο ώστε να ασχολείται τη μιση μέρα με καλλυντικά, μου κάνει κήρυγμα, ενώ αν της πω εγώ κάτι για το τσιγάρο σφυρίζει αμέριμνα!)
Η ατμοσφαιρικη ρυπανση δεν εχεις ιδεα ποσο καταστροφικη ειναι για την επιδερμιδα και γι αυτο ειναι υπευθυνοι πολλοι.
Αρκει να καθαρισεις το προσωπο σου το μεσημερι αφου επιστρεψεις απο τη δουλεια σου και να δεις τι θα αφησει ενα απλο περασμα πανω στο βαμβακι...(χωρις να ακυρωνω το ποσο βλαβερο ειναι το τσιγαρο για την επιδερμιδα, οπως και το αλκοολ, επισης)
Ενιγουει...
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 13:37, 17-06-09:

Καλά και πέρα από αυτό, το αν η έλλειψη ύπνου ή σωστού ύπνου χειροτερεύει το δέρμα, ΔΕΝ είναι επιχείρημα υπέρ του τσιγάρου. Όλα καταστροφικά είναι, τελεία.

Πάντως, οκ, σε μαγαζιά μεγάλα/με καλό εξαερισμό που ακόμα και τώρα δεν ενοχλούμαι από τον καπνό, θα εξακολουθώ να πηγαίνω. Αλλά σε μπαράκια - τεκέδες και μαγαζιά με πολύ κάπνα, δεν πάω που να λατρεύω τον άλλον και να έχω να τον δω 64536258 χρόνια! Αν θέλει κι εκείνος να με δει, θα συμβιβαστεί με κάτι χωρίς κάπνα. Η υγεία μου είναι πάνω από την παρέα του οποιονδήποτε.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 13:46, 17-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Καλά και πέρα από αυτό, το αν η έλλειψη ύπνου ή σωστού ύπνου χειροτερεύει το δέρμα, ΔΕΝ είναι επιχείρημα υπέρ του τσιγάρου. Όλα καταστροφικά είναι, τελεία.
Σορρυ, αλλα ειδες την παραθεση μου?! Μαλλον οχι...
Ουτε κατα διανοια δεν ηταν επιχειρημα υπερ του τσιγαρου...Αν μη τι αλλο, γνωριζω πολυ καλα ποσο καταστροφικο ειναι για την επιδερμιδα. Παρατηρηση του τι αλλο εινα ιεπισης καταστροφικο εκανα...Τζαστ δατ, ναθινγκ ελς...

Αλλά σε μπαράκια - τεκέδες και μαγαζιά με πολύ κάπνα, δεν πάω που να λατρεύω τον άλλον και να έχω να τον δω 64536258 χρόνια! Αν θέλει κι εκείνος να με δει, θα συμβιβαστεί με κάτι χωρίς κάπνα. Η υγεία μου είναι πάνω από την παρέα του οποιονδήποτε.
Στους λεγομενους τεκεδες να εισαι πολυ σιγουρη οτι πολλοι καπνιστες δεν πανε...Δεν ειναι γνωρισμα μονο των μη καπνιστων...Εαν εχετε την εντυπωση οτι δε μας ενοχλει η ατμοσφαιρα-τεκες, ειτε δε μας ενοχλει να φυσουν οι αλλοι τον καπνο στο προσωπο μας κ.ο.κ, τοτε κανετε μεγα λαθος...

2
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 13:47, 17-06-09:

Πάντως, οκ, σε μαγαζιά μεγάλα/με καλό εξαερισμό που ακόμα και τώρα δεν ενοχλούμαι από τον καπνό, θα εξακολουθώ να πηγαίνω. Αλλά σε μπαράκια - τεκέδες και μαγαζιά με πολύ κάπνα, δεν πάω που να λατρεύω τον άλλον και να έχω να τον δω 64536258 χρόνια! Αν θέλει κι εκείνος να με δει, θα συμβιβαστεί με κάτι χωρίς κάπνα. Η υγεία μου είναι πάνω από την παρέα του οποιονδήποτε.
Παιδιά γιατί θεωρείτε ότι οι καπνιστές δεν ενοχλούνται από την πολλή κάπνα; Γιατί πιστεύετε ότι δεν μας πειράζει να μην έχει καλό εξαερισμό; Καπνιστές είμαστε, όχι κατσαρίδες!
2
Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 758 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε: στις 16:43, 17-06-09:

Αν η πλειοψηφία σε μια παρέα είναι μη καπνιστών θα πάνε σε μέρος για μη καπνιστές, αν είναι καπνιστών θα πάνε σε μέρος για καπνιστές. Όποιος ενοχλείται και στις δύο περιπτώσεις, δεν πάει. Που υπάρχει το πρόβλημα.

