Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,787 μέλη και 2,440,497 μηνύματα σε 76,680 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 262 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι όνειρο είδατε χθες;

Speedy

Διάσημο Μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε: στις 16:09, 30-09-09:

Είδα στον ύπνο μου χτές ότι βρισκόμουν λέει σε μία περιοχή κοντά στην Ιαπωνία, όχι σε αυτήν όμως οπότε προφανώς απέναντι και ξεκινούσε η Ιαπωνία πόλεμο.. σιγά σιγά σκοτίνιαζε ο ουρανός και άρχισαν πάνω απο το κεφάλι μου να περνάνε αεροπλάνα.. και εκεί που πήγαινα να εγκαταλείψω το σπίτι, και είχαν αρχίσει οι πρώτοι κάτοικοι να φεύγουν, εγώ λέει έφευγα και γύρισα για να πάρω το laptop μου!! Το αφήνω ξανά και προσπαθώ να το καταχωνιάσω κάτω απο το κρεβάτι καλά για να μην το βρουν.... πάω να βγώ απο την πόρτα και δεν μπορώ να το αφήσω γιατί σκέφτομαι ότι αν εισβάλουν στρατιώτες θα το βρουν και θα το πάρουν!! Η θα βομβαρδίσουν το σπίτι και πάει το laptop.. τελικά το πέρνω.. και ένα ντοσιέ μαζί πρέπει να είχα χωρίς να είμαι σίγουρος.. και τελικά μέχρι να αποφασίσω αν θα το έπερνα η όχι. Είχαν ήδη φύγει λέει αρκετά μακρυά οι περισσότεροι κάτοικοι και εγώ θα έπρεπε να τρέξω για να τους προλάβω... Πριν αρχίσω να τρέχω βρέθηκε μπροστά μου ένα ρέμα που έπρεπε να περάσω.. Πέρνω το laptop και το ντοσιέ ή ότι άλλο ήταν παραμάσχαλα και αρχίζω να κατεβαίνω το ρεματάκι.. μόλις φτάνω στον πάτο και πάω να σκαρφαλώσω στην άλλη μεριά, κρέμονται τα ακουστικά απο το laptop,με δυσκολία λέω πέτα τα σιγά θα πάρεις άλλα, τα πετάω.. Εν το μεταξύ το ρέμα ήταν άσπρο απο λειζερ δλδ παρακολουθούνταν.. γραπώνω με το δεξί μου χέρι μία προεξοχή και με το αριστερό πάντα το laptop παραμάσχαλα.. Παλεύω να ανέβω και εκεί ξυπνάω...!!!!

Πραγματικά αν αρχίσω και σας λέω όνειρα μου θα ψοφήστε στο γέλιο μιλάμε.. όλο κάτι τέτοια αλλόκοτα βλέπω..ευτυχώς αυτό το είδα πριν ξυπνήσω το πρωί και το συγκράτησα..!!
Αν μπορεί κάποιος να το εξηγήσει ευπρόσδεκτος!!... Που να το ψάξω στη λέξη πόλεμος?.. δεν έχει τόσο συνάφεια....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Speedy : 30-09-09 στις 16:14.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 6,369 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 17:31, 30-09-09:

Τι όνειρο είδατε χθες;
Ένα τόσο αληθινό που ακόμη δεν έχω καταλάβει αν έχω ξυπνήσει.
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,169 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 17:36, 30-09-09:

μια παλια μου συμμαθητρια που δεν την πάω πια
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,021 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 18:39, 30-09-09:

Mέσα σε ένα κτήριο απαίσιο που μου θύμιζε πολύ παλιό νοσοκομείο, πήρα το ασανσέρ για να κατέβω όροφο αλλά ξαφνικά έπαθε βλάβη και με μπλόκαρε μεταξύ των των δυο ορόφων. Είδα ένα διακόπτη πολύ περίεργο μέσα εκεί αντί για κουμπιά όσο έψαχνα ένα κουμπί του συναγερμού.
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,021 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 11:14, 02-10-09:

