Τι όνειρο είδατε χθες;

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
είναι όμως γοητευτικός άντρας δεν μπορείς ναι πεις να θα έλεγα πως μου αρέσει σαν άντρας

Ναι, ΟΚ, όπως το βλέπει κανείς. Αλλά άλλο να μου πεις ότι είδες στον ύπνο σου τον Μπραντ Πιτ και άλλο τον Κοτέντο.. Δεν είναι το φυσιολογικότερο.. Και πάει καιρός που τέλειωσε το Next Top Model, έτσι; Ή τα έβλεπες από τότε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μια ξενη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
απο τοτε μεχρι σημερα και δεν τελειωνουν καθε βραδυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μια ξενη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ναι, ΟΚ, όπως το βλέπει κανείς. Αλλά άλλο να μου πεις ότι είδες στον ύπνο σου τον Μπραντ Πιτ και άλλο τον Κοτέντο.. Δεν είναι το φυσιολογικότερο.. Και πάει καιρός που τέλειωσε το Next Top Model, έτσι; Ή τα έβλεπες από τότε;.....Eεεεεεεεεεμ γιατι θα επρεπε να δω τον Μπραντ Πιτ?δεν μου αρεσει καθολου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Κάτι ωραίο είδα στον ύπνο μου....γιατί ξύπνησα χαμογελαστή και ορεξάτη!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Είδα ότι ήμουν στην παραλία και έτρωγα λουκουμά με σοκολάτα... Αχ, πάνε αυτές οι εποχές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είδα ότι οι διοργανωτές ενός συνεδρίου που με έχουν καλέσει για workshop (στην πραγματικότητα) μου είπαν λέει ότι είμαι out γιατί βρήκαν καλύτερους και φθηνότερους από μένα και μου έδειξαν λέει και λίστα :cry: :lol:
Καιρό είχα να δω τέτοιον εφιάλτη :cry:
Να μάθω να μην κοιμάμαι παραπάνω απ'όσο πρέπει, ορίστε τι γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.



Πως η χώρα μου είχε 340 δις ευρώ πλεόνασμα
και τα μοίραζε στους εργαζόμενους
σαν μπόνους.




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.



Πως η χώρα μου είχε 340 δις ευρώ πλεόνασμα
και τα μοίραζε στους εργαζόμενους
σαν μπόνους.





πες μας τι πινεις και δεν μας δινεις πριν πας για υπνο!!!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
πες μας τι πινεις και δεν μας δινεις πριν πας για υπνο!!!:D:P



Έ όχι και δεν σας δίνω,



της παρέας είναι, κοπιάστε.


:laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τα φίδια στο όνειρο είναι καλό πράγμα;
Είδα ότι ακούγαμε ένα νιαούρισμα μέσα στο σπίτι με τον αδερφό μου, αλλά τελικά μέσα σε ένα κουτί βρήκα ένα φίδι, αλλά το σκότωσα με τα ξυλάκια από αυτά που τρώμε το σουβλάκι, και μετά από λίγο βγήκε άλλο ένα το οποίο είδα κι έπαθα να το καρφώσω.
Μετά ξύπνησα και δεν πρόλαβα να δω τελικά από που ήταν το νιαούρισμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τα φίδια στο όνειρο είναι καλό πράγμα;

Ναι! Τα φίδια σημαίνουν ότι κάποιον επισκέπτη θα δεχθείς! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Τα φίδια στο όνειρο είναι καλό πράγμα;
Είδα ότι ακούγαμε ένα νιαούρισμα μέσα στο σπίτι με τον αδερφό μου, αλλά τελικά μέσα σε ένα κουτί βρήκα ένα φίδι, αλλά το σκότωσα με τα ξυλάκια από αυτά που τρώμε το σουβλάκι, και μετά από λίγο βγήκε άλλο ένα το οποίο είδα κι έπαθα να το καρφώσω.
Μετά ξύπνησα και δεν πρόλαβα να δω τελικά από που ήταν το νιαούρισμα :P

Ναι! Τα φίδια σημαίνουν ότι κάποιον επισκέπτη θα δεχθείς! :)

