Ιταλικό δικαστήριο απορρίπτει μήνυση για την ...ύπαρξη του Θεού!

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ο άθεος Λουίτζι Κασκιόλι δεν ...δικαιώθηκε τελικά από την ιταλική Δικαιοσύνη. Αμφισβητώντας τον χριστιανισμό και την ορθότητα των Ευαγγελίων ο 76χρονος Κασκιόλι μήνυσε ιερέα της βόρειας ιταλικής πόλης Βιτέρμπο, όμως το δικαστήριο απέρριψε την εκδίκαση της υπόθεσης. Τώρα δηλώνει ότι ίσως προσφύγει στο ΕΔΑΔ... Ο δικαστής δήλωσε, μάλιστα, ότι θα έπρεπε να απαγγελθούν κατηγορίες εις βάρος του ίδιου του Λουίτζι Κασκιόλι για διασυρμό του ιερέα Ενρίκο Ρίγκι, ο οποίος βρέθηκε στο στόχαστρο διότι κατήγγειλε εγγράφως τις απόψεις του 76χρονου πολέμιου της θρησκείας.


Συγκεκριμένα καταδίκασε σε έντυπο της εκκλησίας ένα από τα βιβλία του Λουίτζι Κασκιόλι υπό τον τίτλο Ο Μύθος του Χριστού.

Ο Κασκιόλι θεωρεί ότι ο χριστιανισμός στηρίχθηκε μόνο σε αμφισβητούμενης ορθότητας ενδείξεις. Κατέθεσε τη μήνυση κατά του ιερέα Κίγκι το 2002, βασιζόμενος σε ιταλικό νόμο που απαγορεύσει την εξαπάτηση του κοινού, επισημαίνει το BBC.

«Αυτό δεν με εκπλήσσει, αλλά δεν σημαίνει ότι όλα τελειώνουν εδώ» δήλωσε ο Κασκιόλι μετά την απόρριψη της μήνυσής του. Ανέφερε, δε, ότι συλλογίζεται να προσφύγει τώρα στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων.

Συνήγορος του Ενρίκο Ρίγκι δήλωσε από πλευράς του ότι ο ιερέας είναι πολύ ικανοποιημένος και συγκινημένος με τη δικαστική απόφαση.

Πηγή: https://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=683568&lngDtrID=245
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Θεός ο παππούς (...αν και άθεος!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Σωστός ο Λουίτζι.
Αλλά άντε τώρα να αποφασίσει δικαστήριο στην Ιταλία ή οπουδήποτε αλλού ότι τελικά ο χριστιανισμός είναι μια εξαπάτηση του κοινού...:/:
Τα λεφτά μας πίσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ειδικά Ιταλία είναι αρκετά δύσκολο... (Βατικανό, Πάπας κτλ.)
Και γενικά βέβαια είναι σχεδόν αδύνατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Τι μπλεκει ο ανθρωπος παει να τα βαλει με τις θρησκειες?Και τι πιστευει οτι το δικαστηριο και να εχει δικιο θα ειναι υπερ του?Αν το δικαιωναν μετα θα ειχαμε τον..τριτο παγκοσμιο πολεμο.Δεν αξιζει να ασχολησε με τις γραφες της καθε θρησκειας.Ας αφησουμε τις θρησκειες στην μοιρα τους γιατι ειναι δυσκολο να αλλαξεις τα μυαλα του κοσμου ειδικα αυτων των ανθρωπων που δεν εχουν μορφωτικο επιπεδο αρκετα διευρημενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγω θα διαφωνήσω με τον γέρο. Ναι μεν για εμενα έχει δικαίο αλλά δεν είναι "όμορφο" να καταστρέφεις την πιστή του καθενός :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Ναι δεν ειναι ομορφο το καταλαβαινω exposed bone αλλα ΤΣΑΝΤΙΖΟΜΑΙ οταν βλεπω ανθρωπους οι οποιοι δεν μπορουν να σκεφτουν να διευρυνουν την σκεψη τους και φοβουνται να ψαξουν την αληθεια η να συλογιστουν (στενα μυαλα).Καποτε πρεπει να τελειωσει το θεμα γιατι καθε μερα πολεμο εχουμε.Σκοτωνονται ανθρωποι για το ποιο?Το μη επιστημονικoς αποδεδειγμενο.
Μην φανταστεις και εγω μικρος πηγαινα εκκλησια καθε σαββατο κοινωνουσα αλλα τοτε ημουν μικρος δεν μπορουσα να δω παραπερα το θεμα διοτι ειχα ελλειψη γνωσεων και ακολουθουσα παντα την μητερα μου αλλα τωρα ποια εχω καταλαβει τι εστι θρησκεια.Ειναι ο σκαπανεας εμφυλιων πολεμων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Απ' οτι βλέπω είναι της μόδας οι άθεοι/εες και οι θεούσοι/σες. Οι μεν πρώτοι είναι εγκεφαλικά νεκροί γιατί επειδή δε τους άρεσε τίποτα, απέρριψαν τα πάντα και είναι κενοί θρησκευτικά -πιθανότατα και νοητικά-. (Αλήθεια μπορούν να δημιουργήσουν ενα ον και να του δώσουν ψυχή;.) και οι μεν δεύτεροι είναι εγκεφαλικά ελεγχόμενοι απο κάστες "φασιστών ήθους" που ενω οι τελευταίοι καλοπερνούν, οι πρώτοι ζούν στο Matrix και όλα καλά, όλα ανθηρά.

