Ποιότητα ή ποσότητα;

Ποιότητα ή ποσότητα στο σεξ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 63)
  • Ποιότητα φυσικά!

    Ψήφοι: 60 95.2%
  • Ποσότητα φυσικά!

    Ψήφοι: 3 4.8%

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
διάβασα σε ένα άλλο θέμα κάτι για 8 ώρες σεξ... 10 ώρες... και μου ήρθε ένα κάτι τις....
τι λέτε ωρέ?
8 ώρες σεξ δεν κάνω που να έχω να το κάνω 5 χρόνια :P έλεος!

έχω την υποψία (χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον) ότι όταν μιλάμε για τόσες πολλές ώρες σεξ δεν μιλάμε για "ποιοτικό" γιατί αν ήταν ποιοτικό, ο άνθρωπος θα καλυπτόταν μια χαρά με τις 2 ωρίτσες....

οπότε σας ερωτώ.... ποιότητα ή ποσότητα? (η επιλογή και τα δύο δεν παίζει! θέλω μια απ τις δύο απαντήσεις και με επιχειρήματα! :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Εγώ πάντως θα ήθελα αυτό το θέμα να απευθύνεται σε όλους τους τομείς της ζωής μας και όχι μόνο στο σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Και τα δύο γίνεται; :worry:
Τι θελω να πώ; :hmm:

Όταν δεν υπάρχει χρόνος καλό είναι και η μια ώρα ή ακόμη και το 30λέπτο ΑΛΛΑ για να είμαι ευχαριστημένος απο τον ερωτικό τόμεα της σχέσης θέλω που και που να αφιερώνουμε ενα βράδυ (ή μέρα για εμενα το ιδιο κάνει :P) σε διαφορα παιχνιδάκια :).

Αυτό δεν σημαίνει ότι θεωρώ την μια ώρα υποδεέστερη. Καμία σχέση από θέμα ποιοτητας (μπορει να ) είναι ακριβώς το ίδιο απλώς στην δευτέρη περίπτωση έχεις όλο τον χρόνο να απολαύσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Και για εμένα ισυεί η ποιότητα.
Το οτι είναι πολλές ώρες δεν σημαίνει απαραίτητα και κακή ποίτητα.
Το έχω κάνει αρκετές ώρες αλλά και η ποιότητα ήταν μια χαρά:redface:
Δεν εννοώ κάθε φορά πολλές ώρες
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Το θέμα είναι σύνθετο,καθώς ο άντρας και η γυναίκα βλέπουν και απολαμβάνουν κάπως διαφορετικά το σεξ.
Εγώ ορίζω ποιοτικό σεξ όταν καταφέρω τουλάχιστον διπλάσιους οργασμούς στην σύντροφό μου,αναλογικά με τους δικούς μου μέσα στο χρονικό διάστημα της κοινής μας πράξης.
Με ενδιαφέρει τρομέρα η κοπέλα να ολοκληρώνει καθώς οι περισσότερες φτάνετε στην πηγή και νερό δεν πίνετε...

Μου αρέσει πολύ η ποσότητα,εφόσον η κοπέλα φέρει μια ποιότητα.

Αν με ελκύει αρκετά,είναι φλογερή και ταυτόχρονα ανταποδίδει τα ερωτικά μου καλέσματα/αντοχές τότε είμαι διατεθιμένος για έναν αγώνα δρόμου όσο πάει (συνήθως μέχρι τα ξημερώματα).Το παν είναι να με κάνει η άλλη να "αντέξω" τόσο :)
Δεν είναι αφύσικο το 8ώρο (τον παν είναι η χημεία) καθώς αν αρχίσεις μία παθιασμένη νύχτα βλέπεις ότι έχει ξημερώσει , καθώς σκουπίζεις για πολλοστή φορά τον ιδρώτα στο μετωπό σου :redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nicko_McBrain:
Εγώ πάντως θα ήθελα αυτό το θέμα να απευθύνεται σε όλους τους τομείς της ζωής μας και όχι μόνο στο σεξ.

Συμφωνώ και τολμώ να απαντήσω στο γενικότερο πλαίσιο, άλλοτε ποιότητα, άλλοτε ποσότητα!

Ποιότητα σε ποσότητα

Ποσότητα με ποιότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Oσον αφορα των ερωτικο τομεα κατα την δικη μου ταπεινη γνωμη ΔΕΝ γινεται να υπαρχει ποιοτητα αν δεν υπαρχει και μια "Α" ποσοτητα.(Αυτα για οχτω ωρες sex ειναι υπερβολικα και ανουσια.)
Και με το παραπανω τι εννοω.Δεν γινεται να κανω ερωτα με την κοπελα μου να "τελειωσω" σε κανα τεταρο και να περιμενω να ακουσω οτι ειχα ποιοτητα.:P
Λιγο το παιχνιδι, λιγο τα προκαρτακτικα λιγο το να απολαυσεις τον ερωτα να πως μαζζευεται η ποσοστητα.
Οπως και να εχει ο kynofilos ηταν λακωνικοτατος και με καλυψε πληρως!
Και ποιο περιληπτικα εξισου με καλυψε και o covenant!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Μπορείς πάντως να πετύχεις και ποιότητα και ποσότητα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Μου έχει τύχει μία άκρως σεξουλική συνεύρεση που δεν είχε διάρκεια περισσότερη από 10 λεπτά και όμως ήταν από τις αξέχαστες στιγμές, καθότι ήταν full of quality και full of quantity επίσης!;)

Οπότε πιστεύω ότι και τα δύο είναι εξίσου σημαντικά σε συνδυασμό, γιατί το καθένα μόνο του δεν νομίζω ότι μπορεί να καλύψει 100% κάποιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ποιότητα.Το καλό σεξ αφήνει την ίδια αίσθηση ικανοποίησης είτε διαρκέσει 10 λεπτά είτε 10 ώρες(εντάξει στην δεύτερη περίπτωση μπορείς και να το περηφανευτείς στους κολλητούς:P :D ).
Το πολύ σε διάρκεια σεξ αν δεν είναι ικανοποιητικό και σε κάνει να σκέφτεσαι πότε θα τελειώσουμε έχω και δουλειές, δεν έχει ουσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Μα και φυσικα ποιοτητα! :eek: Πως θα μπορουσε αλλιως; :confused:
Ειναι σαν να ρωβταμε αν καποιος θα προτιμουσε να φαει δεκα κιλα κακοψημενο κρεας παρα μια "φυσιολογικη" (ο,τι και αν αυτο σημαινει αυτο μεσα στα πλαισια του σεξ) μεριδα ενος φιλετου ψημενου απο εναν αριστο σεφ (πως καταφερα και συνδυασα το φαγητο με το θεμα ομως ε; :stupid: )

Σε θεματα απολαυσεων, οπου ακομα και μια στιγμη μπορει να κανει τη διαφορα, δεν μπορω να καταλαβω πως μπορει να εχει σημασια μονο η ποσοτητα (αν δεν συνοδευεται και απο ποιοτητα φυσικα) Και οσο για 8ωρα, 10 ωρα και ...τριημερα, φυσικα καλοδεχουμενα ειναι αν ικανοποιουν και τα δυο μελη του ζευγαριου, αλλα προτιμω να μη ξεκιναω να κανω σεξ το απογευμα και κατα τη διαρκεια αυτου να ανησυχει η κοπελα μου αν θα προλαβει το τελευταιο νυκτερινο λεωφορειο! :laugh: :teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τελικά απ ότι βλέπω μάλλον διατύπωσα λάθος το αρχικό μου ερώτημα :P
ε ναι φυσικά και όλοι (οι περισσότεροι δλδ) διαλέγουν την ποιότητα....
το βασικό μου ερώτημα λοιπόν θα έπρεπε να είναι....

Μπορεί επί 8ώρου σεξ, να υπάρχει συνεχόμενη επί 8ώρου ποιότητα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
τελικά απ ότι βλέπω μάλλον διατύπωσα λάθος το αρχικό μου ερώτημα :P
ε ναι φυσικά και όλοι (οι περισσότεροι δλδ) διαλέγουν την ποιότητα....
το βασικό μου ερώτημα λοιπόν θα έπρεπε να είναι....

Μπορεί επί 8ώρου σεξ, να υπάρχει συνεχόμενη επί 8ώρου ποιότητα? :P

Δηλαδή μας ζητάς να δώσουμε ISO στο σεξ;:P :D
Νομίζω ότι η απάντηση είναι αυτονόητη, ακόμη κι ο καλύτερος παίχτης αλλιώς παίζει στο 1ο ημίχρονο κι αλλιώς στην παράταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Δηλαδή μας ζητάς να δώσουμε ISO στο σεξ;:P :D
Νομίζω ότι η απάντηση είναι αυτονόητη, ακόμη κι ο καλύτερος παίχτης αλλιώς παίζει στο 1ο ημίχρονο κι αλλιώς στην παράταση.

Για φαντάσου όμως να σκοράρει στην παράταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kynofilos:
Για φαντάσου όμως να σκοράρει στην παράταση...

Άμα είναι να περιμένω να πάμε στα πέναλντι για να δω αγώνα άστο......:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Εξακολουθουμε να μιλαμε για σεξ ή λεμε για ποδοσφαιρο τωρα; :confused: :hmm: :lol:


...σοβαρα τωρα, φυσικα και δεν γινεται να διατηρησεις την "ποιοτητα" επι 8ωρου; Σχεδον ο,τι και να κανεις για 8 ωρες, καποια στιγμη το βαριεσαι ή κουραζεσαι, ποσο μαλλον να κανεις καλο σεξ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μα ακριβώς αυτό διερωτήθηκα και γω όταν άνοιξα το αρχικό θέμα..... (και για να πω την μαύρη μου αλήθεια, σκέφτηκα μπας και το κάνετε όλοι βρε αδερφέ επί 8ώρου εκτός από μένα και ΙΣΩΣ να ξέρατε να μου πείτε και μένα το κόλπο.. κανά ματζούνι ίσως :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
..και ΙΣΩΣ να ξέρατε να μου πείτε και μένα το κόλπο.. κανά ματζούνι ίσως :P)

επιβραδυντικό λέγεται :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ποιοτητααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Αν δεν υπάρχει ποιότητα,τι να την κάνεις την ποσότητα..? :confused: βέβαια,εδώ θα μπορούσε να πει κανείς ότι απ'το ολότελα,κι η Παναγιώταινα καλή είναι,αλλά αυτό εμένα μου κάνει κάτι σε απελπισία.. :/: συμβιβαζόμαστε που συμβιβαζόμαστε στα πάντα σχεδόν στην καθημερινότητά μας,θα συμβιβαστούμε και στο σεξ..?? :hmm: ποιότητα και πάλι ποιότητα..!!!ΟΕΟ!!!:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top