...

Κι επειδή τους αγαπάω δεν πρόκειται να τους αναγκάζω κάθε φορά να υποστούν κάτι που δεν αντέχουν και επειδή με αγαπάνε δεν πρόκειται να απαιτούν κάθε φορά να πηγαίνουμε σε μη καπνιστών!
Μετα απο τοσες φορες που το εχουμε ξαναπει δηλαδη, ακομα δεν θες να καταλαβεις το πλεον λογικο επιχειρημα ετσι; (λεω δεν "θες" γιατι ειναι προφανες οτι δεν ειναι θεμα αδυναμιας κατανοησης, αλλα ελλειψης διαθεσης) Για σενα το λογικο παραμενει, "οποιοι ειναι πιο πολλοι σε μια παρεα, ας περασει το δικο τους", ή το "αν μ' αγαπανε ας κανουν μια παραχωρηση σε βαρος της υγειας τους". Οκ.

Παιδιά γιατί θεωρείτε ότι οι καπνιστές δεν ενοχλούνται από την πολλή κάπνα; Γιατί πιστεύετε ότι δεν μας πειράζει να μην έχει καλό εξαερισμό; Καπνιστές είμαστε, όχι κατσαρίδες!
Θα θεσω μια φοβερη υποθεση. Μηπως γιατι αυτοι που δημιουργουν τον καπνο ειναι...(wait for it) καπνιστες, επομενως αυτοι που τον προκαλουν μαλλον ειναι δυσκολο και να ενοχλουνται απο αυτον;

( Και δεν λεω φυσικα οτι δεν υπαρχουν καπνιστες που τους πειραζει ο πολυς καπνος, αλλα το σιγουρο ειναι οτι αυτοι που τον δημιουργουν ειναι καπνιστες, και δεν τους πειραζει καθολου! )
2
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,021 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 17:17, 17-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
οι περισσσότεροι κι οι περισσότερες, όχι εγώ, νέες γυναίκες 37 χρονών που είναι 30 κιλά πάνω απ'το κανονικό, δεν θέλουν να σύρουν τα πόδια τους ούτε μέχρι το περίπτερο μια ολόκληρη χρονιά και κοντεύουν να γίνουν σαν τον Βενιζέλο και κάποιοι θεωρούν ότι αυτά είναι δείγματα ψυχικής ισορροπίας, το να αδειάζεις ένα οικογενειακό παγωτό στην καθισιά σου κάθε βράδυ. Με την ίδια ανισορροπία που αγοράζουν τα τσιγάρα με τις κούτες και γίνονται chain smokers.
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 17:52, 17-06-09:

οι καπνιστες δεν ειναι περισσοτεροι..στους ανδρες ειναι 50-50 νομιζω..στις γυναικες 30-70 ή κατι τετοιο..
Παράθεση

metalhead9121 (φλώρα)

Νεοφερμένος

H φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H metalhead9121 γυρισα απο διακοπες οεο έγραψε: στις 17:53, 17-06-09:

σωστος...καθε χρονο πεθενουν 2000 παθητικοι καπνιστες ανα τον κοσμο
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 18:02, 17-06-09:

μου αρεσει που οι ναρκομανεις (όπως οι καπνιστες) ζητανε δικαιωμα στο ναρκωτικο(τσιγαρο)
επρεπε να απαγορευθει τελειως να εληγε η υποθεση,αλλα ας οψονται τα κερδη του καπνου και των βιομηχανιων...
με τρελαινουν οι δικαιολογιες που βρισκουν...Αντι να παραδεχτουν οτι ναι είμαστε σκλαβοι του ναρκωτικου..!μιας ουσιας !
3
Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε: στις 18:07, 17-06-09:

Είδες να ισχυρίζεται κανείς από τους καπνιστές του forum ότι δεν είναι εξαρτημένος*; Μιλάμε για νικοτίνη, όχι για σοκολάτα και μακαρονάδες. Και δεν παρέθεσες και τις δικαιολογίες που "σε τρελαίνουν", ούτε και τους λόγους για τους οποίους εκνευρίζεσαι. Για πες λοιπόν..