Κοινώς οι μισοί έχουν σηκώσει την κεφάλα και νομίζουν οτι αυτοί είναι και κανείς άλλος και ολα τα αμφισβητούν και οι άλλοι μισοί έχουν κατεβάσει την κεφάλα και μασούν σαν κουτορνίθια τα πάντα και δεν αμφισβητούν τίποτα. Το κεφάλι σε μεσαίο ύψος με τα μάτια να κοιτούν μπροστά, ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΝ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ;:hmm: :hmm: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Η actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Απ' οτι βλέπω είναι της μόδας οι άθεοι/εες και οι θεούσοι/σες. Οι μεν πρώτοι είναι εγκεφαλικά νεκροί γιατί επειδή δε τους άρεσε τίποτα, απέρριψαν τα πάντα και είναι κενοί θρησκευτικά -πιθανότατα και νοητικά-. (Αλήθεια μπορούν να δημιουργήσουν ενα ον και να του δώσουν ψυχή;.) και οι μεν δεύτεροι είναι εγκεφαλικά ελεγχόμενοι απο κάστες "φασιστών ήθους" που ενω οι τελευταίοι καλοπερνούν, οι πρώτοι ζούν στο Matrix και όλα καλά, όλα ανθηρά.

Κοινώς οι μισοί έχουν σηκώσει την κεφάλα και νομίζουν οτι αυτοί είναι και κανείς άλλος και ολα τα αμφισβητούν και οι άλλοι μισοί έχουν κατεβάσει την κεφάλα και μασούν σαν κουτορνίθια τα πάντα και δεν αμφισβητούν τίποτα. Το κεφάλι σε μεσαίο ύψος τα μάτια να κοιτούν μπροστά, ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΝ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ;:hmm: :hmm: :hmm:

σχετικά με το ¨εγκεφαλικά νεκροί¨ και τους άθεους, νομίζω ότι όλοι γνωρίζουμε /ξέρουμε πολλούς ανθρώπους (επιστήμονες,καλλιτέχνες,συγγραφείς,κτλ) οι οποίοι άφησαν τεράστιο έργο και ήταν δηλωμένοι άθεοι...νομίζω?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι τι ζόρι τραβάει ο γέρος..
Ο καθένας έχει δικαίωμα να πιστεύει σε ότι και όπου θέλει. Αν αυτός δεν πιστεύει, τότε καλό είναι να αφήσει τις θρησκείες των άλλων στην ησυχία τους.

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Εγω θα διαφωνήσω με τον γέρο. Ναι μεν για εμενα έχει δικαίο αλλά δεν είναι "όμορφο" να καταστρέφεις την πιστή του καθενός
Είτε τον δικαίωνε το δικαστήριο είτε όχι, αυτό δε σημαίνει πως θα κατέστρεφε τη πίστη των υπολοίπων. Η πίστη είναι κάτι αρκετά δυνατό και δεν είναι εύκολο να καταστραφεί.



