Έχετε μαλώσει ποτέ, για το άλλο σας μισό;

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Έχετε μαλώσει ποτε με κάποιον ή κάποια για τον-η σύντροφο σας??
επειδή του-της κολλούσε ή με κάποιον φίλο ή γιατί κάποιος εθιξε το μωρό σας??

Γράψτε εδώ τις ιστορίες σας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Περιέργως ,ποτέ δεν μου συνέβει κάτι τέτοιο.

Όσο ήμουν με την κοπέλα μου (οποιαδήποτε) δεν είχα κάποιον που να γίνει πιεστικός/κουραστικός σε μένα ή στην κοπέλα μου.Έχω τρομερή εμπιστοσύνη στην κοπέλα μου,μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου.Δεν έχω διαψευστεί ακόμα :)

Στην περίπτωση όμως που κάποιος την φλέρταρε,θα την άφηνα να καθαρίσει το τοπίο μόνη της καθώς μπορεί να το κάνει άριστα χωρίς εμένα (όπως όταν ήταν μόνη της ;) )

Πιστεύω ότι δεν μου συνέβει ποτέ κάτι τόσο έντονο (αντέ το πολύ να παίζουν οι ματιές του) για τον απλό λόγο ότι κανείς μας δεν έδωσε το "θάρρος" στον τρίτο/τρίτη να προσπαθήσει να προσεγγίσει κάποιον μας,επειδή τον αποθαρρύνε η εικόνα μας σαν ζευγάρι (διαρκώς αγκαλίες,χάδια,φιλιά :redface:).

Αν δεί κάποιος τρίτος γόνιμο έδαφος τότε θα κάνει την κίνηση,αν όχι το πολύ να αρκεστεί στο να μου την ματιάξει :P

Εσύ bynnoula θα μας μοιραστείς την αρχική ιδέα σου; :D
Λογικά θα του επιτέθηκαν του λαγού σου μερικές κουνέλες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ούτε κι εγώ έχει τύχει να βρεθώ σε τέτοια κατάσταση, μέχρι στιγμής τουλάχιστον. Αλλα θα τσακωνόμουν πολύ ευχαρίστως, γιατί δεν μου αρέσει να κρίνουν τρίτοι τη ζωή μου και τις επιλογές μου. Θεωρώ οτι είναι πραγματικά αγενές να πεις κάτι κακό για τον άλλον, από τη στιγμή βέβαια που και ο άλλος είναι κύριος και δεν έχει κάνει κάτι που σε πείραξε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Mια και δυό φορές;; Επειδή ο φίλος μου είναι μικρότερος και κάποιοι νομίζουν οτι είναι κακό ότι ξεφεύγει απο το σύνηθες, έχω βρεθεί ουκ ολίγες φορές στη θέση να πρέπει να υπερασπιστώ τη σχέση μου με το κατ'αυτούς "νιάνιαρο" :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Michelle,τί εννοείς εδώ πέρα;Ότι έρχονται και στην πέφτουν συνομήλικοι + και σου λένε για τον Πάνο;
Δηλαδή είναι σαν να σε φλερτάρουν όπως αναφέρει η bunny και εσύ τους αποφεύγεις,σωστά;

Τι εννοείς όμως με αυτό;:worry:
Επειδή ο φίλος μου είναι μικρότερος και κάποιοι νομίζουν οτι είναι κακό ότι ξεφεύγει απο το σύνηθες
Πώς να ξεφεύγει;Τι εννοούν οι ποιητές;:confused:
Αναρωτιέμαι τι τους νοιάζει τι κάνει ο καθένας στην ζωή του...αντί να ενδιαφερθούν για την προσωπική τους ευτυχία έρχονται να ταράξουν την ευτυχία του ζεύγους...sux:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ναι αμε...:whistle:
Εχω μαλωσει μαλιστα και με τον κολλητο μου.Οχι ακριβως γιατην κοπελα μου.Το μπλεξιμο ηταν πιο χοντρο, μιας και αυτος καψουρευτηκε μια που τον δουλευε (το επαιζε σε διπλο ταμπλο η τυπισσα και ο δικος μου το ηξερε κιολας ο μαπας!) και εγω εκανα το "λαθος" (το ποιο;;;:confused: ) οταν με ρωτησε πως βλεπει την κατασταση να του πω την αληθεια οτι τον δουλευει δηλαδη και οτι δεν υπηρχε περιπτωση να αφησει τον αλλο (5χρονια δεσμος) για παρτη του.
Τελιακ βγηκα αληθινος αλλα τα πηρα γιατι καπου πηγε η αλλη η καρακαηδονα να μπλεξει την κοπελα μου η οποια πραγματικα δεν "κολλαγε" πουθενα στην ιστορια.:mad:
Πρωτο σκηνικο αυτο...
Αλλο σκηνικο οταν ημουν Ελλαδα και ειχα δωσει ραντεβου με την κοπελα μου.
Εκει που πηγαινα να την συναντησω,αυτη περπαταγε μπροστα μου να παει στο μερος που ειχαμε πει κι εγω ημουν απο πισω της και την ακολουθουσα αλλα δεν με ειχε καταλαβει.
Εκεινη την ωρα απο το πουθενα βγαινει ενας τυπας απο πισω της και την ακολουθουσε και εκανε "χειρονομιες" σε εναν αλλο στο απεναντι πεζοδρομιο (φιλο του λογικα).
Οι "χειρονομιες" ηταν κινησεις του τυπου:
Eδειχνε τα οπισθια της κοπλας μου κι εκανε τα γνωστα (χωρις να ακουμπαει βεβαια) και συνεχιζε...
Και ο αλλος ο καγκουρας χασκογελαγε.
Σε καποια φαση δεν θυμαμαι τι εγινε ακριβως αλλα εκανε κατι πολυ αισχρο κι εγω φουντωσα αποτομα...(ειδικα για εμενα περιεργο...:/: ).Ετσι οπως τον ακολουθουσα του χτυπαω τον ωμος και με το που γυρναει και με κοιταει να δει ποιος ειμαι του εριξα μια κουτουλια και το πετυχα στην μυτη.
Σιγουρα του την εσπασα μιας και το "κρακ" ηταν εντονο και μου αφησε λιγο αιμα στο κουτελο...:|
Καθε αλλο παρα περηφανος ειμαι γι' αυτο που εκανα...ειλικρινα...:/:
Αλλα ρε ****το...δεν αντεξα....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Michelle,τί εννοείς εδώ πέρα;Ότι έρχονται και στην πέφτουν συνομήλικοι + και σου λένε για τον Πάνο;
Δηλαδή είναι σαν να σε φλερτάρουν όπως αναφέρει η bunny και εσύ τους αποφεύγεις,σωστά;
Η bunny δεν είπε μόνο για φλέρτ. Είπε και:
ή με κάποιον φίλο ή γιατί κάποιος εθιξε το μωρό σας??

Τι εννοείς όμως με αυτό;:worry:

Πώς να ξεφεύγει;Τι εννοούν οι ποιητές;:confused:
Αναρωτιέμαι τι τους νοιάζει τι κάνει ο καθένας στην ζωή του...αντί να ενδιαφερθούν για την προσωπική τους ευτυχία έρχονται να ταράξουν την ευτυχία του ζεύγους...sux:/:

Εννοώ οτι για μερικούς ό,τι δεν είναι συνηθισμένο, θεωρείται και κακό/παράλογο/ανήθικο/[insert bad adjective here] και νομίζουν οτι τους πέφτει λόγος για την ηλικία του συντρόφου του καθενός :mad:
Και το θεόκουλο: Η μάνα του του έχει πει οτι τον διάλεξα επίτηδες μικρό για να με νταντευει όταν θα γεράσω!!! Με 3 χρόνια διαφορά παρακαλώ!!! :worry::confused::mad::lol::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Δεν θέλω να θίξω κανέναν αλλά αυτές είναι αντιλήψεις του παρελθόντος,εγώ πιστεύω ότι αρκεί να τους αγνοείς χωρίς να τους προκαλείς κ μπορείς να συνεχίσεις την σχέση σου.

Εγώ πάντως βάζω την μάνα μου στην θέση της,όταν πάει να αναμειχθεί στα προσωπικά μου ,χωρίς να της έχω δώσει το δικαίωμα νωρίτερα (όχι πως το κάνει αλλά αν δω μία περιέργεια έστω από μέρους της ,της το κόβω μαχαίρι καθώς αν θέλω να της το πω το κάνω χωρίς ενδιασμούς)[όλες τις κοπέλες μου τις παρουσιάζω σαν φίλες μου,απλά και λιτά]
Αν και γενικά καλύτερα είναι να μην ξέρει τίποτα κανείς...αλλά μερικές φορές είναι αδύνατον :/

Αν μου έλεγε κάτι αντίστοιχο η μάνα μου (αν το πάμε τόσο σοβαρά) θα της πω να με αφήσει να επιλέξω την σύντροφό μου από μόνος μου,όπως έκανε κ αυτή κάποτε.

Αν θέλει η νύφη και ο γαμπρός...εγώ αυτό ξέρω και πορεύομαι ! :D

Μάριε,ακραίος φίλε μου αλλά ένιωσα ακριβώς πως ένιωσες εκείνη την στιγμή,είναι μην σου σαλέψει το μυαλό,θέλει ψυχραιμία...απλά να μην επαναληφθεί...για μένα η γλώσσα κόκκαλα δεν έχει και κόκκαλα τσακίζει,αν συνεχίζαν τότε θα έπιπτε η ράβδος..ας είμαι μερικοί λίγο πιο κύριοι και κόσμιοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Mα ποιός σου είπε οτι της έχει δώσει το δικαίωμα; Ίσα ίσα που κάθε φορά που πετάει τέτοιες βλακείες τα ακούει μετά. Αλλά δεν πτοείται! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Ήμουν έξω από το σπίτι μου και πάρκαρα, ενώ στο ακριβώς απέναντι πεζοδρόμιο ήταν παρκαρισμένος ο Γιάννης και με περίμενε για να φύγουμε με το δικό του αυτοκίνητο, όταν σκάει τυπάκος, έρχεται στο παράθυρό μου και αρχίζει να μου λέει τα δικά του...Τον προειδοποίησα ότι ο φίλος μου είναι στο απέναντι πεζοδρόμιο και τον βλέπει, αλλά αυτός δεν με πίστεψε και συνέχιζε να μου κάνει πέσιμο.....Δεν άργησε να γίνει φασαρία (εντάξει, όχι και ξύλο, αλλά μπινελίκια έπεσαν ουκ ολίγα) και ευτυχώς ο γόης την έκανε ζητώντας μου και συγνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Μάριε,ακραίος φίλε μου αλλά ένιωσα ακριβώς πως ένιωσες εκείνη την στιγμή,είναι μην σου σαλέψει το μυαλό,θέλει ψυχραιμία...απλά να μην επαναληφθεί...για μένα η γλώσσα κόκκαλα δεν έχει και κόκκαλα τσακίζει,αν συνεχίζαν τότε θα έπιπτε η ράβδος..ας είμαι μερικοί λίγο πιο κύριοι και κόσμιοι

Το ξερω ρε συ...αστα να πανε!Συμφωνω οτι η "γλωσσα ειναι το πιο δυνατο οπλο" αλλα σε εκεινον τον κομματιασμενο χαραμι θα πηγαιναν ολα...:mad:
Οπως και να εχει σου μιλαω ειλικρινα,δεν γουσταρω καθολου την βια σε οποιαδηποτε μορφη της, αλλα οπως ειπες ηταν μια απο εκεινες τις στιγμες που σου "κλειδωνει" το μυαλο...:/:
Ασε που μετα ειχα και πονοκεφαλο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
δεν έγινε κάτι και έβαλα το θέμα απλά έτσι μου ήρθε.
Έχω έμπνευση αυτές τις ημέρες:clapup:
Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο, ούτε στο αγόρι μου για εμένα, οτι αν με κοιτάει κάποιος θα τον αγριοκοιτάξει θα το κάνει αλλά τίποτα παραπέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Μάλωσα με έναν φίλο μου όταν στην αρχή της σχέσης μου με την κοπέλα μου άρχισε να ζηλεύει γιατί άρχισα να τον βλέπω πιο σπάνια και άρχισε να μου λέει διάφορες μαμακίες ότι αυτή με σέρνει από τη μύτη και ότι όταν χωρίσουμε θα είμαι χάλια κτλ κτλ και εγώ δεν άντεξα και του τα είπα ένα χεράκι... Δεν φυτρώνουμε εκεί που δεν μας σπέρνουνε... Και η υπομονή έχει τα όριά της.
(btw Michelle είμαστε στο ίδιο καζάνι! εγώ μάλιστα είμαι 5 χρόνια μικρότερος... αλλά ευτυχώς δεν φαίνεται στην κοπέλα μου και έτσι κανείς δεν το παίρνει χαμπάρι..χιχι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αχ, Μοναχέ, ούτε σε μας φαίνεται πολύ αλλά όταν ρωτάνε τι ηλικία έχει δεν μπορώ να πω και ψέματα... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Michelle το "και καλα προβλημα μεταξυ σας" (για εμενα φυσικα δεν ειναι) ειναι οτι στον αλλο χτυπαει το 16-17 του Πανου...
Γιατι αν στα 25 σου ελεγες ειναι 22-23 πολυ λιγοτεροι θα μιλαγαν.(Δεν λεω "κανενας" για να ειμαι καλυμενος.)
Κι εγω οταν ημουν 15 και τα ειχα με μια 18 και τι δεν ακουγα...:P
Τωρα που ειμαι 24 και η κοπελα μου 26 κανεις δεν ασχολειται σοβαρα.;)
Τωρα οταν αυτα τα λενε οι γονεις ή η μητερα (ειδικα η μητερα ενος αγοριου)...ε!Ξερουμε οτι εκει οι αντιδρασεις πολλες φορες ειναι παρατραβηγμενες.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Κάποια φορά, επειδή μια ανόητη... γνωστή, αποδρασύνθηκε...
και τον χαρακτήρισε άσχημα..., έγινε ο χαμός!!!! :beating:
Την πλάκωσα στα χαστούκια και κατάλαβε το λάθος της αυτό, πολύ καλά...,
τόσο καλά, που δεν νομίζω να το ξεχάσει... ποτέ!!! :no: :no: :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ωπα lilith! :D Έτσι, δυναμική! :P Καλά τι είχε πει αυτή; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αλήθεια το έχεις μετανιώσει που την χτύπησες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Το ξερω ρε συ...αστα να πανε!Συμφωνω οτι η "γλωσσα ειναι το πιο δυνατο οπλο" αλλα σε εκεινον τον κομματιασμενο χαραμι θα πηγαιναν ολα...:mad:
Οπως και να εχει σου μιλαω ειλικρινα,δεν γουσταρω καθολου την βια σε οποιαδηποτε μορφη της, αλλα οπως ειπες ηταν μια απο εκεινες τις στιγμες που σου "κλειδωνει" το μυαλο...:/:
Ασε που μετα ειχα και πονοκεφαλο...:P

Oσο για αυτό Mario, έχω αντίθετη άποψη, με τίποτα δεν δικαιολογήσε να χτυπήσεις τον άλλο ούτε να τον αγγίξεις, άλλο αν στην εποχή μας γίνονται πολλά,me ποιο δικαίωμα κάτσε ρε φίλε, τι πάει να πει πρόσβαλε την γυναίκα σου,ε συ θα τον σαπίσεις στο ξύλο, δεν είναι σωστά πράγματα αυτά , και πα΄λι αποψή μου,

H γλώσσα ειναι όπλο, οπώς λέει και ο Eminem "Words are weapons":clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natalia

Νεοφερμένος

Η Natalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Παρότι έχετε αναφέρει τη μία διάσταση, να πω κι εγώ την άλλη:
Έχω μαλώσει με τους γονείς μου. Τόσο πολύ μάλιστα που αποκληρώθηκα, τους χάρισα το σπίτι μου (μέναμε κοντά) και πήγα αρκετά χιλιόμετρα μακριά τους για να έχω την ησυχία μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top