Πρόγραμμα για Θερμοκρασία Υπολογιστή

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Λοιπόν βρήκα σε ένα περιοδικό ενα προγραμματάκι που συ δίχνει την θερμοκρασια του επεξεργαστή του σκληρού δίσκου,ταχύτητα ανεμιστήρων
Το πρόγραμμα μπορείτε να το βρείτε www.stvsoft.com
μια ερώτηση όμως ίσως κουλή τελείως πόση είναι η κανονική θερμοκρασία του υπολογιστή??τα όρια του γνωρίζει κάποιος??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν εισαι κατω απο 40C (τουλαχιστον για εμενα) εισαι καλα. Αν εισαι πανω απο 60C μαλλον πρεπει να σκεφτεις τροπους να βελτιωσεις την ψυξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
μια χαρά είμαι τότε με 28:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Αν εισαι κατω απο 40C (τουλαχιστον για εμενα) εισαι καλα. Αν εισαι πανω απο 60C μαλλον πρεπει να σκεφτεις τροπους να βελτιωσεις την ψυξη

40-45 ειναι η θερμοκρασιες του επεξεργαστη και 38-40 της motherboard.Καλά δεν εινα;Εχω p4 2,4ghz πυρηνα northwood
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
μια χαρά είμαι τότε με 28:clapup:


28 o επεξεργαστής;;;:confused:
Με άζωτο τον ψύχεις;;;:P
Ελάχιστο είναι!!!
Εμένα κάτω από 38-39 δε πέφτει με τίποτα!!!

Μήπως το 28 είναι η θερμοκρασία του κουτιού;;;;:hmm:
Πιο λογικό θα μου φαινόταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
28 o επεξεργαστής;;;:confused:
Με άζωτο τον ψύχεις;;;:P
Ελάχιστο είναι!!!
Εμένα κάτω από 38-39 δε πέφτει με τίποτα!!!

Μήπως το 28 είναι η θερμοκρασία του κουτιού;;;;:hmm:
Πιο λογικό θα μου φαινόταν...
Και εμένα τόσο λέει!
P4 Northwood 2.66 over=====clocked==> 3GHz = 28oC :confused: :confused: :confused:

Πάντως το καλοκαίρι ποιάνει και τους 60 [χωρίς overclk]... ίσως να επεμβαίνει κατα πολύ τώρα και η θερμοκρασία περιβάλλοντος. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
πες ότι είσαι ταράτσα...πέστα όλα :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
πες ότι είσαι ταράτσα...πέστα όλα :P:P:P
Αχ πως με ξέρεις :confused: :P :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παιδια μηπος ειμαι στην Σιβιρια;Το πιο υψιλο που επιασε η CPU ητανε 28, και το πιο χαμιλο, κρατιθειτε καλα, 0!!!Ο_Ο Ολα τα αλλα κρατιουνται γυτο απο τα 20-40

Και επειδη πιθανω ειναι καπιοι καπος πιο δυσπιστει να μην πιστευουν, οριστε και ενα screenshot

https://img236.imageshack.us/img236/2291/thermokrasia6km.png
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
O Cpu fan είναι ίσως συνδεδεμένος λάθος και δεν μπορεί να πάρει reading.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
28 βαθμούς; :confused:

εγώ είμαι στους 48 (52 όταν παίζω :D). σταθερά πράματα όμως.

το προγραμματάκι που χρησιμοποιώ είναι το speedfan ;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
28 o επεξεργαστής;;;:confused:
Με άζωτο τον ψύχεις;;;:P
Ελάχιστο είναι!!!
Εμένα κάτω από 38-39 δε πέφτει με τίποτα!!!

Μήπως το 28 είναι η θερμοκρασία του κουτιού;;;;:hmm:
Πιο λογικό θα μου φαινόταν...

Processor ο επεξεργαστής δεν είναι??:worry:
κατέβασα ένα άλλο πρόγραμματάκι και αυτή την στιγμη είμαι στους 29
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κάποιο utility για θερμοκρασία εκτός από το Core Temp; Στο laptop μου δίχνει 80-90 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Έχω αναφέρει εδώ ένα:

Μπορείς επίσης να κατεβάσεις το SpeedFan (είναι freeware) ώστε να ξέρεις ανά πάσα στιγμή τη θερμοκρασία της CPU κτλ.

Δυστυχώς κι εγώ σήμερα το χρειάστηκα που μου έβγαλε μνμ το BIOS: Over Temperature Error και Blue Screen... μιλάμε η CPU μου βράζει :/: Αυτή τη στιγμή είναι στους 84 βαθμούς... :/: ..αύριο θα καθαρίσω σκόνες και από Δευτέρα βλέπουμε... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Kαι εγώ speedfan έχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Κάποιο utility για θερμοκρασία εκτός από το Core Temp; Στο laptop μου δίχνει 80-90 :P
Άσχετο, πάρε μια βάση με ανεμιστηράκια. Βοηθά πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
80-90; Πάρα πολύ δεν είναι αυτό; Σχεδόν βράζει.


Σήμερα (με τον σημερινό καιρό έχω) 30 κελσίου.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Άσχετο, πάρε μια βάση με ανεμιστηράκια. Βοηθά πολύ.
Ε τότε θα χάσω το πλεονέκτημα του laptop
80-90; Πάρα πολύ δεν είναι αυτό; Σχεδόν βράζει.


Σήμερα (με τον σημερινό καιρό έχω) 30 κελσίου.:eek:
Ναι, παίζει να έχω πρόβλημα για αυτό ψάχνω τέτοιο utility
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μα αν είναι 80-90 πολλά πράγματα θα είχαν λιώσει, κυριολεκτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ε ναι, για αυτό ψάχνω άλλο utility
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top