τα ξυλάκια από σουβλάκι σημαίνουν ότι κοιμήθηκες νηστικός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Λοιπον,
το συγκεκριμενο ,δεν το ειδα χτες αλλα πριν καμια εβδομαδα.
Ημουν λεει στην ερημο και προχωρουσα.Και εβλεπα μπροστα μου 2-3 ανθρωπους και ηξερα οτι επρεπε να παω εκει.Και ενω προχωρουσα,ξαφνικα περιοριστηκε η οραση μου.Δηλαδη,ενιωθα πως περπαταγα και κουνιομουν,αλλα με τα ματια μου εβλεπα πως εμενα στασιμος.Και ενιωσα απεριγραπτα κουρασμενος και επεσα στην αμμο. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Καλά έλιωσα στο γέλιο μόλις ξύπνησα το πρωί...

Λοιπόν είδα κάτι πολύ απλό.. Προσπαθούσα λέει να βάλω βενζίνη στο αμάξι μου και για κάποιο λόγο η βενζίνη δεν έμπενε μέσα... σαν να είχε φρακάρει κάποιο σημείο και αντί να μπαίνει μέσα χυνόταν απο έξω.. Και μέσα στον ύπνο μου ήμνουν μέσα στην ανησυχία ότι έχει πρόβλημα το αμάξι μου.. και τι θα κάνω.. και πόσα λεφτά θα θέλει άραγε για να το φτιάξω.. Όταν ξύπνησα και το σκεφτόμουν έλιωσα στο γέλιο γτ εγώ πάνω απο 10Ε βενζίνη δε βάζω.. Στο όνειρο μου δλδ είδα οτι είχα βενζίνη και δν την έπερνε το αμάξι και στην πραγματικότητα το αμάξι θέλει βενζίνη και εγώ δεν έχω να του δώσω...

Υ.Γ. Αυτή η οικονομική κρίση θα μας δημιουργήσει και ψυχολογικά συν τις άλλοις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ειδε η μητερα μου στον υπνο της, οτι ειχα πεος.:confused:


τι σημαινει αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ότι είσαι "αντράκι" και θα τους γ@μίσεις όλους αν χρειαστεί! :thumbup::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Ότι είσαι "αντράκι" και θα τους γ@μίσεις όλους αν χρειαστεί! :thumbup::D


μακαρι! αλλα εχω την εντυπωση οτι ειναι κακο ονειρο... γιαυτο ρωτησα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Νομίζω ότι εδώ μέσα το έχω γράψει κάπου και στο παρελθόν. :hmm:
Δεν πιστεύω σε εξ' ορισμού "κακά" και "καλά" όνειρα. Το υποσυνείδητο κάθε ανθρώπου, αξιολογεί διαφορετικά τις καλές και τις κακές εμπειρίες.

Από το λίγο που σε γνωρίζω, πιστεύω ότι η εξήγησή μου ευσταθεί. :D
Φυσικά παίζει ρόλο και η εικόνα που έχει σχηματίσει για σένα η μητέρα σου, καθώς και η εικόνα που έχει για τους άνδρες (πέος).
Ίσως ανησυχεί πως σε κάποια δοκιμασία δεν θα τα καταφέρεις π.χ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Αν δηλαδή δεις στο όνειρο σου πως είσαι σε επαφή με... κάποιον.. Υποσυνείδητα σημαίνει ότι τον θέλεις?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αν δηλαδή δεις στο όνειρο σου πως είσαι σε επαφή με... κάποιον.. Υποσυνείδητα σημαίνει ότι τον θέλεις?:hmm:
Μπορεί να σημαίνει χιλιάδες πράγματα, ανάλογα με την ιδιοσυγκρασία, το χαρακτήρα αλλά και τη σχέση που είχες ως εκείνη τη στιγμή με το άτομο αυτό. Ρόλο επίσης θα είχε στην εξήγηση του ονείρου, η άποψή σου για το σεξ...
Αν π.χ. θεωρείς το σεξ εξουσιαστική πράξη, θα μπορούσε να σημαίνει ότι φοβάσαι μήπως αυτό το άτομο σε εκμεταλλευτεί.
Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα για να σου δώσω πιο συγκεκριμένες απαντήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top