Είμαι σε ένα μέρος με ζώα υπό παρακολούθηση, ζωολογικός κήπος ή τσίρκο. Γύρω μου πάρα πολλά άγρια ζώα. Εγώ ήρεμος προσπαθώ να μεταπείσω τους φύλακες να τα απελευθερώσουν. Πίθηκοι μέσα σε κλουβιά, μια αρκούδα που την κρατάει κάποιος απ'αυτούς με αλυσίδα. Πάω να την χαιδέψω και μου λέει "μη !" Του λέω τρελλός είσαι γιατί ; Eμένα δεν μου κάνουν τίποτα τα ζώα, τα αγαπάω πολύ. Χαιδεύω το χέρι της αρκούδας και του λέω είδες ; όλα είναι μια ιδέα.
2
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 02:42, 03-10-09:

Δεν το θυμάμαι ακριβώς.. Είδα πως βρέθηκε στα χέρια μου ένα κουτί μαύρο γυαλιστερό, που είχε πέντε συρταράκια και το καθένα ήταν μία παλέτα σκιών. Τα άνοιξα όλα να τα δω, επειδή εγώ σκεφτόμουν πως ήθελα να βρω τις σκιές που είναι ροζ, τις μωβ και τις καφέ. Εκείνες που ήθελα τις βρήκα στο τέταρτο νομίζω συρταράκι, ενώ πριν είχα ανοίξει συρτάρια που περιείχαν πολλές σε διάφορες αποχρώσεις του μπλε, κυρίως σκούρες αποχρώσεις, και διάσπαρτες μία δύο κόκκινες.

Όταν βρήκα τις μωβ/ροζ, χάρηκα πολύ και ετοιμάστηκα να τις βάλω. Τότε κοίταξα στα αριστερά μου, και δίπλα στον καθρέφτη μου και το κουτάκι με τις σκιές που είχα ακουμπήσει πάνω στη συρταροθήκη, βρισκόταν ένας ανοιχτός χώρος σαν καφετέρια, ή εστιατόριο. Εκεί ήταν μία μεγάλη παρέα, μαζί και ο μπαμπάς μου (!).. Και πάνω που ήταν να βάλω τη σκιά, και να πάω να καθίσω μαζί τους, σηκώθηκαν να φύγουν. Άφησα τις σκιές εκεί, και τους ακολούθησα.

Χμ.
Και νομίζω πως μόλις σκέφτηκα μία πιθανή ερμηνεία.

Βοηθάει να τα γράφεις τελικά..
2
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε: στις 10:16, 06-10-09:

Περνάω μια ολόκληρη μέρα στη γειτονιά και ύστερα στο σπίτι εκείνης...Μόνο που εκείνη δεν είναι εκείνη, αλλά κάποια τελείως διαφορετική γυναίκα. Μια πολύ ψηλή γυναίκα, σχεδόν σαν γίγαντας ντυμένη πολύ εκκεντρικά που δείχνει ότι δεν παίρνει τίποτα στα σοβαρά, σαν να προκαλεί τον κόσμο. Νοιώθω ότι γνωριζόμαστε πολλά χρόνια αλλά όταν κυκλοφορούμε μαζί έξω, νοιώθω τελείως αταίριαστος δίπλα της, ειδικά λόγω του αφύσικου ύψους αλλά αυτή δείχνει ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα μαζί μου (τι πάει και βλέπει ο άνθρωπος).
1
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,169 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 14:47, 06-10-09:

είδα πως έπαιζα τέλεια νταμς, αυτοδίδακτη κιόλας!!

τι ωραία που ήταν!
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 14:52, 06-10-09:

δεν παω καλα. απο τοτε που διαβασα το θεμα με τη Μορα, κανω ανησυχο υπνο, ξυπναω ανα μια ωρα και βλεπω περιεργα ονειρα.
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε: στις 09:43, 12-10-09:

Eίμαι κάπου που υπάρχουν μεγάλα ορμητικά ποτάμια με φράγματα από τη μία και την άλλη πλευρά μαζί με ένα φίλο. Θυμίζει μια μεγάλη περιοχή με έργα. Εγώ βρίσκομαι έξω από το ποτάμι, περπατάω επάνω σε ένα σιδερένιο φράγμα κατά μήκος του ποταμού με δυσκολία. Αίσθηση του κρύου και της βαρυχειμωνιάς, ο ουρανός είναι σκοτεινός, συννεφιασμένος. Στενό φράγμα, με πολλά χιλιόμετρα μήκος που δεν το πιάνει το μάτι σου, πάνω στο οποίο πρέπει να ισορροπώ με μεγάλη δυσκολία για να μην πέσω μέσα στο ποτάμι. Ο φίλος έχει πέσει μέσα και τον παρασέρνει το ορμητικό ρεύμα. Σε κάποιο σημείο το ποτάμι του δίνω το χέρι να κρατηθεί και τελευταία στιγμή βγαίνει έξω σώος.
2
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε: στις 15:46, 04-11-09:

