Καλύτερο εξώφυλλο δίσκου;

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Ποιο εξώφυλλο θεωρείτε κορυφαίο; Εγώ σπεύδω στην δισκοθήκη (1 μέτρο μακριά) και θα απαντήσω μετά :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Pink Floyd - The Dark Side of the Moon
Μακράν το καλύτερο που έχω δει αισθητικά. Λιτό, απλό και με νόημα.
Πολύ όμορφο ακόμα και στις επανεκδόσεις που ήταν ελαφρώς παραλλαγμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Συμφωνώ! Δεν είναι μόνο μουσικά τέλειο! Βέβαια στην επανέκδοση που το έχω εγώ (30th anniversary, 2003) με χαλάει το μωβάκι... :/: Τεσπά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι εγώ αυτή την έκδοση έχω... Νταξ στάνταρ καλύτερο το πρωτότυπο αλλά κι αυτό δεν με χαλάει και τόσο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
πφ, τι να πρωτοαπαντήσεις εδώ πέρα...

promised land... όποιος το χει δει στην παλιά έκδοση, ξέρει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Mαλλον θα συμφωνισω μαζι σας, πολα μου αρεσουν βεβαια αλλα μαλλον το The Dark Side Of The Moon ειναι το καλυτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Tool - Lateralus
Δυσκολεύτηκα πολύ, αλλά σε αυτούς κατέληξα :P
Λοιπόν το εξώφυλλο του δίσκου αποτελείται από 6 διαφανείς σελίδες, και είναι αυτό εδώ:
Και οι σελίδες του booklet:
Code:
https://toolshed.down.net/pix/lat/lateraluscdslev1.jpg
https://toolshed.down.net/pix/lat/lateraluscdslev2.jpg
https://toolshed.down.net/pix/lat/lateraluscdslev3.jpg
https://toolshed.down.net/pix/lat/lateraluscdslev4.jpg
https://toolshed.down.net/pix/lat/lateraluscdslev5.jpg
https://toolshed.down.net/pix/lat/lateraluscdslev6.jpg
(Hint: Προσέξτε την 5η :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Metallica - ...And Justice For All για την ωρα... μπορει να βαλω κι αλλο μετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Το πρωτο εξωφυλλο που μου εκανε εντυπωση ηταν του Youthanasia.

Νομιζω οτι θα πω απο Demonoid το Riders Of The Apocalypse
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
καλό και το δαρκ σιδε οφ τηε μοον αλλά καλύτερο κατά τη γνώμη μου είναι το "wish you were here" ... σκεφτείτε ότι είναι το έτος 1975 και στο εξώφυλο είναι δύο άνθρωποι που κάνουν χειραψία και ο ένας έχει πάρει φωτιά.
Επισις στο εσωτερικού του δίσκου (γιατί εγω τον έχω και σε βινίλιο :P:P:P) είναι ένα μαντήλι που αιωρείται .. πίσω βρίσκεται ένα λιβάδι και μια σειρά δέντρων ... είναι πραγματικά πολύ ωραίο και αξιοθαύμαστο για τα μέσα της εποχής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι αλλά το wishi you were here αν το προσέξεις φαίνεται οτι είναι μούφα. Ενώ το darkside δεν έχει τέτοιες "ατέλειες" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
hipgnosis η εταιρεία που χει σχεδιάσει το ξώφυλλο στο wish you where here. έχει σχεδιάσει πολλά πετυχημένα ακόμα, κάτι scorpions μου ρχονται κατά νου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ναι αλλά το wishi you were here αν το προσέξεις φαίνεται οτι είναι μούφα. Ενώ το darkside δεν έχει τέτοιες "ατέλειες" :P
Μουφα??? Δεν ξερω τι λετε ρε παιδια παντως για την αφεντια μου το εξωφυλλο του Wish You Were Here ειναι πολυ καλυτερο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μούφα εννοώ οτι κάνει μπαμ οτι δεν καίγονται στ'αλήθεια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Steal this album-> απλα ιδιοφυές.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από vaguraw:
Steal this album-> απλα ιδιοφυές.:)

Να μπει κανεις με IQ ραδικιου στο μαγαζι και να το αρπαξει να φυγει και να βαρανε οι συναγερμοι μετο που βγαινει απο το μαγαζι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Αν ειναι να το παμε οσο πιο παλιο τοσο πιο καλο. τοτε για μενα κορυφαιο ειναι απο Uriah Heep το "Look at your Self" σε βινυλιο...;)

Σε CD δεν καταλαβαινεις πως ηταν το εξωφυλλο καθως ο καθρεφτης εχει αντικατασταθει με ασημι μπογια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Metallica - Black Album. Ομορφο ε? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
αχαχαχαχ. άσε ρε :D. το φίδι γιουρισμένο ανάποδα κάνει ενα ωραιότατο 666 χιελ γιέα:clapup:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Iron Maiden - A real dead one.

Με τρελαίνει το συγκεκριμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top