Αρχική Δημοσίευση από Dare_Devil:
Ναι δεν ειναι ομορφο το καταλαβαινω exposed bone αλλα ΤΣΑΝΤΙΖΟΜΑΙ οταν βλεπω ανθρωπους οι οποιοι δεν μπορουν να σκεφτουν να διευρυνουν την σκεψη τους και φοβουνται να ψαξουν την αληθεια η να συλογιστουν (στενα μυαλα).Καποτε πρεπει να τελειωσει το θεμα γιατι καθε μερα πολεμο εχουμε.Σκοτωνονται ανθρωποι για το ποιο?Το μη επιστημονικoς αποδεδειγμενο.
Επίσης το τι πιστεύει ο καθένας δεν είναι δουλειά σου. Το γεγονός ότι κάποιος πιστεύει στο Χριστιανισμό δε σημαίνει πως είναι και στενόμυαλος. Ο θεός δεν μπορεί να αποδειχτεί επιστημονικά όπως καμμία άλλη ανώτερη δύναμη καθώς αν υπάρχει αναφερόμαστε στο υπερφυσικό, άρα δεν μπορεί να αποδειχτεί απόλυτα επιστημονικά.


Γενικά έχω βάλει το θέμα των θρησκευτικών πεποιθήσεων στην άκρη τους τελευταίους μήνες [στο μυαλό μου].
Πάντως θεωρώ των Χριστιανισμό παρεξηγημένη θρησκεία. Το να βάζεται ως λόγο του θεού τις @@ριες που λέει και κάνει ο κάθε παπάς και καταλήγοντας σε αντίστοιχα λανθασμένα συμπεράσματα, είναι λάθος.


Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Απ' οτι βλέπω είναι της μόδας οι άθεοι/εες και οι θεούσοι/σες. Οι μεν πρώτοι είναι εγκεφαλικά νεκροί γιατί επειδή δε τους άρεσε τίποτα, απέρριψαν τα πάντα και είναι κενοί θρησκευτικά -πιθανότατα και νοητικά-.
Οι άθεοι είναι εγκεφαλικά νεκροί, δεν τους αρέσει τίποτα, απορρίπτουν τα πάντα και είναι και -πιθανότατα- κενοί νοητικά...
Διαβάζεις αυτά που γράφεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Η actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Οι άθεοι είναι εγκεφαλικά νεκροί, δεν τους αρέσει τίποτα, απορρίπτουν τα πάντα και είναι και -πιθανότατα- κενοί νοητικά...
Διαβάζεις αυτά που γράφεις;
ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΣ..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Mυρίζομαι flames και δεν μου αρέσει... :mad:

Για την ιστορία, περισσότερο συμφωνώ με τον O'Zorgnax.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
θυμήθηκα τώρα την ταινία με τον ψαρά που έσυρε τον θεό στα δικαστήρια για αποζημίωση επειδή ένας κεραυνός διέλυσε την βάρκα του :P. άσχετο, άι νόου :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Εντάξει ρε παιδιά, έκφραση είναι το εγκεφαλικά νεκροί. Αν μερικοί τώρα το συγχέετε με τον ιατρικό όρο και με βγάζετε βλάκα τότε τι να σας πω....είστε προφανώς πιο ανοιχτοί σε ορολογίες από εμένα.:) Τον αντίλογο δεν είδα με επιχειρήματα....:)

Εντούτοις είναι άποψή μου! Σεβαστείτε τη, όπως σέβομαι κι εγω τις δικές σας και δεν πετάω χλευασμούς -ούτε τους επικροτώ με κεφαλαία γράμματα που απαγορεύεται κι αυτό από τους κανόνες- σε αυτό το τόσο ευαίσθητο θέμα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Η actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Εντάξει ρε παιδιά, έκφραση είναι το εγκεφαλικά νεκροί. Αν μερικοί τώρα το συγχέετε με τον ιατρικό όρο και με βγάζετε βλάκα τότε τι να σας πω....είστε προφανώς πιο ανοιχτοί σε ορολογίες από εμένα.:) Τον αντίλογο δεν είδα με επιχειρήματα....:)

Εντούτοις είναι άποψή μου! Σεβαστείτε τη, όπως σέβομαι κι εγω τις δικές σας και δεν πετάω χλευασμούς -ούτε τους επικροτώ με κεφαλαία γράμματα που απαγορεύεται κι αυτό από τους κανόνες- σε αυτό το τόσο ευαίσθητο θέμα.:)


ζητώ συγνώμη για τα κεφαλαία γράμματα,είμαι νέα εδώ και ακόμη ψάχνομαι...σεβαστές όλες οι απόψεις.
χωρίς ειρωνείες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από actaestfaboula:
ζητώ συγνώμη για τα κεφαλαία γράμματα,είμαι νέα εδώ και ακόμη ψάχνομαι...σεβαστές όλες οι απόψεις.
χωρίς ειρωνείες.

Υπέροχα καλό μου!:clapup: :clapup: :clapup: Μπορείς να μελετήσεις τους όρους χρήσεως στο κατώτατο μέρος της σελίδας για περαιτέρω διαφώτιση!:)

Πάντα φιλικά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Επίσης το τι πιστεύει ο καθένας δεν είναι δουλειά σου. Το γεγονός ότι κάποιος πιστεύει στο Χριστιανισμό δε σημαίνει πως είναι και στενόμυαλος. Ο θεός δεν μπορεί να αποδειχτεί επιστημονικά όπως καμμία άλλη ανώτερη δύναμη καθώς αν υπάρχει αναφερόμαστε στο υπερφυσικό, άρα δεν μπορεί να αποδειχτεί απόλυτα επιστημονικά.


Γενικά έχω βάλει το θέμα των θρησκευτικών πεποιθήσεων στην άκρη τους τελευταίους μήνες [στο μυαλό μου].
Πάντως θεωρώ των Χριστιανισμό παρεξηγημένη θρησκεία. Το να βάζεται ως λόγο του θεού τις @@ριες που λέει και κάνει ο κάθε παπάς και καταλήγοντας σε αντίστοιχα λανθασμένα συμπεράσματα, είναι λάθος.


Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.
Πετρο δεν θα συμφωνησω με τα λεγομενα σου.Η επιστημη μπορει να μας αποδειξει την υπαρξη του θεου.Πρωτα απο ολα δεν θα ηταν σωστο να πιστευουμε οτι ο θεος εχει μια απο τις γνωστες μορφες υλης στον κοσμο.Δεν πρεπει να αποκλειουμε το ενδεχομενο οτι ειναι αμορφος.Δεν ειπα οτι δεν υπαρχει θεος η υπαρχει γιατι δεν το γνωριζουμε.Δεν ειναι σωστο να υποστηριζουμε την υπαρξη του η την ανυπαρξια του.Αφου δεν ξερουμε αν υπαρχει και τι ειναι καλο ειναι να μενουμε ουδετερη και να μην βγαζουμε συμπερασματα οσπου η επιστημη να το/τον ανακαλυψει.(Σιμειωση: η επιστημη δεν υποθετει και ερευνα αλλα ανακαλυπτει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Είτε τον δικαίωνε το δικαστήριο είτε όχι, αυτό δε σημαίνει πως θα κατέστρεφε τη πίστη των υπολοίπων. Η πίστη είναι κάτι αρκετά δυνατό και δεν είναι εύκολο να καταστραφεί.
Μην το λες... και πιστη και στους 12θεους ηταν πολυ δυνατή αλλά ... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Μην το λες... και πιστη και στους 12θεους ηταν πολυ δυνατή αλλά ... :(

12 θεοι rulez. Υπήρχαν 100% άσχετα αν πιστεύω οτι δεν ήταν και τόσο "θεοι". Για να καταρρεύσει μια πίστη, πρέπει να υπάρξει μια νεα και ισχυρότερη. Αυτό έγινε τότε. Δεν έβγαλε καμιά Απέλλα τον Δια ένοχο... Άλλο αυτό που λέει ο Πέτρος λοιπόν (και είναι σωστό) και άλλο αυτό που λες εσυ (και είναι σωστό για άλλους λόγους όμως).

Κατάλαβες Ευλαμπία;:clapup: :clapup: :clapup: (έτσι με λέει η κολλητή μου:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top