Δεν ξέρω αν αυτό που είδα εχθές ήταν εφιάλτης ή όχι. Αλλά μάλλον προς το εφιάλτης κλίνει... Τέλος πάντων, η ουσία του ονείρου (δε θυμάμαι καλά τις λεπτομέρειες) ήταν ότι τα είχα φτιάξει με μια κοπέλα (γνωστή φάτσα αλλά όχι φίλη) και κάποια στιγμή μας τσάκωσε ο πατέρας της και της απαγόρευσε να έχει σχέση μαζί μου... Μάλιστα προσπαθούσε με κάθε τρόπο να αποδείξει ότι δεν κάνω γι' αυτήν. Τί κρίμα! Δεν είχε happy end η ιστορία...
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,163 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 15:53, 04-11-09:

Τη youki!
1
Παράθεση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

H Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.

H Youki έγραψε: στις 16:05, 04-11-09:

Την Ηρω!!!!!!!

(Not )
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε: στις 20:24, 04-01-10:

'Εχω την εντύπωση ότι είναι επαναλαμβανόμενο, ότι το έχω ξαναδεί. Eίμαι στη Θεσσαλονίκη και θέλω να πάω σε ένα μέρος που το υποσυνείδητό μου το κρυπτογραφεί στο όνειρο ως λυρική σκηνή. Ρωτάω κάποια γυναίκα να μου πει πώς να πάω εκεί αλλά αντί να μου πει μου ρίχνεται, φιλιόμαστε με πάθος και εκεί τελειώνει το story. Δεν με αφήνει να πάω δηλαδή στη "λυρική σκηνή"...μου θυμίζει πολύ κάποια Αθηναία, έχει ξανθά μαλλιά όπως και κείνη
2
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 01:54, 05-01-10:

Είδα το χειρότερο όνειρο που έχω δει ποτέ.

Λέει ότι η μητέρα μου ήταν έγκυος. Όμως τσακώνονταν με τον πατέρα μου και χώρισαν.Όταν έφυγε ο πατέρας μου από το σπίτι η μητέρα μου πήρε ένα μαχαίρι και έτσι όπως ήταν ξαπλωμένη άρχισε να "ανοίγει" την κοιλιά της. Ήταν τόσο ζωντανο που αυτή η εικονα της σχισμενης κοιλιάς δεν θα μου φύγει...Το χειρότερο ηταν ότι ήμουν δίπλα της την παρακολουθούσα σε αυτό που έκανε και ενώ ήθελα να παρω το μαχαιρι απο τα χερια της δεν μπορουσα. Όσο προσπαθούσα τόσο πιο μακρυα πήγαινα. Δεν μπορουσα να την σταματήσω. Μετά πηρα τηλέφωνο να έρθει ασθενοφόρο να την πάρουν και όσο περιμενα είχα φέρει πετσέτες για να σταματησω την αιμοραγια αλλα και νερο για να την καθαρισω...

Ξύπνησα κλαίγοντας.
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 02:08, 05-01-10:

το κοκκινο αιμα σημαινει λαχταρα που θα γινει γρηγορα νομιζω.
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 02:13, 05-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
το κοκκινο αιμα σημαινει λαχταρα που θα γινει γρηγορα νομιζω.
Με γεμίζεις αισιοδοξία
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,328 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 02:16, 05-01-10:

Οταν δεις οτι καποια ειναι εγκυος ενω ειναι παντρεμενη ειναι καλο...οτι μπορει να εχει ενα βαρος το οποιο ομως θα φερει καλο αποτελεσμα.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 02:16, 05-01-10:

Ειδα πριν καποιες μερες ενα παρκο με πρασινο και κουνιες και γενικα ωραιο τοπιο με πολλα ζωα αδεσποτα να με φυλανε.
Τους ελεγα να φυγουν και πως ειμαι μια χαρα αλλα καθονταν γυρω μου και δεν εφευγαν.

Τι θα πει αυτο?
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 02:24, 05-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Οταν δεις οτι καποια ειναι εγκυος ενω ειναι παντρεμενη ειναι καλο...οτι μπορει να εχει ενα βαρος το οποιο ομως θα φερει καλο αποτελεσμα.

Χμμ...μακάρι...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    NastStorm