*και αν όντως το ισχυριστεί κάποιος τότε ή βρίσκεται στις πρώτες μέρες-πρώτους 3 μήνες καπνίσματος, ή τρέφει αυταπάτες
3
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε: στις 18:11, 17-06-09:

εννοω τους θρασεις που υπερασιζονται τα "δικαιωματα" των καπνιστων και κυριως ειναι εναντια του μετρου...αρκετοι τεοιοι γελιοι τυποι που προσπαθουν να μας πεισουν οτι το τσιγαρο δεν βλαπτει...
2
Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 668 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε: στις 18:15, 17-06-09:

Παντως με σε αυτη τη συζητηση δεν ειδα καποιον να προσπαθει να πεισει οτι το τσιγαρο δεν βλαπτει..
4
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,239 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 18:15, 17-06-09:

Σε αυτο και μονο ciby θα σου απαντησω οτι:
Σας ενοχλει (αν και σιγουρα λιγοτερο απο εναν που δεν καπνιζει γιατι απλα εσεις εχετε -ανγκαστικα ή μη- συμβιβαστει με την μυρωδια/αισθηση του καπνου) αλλα παλι γεματα ειναι απο καπνιστες (κυριως) που ενω τους ενοχλει (sic) καθονται και καπνιζουν επιβαρυνοντας ακομα περισσοτερο το περιβαλλον με περισσοτερο καπνο...απο τον καπνο που ηδη τους ενοχλει.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 17-06-09 στις 18:34.
1
Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε: στις 20:42, 17-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
εννοω τους θρασεις που υπερασιζονται τα "δικαιωματα" των καπνιστων και κυριως ειναι εναντια του μετρου...αρκετοι τεοιοι γελιοι τυποι που προσπαθουν να μας πεισουν οτι το τσιγαρο δεν βλαπτει...

και πάλι δεν παρέθεσες τα λόγια κάποιου από εδώ μέσα που να ισχυρίστηκε ότι το τσιγαρο δεν βλάπτει ή ότι το μέτρο δεν είναι ωφέλιμο.
4
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 22:28, 17-06-09:

Εγώ είπα για τα μαγαζιά τεκέδες, διότι ως καπνίστρια, ναι μεν με ενοχλούσε ο πολύς καπνός, αλλά οκ, το άντεχα κιόλας. Και εννοείται άναβα κι άλλο ένα γιατί πήγαινε με το ποτό μου Σίγουρα δεν τα προτιμούσα αυτά τα μαγαζιά, αλλά αν τύχαινε, δεν θα χάλαγα και την ζαχαρένια μου..
Πλέον τα όρια αυτά έχουν αλλάξει δραματικά. Σήμερα πήγα σε μια καφετέρια που ήταν ΑΔΕΙΑ, είμασταν μόνο εγώ με έναν συμφοιτητή μου εκεί, η οποία όμως προφανώς δεν είχε εξαερισμό και αναθεμάτισα την ώρα και την στιγμή που το αποφάσισα. Κι αυτό γιατί εκείνος είναι "φουγάρο" και ουκ ολίγες φορές του ζήτησα να κάνει πιο πίσω το χέρι του, διότι πραγματικά απλά ΔΕΝ μπορούσα να αναπνεύσω.. Και δεν επρόκειτο για κάποια μικρή καφέτερια, το Blue cafe επί της Πατησίων ήταν (το ξέρετε πολλοί νομίζω). Ίσως βέβαια να έφταιγε και η ζέστη, αλλά έχω παρατηρήσει πως μόνο αν κάθομαι έξω ή δίπλα σε ανοιχτό παράθυρο δεν με ενοχλεί ο καπνός..
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια